Skocz do zawartości
rekinek7

Zmiana modułu komfortu z 1J0 na 1C0 - mały poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Rekinek ja też mam założony dozór, aktywowałem opcję w module bo nie było. Tylko nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi czy ta dioda przy wyłączniku dozoru (nie podświetlenie) czy Tobie się zapala? Tam jest jeden wolny pin i z tego co wiem to on odpowiada za tą diode tylko jak to podłączyć żeby się zapalała przy wyłączeniu dozoru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest ta dioda?

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wyłączniku na słupku między drzwiami kierowcy a pasażera na dole

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę we wtorek jak podłączę dozór, czyli te dwa przewody co mi zostały wolne od komfortu. Powiem, że na starym nigdy nie wiedziałem czy dozór jest włączony czy wyłączony. Mniemam że nic tam się nie świeciło

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dioda mi się żadna nie zaświeca na słupku w tym włączniku dopiero dziś zobaczyłem że tam w ogóle jakaś jest. Może być to wina tego że nie mogę aktywować alarmu bo czekam na kabelek z RS.

Za to może ktoś wie dlaczego mi się tak dzieje. Załatwiłem dziś kolejny sterownik tylni prawy i wszystko cacy za wyjątkiem faktu że zamiast zamykać to mi otwiera szybę i odwrotnie. Ale centralny zamek zamyka i otwiera się normalnie jak reszta. Już nie mam do tego sił. Jakaś cholera wisi nade mną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do kostki masz 4 przewody czy 3? Jak 3 to się nie zapali. Miałem identycznie z silniczkiem od New beatle przód pasażer. Przerobiłem płytkę elektroniki od silniczka żeby odwrotnie podawała napięcia na silnik i śmiga jak trzeba :). Może da się inaczej, tego już nie wiem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz sam silnik, i obracasz stojan o 180 stopni czy jak to sie nazywa. Magnesy na takiej plastikowe płytce. I silnik przykreca się odwrócony :) Zrobiłem i działa jak ta lala. Wychodzi na to że silnik mój jak i Twój jest od drzwi z innej strony ;)

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś kombinował wcześniej. Na silnikach się nie znam, ważne że działa jak należy :)

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie kombinował, przynajmniej u mnie bo zakładam prawidłowy i chodzi normalnie. Mniejsza w to ważne że działa

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na ten przycisk? Ile kabli dochodzi?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem bo nie ściągnąłem tego słupka. Jak aktywuje alarm to Ci powiem czy zaczął świecić.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To jest ten kabel:

http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-rs232-com-pl-gw-w-24h-ss-i5142705276.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wzięłam tego co cultus3 wkleił. Liczę że do piątku przyjdzie żeby na weekend na spokojnie ogarnąć.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabelek dotarł wczoraj. Od tygodnia szukam lapka z rs w normalnej cenie a nie 400zl. Masakra jakaś

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego :)

http://allegro.pl/laptop-dell-d520-1gb-ram-matryca-15-rs-232-wifi-i6276310503.html

Ewentualnie stacjonarka i przedłużacz rs232 bo za dużo pewnie tego kabelka używać nie będziesz. Albo popytać czy ktoś pożyczy na 15 min jak ma.

Edytowane przez CULTUS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukalem chyba że dwa tygodnie lapka z rs i nikt nie mial. Na szczęście okazało się że mój dell do auta, ma gniazdo na stacje dokujaca, a w niej jest port. I tak się udalo :-D

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem takiego z gniazdem. Używałem go do aut. Pewnego razu zostawiłem go na warsztacie elektrycznym ns którym czasem sobie dorabiam i ... tej nocy się włamali i laptorp i kable i wszystko zmieniło właściciela. Ech

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma ktoś może rozpiskę podlaczenia jednowtyczkowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności