Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

504.00 / 507.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej panowie,

Sprawa mnie od roku prześladuje, a nie po drodze mam z instrukcją.. funkcja coming/leaving home. Leaving home aktywuje się tylko przez pociągnięcie manetki świateł przy kierownicy ? Dlaczego, nie jest tak, że podczas zamykania samochodu, (centralny zamek) automatycznie światła się nie załączają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to wkurza. W audi swiatla wlaczaja sie z automatu, po zamknieciu pod warunkiem ze jest ciemno.

Uwazam to za bardziej praktyczne rozwiazanie..

 

Send via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Funkcja Leaving Home - czyli opuszczanie domu - jak otworzysz drzwi z pilota wtedy włączają się światła i oświetlają Ci drogę do auta (jeśli czujnik zmierzchu wykryje że jest ciemno).

Coming Home - czyli przejście z auta do domu - jak zgasisz silnik, pociągnij manetkę od długich (jakbyś komuś błyskał), jak otworzysz drzwi włączą się światła i oświecą Ci drogę do domu.

Ustawienia długości świecenia C/L Home robisz w Ustawieniach CAR.

Tak to jest zrobione i inaczej nie da się zrobić, chyba że w VCDS można to zakodować jakoś żeby światła włączały się zawsze po zamknięciu auta. Kwestia jest taka, że nie zawsze chcesz żeby się załączyły, stąd ten mały gest z mignięciem manetką jeśli chcę to załączyć dla mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Szymonie... Ten system powinien być sprzęgnięty z czujnikiem zmierzchu i centralnym zamkiem, dokładnie tak, jak w przypadku leaving home. chyba, że wyrobisz sobie nawyk ciągnięcia .... :D sorry skojarzenia sick! twu! :P za manetkę ... :) dla mnie to jest bez sensu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Na ostatnim zdjęciu w prawym dolnym rogu widać takie rowki, których nie ma po stronie lewej. Wiesz może do czego to służy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do mnie ? Jakie zdj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Szymonie... Ten system powinien być sprzęgnięty z czujnikiem zmierzchu i centralnym zamkiem, dokładnie tak, jak w przypadku leaving home. chyba, że wyrobisz sobie nawyk ciągnięcia .... :D sorry skojarzenia sick! twu! :P za manetkę ... :) dla mnie to jest bez sensu ...

 

No mogłaby być taka opcja do odhaczenia, faktycznie. Ja staram sobie radzić z tym co zastałem... i jak chce być oświecony... to pociągnę :D

Może wagen, jak skończy projekt Drogowy Plus znajdzie na to sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcja automatycznego załączania Coming Home:

 

STG 09 (centr. zespół elekrt.) -> uprawnienia dostępu (Fun. 16) -> kod odblokowujący 31347 -> Adaptacja (Fun. 10) -> kanał "(1) -Komfortbeleuchtung-Coming Home Verbaustatus" -> ustawić wartość: "automatycznie" (domyślnie jest: "ręcznie")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jot, nic mi to nie mówi. ale brzmi jak rozwiązanie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. To jest po kolei co i gdzie należy klikać w VCDS, żeby osiągnąć cel, czyli funkcję automatycznego załączania Comigh Home po opuszczeniu pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W EUR2 są kraje: AL BA BG BY CY EE GR LT LV MD ME MK RO RS RU TR UA

Nie ma Polski!

 

Ja zrobiłem w końcu tak: rozpakowałem EUR1, następnie zacząłem rozpakowywać EUR2 i zakończyłem na komunikacie o braku miejsca. Kartę włożyłem do nawigacji i działa. Sprawdziłem jedno miejsce które poprzednio jak jechałem pokazywało off-road i droga już jest.

 

Tak czy inaczej do serwisu napisałem. Jak mi coś odpiszą dam znać. Bo bez jaj ale auto jest z tego roku. Aktualizacje miały być darmowe a to ich oryginalna karta jest za mała :wkurzony

 

Karta VW 14,8 GB < Aktualizacja 15 GB. Chyba że o czymś nie wiem i VW zmienił zasady ;)

Edytowane przez wolli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też. nie ma Rosji i Turcji. Będę musiał z tym żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedząc w garażu w samochodzie, zaraz po zgaszeniu silnika zostałem w garażu chwilę i dało się słyszeć wyraźne dźwięki spod maski, niby jakby delikadne piski, albo sygnały dźwiękowe (?), a może jakieś siłowniczki, albo silniczki. Nie wiem. Nie za głośne, ale jednak wyraźnie słyszalne. Po około 30 sekundach ucichły.

 

Dzieje się tak za każdym razem po wyłączeniu silnika. To normalne? Co on wtedy robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też tak gada, ale nie mam pojęcia co tam się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo :) może chłodzenie turbo, zabezpieczanie jakichś systemów, procedura uśpienia, uzbrojenia czy coś takiego może... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie tak samo :) może chłodzenie turbo, zabezpieczanie jakichś systemów, procedura uśpienia, uzbrojenia czy coś takiego może... :)

 

Passat ma druga pompe obiegu chlodzenia (elektryczna) i to ja slychac po wylaczeniu silnika. u mnie chodzi rowniez jak jest wlaczony zaplon.

 

Ta sama pompa odpowiada tez (przynajmniej powinna bo u mnie nie do konca to dziala jak powinno) za ogrzewanie wnetrza wykorzystujac cieplo resztkowe silnika (funkcja REST na panelu klimatyzacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtwarzając utwory z Jukebox można zlecić odtwarzanie "wszystkiego" co tam jest? Ja znalazłem tylko opcje wybierania konkretnych list do otwarzania, jak np. "Jeszcze nie ocenione", albo "ostatnio wgrane", albo "Gatunki", albo "Wykonawcy", a chciałbym, żeby w kolejce odtwarzania było wszystko z dysku i włączyć sobie losowe odtwarzanie.

 

Da się odtworzyć wszystko, a nie tylko wybrane listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania ale w innym wymiarze - czy da się zmusić jukebox, żeby pokazywał muzykę pukładaną w foldery? Tak jak to robi np na karcie SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności