Skocz do zawartości
dirve

Kodowanie Passat B8 / VCDS/ sprawdzone mody

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.09.2017 o 12:43, dirve napisał:

Hey,

Stwierdziliśmy z Dean (Marcin), że nie będziemy wiedzy trzymać tylko dla siebie lub wiedza która leży na zagranicznych forach , ale pomożemy użytkownikom passatów, aby mogli pomodzić swoje bryki. Dodatkowo zebraliśmy tutaj pomoc z tutejszych tematów.

Chciałbym aby w tym wątku było kilka zasad ustalonych z góry

1) Każdy robi wszystko na własną odpowiedzialność. Autorzy postów, nie odpowiadają za szkody, które użytkowników sobie sam wyrządził

2) Umieszczamy tylko i wyłącznie gotowe przetestowane rozwiązania

 

Model: Passat B8 / 2015 (MY2016) / 2.0 TDI 150 HP / HIGHLINE

1) LANE ASSIST - dziękujemy MARIOMC !!!

This one works on MY16/MY17 cars:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")

STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen

STG A5 Adaptacja

Zugriffscode 20103 eingeben

-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert

-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium) von Mittel auf Auswahl über Menü

STG 5F

-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert

-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold _high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA)

I tak jak pisałem wszystko się pojawiło, ale przy próbie włączenia wyskakiwał komunikat ze System nie może być aktywowany. Dodatkowo to co ja jeszcze musiałem zmienić w swojej 2016

Sprawdziłem błędy i wyskoczyło brak kodowania Układ wspomagania kierowania (44)

Wszedłem w sterownik i w długim kodowaniu zmieniłem Asystenta kontroli pasa ruchu z nieaktywnego na Aktywny."

 

2) Lagi na pedale gazu - nie wiem jak to nazwać , ale działa

Problem dotyczy głównie skody superb i jej opóźnienia na pedał gazu, ale jak przestawiłem to u siebie to passat dostał nowe życie .. muskasz gaz i passat idzie ogniem

Opis:

Controller 01- Engine

07 - Coding

Byte 0, Bit 0-2,

i na Bit 0-2 wybierasz z manufacet skoda/vw/seat na audi i cuda się dzieją.

 

3) Automatycznie zamykanie drzwi - dotyczy tylko użytkowników pełnego keyfree (bezkluczykowy system)

!Uwaga! według niektórych źródeł to auto zamykanie drzwi jest częściowe , tzn zamyka, ale nie składa lusterek i nie aktywuje alarmu. U mnie lusterka się składają i lampka od alarmu miga. Nie wiem jaka jest prawda, u mnie działa.

05: Acc/Start Auth.

07 - Coding

Byte 2 Bit 4,

Locking for Door Slamming active - tick it

Then

05: Acc/Start Auth.

16 - Security Access: enter 20103

10 - Adaptation

Change:

(5)-internal_passive_entry_exit_byte1-passive_exit_door_slam_lock

To Active

 

Mody które na mnie czekają, jak będę miał czas to to sprawdzę,

ESP całkowicie OFF (można wybrać), dezaktywać start/stop w pełni, tryb offroad, dogranie czytania znaków drogowych (ja to mam, poszukuje chętnego który chciał by mieć - warunek kamera, i radar) etc. Jak ktoś chce w Wawie/ Piasecznie zakodować zapraszam na PW.

Zachecamy do komentowania i dzielenia sie swoimi opiniami :)

 

Witam. A czy przerabialiscie KEYLESS ? Mam b8 i bardzo mi tego brakuje bo się przyzwyczaiłem w b 7 da się to ogarnąć? Może wiecie gdzie znajdę opis tego jak zrobić takiego moda

Witam. Czy w b 8 jest możliwość dołożenia KEYLESS bardzo mi tego brakuje. Może ktoś to przerabiał 

Edytowane przez toczarn
Zmiana samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zgłębiałem temat w A4 B8 i tam trzeba było zmieniać klamki i ogólnie było sporo roboty. W Passacie odpada przynajmniej przycisk do uruchamiania silnika, ale boję się, że niewarta skórka wyprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2019 o 17:52, wit007 napisał:

Jaka wersja VCDS jest wymagana do MY2019 (produkcja 10 2018)? Bo właśnie zainstalowałem 18.9.0 i krzyczy, że auto nieobsługiwane.

przeglądnąłem swój ori vcds i napisane iż dopiero teraz dodano MY2019. Aktualna wersja PL 19.6 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Blop napisał:

przeglądnąłem swój ori vcds i napisane iż dopiero teraz dodano MY2019. Aktualna wersja PL 19.6 ;) 

Dzięki. Doczytałem, że z kablem powinienem dostać właśnie 19.6, ale dziwnym trafem nie było jej na płycie. Ściągam i mam nadzieję że będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Posiadam ACC z kamerą, udało mi się z sukcesem zakodować LA (za pomocą OBD11).

Chciałbym jednak dodać jeszcze funkcję TJA oraz EA.

 

Czy komuś udało się to zrobić, można prosić o jakąś instrukcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tengo nie zrobisz posiadając tylko obd11. Rozmawiaj z kolegą eldar on Ci to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2019 o 08:18, scooby napisał:

Cześć wszystkim,

 

Posiadam ACC z kamerą, udało mi się z sukcesem zakodować LA (za pomocą OBD11).

Chciałbym jednak dodać jeszcze funkcję TJA oraz EA.

 

Czy komuś udało się to zrobić, można prosić o jakąś instrukcję?

Hej

Moje auto jest z tego samego roku, możesz podać instrukcję kodowania LA?

Dziękuje z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie LA udało się zakodować wg. poniższej instrukcji:

STG 17 > Codierung > Byte 4 > Bit 6 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist aktivieren")
STG 17 > Codierung > Byte 11 > Bit 1 - aktivieren ("Spurhalteassistent/Lane Assist Information BAP verbaut aktivieren")

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 7 - aktivieren
STG A5 > Codierung > Byte 00 > Bit 0 - aktivieren

STG A5 (Front-/Vorfeldkamera) auswählen
STG A5 Adaptacja
Zugriffscode 20103 eingeben
-umcodiert (Personalisierung BAP) (BAP personalization,not activated ) von aktiviert auf nicht aktiviert
-umcodiert (Warnungsintensität Spurhalteassistent)(Warning intensity; lane depart. warning,Medium > from menu) von Mittel auf Auswahl über Menü

- status włączenia HCA - wybór przez Menu
STG F5
-umcodiert (ADP-(49)-Car_Function_List_BAP_Gen2-LDW_HCA_0x19) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(21)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning) von nicht aktiviert auf aktiviert
-umcodiert (ADP-(23)-Car_Function_Adaptations_Gen2-menu_display_Lane_Departure_Warning_over_threshold_high) von nicht aktiviert auf aktiviert

STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 4 - aktivieren ("Spurhalteassistent HCA verbaut") - u mnie był już aktywny
STG 44 > Codierung > Byte 3 > Bit 0 - aktivieren

STG 10 - Park Assist > kodowanie > Byte 03 > Bit 5 - aktywny (tego modułu nie mam)

Na koniec kasowanie błędów (chyba w A5 wystąpił) i restart radia (POWER przez 10s, wyłączy się i uruchomi ponownie).

 

Kolegę ELDARa można prosić o pomoc w dokodowaniu TJA, EA i PA?:)

Mój sterownik A5 to: 3Q0 980 654 G, SW:0231.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Zapraszam do mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Eldar napisał:

Pewnie! Zapraszam do mnie :)

A ile kolega chciałby za taką usługę?:)

Przez OBD11 nie ma szans nic zdziałać dalej? Tylko VCDS/VCP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jets wymagane do uruchomienia LA?

kamerka?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2019 o 00:39, enriquez napisał:

W Comfortline 2019 system rozpoznawania pieszych jest standardowym wyposażeniem.

@enriquez jesteś pewien ze system rozpoznawania pieszych jest w standardzie w comfortline? 
Przyznam się ze pozwoliłem sobie trzykrotnie na przetestowanie go na  pieszych przechodzących przez jezdnię.  Specjalnie nie ujmowałem pedału gazu-niestety samochód ani razu nie zareagował. 
 Zaznaczam że  front assist krzyczy i hamuje  wykrywając zwalniające oraz nieruchome pojazdy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz moją konfigurację, jak robiłem do zamówienia:

https://mega.nz/#!ZlklTaqJ!R9FtHJ9MMiMof2nOzpSipaHNjPiOMI2bIuWsHb71Xr8

w sekcji bezpieczeństwo znajdziesz tą pozycję

jakoś na razie nie mam ciśnienia testowania tego na ludziach, chociaż paru kandydatów by się znalazło :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest system rozpoznawania pieszych, tylko system rozszerzonej ochrony pieszych. Czyli system łagodzenia skutków uderzenia w pieszego , między innymi pirotechniczne ładunki w zawiasach maski, które ją nieco unoszą w momencie kiedy zostaną wyzwolone przez czujniki zabudowane w zderzaku, a te z kolei są aktywowane w momencie uderzenia w pieszego .

23CB482A-3CBB-497F-8057-5BC5554B16C3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać do błędu - jak najbardziej masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

W moim Passacie MY2018 mam oświetlenie Ambient z białymi LEDami na drzwiach. Udało mi się zakodować dodatkowe kolory przez OBD11, ale zmieniają się tylko w AID i w Discovery Pro, listwy na drzwiach są nadal białe. 

Komuś z Was udało się zmienić kolor LEDów na drzwiach, czy wymaga to zmiany listwy LED? 

Dzięki!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jako napisał:

Cześć,

W moim Passacie MY2018 mam oświetlenie Ambient z białymi LEDami na drzwiach. Udało mi się zakodować dodatkowe kolory przez OBD11, ale zmieniają się tylko w AID i w Discovery Pro, listwy na drzwiach są nadal białe. 

Komuś z Was udało się zmienić kolor LEDów na drzwiach, czy wymaga to zmiany listwy LED? 

Dzięki!

Niestety listwy, które masz są mono-kolor (białe) w związku z tym nie zmienisz ich barwy. Tylko wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ktoś podpowie jak zakodować Ambient i start stop w odisie 4.3.3

 

Ew. Jak ktoś ma wiedzę może pomoże mi z przypadłością szyby pasażera przycisk działa odwrotnie po demontażu boczka. Tak się stało bo nie działa mi centralny pasażera i zaglądałem do przewodów

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy ktoś ma wiedzę jak uruchomić „performance monitor”?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności