cholek
-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O cholek
- Urodziny 02/20/1980
Informacje osobiste
-
Imię
Mariusz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Płock
Samochód
-
Silnik
B6 CC 1.8 TSI 160KM
-
Rok produkcji
2009
-
[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?
cholek odpowiedział cooler → na temat → Hamulce, felgi, opony
Panowie handlujący częściami, poproszę o ofertki na cały komplet, przód i tył tarcze i klocki. Zastanawiam się nad kompletem ATE: 2x 24.0125-0158.1 i 13.0470-7184.2 i 2x 24.0112-0169.1 i 13.0470-2880.2 ale może doradzicie coś lepszego/innego do moich warunków eksploatacji. Samochód seria, rocznie do 10tyś km, jazda dość dynamiczna głównie w mieście, wiec fajnie gdyby klocki mniej pyliły. Absolutnie nic do sportu, może być coś lepszego niż fabryka, ale nie chcę nic gorszego. Przy okazji poproszę na łączniki stablizatorów na przód i tył. Też jakieś porządne. W razie co VIN: WVWZZZ3CZ9E559280 -
Diagnoza potwierdzona - uszkodzony mechatronik. Wymieniam na nowy. Nie będę bawił się w półśrodki i "próbował" naprawiać, bo za chwile coś następnego podnie, a tam mam gwarancję... Dla potomnych: spalony bezpiecznik F6, brak możliwości uruchomienia samochodu i przepalanie się bezpiecznika od razu po zamontowaniu nowego = uszkodzenie mechatroniki.
-
Dziś odpiąłem kostkę elektryczną od mechatronika. Bezpiecznik się nie przepala. Po podpięciu spowrotem od razu się przepalił - zapłon był wyłączony w tym czasie... Coś mi się zdaje, że sterownik mechatroniki ma zwarcie. Najgorsze, że nie było żadnych objawów, po prostu rano nie odpalił. Jutro laweta i VW ASO - zobaczymy co powiedzą.
-
Napiszę w tym temacie, bo chyba najbliższy mojemu problemowi. Step by stem co robiłem: Dziś rano fura nie odpaliła, na FISie komunikat błędu hamulca postojowego. Podpinam VCDSa i jest brak komunikacji ze sterownikiem skrzynki biegów. Zaglądam do puchy z bezpiecznikami, a tu przepalony bezpiecznik F6, czyli od sterownika skrzynki biegów. Wkładam nowy i od razu przepala. Grzebie tu na Forum - nic. Szperam u wujka google imtrafiam na temat na forum skody - identyczny obiaw, diagnoza: uszkodzenie mechatroniki w dsg. Dodam, że NIC się nie działo, żadnych obiawów, wczoraj jeździł jak zawsze, dziś nie odpalił... Samochód w wakacje był na akcji serwisowej w ASO, miał wymieniany olej w DSG i aktualizowane oprogramowanie. Cyklicznie pojawiały się błędy: 006012 - Clutch 2: tolerance limit reached p177C - 003 - Mechanical Failure - Intermittent 002344 - Gear Shift Lock Solenoid Control Circuit: Open p0928 - 014 - Defective - Intermittent ale w ASO kazali się nie przejmować, bo są to błędy mało istotne o niskim priorytecie. Teraz fura nie odpala, dźwignia zblokowana na P, więc o nawet ruszyć go nie mogę. Proszę o pomoc, czy ktoś się spotkał z czymś takim? Czy już mam szykować kasę na mechatronikę, czy może to być coś mniej poważnego? Dodam, że w tej chwili nie mogę sprawdzić błędów w sterowniku DSG, bo brak jest komunikacji, ze względu na przepalony bezpiecznik.
-
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Panowie, mam pytanie: kto się orientuje jak realizowane jest (w sensie elektronicznym) zmniejszenie jasności świecenia żarówek, gdy procentowo przestawiamy za pomocą VCDSa w sterowniku? I gdzie ta moc się odkłada (jakiś opornik)? -
[Instrukcja] Okrągłe DRL - Światła do jazdy dziennej
cholek odpowiedział Blop → na temat → Poradniki i instrukcje
Panowie mam pytanka, bo chcę być pewny zanim kupię te drle... Czy w CC z 2009 przednie lampy przeciwmgielne są takie same jak w b6 i po zakupieniu tych ledowych od Skody ( z początku tego tematu) też będę mógł je sobie zainstalować przekładając uprzednio klosze od moich przeciwmgielnych? Drugie pytanie (jeśli odp na pierwsze jest tak): jeśli zakoduję sobie przeciwmgielne jako drl i wyłączę te przeciwmgielne w kodowaniu, to drl będą działały, ale nie będzie wywalało błędu spalonej żarówki od przeciwmgielnych (nie chcę żadnych rezystorów zakładać)... Po włączeniu przełącznikiem przednich przeciwmgielnych ledy się nie zaświeca? I czy gdzieś dodatkowo w kodowaniu należy zaznaczyć aby ściemniały się drle gdy włączony jest kierunkowskaz? Uważam, że to bardzo ważne, bo jeśli nie daj co ktoś mi furę rozwali wymuszając pierwszeństwo, bo nie widział kierunkowskazu oślepiony lampą drl - ubezpieczyciel myśle że nie będzie ze mną dyskutował w takim przypadku... -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Próbowałem: przestaje wtedy działać doświetlanie zakrętów. Po włączeniu przeciwmgielnych załączają się żarówki od doświetlania zakrętów... Problem jest gdzieś indziej. Trzeba znaleźć jakiś bit, który określił, że żarówki doświetlające zakręty są światłami przeciwmgielnymi... Zrobię dziś próbę: odłączę jedną żarówkę od przeciwmgielnego i zobaczę co mi FIS pokaże - uszkodzenie której żarówki. Wlasnie zrobilem test. Po odpieciu zarowki z lampy przeciwmgielnej nie pojawia sie zaden blad. Ani na FISie ani po przeskanowaniu VCDSem. Jakby tych lamp tam nie bylo... -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
1. Tak - zadnych zmian. 2. Tak - nie dziala mi podswietlanie zakretow, a po wlaczeniu przeciwmgielnych wlaczaja sie zarowki doswietlajace zakrety. Dodam, ze ma cc, bo nie wszyscy probujacy mi pomoc to wiedza. Czyli mam 3 zarowki w reflektorze i przeciwmgielne oddzielne w zderzaku. -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Tak, mam zaznaczone. Jak odznacze, to przestaja dzialac te doswietlajace zakrety. Ewidentnie jakby mial gdzies zaznaczone, zeby zarowki doswietlajace zakrety mialy spelniac role przeciwmgielnych i cokolwiek by nie zmienic, to tak sie zachowują - działają jako przeciwmgielne (świecą daleko po bokach), a tych w zderzaku w ogole "nie widzi"... Wybiegając: sprawdzone żarówki, kostki podłączone, bezpieczniki sprawne, tak, kiedyś przed grzebaniem działały. Nie, nie mam kopii kodowania sprzed grzebania, bo w międzyczasie padł mi dysk od lapka i wszystko poszło.... Screeny z VCDSa: http://www.aukcjoner.pl/gallery/018490608-1.html#I1 -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Panowie, napisze tu, bo usterka powstala w wyniku modyfikacji trybu skandynawskiego. Nie dzialaja mi przednie swiatla przeciwmgielne (przeciwmglowe lub halogeny jak to niektorzy mowia), te ktore sa w zderzaku, nisko nad ziemia. Jest teraz sporo mgiel i przydalyby mi sie... Swiatla mam zwykle z zarowkami halogenowymi z 3 zarowkami w srodku: najblizej grila jest zarowka doswietlajaca zakrety, potem mijania i ostatnia od drogowych). Gdy wlacze przelacznikiem przednie przeciwmgielne, to zaswiecaja sie obie zarowki doswietlajace zakrety. Lampy znajdujace sie w zderzaku wogole nie swieca - probowalem wszystkich kombinacji w VCDSie i nic. Czym je spowortem aktywowac? -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Zawsze cos... Ok, juz zamowilem kabelek z e-service, wiec w tygodniu chce to ogarnac. Dzieki za podpowiedz. -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
A da sie ustawic, zeby sie nie swiecily. Chcialbym miec mozliwosc miec uruchomiony silnik ale bez swiatel. Dla mnie jest logiczne, ze pozycja 0 to znaczy ze swiatla sa zgaszone - nie mozna tak? -
Modyfikacja trybu "skandynawskiego" świateł
cholek odpowiedział setnik → na temat → Elektryka, oświetlenie
Panowie poprosze o pomoc. Przeczytalem i zglupialem... Widze, ze niektorzy tu tak kombinuja z tymi swiatlami i nie wiem po co... Dopiero co kupilem samochod i u mnie jest tak, ze od razu po wlaczeniu zaplonu zaswiecaja sie mijania z przodu i pozycyjne z tylu (deska nie jest podswietlona). Przelacze na auto i jest to samo. Pozycyjne, to pozycyjne, mijania to mijania, a chce miec tak: Chcialbym miec tak: - pozycja "0" nie ma nic po wlaczeniu zaplonu. - pozycja "auto": w dzien swieca sie tylko przednie, po zmroku wlaczaja sie dodatkowo tylne i podswietlenie deski rozdzielczej. - pozycja "pozycyjne": swieca sie pozycyjne przod i tyl, bez wzgledu czy wlaczony zaplon czy nie. - pozycja "mijania": swieca sie mijania przod i tyl oraz podswietlenie deski rozdzielczej przy wlaczonym zaplonie i wszystko gasnie po wylaczeniu zaplonu. Czy tak sie da? Jaki tryb ustawic? I od razu pytanie: czym to zrobic?
