Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie wszystko mam jak w pierwszym poście, konkretnie to mam zrobioną przejściówkę. moduł mam 004 czy od kombi czy sedana to nikt nie wie. Ja testowałem w sumie na 3 pilotach. Nawet przez moment jednym pilotem otwierałem mój samochód i brata jednocześnie :)

Chodziło mi o to czy Ty masz kombi czy sedan.

Mój 003 jest od sedana na bank bo go sam wyciągnąłem.

Wydaje mi się, że można dojść czy moduł jest od sedana czy od kombi po kodowaniu domykania szyb.

Sedan ma w adresach 04361,04362, 04363 wartość 74, natomiast kombi 75. Po aktywowaniu domykania sa to odpowiednio sedan 66, kombi 67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi. co do kodowań to wszystko mi kodował vwtdi90 bo ja nie mam lapka z rs232. Z tego co pamiętam to kodował tylko to żeby zamek w klapie działał i domykanie szyb z pilota, nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też tylko to zakodowalem. Aż z ciekawosci sprawdzę ten kluczyk, bo teraz tak myślę że sprawdzałem go na 004, a on u mnie w ogóle nie banglał tak jak powinien, więc może i kluczyk nie działał prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem pierwszy moduł 004 to tez niby działał niby nie. Miał brak komunikacji z pc. Gość oddał kasę a drugi juz był ok. Pożyczyłem pilota od brata i wszystko działało jak należy. Później dokupilem kolejne dwa. Jak kupowalem to na miejscu kodowalem przez wkladke czy działa i brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno. Czy jak kręcisz kluczykiem w zamku bagażnika, to steruje całym centralnym (otwiera/zamyka całe auto) czy tylko klapę bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wkładka w klapie jest zapieczona. Ale jak teść mial octavię po lifcie to otwieralo całe auto

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jutro sprawdzę u brata jak on ma bo ma fl-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi czy po przekladce działa, bo na 1j0 działało u mnie. Tyle ze jak wiadomo fl ma troszkę inaczej kable w klapie, więc może nie działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu będę rozbierał tapicerkę od klapy bo mi przestal pokazywac otwarta klape na fisie to zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FL otwiera tylko klape z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem dzisiaj jeszcze jedną rzecz. A mianowicie, jak otwieram klapę, to pokazuje też otwarta maskę. Jak klape przykne na jeden "ząbek", to świeci tylko otwarta klapa, bez maski. Może ktoś sprawdzić u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje jak powinno, jak maska to maska a jak klapa to klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też prawidłowo pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem o co kaman. Wszytko podłączone wg opisów. Jak klapa chwycona na pierwszy ząbek to wszystko jest prawidłowo. Jak otworzę całkiem, to od razu maskę wyswietla. Sprawdzalem na innym module i liczniku i jest to samo.

Jak otworzę maskę to jest wszystko tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknalem w klape, i do zamka dochodziły 3 przewody. Jeden to stala masa. Zwarcie drugiego do masy powodowalo zapalenie sie sygnalizacji otwartej klapy. Zwarcie trzeciego sygnalizowalo otwartą maskę. Wyciagnalem tego trzeciego, od maski, z wtyczki, i teraz wszystko dziala poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 3 przewody tylko tyle że u mnie ten trzeci służy do zapalenia lampki w bagarzniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie normalnie zapala się na dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w końcu podłączyłem syrenkę (H12) z własnym zasilaniem. Syrenka 1J0 951 605.

schemat podłączenia:

syrenka - moduł

pin1 - 1C0 T15/3, 1J0 T15/6

pin2 - masa

pin3 - stały plus z bezpiecznikiem 15A i dalej rozdziela się na syrenkę i T15/12 dla 1C0 i 1J0

 

Po podłączeniu syrenka nie działała. Okazało się że moduł nie ma aktywowanej syrenki na 3piny tylko na klakson (T15/11)

Żeby syrenka zadziałała potrzebujemy uruchomić VDC i zmienić

1C0: (w moim przypadku)

04367 - 255-> 112

04368 - 255-> 112

04369 - 255-> 112

 

1J0. (nie miałem jak przetestować)

04285 ->48

04291 ->48

04297 ->48

 

Oczywiście każdy robi na własną odpowiedzialność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... PRoszę o pomoc :)

 

Wczoraj po wymianie żarówki w bagażniku przestąły mi chodzić szyby elektryczne, podświetlanie kabiny, i centralny zamek ( tylko z pilota ) Przy lampce była jakaś dziwna izolacja ? To może być powód ? PO jej odłączeniu ( kostki ) to samo się dzieje ;( Proszę o pomoc... Passat B5 FL 2.0 8v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie... PRoszę o pomoc :)

 

Wczoraj po wymianie żarówki w bagażniku przestąły mi chodzić szyby elektryczne, podświetlanie kabiny, i centralny zamek ( tylko z pilota ) Przy lampce była jakaś dziwna izolacja ? To może być powód ? PO jej odłączeniu ( kostki ) to samo się dzieje ;( Proszę o pomoc... Passat B5 FL 2.0 8v.

 

Bezpieczniki sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfort przelutowany. Chodź powiem gdyby nie połamał się bajer do wyciągania pionów, prościej jest je przełożyć niż lutować. Niestety została elwktronika do przełożenia ale ... urwanie chmury jest i nici z tego. Do garażu nie ma jak wjechać ... dobrze że chociaż udało mi się okna zamknąć na nowym komforcie a starej elektronice. Oj już widziałem pełne auto wody :(

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności