Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też siedzę i nie wiem co robić. W dzisiejszym AŚ jest test Alltracka ale taki dość pobieżny, po łebkach.

Słowem nie napisali o zwłoce w załączaniu, jak również wielu innych kwestiach, które w rzeczowym teście powinny się znaleźć.

AŚ to polskojęzyczna gazeta niemiecka i na pewno nic złego nie napiszą, Motor chyba jakieś resztki niezależności ma. Mam nadzieję....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że dawno już nie wierzę w specjalistów Motoru, AŚ i innych pseudo fachowych czasopism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też siedzę i nie wiem co robić. W dzisiejszym AŚ jest test Alltracka ale taki dość pobieżny, po łebkach.

Słowem nie napisali o zwłoce w załączaniu, jak również wielu innych kwestiach, które w rzeczowym teście powinny się znaleźć.

AŚ to polskojęzyczna gazeta niemiecka i na pewno nic złego nie napiszą, Motor chyba jakieś resztki niezależności ma. Mam nadzieję....

 

Nie wierz w to co piszą w tych gazetach, też kiedyś co tydzień kupowałem oba tygodniki i zbierałem materiały na temat nowego Passata i stwierdziłem, że zwyczajnie mają nas za idiotów... kto inny testuje, kto inny pisze artykuł, wklejają foty z innych samochodów np testują comfortline'a, a na fotkach highline, laik się nie zorientuje ale dla kogoś kto poważnie rozważa zakup jest to irytujące zwłaszcza, że same artykuły są dość lakoniczne i za bardzo nie pomagają w podjęciu decyzji o zakupie... no cóż jaka cena taka jakość

Na szczęście mamy to forum i tu mamy najbardziej rzetelne informacje z źródła, a nie tylko zbiór tłumaczonych tekstów tworzonych poprzez "kopiuj, wklej"

Wracając jeszcze do "Motoru" Jego wydawcą jest przecież niemiecki Bauer więc zapomnij o niezależności. Bauer wydaje też miesięcznik Auto i tam testy już są ciekawsze, szerzej opisują samochody i podają więcej przydatnych danych co nie zmienia faktu, że i tak jest to przedruk. Analogicznie jest z AM&S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się mieć dystans do pismaków. Tourana, który zajął ostatnie miejsce w ichniejszym topie wszech czasów ujeżdżałem od nowości 8 lat bez żadnej poważniejszej akcji, tylko eksploatacja. Człowiek, który odkupił go ode mnie jeszcze przez dwa lata przysyłał mi kartki na Wielkanoc z pozdrowieniami od niego i auta.:D

 

Rzeczywiście poziom artykułów nie jest najwyższych lotów i to jest w sumie smutne. Ktoś , kto chce tylko uzupełnić wiedzę o aucie od razu wychwyci higline'a w opisie , a trendline'a na zdjęciach ale ile da się nabrać?

Dobrze,że mamy to forum:respect

 

Wracając do alltracka.

W moim przypadku ciągle trwa walka , jaki silnik powinien się tam znaleźć.

W piątek pojechałem specjalnie do Gdyni,żeby pojeździć TSI220 ale nie udały się te jazdy wybitnie.

Trochę późno przyjechałem więc czasu dużo nie było, mega zakorkowane drogi, deszcz ze śniegiem.

To wszystko nie dało mi możliwości przetestowania auta "po mojemu" ale :

w środku dość głośno, w szczególnosci przy przyspieszaniu. I nie chodzi tu o rasowy gang silnika tylko zwykły , natarczywy hałas.

Cały czas paliła się kontrolka check engine (ktoś wcześniej zatankował go dieslem), handlowiec mówił,że mają z tym problem i silnik nie chodzi tak, jak powinien. Ale słabe wrażenie pozostało.

A dopłata 21 kpln do BiTDI jest w moich kategoriach po prostu chora.

Także impas trwa i dalej szukam możliwości jazdy TSI220.

W głowie siedzi mi też fakt, że przy okazji ferii obleciałem parę salonów VW w DE i AT i wszystkie Alltracki były z TDI190.

Kiedy pytałem o TSI, sprzedawcy mówili,że nikt tego nie zamawia ....

 

 

 

dodatkowo wczoraj strzeliłem sobie samobója testując A6 Allroad 320 TDI...:hehe

Edytowane przez macmal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A6 Allroad - bajeczka, tylko szkoda że dwa razy droższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ponad 2 razy :) Do firmy zamówiona za 96k euro netto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie odpuściłem sobie Alltracka. Muszę sprawdzić konkurencję. Mam pewne obawy odnośnie tego napędu w b8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już przebieram nogami, max za 2 tygodnie będę go już testował ( jest w Poznaniu ), czyżby to był pierwszy odebrany Alltrack na naszym forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciężko powiedzieć czy pierwszy :) na razie nikt się nie przyznał - czekam z niecierpliwością na testy i opinie. Mam też zamówionego Allracka produkcja 14 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Wawie widziałem 1 raz na żywo alltracka w czarnym kolorze tablice na PO ( moze testowka ) ale naprawde robił robote wyglądem !

Był sprzężony z 2.0 BiTDI i staliśmy na światłach ruszył z tzw kopyta i zero

Poślizgu tak wiec chyba te pismaki naprawde trzeba czytać z dystansem, zaskoczył mnie tez sam motor jak na diesla dzwiek był naprawde cichy.

 

A i ewidentnie załączył sie tył bo na początki przy starcie fajny tył zanurkował a przód do gory, w quattro jak miałem zawsze buda buda równo wiadomo stały napęd 4x4, fajnie to z boku wyglądało jak startował.

Edytowane przez Slabb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu przekazany do transportu, mam nadzieję na odbiór w przyszłym tygodniu, brak zimówek a u nas znów biało, z 4x4 chyba dam radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy kalendarzową zimę a oni chcą Ci wydać auto bez zimówek? No bez jaj... Śmiało z nimi negocjuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych trochę dokładniejszy test Alltraca

http://www.motonauczyciel.pl/index.php/motoryzacja/1576-test-volkswagen-passat-alltrack-to-co-najlepsze-z-dwoch-swiatow

 

"Do wyposażenia seryjnego należy ponadto pojemnik na telefon komórkowy, dzięki któremu smartfon łączy się z zewnętrzną anteną Passata Alltracka; na pokrywie tego pojemnika wytłoczono napis €"Alltrack". ?????? - Co to jest ? Faktycznie jest to seryjne?

 

i jeszcze opis 4x4

http://www.motonauczyciel.pl/index.php/mechanika/podzespoly/1574-naped-na-cztery-kola-4motion-w-volkswagenie-passat-alltrack?g=1576:test-volkswagen-passat-alltrack-to-co-najlepsze-z-dwoch-swiatow

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Do wyposażenia seryjnego należy ponadto pojemnik na telefon komórkowy, dzięki któremu smartfon łączy się z zewnętrzną anteną Passata Alltracka; na pokrywie tego pojemnika wytłoczono napis €"Alltrack". ?????? - Co to jest ? Faktycznie jest to seryjne?

Czy jest seryjne w Alltrack to nie wiem, w Highline jest to standardem dla Pakietu Telefon Comfort, Telefon Premium już tego nie ma - tylko zwykłą popielniczkę + oczywiście modem SIM.

Na zdjęciu zaznaczyłem gdzie jest ten "pojemnik" :D

alltrack-30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - @jaros i inni Koledzy , z jakim silnikiem zamówiliście Alltracka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie TSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

708.jpgTsi - i już jest. Bardzo obawiałem się tego koloru Habanero, ale jest zarąbisty,polecam. Myślałem że w Motorze trochę podkręcili ten kolor na czerwień, ale faktycznie przy ciemniejszym świetle bardziej wpada w żywą czerwień, przy słońcu pełna pomarańcza. Druga uwaga na szybko to na żywca wygląda na podniesionego o te niecałe 3 cm , bo ze zdjęć tego nie widać, konsola środkowa wydaje się być trochę ciemniejsza niż w CL i nie wygląda "tak zle" ( może to tylko złudzenie )

 

Niestety złączone zdjęcie nie oddaje do końca tego koloru

getattach,mid,29394,mpid,5,min,1,uid,c59147fa29c54283.jpg

Edytowane przez jaros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZE-piękne!! :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratki, fajnie wygląda.

z niecierpliwością czekam na relację z pierwszych dni użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Mogłbyć sprawdzić ruszanie z kopyta na mokrym i dać znać jak z tym dołączaniem tyłu jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności