Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to wg mnie konkluzja jest taka, że należy dokupić do abonamantu GB Internetu i używać telefonu jako HotSpot... szkoda mi USB na modem (mam tylko jedno), wole mieć wpięty kabel do telefonu - muszę go często ładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW opublikował taką informację prasową:

 

Car-Net – samochody Volkswagena zyskują jeszcze lepszą łączność z Internetem

- Car-Net łączy w jeden system internetowe usługi Volkswagena

- Lepsze połączenie smartfona z samochodowymi multimediami dzięki aplikacji App-Connect

- Funkcja Guide&Inform aktywnie wspiera kierowcę podczas jazdy

Poznań, 26 maja 2015 r. – Volkswagen rozszerza zakres łączności smartfonów i tabletów z multimediami w swoich samochodach.

App-Connect umożliwia obsługę i prezentację treści zapisanych w urządzeniach przenośnych poprzez samochodowy system radiowy oraz system radiowo-nawigacyjny. Aplikacje ze smartfonów można wyświetlać na ekranie systemu multimedialnego w samochodzie korzystając z funkcji MirrorLinkTM, a także używając platform Android AutoTM (Google) i CarPlayTM (Apple).

 

App-Connect, będąca funkcją systemu Car-Net, umożliwia podłączenie i korzystanie z licznych aplikacji dostępnych w sklepie Google’a i Apple Store. System multimedialny w samochodach Volkswagena nie tylko umożliwia korzystanie z aplikacji, ale teraz daje kierowcy możliwość wydawania poleceń głosem za pośrednictwem Siri (Apple) lub Google Voice.

 

App-Connect oraz Car-Net można zamówić (jako opcję) do wszystkich pojazdów wyposażonych w system radiowy Composition Media lub w system radiowo-nawigacyjny Discover Media. Oprócz nowego Volkswagena Tourana i Sharana system jest dostępny także dla modeli Polo, Beetle, Golf, Golf Sportsvan, Golf Cabriolet, Scirocco, Jetta, Passat i Passat Variant, CC oraz Tiguan. W systemie radiowo-nawigacyjnym Discover Pro (dostępny do wszystkich wersji Golfa, Tourana i Passata) funkcja App-Connect należy do wyposażenia seryjnego.

 

Rozszerzenie systemu o usługę „Guide&Inform”, która łączy najważniejsze funkcje Car-Net, pozwala na przekazywanie kierowcy informacji podczas jazdy. I tak np. system w czasie rzeczywistym ostrzega o korkach na drodze, informuje o liczbie wolnych miejsc na okolicznych parkingach i wskazuje stacje oferujące paliwo po najkorzystniejszych cenach. Oprócz korzystania z powyższych funkcji system umożliwia także zaprogramowanie celu podróży w domu czy w biurze i wysłanie go do systemu nawigacyjnego w samochodzie.

 

Google Street View i Google Earth dostarczają kierowcy zdjęcia (także satelitarne), które bardzo dokładnie odwzorowują charakterystyczne miejsca na zaprogramowanej trasie, ułatwiając orientację. System ma też funkcję wyszukiwania celów specjalnych, dzięki której można łatwo odnaleźć znajdujące się w pobliżu restauracje, muzea czy kina, a jednocześnie sprawdzić nawet, jakiej pogody można się spodziewać w miejscu docelowym.

 

Bardzo interesującą nowością dla pasażerów podróżujących na tylnych siedzeniach jest system sterowania Volkswagen Media Control, dzięki któremu można bezprzewodowo (poprzez WLAN) połączyć tablety i iPady z samochodowym systemem multimedialnym (Discover Media lub Discover Pro). Dzięki temu pasażerowie mogą wybierać utwory muzyczne albo zgrywać na swoje tablety informacje z systemu radiowo-nawigacyjnego nie rozpraszając kierowcy.

 

Korzystanie z licznych przydatnych funkcji „Guide&Inform” oraz App-Connect stało się możliwe dopiero dzięki mobilnemu połączeniu samochodu z Internetem. Dane można pobierać na kilka sposobów:

• bezpośrednio poprzez smartfon – po połączeniu smartfona z systemem multimedialnym w samochodzie,

• za pośrednictwem osobnej karty SIM, użytej w tzw. Car-Sticku, który należy umieścić w porcie USB (dostępny jako opcja),

• za pośrednictwem karty SIM umieszczonej bezpośrednio w czytniku kart, w autach z urządzeniem radiowo-nawigacyjnym Discover Pro i instalacją telefoniczną Premium (dostępne opcjonalnie).

 

Wszystkie funkcje systemu oraz informacje na temat usługi Car-Net włącznie z wymaganiami sprzętowymi, rozpisane na poszczególne modele samochodów Volkswagena, można znaleźć w języku polskim w Internecie na stronie https://www.volkswagen-car-net.com/.

 

jak ją interpretować? jakiś update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VW opublikował taką informację prasową:

 

 

 

jak ją interpretować? jakiś update?

 

Wydaje mi sie ze w opisie nie ma niczego nowego, ale ja nie jestem ekspertem i nie mam wersji Pro wiec nie wszystkie funkcje mam dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz było, choć o tych tabletach nie słyszałem. Nie mam zamiaru tez tego sprawdzać, by mi ktos z tylu muzykę zmieniał :) logicznie jednak myśląc Discover nie moze byc w trybie slave, czyli potrzebny jest slot SIM. Pobieranie treści informacyjnej z Discover gdy mamy stick w USB tez nie ma sensu, bo podłączając sie bezpośrednio do stoicka z tableta mamy normalny internet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem podczas aktywowania Car-Net. Po wpisaniu VIN stronka tak jakby zawiesza się. Nic się nie dzieje. Miał ktoś coś takiego?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

juz mam.. przeglądarka... chrom zwariował... poszło w firefoxie:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kurcze co robię nie tak? .. przy probie wprowadzenia kodu carnet, wchodzę w rejestracje, wyskakuje komunikat "transmisja danych niedostępna"

telefon podpięty, BT podłączone, transmisja danych jest ... nie mam już pomysłu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zasięg masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam mały problem podczas aktywowania Car-Net. Po wpisaniu VIN stronka tak jakby zawiesza się. Nic się nie dzieje. Miał ktoś coś takiego?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

juz mam.. przeglądarka... chrom zwariował... poszło w firefoxie:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

kurcze co robię nie tak? .. przy probie wprowadzenia kodu carnet, wchodzę w rejestracje, wyskakuje komunikat "transmisja danych niedostępna"

telefon podpięty, BT podłączone, transmisja danych jest ... nie mam już pomysłu....

 

A jaki masz zestaw discovery media czy pro? Ja mam discovery media i system nie korzysta z bluetooth przy carnet. W opcjach udostępniania internetu twojego telefonu musisz wybrać wifi hotspot i pojawi się klucz twojego telefonu, który będzie działał jak przenośny router. System vw zapyta o ten klucz. Potem nie powinno być problemu. Transmisję danych musisz mieć włączoną.

Edytowane przez iluvmyvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam discovery media i system nie korzysta z bluetooth przy carnet

Pro też nie korzysta, też wifi. Kluczowe jest, by status Discover ustawić jako klient, inaczej nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pro też nie korzysta, też wifi. Kluczowe jest, by status Discover ustawić jako klient, inaczej nie pójdzie.

 

Zgadzam się, to też trzeba ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób posiadających Discover Media, czy mieliście od razu odblokowany Mirror Link czy trzeba dodatkowo coś płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do osób posiadających Discover Media, czy mieliście od razu odblokowany Mirror Link czy trzeba dodatkowo coś płacić?

Trzeba niestety zamówić kod aktywacyjny do tego za ok 1050 zł.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem cenę 800 zł i mają jeszcze oddzwonić z jakimś upustem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem cenę 800 zł i mają jeszcze oddzwonić z jakimś upustem.

Super, daj znać proszę jaka będzie ostateczna cena i gdzie zamawiasz to zamówię wtedy tam gdzie Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie gwarancje ze wasze telefony działają z mirror link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A macie gwarancje ze wasze telefony działają z mirror link?

Listę kompatybilnych telefonów można sprawdzić na stronie mirrorlink.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Listę kompatybilnych telefonów można sprawdzić na stronie mirrorlink.com

 

Ciekawe czy iPhona kiedyś dodadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy iPhona kiedyś dodadzą

IPhone będzie obsługiwany przez zupełnie inny system, nie mirrorlink i za jakis czas będzie dostępny w vw po aktualizacji (Apple car play)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phone będzie obsługiwany przez zupełnie inny system, nie mirrorlink i za jakis czas będzie dostępny w vw po aktualizacji (Apple car play)

Tego właśnie nikt nie wie czy obecne DP będzie można uaktualnić, tak aby obsługiwało Apple Car Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego właśnie nikt nie wie czy obecne DP będzie można uaktualnić, tak aby obsługiwało Apple Car Play.

 

W tym rzecz i nigdzie takiego info nie można znaleźć ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jednak się powstrzymam bo z iphonem nie po drodze. Ciekawe czy DM będzie można w ogóle do CarPlay uaktualnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności