Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to może być.....IMG_20150821_134416.jpg

IMG_20150821_134426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co to może być.....[ATTACH=CONFIG]135446[/ATTACH] zauważyłem to dziś [ATTACH=CONFIG]135447[/ATTACH]

 

Powódź ??? Woda stoi pod dywanami i spływa na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powódź ??? Woda stoi pod dywanami i spływa na ziemię.

 

raczej jakis smar..w dotyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam problem.

Mam Passata 1.8T z 2001 roku i nie działa mi oświetlenie wnętrza po otworzeniu drzwi kierowcy. Poprzednio miałem Passata z 1998 roku i było to samo. Ktoś mi mówił, że przyczyną może byc uszkodzenie zamka wewnętrznego w drzwiach. Czy ktoś może miał taki sam problem i wie jak sobie z tym poradzić???

Serdeczne dzięki.

 

wymiana ,lub naprawa zamka......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze zeby mi ktos doradzil jakie kroki podjac.(z gory sorry za brak Polskich znakow) Vag wyswietla 3 bledy, zamek kierowcy, pasazera i jeden z tylnych.

 

Objawy:

brak brzeczka, podswietlania w tych 3 drzwiach. Oraz brak swiatla w bagazniku. Co do bagaznika to byl pekniety wezyk od spryskiwacza(niespotykane w tym aucie:) ).

Jak zamykam auto guzikiem w srodku to po 3 sekundach niektore z zamkow otwieraja sie, z pilota/kluczyka wszystko gra, choc czasami z pilota potrafi nie otworzyc kierowcy(bardzo rzadko).

Auto nie ma czujnika otwartych drzwi

Teraz pytanie, kupic 3 zamki plus ten do bagaznika i wymienic? Gdzies wyczytalem ze niby moga byc jakies zimne luty, z tym ze nie mam pojecia gdzie ich szukac. W dodatku, na 3 drzwiach to troche ciezko zeby sie pojawily, chyba ze jest cos jeszcze do sprawdzenia? Co do wymian mikrostykow, nie chce sie w to bawic.

 

Ostatnie, moglby mi ktos podac numery tych zamkow oraz tego w klapie? Wydaje mi sie ze skoro auto nie ma czujnika otwarcia to powinienem miec 2 pinowe zlacze w bagazniku. Z gory dziekuje.

 

Teraz co mam zrobic, kupic 3 zamki plus ten w bagazniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z passatem jestem od niedawna, ale po doświadczeniach z wieloma autkami to bym najpierw przejrzał komputerek/sterownik od centralnego zamka (czy podaje napięcie po wciśnięciu guzikana pilocie) bo skoro nie masz czujnika otwartych drzwi to komputer musi tym sterowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam was bardzo serdecznie, :)

 

Zaopatrzyłem się niedawno w Passata B5 z 98', diagnozuje w nim następujące, nurtujące mnie problemy:

 

-od strony kierowcy i tylnych pasażera, po otwarciu drzwi nie działa podświetlenie kabiny oraz lampka u dołu boczku drzwi;

-nie działa sygnał dźwiękowy przy włączonych światłach i otwartych drzwiach kierowcy;

-gdy zamykam drzwi centralnym od środka, nie działa "flip-lock" w drzwiach kierowcy, (zamek da się za drugim pociągnięciem klamki otworzyć, w tych tylnych drzwiach nie sprawdziłem);

-gdy zamykam drzwi na przycisku, zaraz przy panelu otwierania szyb, zamykają się wszystkie drzwi, za wyjątkiem tych od kierowcy i tylnych od strony pasażera

 

Czy to może być wina:

 

-modułu komfortu?

-krańcówek?

-zimnych lutów?

-diodek?

 

Jak zbadać bez zbędnego rozbierania drzwi, czy tez ściągania dywanu by dostać się do modułu? co może być przyczyną waszym zdaniem?

 

Niestety tyle zdążyłem się zorientować, z góry dziękuje wam za pomocne odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany krańcówki w obu lewych drzwiach.

 

do przelutowania oba zamki w obu lewych drzwiach - zimne luty.

 

Modułu komfortu nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć co to są te krancowki? Tez mam taki problem i chce to naprawić, wiem gdzie mogą być zimne luty ale o co chodzi z tymi krancowkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć co to są te krancowki? Tez mam taki problem i chce to naprawić, wiem gdzie mogą być zimne luty ale o co chodzi z tymi krancowkami?

 

Krańcówki to inaczej czujniki (zamykają/otwierają obwód) po otwarciu/zamknięciu auta. Znajdują się one wewnątrz zamka oraz jedna na zewnątrz (dochodzą do nie 2 przewody - niebieski i czerwony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cześć, odkryłem dziś następujący problem, który spędza mi sen z powiek, nie wiem już co jest tak, a co jest nie tak.

 

Jakieś dwa dni temu wymieniłem wszystkie trzy żarówki nad lusterkiem na LEDy, jedna podłużna, dwie takie jak do "postojówek", wszystko działało jak należy, otwierałem drzwi (za wyjątkiem tych w których nie działają mi krańcówki), wszystko było okej.

 

Dzisiaj wymieniłem dwie żarówki z tyłu, tuż koło "rękojeści" nad głową pasażerów i pojawił się mały problem:

 

Po otwarciu centralnym, zaświecają się wszystkie (przód i tył), gasną tez w odpowiednim czasie, jednak dwie od "postojówek" nad głową "żarzą się".

Po przełączeniu na poz "zero" nad głową, dwie przednie "żarzące się" gasną i żarzą się te dwie z tyłu.

Po przełączeniu na tryb "świecenia", nic się nie zapala (za wyjątkiem gdy mam przekręcony kluczyk od stacyjki), tak jakby każdy "tryb" działa jak należy ale wciąż żarzą się te dwie z przodu, nieustannie,

 

Pomożecie? Pozdrawiam :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie palace się lampki,brak brzeczyka jest spowodowane sa wadliwym dzialaniem microstyku lub po prostu jego awaria u mnie wystarczyło poprawić mocowanie bo się obruszal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie,

Podepnę sie pod temat bo już spać nie mogę, 5 lat nie było problemów z passacikiem - zaglądałem do was z ciekawości ale że nie miałem problemow to nie miałem wiedzy żeby pomagać, nadszedł dzien kiedy Was potrzebuje :) - Pali się na stałe lampka progowa od strony kierowcy w czasie jazdy co chwile pojawia sie komunikat o otwartych drzwiach w tym momencie pojawia się oświetlenie całej kabiny i po chwili kabina gasnie a oswietlenie progowe dalej sie swieci , co to może być ? [Passat b5 FL kombi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mikrostyk w zamku drzwi kierowcy szaleje, albo może modul komfortu uczy sie pływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez chyba mikrostyk szwankuje w lewych tylnych

lampka sie wcale nie chce zapalic a gdy wlacze zamkniecie wszystkich drzwi wlacznikiem to lewe tylnie i przednie zamknie i otworzy

prawa strona sie normalnie zamyka

 

pilot tez normalnie zamyka wszystkie drzwi

tylko te zamykanie z kabiny jest dziwne ale za bardzi mi to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez chyba mikrostyk szwankuje w lewych tylnych

lampka sie wcale nie chce zapalic a gdy wlacze zamkniecie wszystkich drzwi wlacznikiem to lewe tylnie i przednie zamknie i otworzy

prawa strona sie normalnie zamyka

 

Tak, problem tkwi w krańcówkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z działaniem podswietlenia wnetrza oraz lampek pod drzwiami.

Czasami wszystko działa, a czasem wogóle.

Dzisiaj jak wszedłem do auta to podswietlenie wnetrza auta działało oraz lampki pod drzwiami, ale podczas jazdy jak sie zatrzymałem i chciałem zapalić oswietlenie wnetrza auta zauwazyłem że nie działa, zatrzymałem sie na poboczu i po otworzenie jakichkolwiek drzwi zauwazyłem tez że lampa sie nie swieci, oraz oswietlenie w bagazniku.

Po kilku godzinach znowu wszystko działało, a za kilka minut zauwazyłem że znowu niedziała.

Zauwazyłem tez że gdy nie działa podswietlenie wnetrza auta to podczas zamykania drzwi z pilota nie mrygaja kierunki, a mrygały.

Gdzie szukać przyczyny.

Nie wiem czy ma to coś wspólnego, ale zaczęło tak sie dziać po wymianie czujnika temperatury cieczy podającego sygnał na wskaźnik.

Może to tylko przypadek, ale nie wiem gdzie leży problem.

Bardzo proszę o jakieś sugestie.

 

Nadmieniam, że raz działa wszystko dobrze , a po jakimś czasie ponownie nie i tak w kółko.

Edytowane przez jeronimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, problem tkwi w krańcówkach ;)

 

Jak to naprawiać ? Trzeba wyjmować cały zamek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, inaczej się do nich nie dobierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności