Jump to content

lopezpb

 • Content count

  202
 • Joined

 • Last visited

About lopezpb

 • Birthday 01/01/1966

Informacje osobiste

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Lubuskie

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 2.0 FSI 150KM
 • Rok produkcji
  2007
 1. Tak jak koledzy pisali wcześniej do czyszczenia mam cały układ + wymiana sprężarki, chłodnicy, osuszacza. Aktualnie udało się wywalić sprzęgło sprężarki więc mogę autem jeździć bez klimy. Podobno nie powinno się tak stać jak u mnie, tylko to sprzęgło powinno się zerwać ale co zrobić...takie życie.
 2. Pamiętasz może jak się do tego zabrać? bo może udało by mi się chociaż auto uruchomić.
 3. Czy jest gdzieś jakieś how-to jak się za to zabrać? Czy trzeba wyciągać sprężarkę do tej operacji? Ktoś przerabiał?, jaka skala wydatków mnie czeka ?
 4. Proszę o pomoc, dzisiaj strzelił mi pasek wielorowkowy od klimatyzacji i alternatora, koła pasowe wyglądają jak by pasek topił się na nich (sam pasek też tak wygląda jak nadtopiony). Sprawdziłem rolka napinacza oraz alternator jest ok, brak dziwnych odgłosów. Jednak koła pasowego klimatyzacji nie da się ruszyć ręką i niestety podejrzewam, że to sprężarka się zatarła, chociaż wszystko jeszcze dzisiaj chłodziło ok i nie było żadnych dziwnych objawów ani odgłosów. Czy ktoś miał takie objawy? bo nie wiem czy zakładać nowy pasek, czy od razy jechać do magika od klimatyzacji?
 5. To dlatego, że odtwarza według daty zapisu, rozwiązaniem jest użycie mp3DirSorterE.exe lub pod linuxem komendy fatsort
 6. Właśnie robię podłączenie kamerki pod oświetlenie zgodnie z wcześniejszym opisem i w związku z tym czy ktoś mądrzejszy może mi doradzić czy pod tak podłączony zasilacz USB będę mógł podłączyć kamerkę oraz zestaw bluetooth ? - kamerka mobius camera pobiera ok 550mA - zestaw jabra driva pobiera ok 750mA czy podłączenie obu tych rzeczy pod oświetlenie to dobry pomysł ? (czy instalacja to wytrzyma?)
 7. lopezpb

  Mapa do navi MFD2 DVD

  Mają, źle szukasz
 8. Pozostaje ci jeszcze 2.0 FSI 150KM, montowany do 2007r, chyba najbardziej niezawodny ze wszystkich PB.
 9. lopezpb

  Mapa do navi MFD2 DVD

  Tak, podmieniasz pliki w ultraiso i nagrywasz.
 10. Wybacz proszę, ale ale twoje uwielbienie dla diesla jest dla mnie nie pojęte, wcześniej miałem diesla i naprawy za 400/500zł to standard z jakąkolwiek pierdołą, jak wydasz "tylko" 2000zł na naprawy używanego diesla rocznie to masz mega farta. Tylko i wyłącznie benzyna do miasta oraz przy małych przebiegach, a co do 1.6 FSI to jeździ wystarczająco dla spokojnego kierowcy, fakt, że pali niewiele mniej niż 2.0. Druga sprawa mi średnie spalanie wychodzi 8l/100km, w dislu wychodziło 7l/100km więc twoje wyliczenia są o kant d***y.
 11. Albo przestawiony masz rozrząd albo czujnik wałka rozrządu do wymiany. Poczytaj tutaj
 12. z opisu zawór podciśnienia do wymiany, ale łatwiej by było gdybyś podał kod błędu, zaczytany VCDS'em.
 13. lub standardowo cewka/i podłącz pod kompa i zaczytaj błędy to się dowiesz więcej.
 14. lopezpb

  FSI czyszczenie kolektora

  A ja poproszę (o ile się zdecydujesz), to zrób dokumentację z przeprowadzenie operacji dla potomnych, co prawda ja mam 170 000 i nie mam żadnych niepokojących objawów, ale może kiedyś się przyda.
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy