Skocz do zawartości
jedrus

Pytanie o numery części ETKA cz2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jeśli masz tarcze ATE 288x25mm

 

A jak sprawdzic jakie mam tarcze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

028141036P to numer tarczy sprzęgła zauważonej w tym temacie. Od czego jest ta tarcza? Bo przez przypadek kolega wpadł chyba na bardzo dobry trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak sprawdzic jakie mam tarcze ???

Wymieniałeś/kombinowałeś/tuningowałeś?

Jeśli nie to masz te tarcze... ;)

A zresztą idź do sklepu z częściami - tam Ci dobiorą, nie z VW ale równie dobre... ->Jakie klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
028141036P to numer tarczy sprzęgła zauważonej w tym temacie. Od czego jest ta tarcza? Bo przez przypadek kolega wpadł chyba na bardzo dobry trop :)

 

To jest tarcza sprzęgła do silnika AVB, 228 mm, w 2004 roku numer zmienił się na 038141032N. ;)

 

EDIT//

 

a czy przy okazji możesz podać numer koła zamachowego, które występowało w tym silniku obok wspomnianej tarczy?

Numer 038105266AM - kolo zamachowe, tyle jest w ETKA. Wg ETKA dedykowane tylko do silnika AVB. A czy jest to dwu mas, nie mam pojęcia, ale raczej jest (sądząc po jego cenie ;)).

 

 

---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:37 ----------

 

A jak sprawdzic jakie mam tarcze ???

Na 99,9% masz 288, chyba e ktoś tam wstawił jakieś inne. Najprościej jest ściągnąć kolo i zmierzyć jaka masz tarcze.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest tarcza sprzęgła do silnika AVB, 228 mm, w 2004 roku numer zmienił się na 038141032N.

 

POMÓGŁ! a czy przy okazji możesz podać numer koła zamachowego, które występowało w tym silniku obok wspomnianej tarczy? sprawdzam czy było lite, czy był to dwumas (i jeśli lite, to przy jakich innych silnikach jeszcze było wykorzystywane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o numer katalogowy tej gałki, dodam, że gałka była montowana w Audi A4 1,8T S-line 5biegowa w takim samym układzie jak passat

Tak jakoś mi się wydaje ze odpowiedz na swoje pytanie dostałeś cale wieki temu tutaj

=>Moja odpowiedz, KLIK <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zaślepce na tych mocowaniach znalazłem oznaczenia:

358863499

To jest numer zaślepki nr 3A w pliku pdf, a numer zaczepu to nr2 w tymże pliku.

Nie wiem jaki masz kolor tapicerki, ale w wersji USA były rzekomo tylko 2 kolory, jasny beż i szary perlisty.

mocowanie rolety, tyl.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jakoś mi się wydaje ze odpowiedz na swoje pytanie dostałeś cale wieki temu tutaj

=>Moja odpowiedz, KLIK <-

tak wiem GURAL, ale muszę być w 200% pewny, bo jak zamowie w serwisie to juz nie będzie odwrotu;)

Ten numer masz na mysli 8E0 863 278 AF??

Dla pewności zaloguję sie na forum Audi A4, tam to sprawdzę.

Z góry śliczne dzięki za pomoc GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wiem GURAL, ale muszę być w 200% pewny, bo jak zamowie w serwisie to juz nie będzie odwrotu

Ten numer masz na mysli 8E0 863 278 AF??

Dla pewności zaloguję sie na forum Audi A4, tam to sprawdzę.

Z góry śliczne dzięki za pomoc GURAL

Tak na pewno do wszystkich skrzyń 5 biegowych występowała ta sama gałka, różniła się tylko ostatnimi literkami. Ostatnie literki oznaczały kolor osłony i bodajże z czego wykonana jest sama gałka. W tym przypadku to jest taka jak ze zdjęcia a osłona to sztuczna skóra. I tak jak ci GURAL napisał układ biegów na gałce musisz sobie chyba osobno zamówić.

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie: czym się różnią numery w pdf 2 i (2),

Na pewno kształtem (symetryczne odbicie prawej w stosunku do lewej, bądź lewej w stosunku do prawej), trzeba kupić po jednej sztuce na stronę.

Zaślepki są takie same na prawa i lewa stronę.

 

---------- Post added at 09:01 ---------- Previous post was at 08:52 ----------

 

Sorki, nie dopatrzyłem się ze są tam dwa numery (2), różnica jest w okresie montowania tych zaczepów, przykład;

3B5 861 328 A -haczyk strona prawa, montowany od 10/1996 do 05/2000

3B5 861 302 B -haczyk strona prawa, montowany od 06/2000 do 08/2000

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w passatach wersji EUR występowały takie haczyki,

Tak, ale numery są te same i cena niestety też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę, czy może ktoś z ETKI podać mi numery części, które zamieściłem na rysunku (również śruby widoczne na rys.). Obojętnie, z jakiego Passata dla rozmiaru tylnej tarczy 245 mm.

Również potrzebowałbym nr katalogowy śrub, do kół. Mile widziane screeny z ETKI :)

 

http://img594.imageshack.us/img594/6027/11111j.jpg

 

z góry bardzo dziękuje.

P.S. potrzebowałbym jeszcze rozstaw śrub tego tylnego elementu zespołu łożyska, co się przykręca do belki. Jeśli ktoś zna ten wymiar bardzo bym prosił.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam prośbę, czy może ktoś z ETKI podać mi numery części, które zamieściłem na rysunku (również śruby widoczne na rys.). Obojętnie, z jakiego Passata dla rozmiaru tylnej tarczy 245 mm.

Również potrzebowałbym nr katalogowy śrub, do kół. Mile widziane screeny z ETKI

 

http://img594.imageshack.us/img594/6027/11111j.jpg

 

z góry bardzo dziękuje.

P.S. potrzebowałbym jeszcze rozstaw śrub tego tylnego elementu zespołu łożyska, co się przykręca do belki. Jeśli ktoś zna ten wymiar bardzo bym prosił.

pozdrawiam

Tarcza hamulcowa 245x10 5x112: 4A0615601A

Śruba z łbem walcowym: N 014721 4

 

bfi1274444690f.jpg

 

piasta koła z lożyskiem: 8E0501611J

 

viu1274444690l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem z moim "paskiem" u mechanika ponieważ przy prędkości ok.100km/h traci moc przy obrotach ok.2200/min.Podpiął pod kompa kazał szybko wrzucić 3 bieg i gaz do dechy auto traciło moc,następnie z gruszki zdjął przewód podpiął przyrząd i zmierzył ciśnienie i stwierdził że muszę przeczyścić turbinę (kierowniczkę) i wymienić zawór podciśnienia turbiny tzw.gruszkę. Chciałem zakupić takową "gruszkę" lecz wszędzie pytają mnie o oryginalny indeks(ETKA) "gruszki". Czy mozecie mi powiedzieć jaki to indeks ?

Mam Passata z października 2000 roku 1,9 TDI silnik ATJ 115KM numer VIN to :

WVWZZZ3BZYE481093

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego tony_w wielkie podziekowania w Twoją stronę :)

Dziękuje bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić jaki olej przekładniowy (nr części) podaje etka do skrzyni 6-biegowej o oznaczeniu FRK. Jest kilka rodzajów oleju, a panom w ASO nie do końca ufam.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Czy ktoś jest w stanie sprawdzić jaki olej przekładniowy (nr części) podaje etka do skrzyni 6-biegowej o oznaczeniu FRK. Jest kilka rodzajów oleju, a panom w ASO nie do końca ufam.

 

pzdr

olej 2,4L nr oleju G 052 911 A2/A1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio byłem z moim "paskiem" u mechanika ponieważ przy prędkości ok.100km/h traci moc przy obrotach ok.2200/min.Podpiął pod kompa kazał szybko wrzucić 3 bieg i gaz do dechy auto traciło moc,następnie z gruszki zdjął przewód podpiął przyrząd i zmierzył ciśnienie i stwierdził że muszę przeczyścić turbinę (kierowniczkę) i wymienić zawór podciśnienia turbiny tzw.gruszkę. Chciałem zakupić takową "gruszkę" lecz wszędzie pytają mnie o oryginalny indeks(ETKA) "gruszki". Czy mozecie mi powiedzieć jaki to indeks ?

Mam Passata z października 2000 roku 1,9 TDI silnik ATJ 115KM numer VIN to :

WVWZZZ3BZYE481093

 

:hmm =>http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=906287&postcount=413

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - potrzebuję naprawić zacisk prawy przedni, ale nijak nie mogę namierzyć zestawu naprawczego. Fota i intercars niby coś tam mają, nawet różnych producentów, ale niestety bez tłoczka, i nawet nie podają średnicy tłoczka. Podrzuci ktoś numer lub linke gdzie to można zanabyć? Pasek jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kpl. uszczelek do zacisku ham. tarczowego przód 4A0 698 471 firmy ATE

-.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- -.- 431 698 471 B firmy LUKAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności