Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

przyspieszony na 20 tydzień

 

od 23 tygodnia jest MY 2017, jednak bym poczekał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, niewiele mi to zmienia ;). Z resztą po zakończeniu leasingu i tak go oddaję, więc nie robi mi to różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.8 TSI Limousine, manual Highline nie ma od ręki ani w Tychach ani w Rybniku. Same DSG. W ogóle widzę, że w przedziale do 120 000 zł po rabatach ciężko znaleźć coś sensownego na stocku.

Większość mówi, że produkcja to 3 miechy, choć u jednego z dealerów powiedziano mi, że może by się udało ogarnąć temat do początku lipca/a może końca czerwca, bo niby mają produkcję zabookowaną, ale nie wiem czy to marketing czy realna sprawa. Czyli 2 miesiące oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem po koniec stycznia i jeszcze czekam. Auto już jest u dealera, a teraz najbardziej denerwująca papierologia. Widziałem, że inni koledzy na forum zamawiający w tych okolica co ja juz odebrali. No ale u mnie chyba też zbliża się finał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nastawia na szybki MY2017 z ambient plus, to podobno (podkreślam "podobno") te światełka będą dostępne w produkcji dopiero od października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fioor,

 

Bardzo długi termin - u mnie zamówiony sedan hl 220KM - zamowienie ostatnie dni marca, produkcja potwierdzona 21 tydzien, odbior poczatek czerwca.

 

Przy okazji witam i pozdrawiam forumowiczów!

 

 

 

To bedziemy razem odbierać :dobrze Gdzie zamawiałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fioor,

 

Bardzo długi termin - u mnie zamówiony sedan hl 220KM - zamowienie ostatnie dni marca, produkcja potwierdzona 21 tydzien, odbior poczatek czerwca.

 

Przy okazji witam i pozdrawiam forumowiczów!

 

Możliwe, że czas oczekiwania jest wydłużony przez konfigurację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dolek

 

Na Grochowskiej :)

 

@fioor

 

Możliwe - z tego co widze u Ciebie a nie ma u mnie, jest R Line - to może byc odpowiedź na pytanie czemu. Jak ja zamawiałem R Line mocno wydłużał czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Dolek

 

Na Grochowskiej :)

 

 

 

Ja na Modlińskiej. Ale również mam potwierdzoną już produkcję na 21 tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś się nastawia na szybki MY2017 z ambient plus, to podobno (podkreślam "podobno") te światełka będą dostępne w produkcji dopiero od października.

 

Zdradź proszę skąd masz takie informacje?

Śledzę też niemieckie forum i tam też ktoś pisał, że problem jest z poddostawcą i będą opóźnienia z Ambient + ale później je zdemontowano i tamtejsi sprzedawcy zapewniają że będzie od 23 tyg. Zresztą najnowszy majowy cennik szwajcarski nic o tym przesunięciu nie wspomina ,tam Ambient+ to standard w highline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "podobno". Takiego newsa "sprzedał" mi jakiś czas temu pracownik dealera. Chyba coś usłyszał na kwietniowym szkoleniu-prezentacji Tiguana. Wówczas tak gdybali, również że dopiero od jesieni ma być LTE. Być może jest to nieaktualne. Nie drążyłem tematu, bo mnie już nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dziwne. Ja zamawiałem 20 kwietnia, termin produkcji obecnie na 25 tydzień. Tylko silnik nie ten.

Przewidywany termin był u mnie najwidoczniej bardzo pesymistyczny. Skontaktowałem się z dealerem i dostałem informację, że też mam termin na 25 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pełna lista zmian w MY2017 (od 22 tygodnia):

 

1. Wyposażenie standardowe rozszerzone o:

- Kierownica 3-ramienna, multifunkcyjna, obszyta skórą z funkcją Tiptronic dla samochodów z DSG (PM3) w CL, HL i Alltrack, wzrost ceny silników

- Tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC do prędkości 160 km/h i systemem Front Assist (PAD) w CL i Alltrack, wzrost ceny silników

- Pakiet Lusterka (6XI) w HL, wzrost ceny silników

 

2. Zmiana cen na wybrane elementy:

- Pakietu R-Line Exterieur (W02) w CL i HL (cena promocyjna)

- Pakiet R-Line Exterieur i Interieur (W09) w HL (cena promocyjna)

- Tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC do prędkości 210 km/h i systemem Front Assist (PAC) w Alltrack

- Kamera cofania (KA2) w CL, HL i Alltrack

- Obręcze kół ze stopu metali lekkich "Marseille" 8J x 18 w połączeniu z R-Line Exterieur (cena promocyjna)

- Obręcze kół ze stopu metali lekkich "Monterey" 8J x 18 w połączeniu z R-Line Exterieur (cena promocyjna)

- Obręcze kół ze stopu metali lekkich ”Verona" 8J x 19 w połączeniu z R-Line Exterieur i R-Line Exterieur i Interieur (cena promocyjna)

 

3. Wprowadzenie do oferty nowych elementów wyposażenia dodatkowego:

1. Dodatkowo przyciemniane szyby od drugiego rzędu siedzeń wraz z szybą tylną, szyby boczne przednie dźwiękoszczelne (VW5) w HL

2. Podsufitka w kolorze czarnym (6NW) w HL i Alltrack

3. System elektrycznego otwierania i zamykania pokrywy bagażnika (4E7) w HL dla Limousine

4. System Car-Net: App-Connect (9WT/UI4) w CL, HL i Alltrack

5. System Volkswagen Media Control z Car-Net: App-Connect (9WT/9WV/YOH/UI4) w CL, HL i Alltrack dla Discover Media

6. System Volkswagen Media Control z Car-Net: App-Connect (9WX/UI4) w CL, HL i Alltrack dla Discover Pro

7. Tuner cyfrowy DAB+ (QV3) w CL, HL i Alltrack

8. Obręcze kół ze stopu metali lekkich "Monterey" 8J x 18 w CL

9. Pakiet oświetlenie Ambiente Plus (PA6) w HL

4. Zmiany produktowe:

- Wycofanie z radia pasmo odbioru fal długich AM (Zmiana kodu Composition Colour z ZBB na ZBE)

- Wycofanie z radia pasmo odbioru fal długich AM (Zmiana kodu Composition Media z ZCB na ZCE)

- Instalacja telefoniczna Business z wbudowanym modemem LTE (Zmiana kodu z 9ZK na 9IM)

- Active Info Display dostępny również z Composition Media lub Discover Media

- Filtr antyalergiczny dodany do klimatyzacji "Climatronic” (KH7)

- Zmiana kodu dla Pakietu Lusterka P14 na 6XI, lusterko zewnętrzne po stronie pasażera automatycznie obniżane przy włączonym biegu wstecznym

- Zmiana kodu dla pakietu Siedzenia z PB5 na PB4

- Zmiana kodu dla pakietu Siedzenia 2 z PB2 na PB1

- Zmiana kodu dla systemu Easy Open z PEL na PEX w Variancie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze informacji o tym, że prawe lusterko jest automatycznie przyciemniane, a wcześniej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no :)

Punkty interesujące dla mnie:

- Tempomat z automatyczną regulacją odległości ACC do prędkości 210 km/h i systemem Front Assist (PAC) w Alltrack

- Instalacja telefoniczna Business z wbudowanym modemem LTE (Zmiana kodu z 9ZK na 9IM)

 

Z Modemem, podejrzewam, że da się ogarnąć wymianę. Ciekawe czy coś w temacie ACC się wtedy ruszy :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Brakuje jeszcze informacji o tym, że prawe lusterko jest automatycznie przyciemniane, a wcześniej nie było.

 

To też jest interesujące :)

 

Mniam, będzie co robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Active Info Display dostępny również z Composition Media lub Discover Media

Ciekawe czy da się zamówić AID do obecnie posiadanego Discover Media...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj http://download.edgarus.eu/public/Passat%20RM%202017.pdf cały dokument ze zmianami MY2017 (inne modele też uwzględnione).

 

Dzięki za zamieszczenie oficjalnej listy zmian

Teraz pozostaje mi jak i też kilku kolegom czekać na ten 25 tydzień, na razie planowany ale sprzedawca zapewniał mnie dziś że na 99% będzie to też zatwierdzony termin produkcji i zobaczymy jak te nowinki się spiszą w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy, który już zamówił MY2017 z czarną podsufitką, dostał w tym tygodniu info od dealera, że nastąpiły jakieś zmiany i już nie może zamówić czarnej podsufitki do HL. Jest dostępna tylko dla Alltrack i tak już widać w najnowszym cenniku. Nie wiem czy coś jeszcze zmieniono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy, który już zamówił MY2017 z czarną podsufitką, dostał w tym tygodniu info od dealera, że nastąpiły jakieś zmiany i już nie może zamówić czarnej podsufitki do HL. Jest dostępna tylko dla Alltrack i tak już widać w najnowszym cenniku. Nie wiem czy coś jeszcze zmieniono.

 

Potwierdzam. Miałem zamówiona czarna do hl i kilka dni temu dostałem info od dealera, ze nie ma tej opcji. Początkowy cennik był z błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności