Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Także spotkałem się z takim przypadkiem, że wtyczka do zamka była nie drożna, poprzez poruszanie wtyczką zamek działał/nie działał. Proponuję sprawdzić drożność wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się do tematu zauważylem że w moim pasku lampka progowa (drzwi pasażera) nie działa przy calkowicie otwartych drzwiach , natomiast gdy drzwi uchylę przed 1 ząbek blokujący to lampka się świeci . Sprawdziłem miernikiem i jest brak prądu w przewodzie zasilającym (gdy drzwi są otwarte) a na przymkniętych drzwiach prąd jest . Dodam też że z pilota alarm uzbraja sie po 2-3 krotnym zamykaniu. Co może być tego przyczyną ? prosze o podpowiedzi i sugestie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również dołączam sei do tematu. Problem polega na tym że gdy przesune przełącznik podświetlenia na pozycje "otwarte dzwi" to światło świeci sie cały czas - nawet przy zamkniętych drzwiach. To raczej nei jest normalne;/ wszystkie inne światła / bagażnik/ wszystko drzwi(podświtlanie progu)/ schowek/ podświetlanie "przeciwsłoneczników" działają normalnie bez szwanku. "Czujki" w drzwiach są ok - chyba - gdy otwieram drzwi przy włączonych światłach - piszczy w niebogłosy.

Hohliki do komputera sie zakradły ? Co to może być? Wystarczy podpiąć komputer i bd wszystko ok czy czkeają mnie większe nakłady finansowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu drzwi moduł komfortu podaje masę na lampki przez co się zaświecają. A więc u Ciebie musi podawać "coś" masę na stałe lub jakieś zwarcie w module komfortu. Sprawdź czy masz suchy komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentel napisał:

"Czujki" w drzwiach są ok - chyba -

 

Witaj, sprawdź dokładnie krańcówki w zamkach....jeśli masz uszkodzoną którąś to moduł komfortu widzi drzwi jako otwarte stąd masz niegasnące oświetlenie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze pojmuje - mam liste wyposa. (pr nr) i nie widze nidzie aby była wzmiana o module, o ile o to chodzi. Czyli byłby podstawowy

wszystkie światła po ustawienu na "drzwi" świecą sie, więc 4 krańcówki ? może jednak komp? jak nie wyłącze świateł/migacza i otworze drzwi kierwocy to piszczy - ale nie zapala sie kontrolka na desce;/

-------------------------------------------------

wszystko ok, hohlik w kompie

Edytowane przez pentel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze zapanowała cisza w temacie wiec trzeba odświeżyć:P

 

Wiec mianowicie mam Paska 3B od miesiąca:)

Dzieją się takie rzeczy jak u niektórych kolegów co pisali wyżej ale u żadnego tak jak u mnie:(

Mianowicie:

Nie zapalają się światełka w środku przednie jak i tylnie,

żadne drzwi sie nie podświetlają,

brak wskazania otwarcie drzwi bądź klapy bagażnika na liczniki,

brak dźwięku otwarcia drzwi przy zapalonych światłach,

ryglowanie się zamków po przez alarm dopóki nie włączymy zapłonu.

nie ma różnicy które drzwi otworzymy(przednie L/P czy tylne L/P) i tak nigdzie się nic nie świeci:(

 

Teraz plusy:

Jak otwieram klapę bagażnika to zapala się lampka w bagażniku:)

szyby domykają się tylko z kluczyka wsadzonego w zamek i przekręconego:(

Przy otwieraniu samochodu z pilota(scyzoryk) zapala sie swiatełko w środku przy zamykaniu gasnie i automatycznie po przekreceniu stacyjki na zaplon gasnie po wyjeciu kluczyka zapala się:)

 

Wiec co Panowie poradzicie??

Rozwalone wszystkie zamki drzwi??czy może modłu comfortu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak wskazania otwarcie drzwi bądź klapy bagażnika na liczniki,

Takiego bajeru nie ma w 3B.

brak dźwięku otwarcia drzwi przy zapalonych światłach,

Polutuj na próbę zamek drzwi kierowcy i sprawdź efekt. Jeżeli światełka przy zamykaniu/otwieraniu zapalają się i gasną to znaczy, że przewód prądowy jest drożny i masa także zostaje podana. Czyli jakby nie patrząc 4 zamki do lutowania :638: :crazy:

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to mnie pocieszyles z tymi zamkami:D

 

ale naprawde myslis ze to moga byc wszystkie zamki :638:

 

bo jeden lub 2 to rozumiem ale caly komplet to mnie przeraza :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też przeraża, ale na to wskazuje. Mówię, polutuj jeden zamek i zobacz czy pomoże. Nie musisz przecież wszystkich naraz lutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie za odp:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie: Charakterek w temacie "kupujemy Passata" napisal, ze wymiana krancowki w przednich drzwiach to koszt ok. 1000pln, z kolei na allegro, krancowka kosztuje 40pln. Ile zatem kosztuje krancowka dla B5?

 

A pytam, bo mam problrm, o ktorym tu dyskutujemy, czyli nie zawsze podswietla mi prog w drzwiach kierowcy a immo uzbraja sie zazwyczaj za drugim razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytam, bo mam problrm, o ktorym tu dyskutujemy, czyli nie zawsze podswietla mi prog w drzwiach kierowcy a immo uzbraja sie zazwyczaj za drugim razem.

Polutuj na nowo zamek i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wiecie kto z Wrocka może taki mikrowłącznik rozebrać i naprawić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłośników passat'ów. mam passata b5 3b i mam pytanie - jak wymienić żarówkę oświetlenia dolnego drzwi ? czy jest to możliwe ? pewnie tak ale jaka żarówka i jak się do tego dobrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też mam problem z oświetleniem wnętrza, mianowicie przy otwarciu przednich drzwi lewych bądź też prawych oświetlenie wnętrze się nie zapala. Raz świeci raz nie. Jeśli otworze tylne drzwi oświetlenie to wszystko świeci, tak samo jak wyciągne kluczyk to też świeci wszystko. Nie świeci mi także lampka w podsufitce nad bagażnikiem, zero reakcji na którąś z powyższych czynności. Dodam że wszystkie żarówki są dobre i wszędzie dochodzi prąd.

Pomóżcie mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ciekawe co powiecie na to. Ja też mam problem z oświetleniem które "zwariowało".

-podczas zamykania drzwi z pilota oświetlenie miga jak szalone

-w tym samym tempie pod deską rozdzielczą po stronie kierowcy coś pulsuje w tym samym tempie co światło. Nigdy wcześniej nie miałem z tym problemów. z góry dzieki za podpowiedz!

passat B5 1.9 tdi 1998r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienki-sprawdź krańcówki w drzwiach,było opisywane.

BlackJack-może to poprostu jakiś przekaźnik?Zerknij tam gdzie opisywałeś,są tam bezpieczniki i przekaźniki.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Patryk. Wsumie to racja żeby tam zajżeć bo po nitce do kłębka i mam nadzieje że tam tkwić będzie przyczyna bo nie będe mieć czasu na ewentualne rozbierani dzrzwi czy komfortu...pracy tak dużo a czasu dla fury tak mało.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o oswietlenie w kabinie to moj problem polega na tym ze po otwarciu drzwi pilotem swiatla dzialaja natomiast gdy chce wlaczyc ktora kolwiek lampke w trakcie jazdy swiatla brak. Co moze byc tego przyczyna?? dodam ze brak swiatla rowniez w oslonach przeciwslanecznych ma ktos jakis pomysl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności