Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawiony tryb amerykański - to, że Polsce to nielegalne, to już wiadomo.

Orientujecie się, jak to wygląda w innych krajach europejskich?

 

Skad pewnosc ze nielegalne. Znam policjanta który twierdzi co innego.

Wlasnie mi stuknelo 10 tyś po polskich drogach (kontroli w tym chorym panstwie pelno) i nikt mi nawet nie jeknie a policjanci wrecz stali kolo auta kilka razy, nawet dzisiaj jeden mi sie odsuwal sprzed maski jak parkowalem z tymi halogenami a la dzienne. Oczywiscie mam halogeny zalaczone w tryb dzienny i to bez zadnej finezji w stylu ograniczenia do 30%. Wymienilem tylko zarowki na jakis tam osram chyba polecony tu przez kogos (daja taki troche xenon look).

 

Co drugi jezdzi z jakimis dziwnymi ledami, octavie tez maja fabrycznie pozalaczone w halogenach te swiatla wiec chyba naprawde musi byc przyglup a nie policjant zeby sie od ciebie w b6 doczepil bo masz dzienne na dole. Ja jak cos to bede mu grzecznie pyskowal ze mi to w ASO zrobili i ze na swiatlach jest bita homologacja (nie jest ale to szczegol powiem ze nie wiem gdzie jest bita ale jest) i jak cos to do sadu grodzkiego.

 

Debilizm tego chorego panstwa policyjnego osiaga chore rozmiary. Mam tego dosyc nie bede z siebie idioty robil, dosyc ze wlasnie wypuscili 40 samochodow ITD typu fiat panda ktore po zrobieniu ci foty nawet cie nie dogonia tylko poczta dostaniesz mandat, bo kasy panstwo ma malo wiec mnie moje panstwo teraz zlupi - BO FRAJEROW ZA KOLKIEM NAJLATWIEJ WYDYMAC, ZEBY KASA NA DARMOWE IPADY 64 GB DLA SMIERDZACEGO BRUDASA W SEJMIE BYLA (a 15 tyś miesięcznie za prowadzenie biura poselskiego zostaje "w rodzinie" bo biuro prowadzi synuś lub teściu więc na ipada my się złożymy)

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
często bywam w Niemczech, kilka razy miałem kontrolę policyjną i nikt nie zwrócił na to uwagi.

 

Ja w DE wrzucam na mijania, co by nie było z góry przegranej dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skad pewnosc ze nielegalne.
jest bita homologacja (nie jest ale to szczegol powiem ze nie wiem gdzie jest bita ale jest

No sam odpowiedź znasz.

Ja rozumiem, że można się wściekać na sytuację w kraju, na nadgorliwych funkcjonariuszy, ale niestety takie mamy prawo i dzienne w wydaniu przeciwmgielnych, jakby nie kombinować - legalne nie są, nie mają homologacji.

Na forum spotkałem tylko jeden przypadek nieprzyjemnego spotkania z policją - Makeć gdzieś opisywał. Reszta lata dalej bezproblemowo.

 

A że zdarza mi się naszą zachodnią granicę czasem przekraczać, to chciałbym wiedzieć czy się narażam jeżdżąc z takimi światłami.

Spotkaliście za granicą auta, które jeżdżą z trybem amerykańskim lub skandynawskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto jeżdze do niemiec (nawet jutro znów jade) jak tylko jestem na moscie w świecku to przerzucam na full, dla świętego spokoju.

W PL, ostatnio mialem rutynową kontrolę i policjant zapytał czemu nie mam świateł z tyłu a z przodu są (Ameryka+Skandynawia) powiedziałem mu ze mam tak ustawione fabrycznie i ze jak robi się ciemno lub pada deszcz to wtedy same się załączają, to kiwnął głową że sprytne i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę.

Stan ppoprzedni, lampy główne + halogeny doświetlające zakręty.

Stan aktualny halogeny jako dzienne (oczywiście zmniejszona moc) i niestety przy skręcie załącza się doświetlanie z lampy głównej - żarówka obok soczewki. Czy ktoś wie jak to wyłączyć aby się ta żarówka nie zapalała przy skręcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o poradę.

Stan ppoprzedni, lampy główne + halogeny doświetlające zakręty.

Stan aktualny halogeny jako dzienne (oczywiście zmniejszona moc) i niestety przy skręcie załącza się doświetlanie z lampy głównej - żarówka obok soczewki. Czy ktoś wie jak to wyłączyć aby się ta żarówka nie zapalała przy skręcie?

Włączyć sam tryb skandynawski zamiast amerykańskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stan aktualny halogeny jako dzienne (oczywiście zmniejszona moc) i niestety przy skręcie załącza się doświetlanie z lampy głównej - żarówka obok soczewki. Czy ktoś wie jak to wyłączyć aby się ta żarówka nie zapalała przy skręcie?

 

VCDS 09 Cent.Elect (Bordnetz) Bajt23 Bit2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Debilizm tego chorego panstwa policyjnego osiaga chore rozmiary.[/b] Mam tego dosyc nie bede z siebie idioty robil, dosyc ze wlasnie wypuscili 40 samochodow ITD typu fiat panda ktore po zrobieniu ci foty nawet cie nie dogonia tylko poczta dostaniesz mandat, bo kasy panstwo ma malo wiec mnie moje panstwo teraz zlupi - BO FRAJEROW ZA KOLKIEM NAJLATWIEJ WYDYMAC, ZEBY KASA NA DARMOWE IPADY 64 GB DLA SMIERDZACEGO BRUDASA W SEJMIE BYLA (a 15 tyś miesięcznie za prowadzenie biura poselskiego zostaje "w rodzinie" bo biuro prowadzi synuś lub teściu więc na ipada my się złożymy)

 

nie wiem skąd ten sarkazm, proponuje jednak przejechać się za zachodnią granicę (a jeszcze lepiej do skandynawii), to u nas prawie nie widać policji i mozna im pewne pierduły wciskać...

mi potrafili po tamtej stronie nie tylko światła sprawdzić (a homologacja lamp jak wół jest wbita na kloszach..) ale również sprawdzić czy opony posiadają właściwy dla mojego modelu samochodu indeks prędkości (bez względu z jaką prędkością bym się poruszał..), a mandaty spore lub od razu lawetka czy holowanie... a dyskutować to sobie można po fakcie...

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS 09 Cent.Elect (Bordnetz) Bajt23 Bit2 ;)

 

u mnie to nie działa, dalej włącza się doświetlanie, jakieś inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie to nie działa, dalej włącza się doświetlanie, jakieś inne propozycje?
Włączyć sam tryb skandynawski zamiast amerykańskiego.

Oczywiście mowa o pozostawieniu ustawienia świateł dziennych na halogenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat, bo ostatnio cisnę kwestię włączenia świateł w tryb amerykański relizowany światłami przeciwmgielnymi. Znalazłem na forum print screeny kolegi n00, tyle że ma on 30 bitowy Bordnetz. Mój jest 23 bitowy. Na innych forach znalazłem też opis z 21 bitowego, ale z mojego ni cholery. ;)

 

Dodatkowo, w VCDSie kolegi, który ma mi to ustawić nie widać tych wszystkich okienek poniżej po zaznaczeniu jakiegokolwiek Byte'u. To normalne?

 

Czy ma ktoś opis lub najlepiej print screeny kodowania trybu amerykańskiego za pomocą halogenów w 23 bitowym Bordnetz'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo. Brak jednego zdjęcia odnośnie zaznaczonego bajtu dotyczącego halogenów ( gdzieś posiałem).

 

światła.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert. :) Zaraz to wprowadzę i zobaczę co z tego wyjdzie. Mam tylko nadzieję, że jakoś mi się uda dopasować ten bajt o włączeniu świateł przeciwmgielnych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tylko nadzieję, że jakoś mi się uda dopasować ten bajt o włączeniu świateł przeciwmgielnych

Bajt 17 Bit 4.

http://imageshack.us/photo/my-images/197/schowek18.jpg/

 

http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=53&t=1702

Tu masz całe kodowanie 23-bytowego bordnetz'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek. :) O to właśnie mi chodziło. :) A powiem Ci, że nawet szukałem na forum Golfa, Octavii, Tourana oraz Tiguana i nie mogłem tego znaleźć. ;)

Teraz jest wszystko jak na dłoni. :)

 

Dziś niestety nie zdołałem podejść do tego tematu, bo kolega miał za dużo roboty, ale po weekendzie może się uda. U kolegi tylko nie pojawiają się te okienka do zaznaczenia ptaszkiem. Czy ma to związek z wersją VCDSa, jak ktoś pisał wcześniej, czy może mieć np. z tym, że jest to klon, a nie oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze być ze to wina klona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. ;-) Ale z tego co wiem można to ustawić bez tych okienek, tyle, ze będzie to nieco trudniejsze. Prawda to? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze być ze to wina klona.

 

Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Mój kolega ma klona, ale mówił mi, że w innych samochodach, jak podłącza ten kabelek to ma podgląd na te okienka wyboru bitów. Tylko u mnie nie ma. Czy to możliwe, żeby w Bordnetzu było coś nie tak? Czy to przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Mój kolega ma klona, ale mówił mi, że w innych samochodach, jak podłącza ten kabelek to ma podgląd na te okienka wyboru bitów. Tylko u mnie nie ma. Czy to możliwe, żeby w Bordnetzu było coś nie tak? Czy to przypadek?

 

 

wszystko zależy jakie biblioteki ma VCDS, pewno akurat do twojego modułu nie ma, a ma natomiast do innych samochodów tak jak piszesz ze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to jakoś dograć/dołożyć? Pytam, bo chciałbym wreszcie kupić sobie VCDS (na początek niech będzie klon :P ) i jaką mam gwarancję, że będę w ogóle w stanie nim cokolwiek zrobić?

Bo jak tak patrzę, to jak wybieram jakiś Bajt w długim kodowaniu, a nie mam tych okienek, to jak mam wybrać konkretny bit, który chciałbym uaktywnić/deaktywować? Przykład chociażby z wyborem trybu amerykańskiego. Będę mógł wybrać Bajt, pod którym to jest, ale bitu, który go uaktywnia już nie, bo nie ma tych okienek. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności