Skocz do zawartości
setnik

Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ustawić halogeny na światła dzienne możesz VCDSem. Podobnie jak siłę ich świecenia. Nazywa się to Tryb Amerykański i wyklucza się ze Skandynawskim.

2. Jak masz ustawione halogeny na światła dzienne i pokrętło w trybie AUTO, to w odpowiednim momencie czujnik włączy Ci światła mijania (i odwrotnie). Czułość tego czujnika można regulować VCDSem (podobno...ja do tej opcji nie mogę się dokopać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazywa się to Tryb Amerykański i wyklucza się ze Skandynawskim.
Marek coś nie bardzo. Ja mam u siebie włączony tryb skandynawski i amerykański i nic się nie wyklucza. Tryb amerykański powoduje tylko to że po zaciągnięciu ręcznego dzienne gasną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem można zaznaczyć w VCDS obie opcje jednocześnie, ale jeśli masz Tryb Skandynawski to jest on jakby nadrzędny nad Amerykańskim. Wtedy będą Ci się zapalały światła mijania przód-tył bez oświetlenia wnętrza po włączeniu zapłonu. Dzienne jako halogeny Ci się nie zapalą, bo będziesz miał już automatycznie włączone światła mijania. Jeśli masz zaznaczony tylko Tryb Amerykański to wtedy oczywiście przy zaciąganiu ręcznego zgasną Ci halogeny (lub światła mijania z przodu - zależy jak masz ustawione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam coś pomieszane. Jak przełącznik mam na zero to świecą mi się tylko dzienne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli amerykański na halogenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to na DRL-ach z fabii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Ustawić halogeny na światła dzienne możesz VCDSem. Podobnie jak siłę ich świecenia. Nazywa się to Tryb Amerykański i wyklucza się ze Skandynawskim.

2. Jak masz ustawione halogeny na światła dzienne i pokrętło w trybie AUTO, to w odpowiednim momencie czujnik włączy Ci światła mijania (i odwrotnie). Czułość tego czujnika można regulować VCDSem (podobno...ja do tej opcji nie mogę się dokopać).

 

chciałbym aby:

 

 

 

 

 

Czyli wyłaczyć tryb Skandynawski a włączyć USA? czy to juz oznacza że postojówki sie nie beda sweciły,będą same halogeny?

 

Będę w posiadaniu kabla z VCD i chciałbym

 

- ustawić halogeny na światła dzienne - 50 % mocy, nie działają wtedy postojowe ani z przodu ani z tyłu

- czujnik zmierzchu załącza dopiero światła mijania, postojowe a halogeny działają tradycyjnie jako doświetlanie

 

nie znam sie na tym dlatego proszę o szczegółowe informacje co gdzie i jak ustawić. Tak jak pisałem przydałoby się mały toutorial z tej dziedziny. Czytałem gdzieś że zmienia sie wartosci niektórych pozycji a nie chce poomacku ustawiać.

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym B6 od 2005roku ktory posiada halogeny i zwykle lampy soczewkowe na H7 mozna przy zmianie na dzienne przy halogenach zmienic moc swiecenia ich procentowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jakiś ubogi sterownik i nie ma takiej możliwości, ale bez zmniejszania mocy jest chyba lepiej gdyż lepiej te światełka widać z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest jakiś ubogi sterownik i nie ma takiej możliwości, ale bez zmniejszania mocy jest chyba lepiej gdyż lepiej te światełka widać z daleka.

 

i nie masz problemow z policja?..a powiedz,wiesz moze jakie mocne sa zarowki w halogenach?tak pytam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z policją miewam problemy gdyż często przekraczam prędkość a oni zazwyczaj gdzieś za rogiem się czają :D

Nie wiem jaką mam moc żarówek, ale na pewno nie świecą zbyt jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe....spoko,czyli dzienne na halogenach przechodza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy ktoś z Poznania lub okolic chciałby poświęcić chwile czasu, by zakodować mi dzienne w halogenach(ewentualnie włączenie ciekawych funkcji opisanych na forum). Oczywiście nie za free. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe....spoko,czyli dzienne na halogenach przechodza...

 

Może dlatego że mają prędkość jako powód. Mnie jak łapali za prędkość, to niczego więcej nie szukali, ani o nic więcej się nie czepiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż by mogli szukać, przecież wszelkie parametry są zgodne z normami, szukać to mogą u tych co zakładają te dzienne za 5zł z allegro i świeco gorzej niż psu jajca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterowania czułością Czujnika zmierzchu ( światła ) w Centralnej eketryce ( bodajże blok 09 ) -> Coding macie listę rozwijaną, ja tam mam Bordnetz + deszcz + zmierzch ( po Germańsku oczywiście )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym aby:

 

 

 

 

 

Czyli wyłaczyć tryb Skandynawski a włączyć USA? czy to juz oznacza że postojówki sie nie beda sweciły,będą same halogeny?

 

Będę w posiadaniu kabla z VCD i chciałbym

 

- ustawić halogeny na światła dzienne - 50 % mocy, nie działają wtedy postojowe ani z przodu ani z tyłu

- czujnik zmierzchu załącza dopiero światła mijania, postojowe a halogeny działają tradycyjnie jako doświetlanie

 

nie znam sie na tym dlatego proszę o szczegółowe informacje co gdzie i jak ustawić. Tak jak pisałem przydałoby się mały toutorial z tej dziedziny. Czytałem gdzieś że zmienia sie wartosci niektórych pozycji a nie chce poomacku ustawiać.

 

proszę o pomoc

 

i co udało Ci się zadziałać w tym temacie? też tak bym chciał, ale bez doświetlania z halogenów bo to mam z ksenonów skrętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie przeczytałem to forum ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi czy da się zrobić tak aby mając włączony tryb skandynawski czy też amerykański światła włączały się dopiero gdy przełącznik będzie np. w pozycji tryb zmierzchu ale nie w pozycji 0 lub tak żeby światła włączały się dopiero po odpaleniu silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się ustawić tak, żeby włączały się dopiero po odblokowaniu hamulca postojowego-jeśli zależy Tobie, żeby nie świeciły podczas rozruchu silnika.

Jest możliwość też ustawienia, żeby nie świeciły światła dzienne podczas ustawionego włącznika w pozycji zero, ale nie wiem, czy funkcja ta zależy o włącznika, czy Bordnetza-w B6 z 2006 w pozycji 0 światła dzienne mi działały, w B6 z 2010r w pozycji 0 nie świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, możliwe że przełącznik z 2010 jednak inaczej działa niż ten z 2006, chociaż pewnie Bordnerz też ma już więcej bajtów i tym samym więcej modyfikacji. A jeśli chodzi o ten hamulec postojowy kojarzysz w którym bajcie albo jak zatytułowany jest bit, który odpowiada za tą funkcję? Bo rozumiem, że skoro piszesz o możliwości ustawienia to poprzez długie kodowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności