Skocz do zawartości
kubelt

odbieramy B8 - na co zwrócić uwagę

jedrus

Lista rzeczy do sprawdzenia przy odbiorze samochodu z salonu - KLIK.
Chcesz coś dodać? Po prostu skomentuj pod wyżej zamieszczonym linkiem - uzupełnimy dokument.

Wiadomość dodana przez jedrus

Rekomendowane odpowiedzi

Olanzapina poprzednicy mają rację.

 

Samochód z powłoką łatwiej się myje, na myjni bezdotykowej wystarczy spłukać auto i wygląda na czyste. Żeby faktycznie było czyste, trzeba je umyć ręcznie, najlepiej metodą na dwa wiadra.

 

Radzę dokładnie się dowiedzieć:

Co to za powłoka, ile warstw będzie położonych.

Jak długo będzie to trwało i kto to będzie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze sprawdzilam. Salon Zasady pokrywa samochody po sąsiedzku w serwisie Ferrari. Kosztuje to 3-4 tys. Nie wiem jakie powłoki kładą u Was, koledze pokrywali srebrnego VW i myje go co parę miesięcy a w międzyczasie omiata zmiotka.

 

Mój pasek będzie w pięknym kolorze Blue Harvard, wiec mogę przypuszczać ze częstotliwość odwiedzania myjni będzie podobna.

 

Nie ma się co obruszac, ja po prostu nie miałabym czasu jeździć co 3 dni do myjni :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakie powłoki kładą u Was, koledze pokrywali srebrnego VW i myje go co parę miesięcy a w międzyczasie omiata zmiotka.

Syf z klocków też omiata tą zmiotką? ;)

To tak jakby zastosował dezodorant 72h i mył się co 3 dni- w teorii jest wykonalne, w praktyce czystym nazwać go nie można.

 

Summa summarum nie wiem czy te powłoki są tak opłacalne. Jakby to samemu nakładać to jeszcze jak Cie mogę, ale dopóki nie ma się doświadczenia to można tylko zepsuć więcej niż naprawić.

No chyba, że dają Ci gwarancję, że za 3 lata kropelkowanie będzie tak samo dobre jak w dniu oddania auta, ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Summa summarum nie wiem czy te powłoki są tak opłacalne. Jakby to samemu nakładać to jeszcze jak Cie mogę, ale dopóki nie ma się doświadczenia to można tylko zepsuć więcej niż naprawić.

No chyba, że dają Ci gwarancję, że za 3 lata kropelkowanie będzie tak samo dobre jak w dniu oddania auta, ale wątpię.

 

Nie sądzę aby serwis Ferrari wciskał jakieś badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę aby serwis Ferrari wciskał jakieś badziewie.

A ja nie wiem, bo nie miałem do czynienia ;)

Jednak wszystko jest zależne na ile dają gwarancję i czy w międzyczasie trzeba u nich się pojawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zgodnie z prośbą jednego z userów, zamieszczam moje zdjęcia i historię przy odbiorze mojego B8.

 

 

Mój odbiór trwał jakieś 3h, ze względu na felery, które zauważyłem przy odbiorze. Były to:

- Rysa na nadkolu

- Źle spasowane drzwi tylne prawe

- Wystające uszczelki dolne od drzwi tylnych

- Rozładowany akumulator

- Źle spasowane listwy chromowe dolne, na przednim zderzaku

 

Auto oglądałem wiele razy, pod różnymi kątami, włączyłem sobie latarkę w telefonie. Nie ma problemu ze źle spasowanymi spryskami, DP daje sterować tylną klimą. Znaki na AID się nakładają, ale jest to prawidłowe (wg mnie!). Bo po 22 pokazywał w mieście już 60 a nie 50 ograniczenie.

 

Na miejscu pierwsze 4 elementy zostały rozwiązane, 5 został zanotowany (konieczny jest demontaż zderzaka).

 

Wyjechałem z salonu z przebiegiem 9km, oraz zasięgiem 0km :D

Zdjęcia z odbioru:

20151001_120133.jpg

20151001_120130.jpg

20151001_121425.jpg

20151001_120125.jpg

20151001_115912.jpg

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie do powyższego:)

Nakładanie znaków tak to interpretujemy, że jest to błąd. On po prostu na poprzednio obowiązujący znak. nakłady ten, który obowiązuje w danym momencie. Jest to prawidłowe, ale nie ukrywam, że początkowo byłem pewny, że coś jest nie tak. A auto piękne ( tak jak i moje :D) gdyby zawsze ten czarny tak wyglądał ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu tego na zywo tez jestem pewien ze to nie jest błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany :)

20151009_152229.jpg

20151009_152122.jpg

Po dokładnym obejrzeniu widziałem lekkie uszkodzenie błotnika - będzie polerka przy najbliższym przeglądzie.

Samochód odebrany z przebiegiem 8km i zasięgiem 0km, zmieściło się 69 litrów do pierwszego odbicia.

Wizualnie robi wrażenie, jazda zadowalająca ale żeby nie było tak wesoło po odebraniu, które trwało ok 1,5h i odjechaniu ok 3 km od salonu pojawiło się to:

20151009_154403.jpg

Szybka nawrotka i do salonu, uzupełnili płyn którego nagle ubyło ( sprawdzałem poziom przed odbiorem i było max ) sprawdzałem pod samochodem w miejscu odbioru - sucho.

Mówili że mieli już taki przypadek w golfie i zgonili to na bąbla powietrznego. Po uzupełnieniu zrobiłem ok 60km i wszystko ok.

 

Spryskiwacze ok, znaki się nakładają w DP ( ale tak ma być (!?) ), mogę sterować klimą ( tył ) z DP w czasie jazdy i postoju.

Zobaczymy czy coś się wykluje, mam nadzieje że nie :)

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ma być. Ten schowany znak to jest ten, obowiązujący wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje! :)

Dzięki bardzo.

Jestem wymęczony dzisiejszym dniem.

Ide zrobie sobie whiskey z lodem... w końcu dzisiaj piątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu odbierales? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z akcją dolewki plynu ok 2h ale to nie tym jestem zmeczony ale calym tygodniem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem info od dilera ze w koncu dotarl. Tylko mam tak zarabany ten tydzien ze nie wiem czy dam rade go odebrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek
Po dokładnym obejrzeniu widziałem lekkie uszkodzenie błotnika - będzie polerka przy najbliższym przeglądzie.

Co ma polerka do uszkodzenia? Niech wymieniają element skoro jest uszkodzony. W ogóle zrobiłeś błąd odbierając auto z defektem- teraz to Twój problem niestety.

 

Samochód odebrany z przebiegiem 8km

Te 8 kilometrów zabiera transport, ale też i test i jeśli byłby bąbel to raczej wyszedłby przy teście. Dziwnie, pierwszy raz takie coś widzę.

Jednak czytając wasze posty i widząc krzywą blacharkę to już się nie dziwię, że tego typu kwiatki wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Panowie auta odbiera się w środy lub soboty ;) taki jest ponoć zabobon , nie wiem gdzieś to słyszałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :) Ja odbieralem w zeszly czwartek i U mnie tez pojawil sie problem z tym ubywajacym plynem. Wycieku niestwierdzono i dolali 1.5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek

Ja bym im oddał auto i niech stwierdzą co było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samochód odebrany :)

[ATTACH=CONFIG]137258[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]137260[/ATTACH]

Po dokładnym obejrzeniu widziałem lekkie uszkodzenie błotnika - będzie polerka przy najbliższym przeglądzie.

Samochód odebrany z przebiegiem 8km i zasięgiem 0km, zmieściło się 69 litrów do pierwszego odbicia.

Wizualnie robi wrażenie, jazda zadowalająca ale żeby nie było tak wesoło po odebraniu, które trwało ok 1,5h i odjechaniu ok 3 km od salonu pojawiło się to:

[ATTACH=CONFIG]137259[/ATTACH]

Szybka nawrotka i do salonu, uzupełnili płyn którego nagle ubyło ( sprawdzałem poziom przed odbiorem i było max ) sprawdzałem pod samochodem w miejscu odbioru - sucho.

Mówili że mieli już taki przypadek w golfie i zgonili to na bąbla powietrznego. Po uzupełnieniu zrobiłem ok 60km i wszystko ok.

 

Spryskiwacze ok, znaki się nakładają w DP ( ale tak ma być (!?) ), mogę sterować klimą ( tył ) z DP w czasie jazdy i postoju.

Zobaczymy czy coś się wykluje, mam nadzieje że nie :)

 

Piekny! Gratuluje!!! Mój tez miał być biały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności