Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z innej beczki czy b6 mają ori światła do jazdy dziennej ? Nie żadne ledy nie postojowki tylko osobne żarówki ...ale mi się zrymowało .Bo ja ma w cc tylko , że tu wszycho o b6 a o cc prawie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy da rade włączyć światła skandynawskie + ameryka za pomocą takiego programu ? :

Zrzut ekranu (2).png

Bo wszysko ładnie jest tu opisane ale za pomocą VAG-COM

A posiadam ten program VAG K+CAN COMMANDER 3.6 FULL

Jak tak to może mi ktoś napisać jak?

Rozumiem że mam otworzyć jakiś kanał tam gdzie jest czerwona strzałka

Tylko jaki i co dalej?

No chyba że się nie da to będe szukał kogoś z VAG-COM.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A tu opis kanałów do otwarcia

 

VAG K+CAN - OPIS TARGET.pdf

Edytowane przez krzychut84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy da rade włączyć światła skandynawskie + ameryka za pomocą takiego programu ? :

[ATTACH=CONFIG]119762[/ATTACH]

Bo wszysko ładnie jest tu opisane ale za pomocą VAG-COM

A posiadam ten program VAG K+CAN COMMANDER 3.6 FULL

Jak tak to może mi ktoś napisać jak?

Rozumiem że mam otworzyć jakiś kanał tam gdzie jest czerwona strzałka

Tylko jaki i co dalej?

No chyba że się nie da to będe szukał kogoś z VAG-COM.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A tu opis kanałów do otwarcia

 

[ATTACH]119763[/ATTACH]

Krzychu - tym możesz sobie tylko przebieg zmienić... albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie ustawienia przeciwmgielnych jako dzienne w trybie amerykańskim, czy po ustawieniu tych świateł na 60% i po włączeniu normalnie przeciwmgielnych (gdy będzie mgła) świecą one normalnie na 100%? czy na 60%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciwmgielne świecą na 100%, a dzienne na 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chciałem ustawić aby świeciły mi przeciwmgielne zamiast xenonów w dzień, jednak mam kilka pytań:

 

1) w bajcie 08 mam ustawione 71 czy takie ustawienie, czy to jest domyślna wartość? jeśli nie to jaka jest domyślna ?

2) aby zmienić z xenonów na przeciwmgielne rozumiem, że muszę w bajcie 17 ustawić bit 4 "Daytime running light vie fog Lights" ?

3) czy przyciemnianie przeciwmgielnych robi się*w bajcie 08 czy bajcie 20 tak aby przyciemniane były tylko w czasie działania jako dzienne a aby działały na 100% w przypadku działania jako przeciwmgielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam kogoś z Sosnowca lub okolic do zmiany świateł na dzienne, domykanie szyb podczas deszczu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Szukam kogoś z Sosnowca lub okolic do zmiany świateł na dzienne, domykanie szyb podczas deszczu itp.

 

Zadzwoń do mnie w poniedziałek to się ugadamy na ustawienie :)

nr podam na PW

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dzisiaj chciałem ustawić aby świeciły mi przeciwmgielne zamiast xenonów w dzień, jednak mam kilka pytań:

 

1) w bajcie 08 mam ustawione 71 czy takie ustawienie, czy to jest domyślna wartość? jeśli nie to jaka jest domyślna ?

2) aby zmienić z xenonów na przeciwmgielne rozumiem, że muszę w bajcie 17 ustawić bit 4 "Daytime running light vie fog Lights" ?

3) czy przyciemnianie przeciwmgielnych robi się*w bajcie 08 czy bajcie 20 tak aby przyciemniane były tylko w czasie działania jako dzienne a aby działały na 100% w przypadku działania jako przeciwmgielne?

 

Aktywacja świateł dziennych

adres 09

-

Centr. Zesp. Elektr., 07

-

kodowanie

, klikamy na kodowanie długie gdziekorzystamy z plików L

-Code, następnie w bajcie 0 zaznaczami bit 3 i 4 czyli światła do

jazdy dziennej, proponuję łącznie dla Skandynawii i Ameryki Płn. ponieważ wówczas

w przypadku nagłego hamowania hamulcem ręcznym nie zgasną światła dzienne, oczywiście

przy tej opcji tył auta jest ciemny

 

-jak to przy dziennych powinno być, po wybraniu

funkcji wychodzimy

ESC

i klikamy

"wykonaj"

zaznaczam że w tej opcji światła zapalają się automatycznie bez przekręcania włącznikiem

mi to pasuje bynajmniej nie zapomina

m, jeśli ktoś chce miedź palący się tył to zaznacza tylko

dla Skandynawii

Podobne kroki robimy np. przy aktywacji bądź dezaktywacji funkcji oświetlenia tj.

coming

-

home

czy

Leaving

-

home z assistance driving light

zaznaczamy bądź odznaczamy tzw. "ptaszka"

przy wybranej pozycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proponuję łącznie dla Skandynawii i Ameryki Płn. ponieważ wówczas

w przypadku nagłego hamowania hamulcem ręcznym nie zgasną światła dzienne, oczywiście

przy tej opcji tył auta jest ciemny

 

Niestety to tak nie działa, jak są zaznaczone oba to całość zachowuje się*dokładnie tak samo jak sam tryb Ameryki Płn. czyli przy zaciągnięciu ręcznego światła i tak gasną. Dzisiaj sprawdzałem dwie opcje sam tryb Ameryki Płn. i Ameryka Płn. + Skandynawia w obu przypadka jest tak samo.

 

Światła przeciwmgielne jako dzienne ustawia się w bajcie 17 zaznaczając bit 4

 

Jasność przeciwmgielnych, działających jako dzienne ustawia się w bajcie 20.

Dalej nie wiem co ustawia się w bajcie 8 przy xenenach? :doh

Edytowane przez lopezpb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[jak chcesz to mogę podesłać tobie foty jak to wygląda i instrukcje jak to aktywować na PW] :)

 

Witam wszystkich.

 

Jestem nowy na forum i początkujący w obsłudze Passata. Mam prośbę, czy istnieje możliwość podesłania na maila ([email protected]) istrukcji w jaki sposób aktywować światła przeciwmgielne jako dzienne? Z góry dziękuję.

Edytowane przez SlawkoW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak włączyć tryb skandynawski VAS-em ? Szukałem i nie mogę znaleźć w tym programie, mógłby mi ktoś napisać co i jak to zrobić. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

 

Jestem nowy na forum i początkujący w obsłudze Passata. Mam prośbę, czy istnieje możliwość podesłania na maila ([email protected]) istrukcji w jaki sposób aktywować światła przeciwmgielne jako dzienne? Z góry dziękuję.

 

 

 

Jak jesteś w Krk to odezwij sie na PW to sie umówimy i Ci pokaże co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to odezwij sie na PW to sie umówimy i Ci pokaże co i jak.

Ok dzięki bo jestem szczęśliwym posiadaczem Paska :-) od kilku dni i na razie rozkminiam co i jak, a przesiadłem się z francuza, a to całkiem inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Włączyłem wczoraj DRL via fog lights i tryb north america i tak się zastanawiam czy świecą się Wam również światła postojowe przednie(posiadam bixenony i czujnik zmierzchu)?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez stone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

Czy w trybie świecą się również światła postojowe przednie?

Włączyłem wczoraj DRL via fog lights i tryb north america i tak się zastanawiam czy świecą się Wam również światła postojowe przednie(posiadam bixenony i czujnik zmierzchu)?

 

Pozdrawiam

 

Nie, ale za to działa doświetlanie zakrętów :wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, ale za to działa doświetlanie zakrętów :wstyd

Doświetlanie zakrętów to ja mam z górnych reflektorów :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

No ja w Premium zrobiłem.

 

Mógłbyś napisać w jaki sposób?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświetlanie zakrętów to ja mam z górnych reflektorów :)

 

 

Ja też i pomimo, że jedziesz w dzień na DRL to i tak pdziała doświetlanie, co mim zdaniem jest "głupotą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w moim passacie mam system skandynawski.

Jedyna rzecz, która mi przeszkadza to, że jak się robi ciemno, muszę ręcznie włączyć światła, bo nie mam wtedy podświetlenia deski/kokpitu, wszystkiego w środku.

Czy jest mozliwość takiego ustawienia, żeby zawsze wszystko w środku auta się świeciło?

Znalazłem tylko, że można odłączyć czujnik zmierzchowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wzytskich :). Jestem nowy na tym forum i po przeczytaniu tematu nie znalazłem takiej odpowiedzi dotyczącej mojego zapytania. Otóż czy da się włączyć tryb skandynawski na halogeny, czy da sie włączyć tryb leaving/coming home oraz doświetlanie zakrętów? Moje auto to passat b6 2008r wersja comfortline bez auto świateł i chyba czujnika zmierzchu też nie ma. A jeżeli się da to czy jest ktoś z Częstochowy lub do 100 km kto może mi to uruchmić? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

uruchomiłem tryb "skandynawski i ameryka" i od razu po włączeniu zapłonu świecą mi światła przeciwmgłowe nowe "DRL" to tak jest?

a co trzeba zrobić zeby się włączały po odpaleniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności