Skocz do zawartości
ochab

Modyfikacje silnika w B8 Chip 240km->295 BiTdi 566 NM

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem 

a odpisałem na Twoje 

30 minut temu, WooojaS napisał:

......Mało miejsca na większe turbo i na cokolwiek. Chętnie sam bym się dowiedział.

sam piszesz większe turbo, a nie turba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest jako zespół, logiczne jest w bitdi, że nie da się tylko jednego dać większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie widziałem tylko hybrydy fabrycznego turbozespołu.

Np. tutaj https://motodpf.pl/hybrydowe-bi-turbo-do-2-0-bi-tdi-240km/ (nie wiem czy rzeczywiście oni umieją w te turbiny, czy to

ale z tego co widze, to Darki które siedzą od lat, aż takich przyrostów nie obiecują jak tamci, Ci piszą o 380 a darki o +30 wzgledem serii czyli jakieś 330-340 max.

https://www.darksidedevelopments.co.uk/products/hybrid-turbocharger-for-cuaa-bi-turbo-engines-larger-turbo-upgrade.html

choć projekt przeróki bi-tdi na single turbo też gdzieś mi się przewinał ale to jakieś mega grube mody dragowe były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich posiadaczy Bitdi, mam do Was pytanie, czy przy odpalaniu slychać mataliczny dźwiek z pod maski??? U mnie jest tak jak na filmiku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej budda25,
Brzmi bardzo podobnie. 
Chyba TenTypTakMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.07.2021 o 10:29, qba1986 napisał:

Też robiłem w Dynosofcie w Katowicach. Jeżeli chodzi o reakcję na gaz to jeszcze przed softem zmieniałem w vcds ustawienie reakcji pedału gazu na ten z "Audi", więc jest lepiej niż fabrycznie. Jeżeli chodzi o aktywny tempomat to jeszcze nie miałem czasu podjechać na poprawienie tego u Wojtka, ale do końca wakacji to zrobię.

Po sofcie temperatura spalin było maksymalnie w okolicach 840-880 z tego co pamietam. 

Cześć kolego, udało się poprawić działanie softu skrzyni na aktywnym tempomacie? Ja mam teraz to samo :). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk1121 Niestety, póki co w trybie aktywnego tempomatu dalej skrzynia zmienia biegi jak w seryjnym sofcie. Byłem na początku roku kolejny raz w Dynosofcie ale póki co nie wiedzą jak to poprawić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie do osób znających się dobrze na chiptuningu. Czy ten soft jest zrobiony prawidłowo? Pytam, ponieważ jako laik w tej dziedzinie mam wrażenje, że do 2000 obr. jest przekombinowane i za wcześnie pompuje turbo, dawki pewnie też większe. Mam też zrobioną mapę w skrzyni, przy delikatnej jeździe zmienia sobie biegi w przedziale 1500-2000 obr. - jest ok. Na tej nowej mapie narazie zrobiłem z 200km i przy spokoinej jeździe mam wrażenie, że wzrosło spalanie. Może ktoś się fachowo wypowiedzieć? Dodam, że program robiła osoba z doświadczeniem jest długo na rynku i maja kilka oddziałów w polsce.

Chip-wykres-CUAA.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg wykresu, z dołu jest tylko taka różnica, że pomiar zaczęto z niższych obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wykresie wcale to nie oznacza, że jest źle zrobione i moje obawy są raczej nieuzasadnione?

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Na wykresie nie ma nic niepokojącego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, SeBa_ napisał:

Tak jest. Na wykresie nie ma nic niepokojącego.

Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2025 o 20:56, ryger napisał:

Dziękuję za odpowiedź

No jak to jezdzi teraz?

Ile płaciłeś ?

W dsg tylko shift point czy ciśnienie sprzęgieł itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ fajnie - czuć różnicę ? Płaciłem 1.5k za DSG i silnik. W skrzyni Shift pointy, ciśnienia i ACC. Z tym, że  DSG robiłem sam, tylko mi wgrał bo niestety mój box nie obsługuje u mnie 0DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności