Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety u mnie podmiana elektroniki samej nic mie daje. Tylko drzwi kierowcy działają. W pozostałych trzech musze zmieniać razem z silnikami. A myślałem że będzie tak pięknie. Temat odkładam do wtorku. Dziś kapituluje.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego razem z silnikami? Masz nie sprawne silniki?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki mam sprawne. Przynajmniej były przed wymianą komfortu.

Wymieniłem elektronikę w lewych i prawych z przodu. Załączyłem wszystko i patrzę że jak otworze drzwi to widzę na fisie. Podjarany podłączyłem panel do sterowania szybami. Kierowcy idzie pięknie góra dół. Natomiast ta od pasażera idzie na raty :( Myślę co jest grane.... za chwilę próba opuszczenia i nic ... tylko pyka sobie .... mówię szlag by ... odpinam elektronikę podpinam pod silnik z polifta i działa.

Mówię kij w to idę na tył. Wymieniam od strony kierowcy z tyłu i zaś obrazek na fisie a szyba nie chodzi. Podpinam silnik ten po lifcie i działa. Więc nie wiem o co kaman.

O tym że jest meksyk to nie wspomnę. Coś się stało z komunikacją CAN. Wywala mi cały czas błąd jedno przewodowy, jak sprawdzam na CAn GATEWAY to z komfortem cały czas pisze dwu przewodowy. Do tego na odpalonym aucie z załączona klimą zapala się na ułamek sekundy lampka gaśnie klimatronik i po chwili się załącza bez temperatury która pojawia się po sekundzie.

 

Więc dziś zostałem pokonany przez mojego paska :(

 

I oczywiście fabryczny alarm tez nie działa :( Brak komunikacji z dozorem wnętrza. Nawet połączyć się nie mogę.

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie. Może jakiś błąd zrobiłeś przy lutowaniu pinów? Ja zrobiłem tylko ja mam zrobioną przejściówke i nie ruszyłem ori wtyczki, w każdej chwili mogę założyć stary moduł komfortu. Zabrałem przejściówke do domu i sprawdziłem porządnie jeszcze raz i poprawiłem co było źle.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest to że wydaje mi się że s003 zamkną mi klapę od bagażnika a mam kombi a każdy tu pisał że nie zamyka.

A alarm jest też rozpisany w tym zestawieniu na pierwszej stronie? Bo na pewno nie działa. Z tej wtyki 23 piny zostało mi jeszcze tam troszkę przewodów. Tu piszą że idzie to po CANie.

Kurczę nie wiem.

Mimo zmiany elektroniki cały czas wywala mi błąd przednich drzwi kierowcy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodów troszkę zostaje luźnych. Alarm Ci nie działa, pewnie dlatego że nie widzi tych tylnych drzwi, więc go nie uzbraja.

Maskę też podłączyłes?

Jak otworzysz bagażnik to wyświetla tylko bagażnik, czy też maskę?

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w aucie i rzeczywiście tylna klapa nie zamyka się :(

Na FISie wyświetla się prawidłowo tj jak otworzę tył to świeci tylnia klapa a jak przednią to świeci przednia.

Mniemam że muszę szukać modułu s004 i przekodować go na europę aby klapa działała?

 

Podłączyłem po raz nasty elektronikę pod tylne drzwi bo te mam rozebrane i silnik ożył ale idzie na raty. Dam żeby sie otworzyło okno i trzymam to przejedzie kawałek i się wyłączy ... za chwilę znowu kawałem i zaś się wyłączy :(

 

Błędy mam takie :

Kierowcy podłączony po liwcie i tylni prawy też:

Oznaczenie elementu: 1C0 959 799 B

01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu

37-00 - uszkodzony

01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389)

49-00 - Brak komunikacji

01332 - Sterownik drzwi pasażera (J387)

49-00 - Brak komunikacji

01331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386)

49-00 - Brak komunikacji

01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388)

49-00 - Brak komunikacji

 

A tak przed kasowaniem:

01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu

37-00 - uszkodzony

01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389)

49-00 - Brak komunikacji

01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388)

49-00 - Brak komunikacji

01332 - Sterownik drzwi pasażera (J387)

49-00 - Brak komunikacji

01331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386)

49-00 - Brak komunikacji

01299 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych (J533) (ADAKO- Gateway)

49-00 - Brak komunikacji

01331 - Sterownik drzwi kierowcy (J386)

49-00 - Brak komunikacji

00934 - Silnik podnośnika szyby z tyłu po lewej stronie (V26)

35-00 - -

 

A to na klima-troniku

 

01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu

37-00 - uszkodzony

01341 - Sterownik w zestawie wskaźników na CAN komfortu (J285)

27-10 - Niezrozumiały sygnał - Sporadyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ten moduł co masz zmienić kodowanie i też będzie klapę zamykał. Ja mam tak zrobione.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie kabelkiem po COM? To co opisane jest parę stron wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam juz 10 raz ten temat i widzę aby mi fabryczny alarm zadziałał to muszę jeszcze przepiąć:

 

1J0 1C0

T15/8 T15/2

T15/9 T15/9

 

Tego nie ma w opisie na pierwszej stronie :(

A co do tego że szyba mi idzie tak na raty to co może być przyczyną?

 

Już dziś nic nie robię.

W każdym bądź razie najgorszy zgrzyt to mam z szybami teraz. Wszystkie za wyjątkiem kierowcy idą na raty. Kawałek i staje za chwilę znowu kawałek i staje. Nie wiem o co kaman. To mnie martwi najbardziej.

Zwykle tak było jak się odłączyło akumulator i trzeba było przejechać się raz do góry i na dól i było ok.

Jakiś pomysł?

 

Opcje dwie zimne luty na płytkach .... jeszcze sprawdzę tą czwartą. Albo ten czujnik co sprawdza czy się kręci. Bo stare chodziły bardzo dobrze.

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zobacz czy bez modułu komfortu zamyka drzwi z kluczyka? Podwójnego ryglowania nie będzie ale drzwi powinien pozamykać wszystkie po za klapą.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek będę walczył bo teraz już wszystko poskładałem. A powiedz mi składane lusterka to też idzie z komfortu czy jak? Bo też nie działają :(

Oj to jednak nie był dobry pomysł z tą przekładką :) Z miesiąc mi zajmie zanim ogarnę to na 100%. Żona mnie zabije :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tego bajeru nie mam ale z tego co wiem to moduł tego nie obsługuje tylko przekaźnik.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie składanie lusterek obsługuje moduł. I z tego co ja się orientowałem, do tego są też inne silniczki w drzwiach. Dlatego najłatwiej jest to zrobić, jak ktoś dokłada, na przekaźnikach.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być, nie zgłębiałem tematu. Wiem za to że wymieniłem tylko pokrętło od lusterek z bez opcji składnia na z opcją składania i vcds widzi czy mam ustawione na składanie czy nie. Było tak na 1j0 i 1c0

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba inne sterowniki w drzwiach:

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

1C0959801B i 1C0959802C

kierowca 1C0959802 004

pasazer 1C0959801A 004

A w module gdzieś się to aktywuje?

Oj we wtorek czeka mnie konkretna wizyta na szrocie i szperanie :) Martwią mnie tylko te szyby. Oj ubije mnie ta moja kobieta jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka sprawdzona, wszystko polutowane prawidłowo. Odłączyłem akumulator na 10 min i w tym czasie zmieniłem sterownik w prawych tylnich drzwiach i odłączyłem moduł. Zapinam aku i ... szyby z tyłu jak ta lala. Góra dół. Prawy przód dalej w ... założę inny sterownik i zobaczę. Do tego skacze mi z jednego na dwa przewody jako Can na module komfortu. Jak odepnę tylni prawy sterownik to jest dobrze. Czyli dwa prawe do wymiany. No i jeszcze dwa przewody od alarmu i kodowanie przez rs. Powoli zaczyna to mieć ręce i nogi. Lamkpa na odpalonym silniku też już się nie zaświeca. Auta nie składam, czekam do wtorku jak będę miał wolne i wypad na szrot mnie czeka. Może wyrwę sterowniki aby lusterka mi sie składały znowu :)

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie aktywujesz, za składanie lusterek odpowiada silniczek w drzwiach. W tych nr co podales jedna para jest na anglie druga na europe, sprawdź sobie dobrze żebyś angola znowu nie kupil. Patent z dołożenia przekaźników jest z audi a6. Co do fabrycznego alarmu wstawie na dniach opis co i jak, bo mam podpiete i wszystko działa jak należy.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które to na anglie są? Aktywować muszę tylną klapę żeby się zamykała i alarm, bo w module nie mogę włączyć dozoru. Dwa przewody muszę podpiąć jeszcze to wtyki 15 pinowej i powinno już działać. Wyżej pisałem numery pinów. Dziwne jest to że jak otworze drzwi to podświetla się przycisk z boku od alarmu. Może przez to że czujniki nie są wpięte.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności