Skocz do zawartości
nokian

Łożysko sprzęgła wiskotycznego-wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Też na to wpadłem .Ja nie dałem rady odkręcić tych śrub na aucie .Nawet w imadle miałem problem z jedną śrubą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem świeżo po wymianie sprzęgła wiskotycznego.

Troszkę rączki podrapane, ale opanowałem pewien MYK który pozwoli wam bez większego wysiłku zdjąć wentylator.

Klasycznie odkręcamy rolkę z wentylatorem od tyłu, za alternatorem. Po odkręceniu mamy uwolniony wentylator wraz z rolką. Odkręcamy trzy śruby rolki (klucz 10), którą jest przymocowana do łożyska wizkozy:

[ATTACH=CONFIG]131588[/ATTACH]

PO odkręceniu rolki, zdejmujemy ją i można łatwo wyjąć cały wentylator.

Składamy w odwrotnej kolejności.

Pozdrawiam i mam nadzieję że wielu uda się za pomocą tej techniki łatwo dokonać demontażu wentylatora.

 

Opis bardzo fajny:dobrze, ja dziś wymieniłem wisko

Jest trochę zabawy z odkręceniem tych 3 śrub bo trzeba znaleźć sposób żeby cały wiatrak z wisko zaprzeć o coś aby się nie obracał podczas ich odkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy, kupilem passata b5 w benzynie 1.8, chcialem zapytac czy wiskoza ma tak caly czas huczec pierwszy raz sie z takim czyms spoptykam, jesli ktos moze mi podpowiedziec to bede wdzieczny

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a jeszcze jedno pytanko, jaki jest koszt tej cześci i jej wymiany, pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zapewne u Ciebie wiskoza napędza się wraz ze wzrostem obrotów silnika, a nie temperatury. W tym przypadku jest zużyta i należy ją wymienić na nowo, koszt samej wiskozy to około 100 zł. Za wymianę nie powiem ile skasują, w moim przypadku poszło po rodzinie. Przygotuj 250-300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, zapewne u Ciebie wiskoza napędza się wraz ze wzrostem obrotów silnika, a nie temperatury. W tym przypadku jest zużyta i należy ją wymienić na nowo, koszt samej wiskozy to około 100 zł. Za wymianę nie powiem ile skasują, w moim przypadku poszło po rodzinie. Przygotuj 250-300 zł.

Za 100 to chyba tylko chińskie g*****no kupisz. Kup porządne np Behr ~250pln sam wymienisz to proste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Behr ~250pln to oryginał z ASO???? Bo z informacji jakie otrzymałem dziś w ASO wisko kosztuje 716 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Behr ~250pln to oryginał z ASO???? Bo z informacji jakie otrzymałem dziś w ASO wisko kosztuje 716 zł

 

To zamiennik jestn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy silniku ahl należ wymienić wisko czy wisko + łożysko wiskozy?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałeś tylko wisko czy wisko i łożysko???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wymieniał łożysko wiskozy lub wiskozę w AHL?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zaczeło mi coś z pod maski świergotać i trzaskać i namierzyłem że dźwięk pochodzi z okolic wentylatora / wiskozy. Nawet trochę luzu wiatrak dostał i jak widzę coś tam się rozpada bo na ośce co od rolki do wiskozy wchodzi jest jakaś jakby podkładka już zmasakrowana tzn. jakby zmielona i pokrzywiona. Domniemam że to jakieś elementy łożyska czy coś ? Czy wystarczy zmienić łożysko wałka wentylatora czy całą wiskozę? Łożysko to jakoś normalnie da się zdjąć czy to gimnastyka w AHU? Dołączam foto jak to wygląda z zewnątrz. Z góry dzięki za odpowiedź.

2015-07-11 14.36.18.jpg

2015-07-11 14.34.52.jpg

Edytowane przez melo
dodatkowa informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 100 to chyba tylko chińskie g*****no kupisz. Kup porządne np Behr ~250pln sam wymienisz to proste...

Sprawdzałem na fakturze, firma Topran.

Do tej pory bez problemu, kupowane w Autolandzie.

Edytowane przez Bladiseer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wisko też po odpaleniu przez jakiś czas jest "sklejone" i dopiero po jakimś czasie puszcza i nie kręci sie razem z obrotami .
U mnie tak wlasnie dziala stare. Jak odpalam na zimnym i sa zwiekszone obroty silnika, to slychac rowniez wiekszy szum powietrza generowany przez pracujace wisko. Na pracujacym silniku moge je zatrzymac, ale tylko czyms twardszym, bo samymi palcami to troche ciezko.

 

Ja zakrece nawet na letnim silniku w przeciwna strone to sie od razu zatrzymuje i nabiera predkosci w przeciwna strona.

 

Sprawdzilem u kumpla w miare nowe wisko w TDi, i u niego po zakreceniu wisko spokojnie sie krecilo bez oporu, powoli zatrzymalo sie i leniwie zaczelo lekko obracac sie w przeciwna strone nie utrzymujac obrotow silnika.

 

Zastanawiam sie nad wymiana mojego wisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma najmniejszego problemu z wymianą wiska bez demontażu przodu i alternatora,przynajmniej przy silniku 1,6 AHL

 

IMG_20151205_122048.jpg

 

to jak zablkowac te wisko zeby odkarecic srube z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Passata b5 1.8 20v ADR mam pytanie czy da radę bez ściągnięcia przedniego zderzaka ściągnąć wizko i wymienić łożysko.Prosiłbym o zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]139072[/ATTACH]

 

to jak zablkowac te wisko zeby odkarecic srube z tyłu?

 

trza zablokować kolo pasowe jakimś pręcikiem ja uzywalem imbus w tym miejscu jak na zdjeciu

266079841_3_644x461_silnik-osprzet-czesci-18-t-awt-audi-vw-skoda-osobowe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie śruba od wisko niestety na maxa ukrecona. Musze zdjac łape. Ma ktos moze jakas porade jak ja zdjac? Mówie w tym momencie o AFN ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecic moze 7 srub ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności