Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

to coś w schowku - Head Unit, czyli komputer.

 

No tak - ale piszesz o wymianie hardware'u. Moje pytanie sprowadzało się do tego czy jakimś stosunkowo niedużym kosztem, za pomocą upgrade'u softu można aktywowac tę opcję.

To, że wymieniając poszczególne fizyczne elementy samochodu możemy doposażyć go w dodatkowe opcje - jest oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden update Firmware'u nie pomoże, gdyż zmieniono hardwarowo HU. Dlatego jedyną szansą jest wymiana jednostki HU.

Ale to będzie można zrobić stosunkowo tanio. Kupić nowy HU i sprzedać własny ;). Warto kupić HU z rynku niemieckiego z opcją DAB+.

Pytanie czy AppConnect jest tego wart? Moim zdaniem na chwilę obecną nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden update Firmware'u nie pomoże, gdyż zmieniono hardwarowo HU. Dlatego jedyną szansą jest wymiana jednostki HU.

Ale to będzie można zrobić stosunkowo tanio. Kupić nowy HU i sprzedać własny ;). Warto kupić HU z rynku niemieckiego z opcją DAB+.

Pytanie czy AppConnect jest tego wart? Moim zdaniem na chwilę obecną nie.

 

dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby tylko odblokowanie/zcrackowanie MirrorLinka i bezpośrednia projekcja wyświetlacza telefonu na DP. To by całkowicie załatwiło sprawę, więc aktualnie skupiam się na poszukiwaniach tego rozwiązania.

Zastanawiam się też, czy np te urządzenia o ktorych koledzy pisali wcześniej, które odblokowują możliwość oglądania filmów/TV podczas jazdy, nie mają też wpływu na MirrorLink...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MirrorLink'a nie można kodować poprzez VDCS. Tak przynajmniej twierdzą magicy z niemieckiego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakąś informację o sposobie odblokowania MirrorMink:

http://www.cnet.com/news/unlock-full-android-app-mirroring-on-your-dashboard-with-this-appradio-hack/

Niby do Pioneera, ale może warto sprawdzić, ktoś ma zrootowany telefon i jest chętny do spróbowania? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam roota i jestem chetny ale nie mam jeszcze paska [emoji14]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ImageUploadedByTapatalk1439619973.902647.jpgtakie info miałem na temat korków bez podłączania do internetu. Prawdopodobnie info ściągane jest z radia przez RDS ale nie jestem pewny. Jadąc przez Szwajcarię miałem wiecej takich informacj. Navi pokazywała gdzie sa korki. Miałem tez informacje o zamkniętym pasie ruchu w postaci migającej ikonki. Edytowane przez Buzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się trochę Apple CarPlay w Golfie. I muszę powiedzieć, że na chwilę obecną jest to jeden wielki schajs nie warty nawet złotówki.

Ilość funkcji minimalna. Spotify mogę sobie odpalić na telefonie. Brak dostępu do skrzynki pocztowej. Map od Apple'a nie potrzebuję. Ogólnie kicha do kwadratu. Jestem rozczarowany tym co oferuje ponoć najbardziej innowacyjna firma na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz pierwszy korzystałem z informacji o korkach przez internet na terenie Polski i dokładność mnie zaskoczyła - jest bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc, że korzystałeś przez internet masz na myśli, że nawigacja DP/DM pokazała Ci korek przed Tobą i zasugerowała objazd?

Bo mi tylko w taki sposób to się objawiło do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nawigacja pokazała korek gruba czerwona linia wzdłuż drogi. Nie robiłem objazdu tylko stałem w tym korku. Korek skończył sie dokładnie tam gdzie pokazywała navi. Korek był w trzech miejscach na mojej trasie i za każdym razem wskazania były dokładne.

 

Mam DM i aktywowany car-net. Instalacja telefoniczna podstawowa. Połączenie z internetem przez telefon za pomocą wi-fi.

Edytowane przez Buzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie są informacje z google maps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do natężenia ruchu nie jest potrzebne google maps, natężenie pokazywane jest na podstawowej mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w Passacie nie ma Google Maps ani algorytmu wyszukiwania tras Google. Zapewne mówicie o widoku Google Earth, który jest tylko widokiem satelitarnym i niczym więcej. Dane o korkach pobierane są z różnych źródeł faktycznie za pomocą internetu oraz odbiornika TMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tylko ze TMC w wersji jaka obluguje vw w Polsce nie dziala, a dane bierze o korkach wlasnie z googla w naszym pieknym kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odbi9rniki TMC dzialaja w polsce? Z tego co mi wiadomo u nas jest to platna opcja i chyba tylko dla garmina. W Niemczech czy Czechach dziala darmowe TMC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, tylko ze TMC w wersji jaka obluguje vw w Polsce nie dziala, a dane bierze o korkach wlasnie z googla w naszym pieknym kraju

Jestem ciekaw skąd masz informację, że dane o korkach w Polsce są brane z Google?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak ktoś zobaczy coś, co jest w g-maps to od razu mówi, że to z gugle, jednak niestety- jest wielu innych dostawców tego typu usług. Stąd moje pytanie. Jeśli dane byłyby z google to raczej mapa też byłaby od nich (wątpię, aby dopasowali swoje rozwiązania do usług konkurencji) i wtedy nawigacja miałaby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane o natężeniu ruchu obecnie pobierane są od TomTom'a.

 

img-20150430-175515-41675375126633732.jpg

Edytowane przez Krisxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności