Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Tylne silniki czy z anglika czy europejczyka bez różnicy a jak maja sie przednie silniczki tez wystarczy elektronikę przełożyć z prawa na lewo. Czy koniecznie eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie eu

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I ja nie przekładałem tyłu lewego na prawy tylko tak jak było w oryginale, a też mam z anglika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo panel do sterowania to bez różnicy chyba. Trzeba będzie sie porozgladac za całymi zestawami. Najgorzej dorwać kogoś z lapkiem na com żeby w razie co przekodowac modul. Bo dużo pisze ze eu a sie okarze ze angol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo panel do sterowania to bez różnicy chyba. Trzeba będzie sie porozgladac za całymi zestawami. Najgorzej dorwać kogoś z lapkiem na com żeby w razie co przekodowac modul. Bo dużo pisze ze eu a sie okarze ze angol.

 

Nie koniecznie EU. Mozna zalozyc z anglika, ale bedziesz musial rowniez wtyczke przelozyc z prawej na lewa i odwrotnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie. Kupiłem silniczki, z FL z sedana. Tylko nigdzie nie moge na nich znalezc numerow. W aucie siedział 1/2fis i moduł B. Będą one pasować do przerobki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak FL ,to będą pasowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne pytanie jaki moduł powinien się znajdować w kombi golfie IV 1.9 2001rok kombi, ponieważ mówią że jest inny z hatchback i inny z kombi. w tej chwili mam założony jak niżej i są problemy z otwieraniem tylnej klapy i alarmem. Auto przywiezione z niemiec i moduł był wymieniany białym pisakiem na nim coś jest napisane.

 

u mnie się znajduję

Nr części: 1co 959 799 b (nr części się zgadza w serwisie vw powiedzieli mi po numerze vin(koszt nowego 1500zł na to mnie nie stać)

pod tym numerem jakieś liczy/cyfry i na końcu S0003.

 

elektryk powiedział że prawdopodobnie mam moduł z hatchbecka, teraz mam do was pytanie na allegro znajduję moduły z końcówką S0001 S0003 S0004, które moduły powinienem brać pod uwagę? żaden sprzedawca nie jest w stanie określić z jakiego auta są te moduły czy z kombi sedana czy z hatchbecka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moduł jest inny do kombi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie się znajduję

Nr części: 1co 959 799 b (nr części się zgadza w serwisie vw powiedzieli mi po numerze vin(koszt nowego 1500zł na to mnie nie stać)

pod tym numerem jakieś liczy/cyfry i na końcu S0003.

 

@kacper , szanuję twój budżet ale kwota 1500 za sterownik do auta wartego max 10k to moim zdaniem mocna przesada biorąc pod uwagę że to samo możesz mieć za 100pln.

Druga sprawa,chyba piszesz w nie odpowiednim dziale.Tutaj robimy modyfikacje a nie naprawę-wymianę....

Pomyśl gdzie piszesz i co chcesz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@kacper , szanuję twój budżet ale kwota 1500 za sterownik do auta wartego max 10k to moim zdaniem mocna przesada biorąc pod uwagę że to samo możesz mieć za 100pln.

Druga sprawa,chyba piszesz w nie odpowiednim dziale.Tutaj robimy modyfikacje a nie naprawę-wymianę....

Pomyśl gdzie piszesz i co chcesz......

 

przeczytałem temat o modyfikacjach to myślałem, że macie pojęcie o tych modułach, napisałem też że mnie nie stać dać 1500zł w serwisie, więc chce kupić na allegro tylko nie jestem pewnien jaki do mnie podchodzi i myślałem, że już miał ktoś taki problem i może mi pomóc

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A czy moduł jest inny do kombi?

 

z tego co mi w serwisie powiedzieli i jeden elektryk to tak, ponieważ w kombi jest klapa elekrycznie otwierana z guzika, a w hatchback mechanicznie z klamki. numer części jest ten sam tylko wgrany jest inny program, wydaję mi się że własnie w moim kombiaku jest z hatchbecka bo dzieją się cuda z klapą bagażnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dokladnie taki sam modul komfortu w passacie b5fl kombi gdzie klapa tez jest elektrycznie otwierana.

 

7987b95548c0697884f7dbfc79df9356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze nie masz przypadkiem wycieku ze spryskiwacza tylnej szyby do zamka? Ja wtedy mialem problemy z tylna klapa i alarmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestes pewien ze nie masz przypadkiem wycieku ze spryskiwacza tylnej szyby do zamka? Ja wtedy mialem problemy z tylna klapa i alarmem.

 

wszystko jest tam jak nowe, sprawdzałem, już w przywiezionym samochodzie ktoś tam grzebał bo nie mam pokrywy tej plastikowej klapy bagażnika i widać że moduł był wymieniany, tylko nie wiem z jakiego powodu, w zamku wszystko ok lampki się zapalają przy otwarciu a przy zamknięciu gasną wycieraczka działa podgrzewanie tylnej szyby też zamek mechaniczny również,

zamówię jeszcze jeden moduł tylko od sprzedawcy który mi powie że na 100% był z kombi i dam odpowiedź jak mi poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacphinio przeczytaj dokładnie temat a znajdziesz w nim rozwiązanie problemu. Trzeba przkodować i tyle VCD Pro i laptop z COM (RS232). Lenistwo wasze takie, że masakra post 149.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty do końca dzisiaj.

Ze swoich spostrzeżeń dodam, że u mnie nie działał (oprócz otwierania/zamykania) komfort 004. Po wsadzeniu 003 (z sedana) działało wszystko bez najmniejszego zarzutu. oprócz bagażnika oczywiście. Po zakodowaniu wg danych McBoss z postu #150 zadział także zamek bagażnika.

 

Dodam jeszcze że z komfortami 1C0 959 799B działa również dwu przyciskowy kluczyk o numerze 1J0 959 753 AG. Wolę taki kluczyk z racji że trzeci przycisk i tak sie 3B nie przydaje.

Generalnie powinien zadziałać każdy który chodzi na częstotliwości 434.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolę taki kluczyk z racji że trzeci przycisk i tak sie 3B nie przydaje.

Dlaczego się nie przydaje?

Mam stary komfort ,środkowym odblokowuję tylną klapę (drzwi pozostają zamknięte).

Otwieram bagażnik ,ładuję zakupy ,trzaskam i za 3sek sam domyka auto i klapę bagażnika.

Nie muszę używać pilota żeby znów zamknąć.

Dla nie których nie potrzebne ,ale jak działa to po co z tego rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tak nie działa, otwiera całe auto i już go nie zamyka. Jak by to działało tak jak u Ciebie, to jak najbardziej przydatne.

Mój stary komfort też miał tylko dwa przyciski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem stary komfort na dwa przyciski, a teraz mam nowy na trzy przyciski i otwiera mi jak należy. Jak naduszę środkowy od klapy to otwiera tylko ją a po zatrzaśnięciu klapy zamyka ją i potwierdza kierunkowskazami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz podłączone tak jak konrad pisał? Jaki masz numer modułu? 003 czy 004. Kombi czy sedan?

 

Aż jutro pojadę po kluczyk na 3 przyciski i sprawdzę jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wszystko mam jak w pierwszym poście, konkretnie to mam zrobioną przejściówkę. moduł mam 004 czy od kombi czy sedana to nikt nie wie. Ja testowałem w sumie na 3 pilotach. Nawet przez moment jednym pilotem otwierałem mój samochód i brata jednocześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności