Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik zmierzchu nie załącza bo go nie ma , pisałeś że masz zwykły przełącznik bez AUTO . Przy opcji Auto jest czujnik zmierzchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na szybie czołowej czy lusterko trzyma się tylko okrągłą nóżką o średnicy ok 3cm czy jest od wewnątrz taka większa puszka, a od zewnątrz czarna ramka, a w niej coś na wzór dużej diody led.

Może masz czujnik, tylko wyłącznik ktoś włożył uboższy i coś nie współgra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy lusterku mam tylko okrągłą nóżkę tak wiec tam nie mam czujnika deszczu takiej puszki o której piszecie.

Tylko kto mi powie co powoduje że wciągu dnia jak jest widno nie działa doświetlanie zakrętów a jak jest ciemno bądź wjadę w ciemne miejsce to doświetlanie zakrętów działa.

Ps.a od czego jest taki mały cycek :mlask który znajguje sie na kokpicie na środku pod szybą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doświetlanie , skoro nie masz czujnika zmierzchu, działa chyba też w dzień tyle że jest wtedy dla Ciebie nie widoczne, a ten cycek o który pytasz to jeśli sie nie mylę to czujnik nasłonecznienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświetlanie , skoro nie masz czujnika zmierzchu, działa chyba też w dzień tyle że jest wtedy dla Ciebie nie widoczne

 

Sprawdzałem na 100% jak jest widno to nie doświetlają a jak się ściemni to świecą ?

Zagadka i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale numer już teraz całkiem jestem skołowany ?

Dziś około południa przyjechałem samochodem z zakupów i jak wjeżdżałem do garażu miałem koła skręcone i zauważyłem ze świecą mi się żarówki doświetlające w lampach a nie przeciwmgielne ?

Ba mało tego nie mam pojęcia jak to się stało ale tak jak wcześniej pisałem wcześniej zakręty doświetlały mi sie po zmroku i to przy pomocy lamp przeciwmgielnych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie cały czas zastanawia czy można ustawić światła postojowe jako dzienne. Pomijając oczywiście fakt legalności... :)

 

mam xenon z doświetlaniem zakrętów w lampach + halogeny.

 

marzy mi się aby przy przełączniku w trybie auto ( oczywiście w dzień ) świeciły się tylko postojówki ( bez środka i tyłu )

 

czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postojówki będą trochę za słabe, a ciężko będzie wsadzić coś mocniejszego. Jeśli koniecznie chcesz tak jeździć to przecież nic nie szkodzi, żeby ręcznie je za każdym razem włączać. Pamiętajcie, że ręczne włączanie jest lepsze od modyfikacji w sofcie, bo nikt się nie przyczepi na przeglądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie cały czas zastanawia czy można ustawić światła postojowe jako dzienne. Pomijając oczywiście fakt legalności... :)

 

mam xenon z doświetlaniem zakrętów w lampach + halogeny.

 

marzy mi się aby przy przełączniku w trybie auto ( oczywiście w dzień ) świeciły się tylko postojówki ( bez środka i tyłu )

 

czy jest to możliwe?

Mój ojciec tak miał zrobione, że świeciły się tylko przednie postojowe po włączeniu zapłonu. Włącznik świateł w pozycji 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój ojciec tak miał zrobione, że świeciły się tylko przednie postojowe po włączeniu zapłonu. Włącznik świateł w pozycji 0.

Ciekawe, który byte miał odznaczony... Trzeba będzie pogrzebać ;)

Ja swoją drogą znalazłem takie kodowanie:

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

Byte 17 Bit 4 Nebelscheinwerfer als Tagfahrlicht aktiv

Teoretycznie powinny świecić p/mgielne jako światła dzienne... Tak mi się przynajmniej wydaje. Nie mam jeszcze VCDS'a, żeby to sprawdzić.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marzy mi się aby przy przełączniku w trybie auto ( oczywiście w dzień ) świeciły się tylko postojówki ( bez środka i tyłu )

 

Jest to nie mozliwe, bo tez tak bym chciał (sprawdszlismy) bo tez sadze ze postoje w dzień bez słońca są dość wyraźne, ale za dnia słonecznego są nie widoczne.

 

Możliwe ze Krawcol82 ma po prostu świeżego paska i tam jest to do zrobinia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe ze Krawcol82 ma po prostu świeżego paska i tam jest to do zrobinia

Nie, to jest kodowanie, które jest zapisane na stronce podanej przez ormowca.

Ja w kodowanie zacznę się dopiero bawić, jak dotrze do mnie VCDS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to była sprawa kodowania czy jakiejś przeróbki przełącznika - auto wyjechało tak z salonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm. skoro na postojowych się nie da....

 

w tami razie poszukuje kogoś z okolic Gliwic, który bedzie w stanie zakodowac światła dzienne na halogenach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś zapodać Tu lub na PW dokładną instrukcję jak ustawic tryb amerykański czyli "świecą tylko światła mijania z przodu" ? ,BiXenon skrętny,doświetlanie, halogeny, czujnik zmierzchu.

Przeczytałem temat jest pare wskazówek ale z niemieckiego tylko nifersztein :)

Za pomoc z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy może ktoś zapodać Tu lub na PW dokładną instrukcję jak ustawic tryb amerykański czyli "świecą tylko światła mijania z przodu" ? ,BiXenon skrętny,doświetlanie, halogeny, czujnik zmierzchu.

Przeczytałem temat jest pare wskazówek ale z niemieckiego tylko nifersztein

Za pomoc z góry dzieki.

Select 09 (Central Electronics)

Long Coding -> Function 07

I odznaczasz:

Byte 00 Bit 3 Daytime Running Lights (Scandinavia)

Byte 00 Bit 4 Daytime Running Lights (North America)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki kolego.

 

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:26 ----------

 

A jeszcze jedno pytanko kolego załączamy jeden lub drugi tryb, czy mogą być dwa jednocześnie i potem gdzieś na MFA możemy przełączać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno pytanko kolego załączamy jeden lub drugi tryb, czy mogą być dwa jednocześnie i potem gdzieś na MFA możemy przełączać ??

Oba włączamy równocześnie, równolegle do siebie.

Żadne komunikaty dodatkowe na FIS nie są wyświetlane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to będzie świecilo ??

W skandynawskim z tego co czytałem świeci wszystko oprócz kabiny, a w amerykąńskim tylko światła mijania. Mając zaznaczone oba tryby jednocześnie będzie świeciło wszystko bez kabiny czy jak :) bo sie pogubiłem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności