Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

a co trzeba zrobić zeby się włączały po odpaleniu auta?

Naciśnij przycisk hamulca ręcznego , zobaczysz zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy mieliście może już taki problem:

Passat b6 2007 rok,

1) aktywowalem drl w trybie Ameryka północna

Wszystko dziala jak nalezy

2) aktywowalem światła przednie przeciwmgielne jako drl

Dziala jak należy - 0 błędów

Ale: po włączeniu swiatel pozycyjnych, czyli jeden obrót przed mijają: pozycje zapalają się i gasną po chwili, w pozycji mijania pozycje świecą się...

 

Co więcej Nie dzieje się tak gdy wyłączę swiatla do jazdy dziennej - w sensie wówczas mogę normalnie wlaczyc pozycje i one się świecą... Tak samo pozycje działają normalnie gdy włączę tryb Skandynawski...

 

A szczerze powiem że jednak swiatła pozycyjne by się przydały :-)

Edytowane przez stevenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy czy mieliście może już taki problem:

Passat b6 2007 rok,

1) aktywowalem drl w trybie Ameryka północna

Wszystko dziala jak nalezy

2) aktywowalem światła przednie przeciwmgielne jako drl

Dziala jak należy - 0 błędów

Ale: po włączeniu swiatel pozycyjnych, czyli jeden obrót przed mijają: pozycje zapalają się i gasną po chwili, w pozycji mijania pozycje świecą się...

 

Co więcej Nie dzieje się tak gdy wyłączę swiatla do jazdy dziennej - w sensie wówczas mogę normalnie wlaczyc pozycje i one się świecą... Tak samo pozycje działają normalnie gdy włączę tryb Skandynawski...

 

A szczerze powiem że jednak swiatła pozycyjne by się przydały :-)

W trybie amerykańskim same światła pozycyjne świecą tylko w przypadku uruchomionego hamulca postojowego. Jeśli puścisz hamulec postojowy, wówczas uruchamiają się światła do jazdy dziennej (pokrętło na pozycyjnych).

Twój opis jest zgodny z tym, jak działają te światła prawidłowo. Krótko mówiąc-nie ma możliwości jazdy wyłącznie na światłach pozycyjnych w przypadku uruchomionego trybu amerykańskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem taką aukcję http://allegro.pl/show_item.php?item=4697710304 jest to wykonalne i działa aby tak przerobić czy gościu kłamie? ;)

 

Prawdę pisze, tylko śpiewa 150 za coś co każdy kolo z regionu, który ma kabelek zrobi ci w 5 minut na spocie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie mam czujnika zmierzchu to można to aktywować czy nie, bo jeżeli tak to podjadę sobie do mechanika aby mi to akytwował o ile będzie wiedział o co chodzi i jak to zrobić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tylko wtedy będziesz musiał ręcznie włączać światła jak się ściemni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam od mechanika który dysponuje sprzętem lecz nie wie jak aktywować aby w halogenach były dzienne z obniżoną mocą na 60% oraz opcjonalnie doświetlanie zakrętów.

B6 2005r comfortline, zwykłe światła, napisze mi ktoś abym mu przekazał jak ma to zrobić. :)

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wracam od mechanika który dysponuje sprzętem lecz nie wie jak aktywować aby w halogenach były dzienne z obniżoną mocą na 60% oraz opcjonalnie doświetlanie zakrętów.

Jeśli masz bordnetz 23-bitowy, to będziesz mógł uruchomić tylko światła dzienne w halusach (bez doświetlania zakrętów). Jaśność świateł dziennych masz w bajcie 8 -> musisz tam wpisać wartość procentową jasności światła. A samo właczenie świateł do jazdy dziennej do bajt 17 i zaznaczasz bit 4.

Jeśli masz bordnetz 30-bitowy, to możesz zakodować doświetlanie zakrętów, bajt 23, zaznaczas bit 2 i w bicie 3 zaznaczasz światła, które mają działać.

Zapoznaj się z tym tematem:

http://forum.vw-passat.pl/threads/125423-30-bitowy-bordnetz-3C8-Jakie-ma-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-Opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc, mam nadzieje, że sobie poradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ma dwa jakieś urządzenia, jedno to taki ręczniak z wtyczką diagnostyczną a drugi to program na laptopie i też wtyk diagnostyczny, siedział z godzinę i niestety nie wie jak to zrobić.

Na allegro widzę sprzedają dużo takich interfejsów więc może bym kupił i sam to zrobię, czy coś takiego wystarczy?

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4691885622.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mechanik ma dwa jakieś urządzenia, jedno to taki ręczniak z wtyczką diagnostyczną a drugi to program na laptopie i też wtyk diagnostyczny, siedział z godzinę i niestety nie wie jak to zrobić.

Na allegro widzę sprzedają dużo takich interfejsów więc może bym kupił i sam to zrobię, czy coś takiego wystarczy?

http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i4691885622.html

 

a przeczytałeś opis aukcji

 

" Interfejs obsługuje wszystkie modele gupy VAG w latach 1992-2004", musisz kupić kabel z VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeoczyłem ten mały, ale znaczący fakt. Możesz mi podać link do odpowiedniego sprzętu. :)

 

Taki będzie? http://allegro.pl/diagnoza-vag-commander-3-6-licznik-eeprom-k-can-i4692143607.html

Edytowane przez tino2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeoczyłem ten mały, ale znaczący fakt. Możesz mi podać link do odpowiedniego sprzętu.

 

Taki będzie? http://allegro.pl/diagnoza-vag-comma...692143607.html

Jeśli nie będziesz używać kilkukrotnie kabla, to możesz moim zdaniem poszukać innego mechanika, który posiada VCDS i Tobie zakoduje te światełka.

Albo poszukaj kogoś z forumowiczów z Twojej okolicy, który posiada VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeoczyłem ten mały, ale znaczący fakt. Możesz mi podać link do odpowiedniego sprzętu. :)

 

Taki będzie? http://allegro.pl/diagnoza-vag-commander-3-6-licznik-eeprom-k-can-i4692143607.html

 

Tym kabelkiem możesz jedynie skasować błędy, szukaj VCDS oryginał kosztuje ponad 1tys zł, a do klonów to wybacz ale linków się nie podaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektromechanik uważał ze mam sterownik skandynawski lecz się okazało ze mam full opcje i dało my się zrobić ze przy jeździe Auto w dzień włączają się halogeny chyba (50%)bez postojówek a jak jest ciemniej zapalają się xenony koszt 50 PLN :)

Edytowane przez wzlociq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napisze tu, bo usterka powstala w wyniku modyfikacji trybu skandynawskiego.

Nie dzialaja mi przednie swiatla przeciwmgielne (przeciwmglowe lub halogeny jak to niektorzy mowia), te ktore sa w zderzaku, nisko nad ziemia. Jest teraz sporo mgiel i przydalyby mi sie...

Swiatla mam zwykle z zarowkami halogenowymi z 3 zarowkami w srodku: najblizej grila jest zarowka doswietlajaca zakrety, potem mijania i ostatnia od drogowych). Gdy wlacze przelacznikiem przednie przeciwmgielne, to zaswiecaja sie obie zarowki doswietlajace zakrety. Lampy znajdujace sie w zderzaku wogole nie swieca - probowalem wszystkich kombinacji w VCDSie i nic. Czym je spowortem aktywowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byte 0 Bit 0 "Front Fog Lights installed" masz zaznaczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zaznaczone. Jak odznacze, to przestaja dzialac te doswietlajace zakrety.

Ewidentnie jakby mial gdzies zaznaczone, zeby zarowki doswietlajace zakrety mialy spelniac role przeciwmgielnych i cokolwiek by nie zmienic, to tak sie zachowują - działają jako przeciwmgielne (świecą daleko po bokach), a tych w zderzaku w ogole "nie widzi"...

Wybiegając: sprawdzone żarówki, kostki podłączone, bezpieczniki sprawne, tak, kiedyś przed grzebaniem działały. Nie, nie mam kopii kodowania sprzed grzebania, bo w międzyczasie padł mi dysk od lapka i wszystko poszło....

Screeny z VCDSa: http://www.aukcjoner.pl/gallery/018490608-1.html#I1

SCREENSHOTS.jpg

SCREENSHOTS2.jpg

SCREENSHOTS3.jpg

SCREENSHOTS4.jpg

SCREENSHOTS5.jpg

Edytowane przez cholek
Dorzuciłem screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności