Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Jojpeg

Dzięki za info o wersji sprzętu i softu w DP. Z powyższego wynika, iż sprzęt się nie zmienił - ja również mam wersję H41.

Różnica jest tylko w sofcie. Ja mam obecnie O191. Wniosek trzeba zacząć dusić VW o aktualizację DP.

Czy na pewno masz 0191?? Bo ja mam 0121 a samochód produkowany w marcu. Jeśli tak, to wygląda na to ze na bieżąco wypuszczając auta z fabryki dają troszkę nowszy soft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok postaram sie wpisać kilka słów w sprawie wersji modelowej 2016.

Więc odebrałem Passka 2 tygodnie temu i jest to juz wersja 2016. Moja konfiguracja to 1,8 TSI z DSG w HL + Discovery Pro, Ogrzewana przednia szyba, Telefon Comfort, Pakiet drogowy,Pakiet Bussiness, Pakiet Easy Open, Oświetlenie Ambiente i detale kosmetyczne.

 

Co do telefonu i instalacji typu Comfort - ja się cieszę bo rzeczywiście jak się zdejmie etui z iphone i położy na dedykowanej półeczce widać, że zasięg wzrasta średnio o jedną dwie kreski. Uzywam Iphone'a 5s z najnowszym IOS. Poniżej foty jak to wygląda [ATTACH=CONFIG]134756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]134757[/ATTACH]

 

Jeżeli chodzi o wersję oprogramowania jaką mam wgraną (Szylton - pytałeś) to wyświetla mi takie literki:

Sprzęt: H41

Oprogramowanie O317

Baza danych nawigacyjnych VO39598OOQMO123 ECE 2015/2016

VO39598OOQM

O123

 

No i teraz odnośnie AppConnect/Mirrorlink:

Mam z tym problem i walczę z dealerem bo niestety tak jak w Menu DiscPro jest taka funkcja to u mnie wogóle nie wynajduje urządzenia - wyświetla się opcja ustawień i listy urządzeń, ale na liście urządzeń nie ma żadnego telefonu.

Dzisiaj byłem w salonie, nie wiedzą nic.

Poza tym mam problem z telefonem, o którym już pisałem - po BT wszystko działa bez zarzutu, ale jak podłączę pod USB mój telefon to odrazu wyskakuje komunikat - pobieranie danych z USB potem po 10 sekundach rozłączenie i znowu autoatyczne podłączenie/ładowanie i tak cały czas.

Będę próbował to jakoś rozwiązać po urlopie i dam znać.

 

Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie postaram się pomóc.

 

 

A i jeżeli chodzi o internet to MediaTech, który był opisywany kilka stron wcześniej w tym wątku (koszt 99 zł) - wetknąłem w usb w podłokietniku, wszystko śmiga.

 

Czy może ktos wie, jak ustawić DP żeby się NAVI zawsze załączała na Google Earth z pokazaniem Natężenia ruchu?

 

 

Pzdr

Dzięki wielkie Jojpeg za wyczerpujące informacje. Na to czekałem. Widzę że też masz wnętrze w brązie [emoji12]. Jadę w poniedziałek do serwisu i poproszę ich o aktualizację do takiego softu. Co do Twojego problemu z podłączeniem... Teoretycznie w Polsce nie ma jeszcze obsługi CarPlay i Android Auto, ale nie jest to limitacja ze strony VW, a Google i Apple. W polskich sklepach online iPhone i Google Play nie ma jeszcze odpowiednich aplikacji do ściągnięcia. Ja mam androida i ściągnąłem sobie instalke Android Auto na telefon i zainstalowałem manualnie. Wrzucałem linka gdzieś wcześniej na forum. Jak będę w poniedziałek w serwisie to podłącze się do jakiejś nowej testówki i zobaczę czy śmiga. Jak ty masz w domu jakiś nowszy tel z Androidem to też możesz spróbować. Ważne żeby miał już wersje systemu Android Lolipop!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% mam wersje O191. Auto wyprodukowane w maju - niestety w kw21, czyli brak AppConnect.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jojpeg - jeśli nie masz telefonu z Android 5.0 to chętnie spotkam się z Tobą i spróbuję swój podłączyć (widzę, że też jesteś z Gdańska).

Szylton - niestety u mojego dealera nadal nie ma żadnych demówek z AppConnect, najwcześniej będą za jakiś miesiąc. Pytałem się też w dziale części o możliwość dokupienia AppConnect - oficjalnie nie widzą jednak takiej pozycji w systemie ale wysłali specjalnie zapytanie w tej sprawie gdzieś dalej z prośbą o oficjalną odpowiedź, czekam na info od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AppConnect, ale opcje Android Auto oraz CarPlay są nadal nieaktywne. Ściągnąłem ręcznie na telefon aplikację Android Auto, jednak po podłączeniu USB i uruchomieniu apki telefon "nie widzi" samochodu, a system VW łączy się automatycznie przez Mirror Link (mimo, że w ustawieniach zaznaczyłem preferowany tryb łączenia Android Auto). Także to raczej system telefonu limituje połączenie. Xperia Z1 z Androidem 5.0.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych AppConnect:

http://media.vw.com/release/1032/

Gdzieś jeszcze czytałem, iż Apple Car ma działać dopiero od października 2015 (tylko nie pamiętam gdzie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze i głupie pytanie ale co da

Ten appconect ? Jakie nowe funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dziś po akcji serwisowej. Zrobili parę aktualizacji, w tym systemu Discovery Pro. Miałem wersję 0121 a wrzucili 0199. Szkoda, że nie 0317 jak u kolegów z MY2016 i AppConnect :(

Będę się jeszcze pytał czy jakoś na lewo by mi tego nie zainstalowali.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie moze i głupie pytanie ale co da

Ten appconect ? Jakie nowe funkcje?

 

AppConnect pozwala na używanie niektórych funkcji telefonu podczas jazdy. Np. GoogleMaps, Spotify... Wykonywanie rozmów, czytane i pisanie głosowe sms, Siri itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tydzień we wtorek również jestem zaproszony do serwisu na sprawdzenie auta i aktualizacje sterowników, i navi.

 

Jednak jakiś czas temu sam aktualizowałem mapy i prawie pomyślnie. Okazało się że zaktualizowałem na rok do przodu, mianowicie przejeżdżając ostatnio przez Łódź (N-S), navigacja prowadziła mnie przez nie istniejącą jeszcze obwodnice miasta na A1.

Nawet przez chwile się łudziłem że już otworzyli a ja o tym jeszcze nie wiem, ale wszystko jest jeszcze w budowie.

Teraz mam leki jechać z nią gdzieś dalej nie znając trasy że w pakuje mnie znowu na jakieś wykopy. Macie podobne przypadki? Aktualizacje zrobiłem w lipcu.

 

Drugą sprawą o jaką chciałem zapytać, czy ma ktoś doświadczenie z

http://allegro.pl/tv-free-vw-passa-b8-2015-i5562957632.html

http://allegro.pl/tv-free-vw-passat-2015-b8-audi-a3-8v-2015-i5522440073.html

czy coś mi może odblokować w moim DM, mam szanse na dodatkowe funkcje np. ML, bo raczej nie wątpię w tą TV z ukrytego tunera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVfree zdejmuje blokadę oglądania filmów DVD (i TV jesli ma sie zainstalowany) podczas jazdy. Fabrycznie odcina się taka możliwość po przektoczeniu 30km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To raczej nie jest "instalacja TV" w samochodzie, który jej nie ma ale tylko odblokowanie możliwości oglądania TV (jak się ma TV TUNER) i filmów podczas jazdy a nie tylko na postoju - tak jak napisane w treści ogłoszenia :

"...Po użyciu tego urządzenia filmy i telewizję można oglądać także

podczas jazdy samochodem...."

 

Ale ekspertem nie jestem :) Tak mi się tylko wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci sie wydaje. Takie rzeczy mozna zrobic kablem vag i odpowiednim softem. Bawilem sie w kodowanie w swoim audi i tez odblokowalem blokade ktora wylaczala filmy puszczane przez dvd powyzej 30kmph. Problem polega na tym ze trzeba wiedziec jak to zrobic i miec kabel i soft ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla audi a4 b8 z mmi 3g z 2009 roku jest to ladnie w necie opisane. Dla "swiezutkiego" passata raczej nic nie znajdziesz w necie... ale minie troche czasu az w koncu sie cos na ten temat sensownego pojawi..

Tutaj masz linka jak to mniej wiecej wyglada ale cala procedura wyglada na enigmatyczna i chyba niekompletna i dotyczy DP w golfie.

Zmiana dotyczy predkosci przy ktorej ma sie wylaczyc ze wzgledow bezpieczenstwa dvd z 30 na 255 ;)

Edytowane przez heavyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Matteo jak tylko wrócę z urlopu chętnie sie z Tobą "zjadę" to sprawdzimy telefony i wersje. Co do Appconnect to bede VW męczył, chociaż nie spodziewam sie zeby to była powalająca funkcja w B8. Dodam jeszcze ciekawostkę ze w instrukcji do DPro wersja 2016 sa wpisane funkcje radia DAB praży tuner TV. Ciekawe czy bedzie to wprowadzone jako opcja do nowych wersji paska czy raczej gdzieś to jest w moim aucie i bedzie to mozna uaktywnić.

Szylton - to sa napewno te wersje które podałem.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych upgrade'em MIRRORLINKa do całego zestawu aplikacji - ppConnect.

Długo szukałem kogoś, kto będzie w stanie mi dać odpowiedź na to pytanie, po długim drążeniu udało mi się uzyskać kontakt do pewnej osoby z VW, która zajmuje się stricte CAR-NETem. teoretycznie jako klient VW w ogóle nie powinienem się kontaktować z tą osobą ale że udało mi się już uzyskać kontakt to miałem możliwość wyjaśnienia tej sprawy. Ta Pani o dziwo nie znała odpowiedzi na moje pytanie ale sama była bardzo ciekawa odpowiedzi na pytanie czy jest możliwość upgrade'u softu tak aby auta wyprodukowane przed 22 tygodniem 2015, które miały tylko mirrorlink doposażyć w appconnect. Dostała ponoć oficjalną odpowiedź w tym temacie z Niemiec - niestety nie jest to możliwe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Pani nie ma racji. Napisałem o tym w innym wątku, więc nie będę powtarzać.

Istnieje jedna możliwość - należy wymienić HU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety Pani nie ma racji. Napisałem o tym w innym wątku, więc nie będę powtarzać.

Istnieje jedna możliwość - należy wymienić HU.

 

 

ooo - a co to jest "HU"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to coś w schowku - Head Unit, czyli komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności