Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi pomoże, u kolegi nie działa podświetlanie progowe drzwi od strony pasażera w pasku 2003 r. Otwarte drzwi są sygnalizowane na desce rozdzielczej więc myślałem ze kwestia spalonej żaróweczki jednak jak się okazało niestety nie. Po przełożeniu lampki z działających drzwi podświetlanie nadal nie działa. Gdzie może być przyczyna ? Krańcówki w zamku są chyba ok skoro otwarte drzwi są wyświetlane na desce rozdzielczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem , przy otwarciu drzwi kierowcy rano gdy jest rano mróz i duza wilgotnosc to lampka w rzwiach kierowcy zapala sie w kabbinie tez i brzeczyk dziala, a gdy niema wilgoci to nic nie swieci i nie brzeczy, to sa obiawy zimnych lutow??? czasami w tylne lewe drzwi sie nie otwieraja, trzeba od zewnatrz delikatnie puknac w klamke i juz mozna otworzyc. dlaczego tak sie dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się też dopiszę - nie uśmiecha mi się demontaż drzwi.

 

Gdy drzwi kierowcy są w pozycji otwartej nie ma podświetlania ani nóg, ani oświetlenia w kabinie. Ale gdy drzwi mocno domknę (nie zamykam - ale słychać jak już rygiel łapie) oświetlenie się zapala. Mam się dobierać do mikrostyku na lato czy tez szukać gdzie indziej(elektryk ze mnie jak z koziej dupy trąba).

 

z góry dzięki )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej mam problem , przy otwarciu drzwi kierowcy rano gdy jest rano mróz i duza wilgotnosc to lampka w rzwiach kierowcy zapala sie w kabbinie tez i brzeczyk dziala, a gdy niema wilgoci to nic nie swieci i nie brzeczy, to sa obiawy zimnych lutow??? czasami w tylne lewe drzwi sie nie otwieraja, trzeba od zewnatrz delikatnie puknac w klamke i juz mozna otworzyc. dlaczego tak sie dzieje ?

 

Mogą to być zimne luty w zamku.Poprostu pod wpływem zmiany temperatury płytka się nieco rozszerza i zwęża i luty poprostu "nie trzymają".

 

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:35 ----------

 

To ja się też dopiszę - nie uśmiecha mi się demontaż drzwi.

 

Gdy drzwi kierowcy są w pozycji otwartej nie ma podświetlania ani nóg, ani oświetlenia w kabinie. Ale gdy drzwi mocno domknę (nie zamykam - ale słychać jak już rygiel łapie) oświetlenie się zapala. Mam się dobierać do mikrostyku na lato czy tez szukać gdzie indziej(elektryk ze mnie jak z koziej dupy trąba).

 

z góry dzięki )

Drzwi nie musisz demontować,wystarczy tapicerka ;) Niestety raczej będziesz musiał to zrobić.Przyczyny szukałbym właśnie w zamku.A jak sytuacja przy innych drzwiach?Domniemam że jest OK skoro o reszcie nie wspomniałeś.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi nie musisz demontować,wystarczy tapicerka Niestety raczej będziesz musiał to zrobić.Przyczyny szukałbym właśnie w zamku.A jak sytuacja przy innych drzwiach?Domniemam że jest OK skoro o reszcie nie wspomniałeś.

Pzdr

 

Si - reszta drzwi ok. Dodam że dioda od immo działa i nie problemu z zamknięciem zamków, ale po otwarciu drzwi (uprzednim rozbrojeniu alarmu) alarm się załącza. Szlag by to trafił - piwko w dłoń jak będzie ciepło i do roboty :) Dziękuje ci bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Si - reszta drzwi ok. Dodam że dioda od immo działa i nie problemu z zamknięciem zamków, ale po otwarciu drzwi (uprzednim rozbrojeniu alarmu) alarm się załącza. Szlag by to trafił - piwko w dłoń jak będzie ciepło i do roboty :) Dziękuje ci bardzo.

 

Do usług :D Piwko w dłoń i działaj,efekt będzie dosłownie-widoczny ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś tydzień temu zaczęło mi szaleć światło w kabinie. nie włączało się światełko nad przednimi siedzeniami albo jak się załączało to tylko tak mrugało. podświetltlenie dolne drzwi śmigało bez problemu i lampki z tyły nad fotelami też. Zauważyłem iż przy przesuwaniu przesuwaka w lampce na różne pozycje na chwilę gaśnie mi światło pod drzwiami tak jakby było jakieś zwarcie. Myślę iż jest to sprawka wilgoci. Na dzień dzisiejszy lampki pod drzwiami już zgasły jak i również oświetlenie wnętrza z przodu nie działa pojazdu. W bagażniku też zgasło światło. Myślę iż krańcówka w drzwiach jest ok bo alarm się załącza OK włącza się oświetlenie tylnej kanapy itp. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego dojdź do modułu komfortu i zobacz czy nie masz przy nim wilgoci, zielonych kabelków itp. bo dla mnie to będzie zalany moduł. Jeśli tak to wysusz i może pomóc, a jak nie pomoże to szukaj tych zielonych kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem się do modułu komfortu ale tam suchutko. Natomiast całe wiązki pod wykładziną wilgotne i kabelek wychodzący z modułu pokazany na zdjęciu (na zdjęciu już po naprawie) był upalony i zaśniedziały. Skręciłem wszystko od nowa ale nadal nie działa. nie wiem jak szukać jakiegoś zwarcia w tej wiązce.

d17a7947e0b12e0dmed.jpg

moduł komfortu zgłasza błędy:

953 Przekroczenie czasu włączenia oświetlenia wnętrza

nieznane ustawienie przełączników - BŁĄD SPORADYCZNY

1135 Czujnik kontroli wnętrza

obwód przerwany - BŁĄD SPORADYCZNY

915 Nie znany kod błędu

nieprawidłowy sygnał - BŁĄD SPORADYCZNY

944 Podgrzewanie lusterka prawego-Z5

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

 

A więc przypominając nie mam oświetlenia nad kierowcą(jak czasami wcisnę to się coś żarzy a wtedy przygasają lampki pod drzwiami) nad pasażerami z tyłu jest, w drzwiach na dole czasami się pokazuje, i brak w bagażniku (czasami się żarzy)

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie było podobnie, pomogła wymiana zamka i teraz jest ok.

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

 

To ja się też dopiszę - nie uśmiecha mi się demontaż drzwi.

 

Gdy drzwi kierowcy są w pozycji otwartej nie ma podświetlania ani nóg, ani oświetlenia w kabinie. Ale gdy drzwi mocno domknę (nie zamykam - ale słychać jak już rygiel łapie) oświetlenie się zapala. Mam się dobierać do mikrostyku na lato czy tez szukać gdzie indziej(elektryk ze mnie jak z koziej dupy trąba).

 

z góry dzięki )

U mnie było podobnie, pomogła wymiana zamka i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zauważyłem jeszcze iż mam czasami problemy z otwarciem samochodu z pilota, po kilku wciśnięciach otwarcia włącza się alarm. Po zamknięciu pilotem nie mruga także dioda przy bolcu w drzwiach.

Przypominam iż moduł komfortu suchutki.

Nayomiast wiązka przewodów biegnąca przy progu wilgotna. Czy to mozliwe iz tam jest jakieś zwarcie? Na pierwszy rzut oka nie widać tam żadnych uszkodzeń.

 

Zastanawiam się czy to nie czasami zamek?

 

co myślicie o:

https://ssl.allegro.pl/item935042583_vw_passat_b5_golf_iv_bora_leon_zamek_drzwi_l_nowy.html

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce powiedziec ze znalazlem przyczyne tych zegarow co sie pytalem. Myslalem ze to cos powaznego ale to bylo tylko trzeba docisnac te kostke od licznika. Takze jak ktos bedzie mial podobny problem to prosze sprawdzic w pierwszej kolejnosci to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po wyjściu z pracy pilot już nie zadziałał - brak możliwości otwarcia bagażnika, zero reakcji z panelu sterowania szybami itp. Więc po otwarciu kluczykiem i powrocie do domku autko na komputer a tu zero kontaktu z modułu komfortu. Więc znowu demontaż fotela, wykładziny i tym razem rozplatanie izolacji na przewodach. I tu był pies pogrzebany. Na trzech łączeniach (nie rozkręcałem wszystkich) mnóstwo śniedzi i połączenia przerwane. Oczyściłem wszystko skręciłem, zlutowałem i zaizolowałem no i działa OK. Co prawda nie miga mi jeszcze dioda przy ryglu ale to zostawiłem sobie już na cieplejsze dni.

Dzięki za nakierowanie i podpowiedzi z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w moim pasku przy otwarciu dzwi przednich oświetlenie sie zapala,natomiast gdy zostaną otwrte dzwi tylnie nie działa.I jeszcze problem jest z alarmem. Zamykam z pilota wszystko jest git, lecz gdy otworze syrena cały czs pika,więc mam ją wyłączoną.Kolega mi mówił że to oświetlenie jest powiązane z alarmem.Ale nie jest pewien.Czy może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,w moim pasku przy otwarciu dzwi przednich oświetlenie sie zapala,natomiast gdy zostaną otwrte dzwi tylnie nie działa.I jeszcze problem jest z alarmem. Zamykam z pilota wszystko jest git, lecz gdy otworze syrena cały czs pika,więc mam ją wyłączoną.Kolega mi mówił że to oświetlenie jest powiązane z alarmem.Ale nie jest pewien.Czy może ktoś wie gdzie szukać przyczyny?

Powiązane jest z alarmem poprzez krańcówki w drzwiach,są we wszystkich.I tu właśnie szukałbym przyczyny Twojego problemu.Oprócz krańcówek jeszcze możesz przy okazji sprawdzić luty w zamkach.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te krańcuwki to są ograniczniki czy coś w zamku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A te krańcuwki to są ograniczniki czy coś w zamku?

 

Masz foto ;) Rysownik co prawda ze mnie żaden,ale starałem się :D

kra?cĂłwka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kolegi Patryka to mam jeszcze jedno pytanko. W moim paku b5 fl 2001 r. jak po wyżej mam też problem z tym oświetleniem wnętrza kabiny, podświetlenia spodu dzwi oraz

braku informacji na wyświetlaczu ( raz to wszystko działa raz nie działa ) . Chodzi o to zdjęcie które zamieśćiłeś. Odpowiada za to konkretna krańcówka z tych trzech czy one sie uzupełniają w jakiś sposób. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
braku informacji na wyświetlaczu ( raz to wszystko działa raz nie działa ) . Chodzi o to zdjęcie które zamieśćiłeś. Odpowiada za to konkretna krańcówka z tych trzech czy one sie uzupełniają w jakiś sposób.

 

Konkretnie za to to odpowiada tak krańcówka przyłączona do tych kabelków niebieskiego i czerwonego. I nie tyle krańcówka, co luty w zamku. Jak rozbierzesz zamek, to luty masz zaraz obok gniazda do którego podpinasz elektrykę z auta (na zdjęciu ich nie widać, są po drugiej stronie płytki). Przelutuj i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,o taką odpowiedz mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności