Jump to content

Robadv13

 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Imię
  Robert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Warszawa

Samochód

 • Generacja
  B8
 • Silnik
  B8 1.5TSI EVO 150KM
 • Rok produkcji
  2019

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Robadv13

  Rozpoznawanie znaków drogowych

  U mnie identycznie. Wszystkie większe ulice w Warszawie pokazuje mi ograniczenie do 90km/h. Pokazywał tak samo na fabrycznych mapach jak i pokazuje teraz po upgradzie map do najnowszej wersji.
 2. Cześć, Nie spodziewałem się że przyjdzie mi zakładać wątek po 2 tygodniach od odbioru samochodu i przejechaniu niecałych 500 km. Wyglada na to że tak jak w innych samochodach VAG tak samo w B8 z 1.5 MT występuje problem z szarpaniem na wolnych obrotach i zimnym silniku. Tak wiec uruchamiamy zimny silnik i ruszamy bez gazu (lub na niskich obrotach) powoli puszczając sprzęgło. Samochód rusza płynnie bez najmniejszych problemów samoczynnie utrzymując około 1000 obr/min. Możemy tak gładko jechać przez dłuższa chwile ale tylko do czasu delikatnego dodania gazu. Tu właśnie zaczyna się problem obroty zamiast zwiększać się płynnie zaczynaja się wachac/falować od 1000 do 1300-1500 a samochód robi delikatne kangurki. Powyżej 1700 obr problem znika. Tak samo rozgrzanie silnika powoduje ze objawy nie występują. Muszę się przyznać że strasznie mnie to irytuje ponieważ z racji konieczności wyjazdu z parkingu podziemnego (manewrowanie przy niewielkiej prędkości) za każdym razem doświadczam tego typu szarpania. Na forach Skody i VW TRock’a opisywane są podobne problemy. Podobno VAG w 2Q19 zamierza wydać poprawione oprogramowanie sterujące silnikiem które ma naprawić ten problem. Czy któryś z szanownych forumowiczów także obserwuje podobne zachowania ? Jakieś macie jakieś sugestie w jaki sposób zgłosić ten problem w ASO ( jakie informacje zebrać, tak by nie dać się od razu spuścić na drzewo) jestem zupełną swieżynką jeśli chodzi o doświadczenia z ASO VW. Ps. Na YT znalazłem film pokazujący problem.
 3. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Odebrałem 5-go marca czyli po 5 mc od zamówienia.
 4. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Samochód dotarł do dealera w zeszły piątek. Jako że to flota i procedury wewnątrz firmy swoje trwają jestem umówiony na odbiór na wtorek 5-go
 5. Przeglądając opcje wyposażenia znalazłem GM1 Electronic engine sound measures: Standard electronic engine sound. Czy to znaczy ze b8 1.5tsi ma generator dźwięku ?
 6. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Wyglada na to że u mnie idzie zgodnie z planem (W5). Dostałem VIN wg niego „Production date 2019-02-04”. Mam nadzieje ze niedługo opuści fabrykę.
 7. Robadv13

  Passat B8 FL w 2019

  Znalazłem na YT. Niestety po niemiecku ale zawsze coś.
 8. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Ja dziś zdecydowałem się zadzwonić do dealera i spytać o status mojego zamówienia. Wcześniejszy termin 5 tydzień 2019 nie zmienił się. Status: zatwierdzony do produkcji ( lub jakoś podobnie. Zobaczę za 2 tygodnie czy zmieniło się na „w produkcji”.
 9. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Można wiedzieć jaką specyfikację zamówiłeś ? Dziwne ze zamawiając w październiku dostałeś termin aż na marzec.
 10. Robadv13

  Awaryjne hamowanie na parkingu.

  O ile się nie mylę to funkcja ParkPilot. Ale w instrukcji nie znalazłem informacji na ten temat (natomiast w opisie Park Assist jest o tym mowa) a oto jak działa
 11. Odgrzeje temat. W październiku zamówiłem Passata Comfortline z silnikiem 1.5 TSI. Z tego co widzę w konfiguratorze linia CL i Trendline w standardzie nie ma eCalla. Czy to możliwe żeby VW omijał dyrektywy skoro jak rozumiem przy wejściu nowego silnika konieczna jest nowa homologacja?
 12. Jeśli się nie mylę turbina o zmiennej geometrii jest tylko w 1.5 130 KM a 150 konny ma zwykła turbinę. Moje pytanie o wrażenia z jazdy z tym silnikiem kilka postów wyżej zostało sprowokowane faktem iż natknąłem się na test skody Karoq gdzie ”Pertyn ględził” o tym samochodzie z silnikiem 1.5 150 KM z manualną skrzynią biegów. Jego wrażenia z jazdy były mocno negatywne. Ciekawi mnie jaka skrzynia manualna jest sparowana z tym silnikiem w przypadku Passata. W sieci nie mogę nic znaleźć na ten temat.
 13. Robadv13

  Terminy realizacji zamówień B8

  Passat comfortline 1.5 TSI MT zamówiony 10 października początkowa informacja od dilera: przewidywana produkcja 51 tydzień 2018. Teraz zmieniono na 5 tydzień 2019. Czyli ponad 4 mc.
 14. No właśnie czy ktoś z forumowiczów jeździł już passatem z silnikiem 1.5 i manualną skrzynią biegów? Jak wrażenia?
×

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy