Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zarejestrować sie do car-neta. Mam iphone niestety. Auto domaga sie hotspota. Niestety nie widzi ani po połączeniu przez usb ani po bluetooth. A chce to zrobić za pośrednictwem netu z iphona. Poproszę o rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem zarejestrować sie do car-neta. Mam iphone niestety. Auto domaga sie hotspota. Niestety nie widzi ani po połączeniu przez usb ani po bluetooth. A chce to zrobić za pośrednictwem netu z iphona. Poproszę o rady:)

 

Musisz łączyć sie przez wifi. iPhone musi działać w trybie personal hotspot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktywniłem hotspot,ale dalej padaka. Jest hasło : znajdź hotspot . Pod spodem jest zalesiony hotspot : iphone Jarek . I system nie puszcza. Ikonka dalej nie jest podświetlona. Pomóż:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MirrorLink to fajna opcja, np. jak jestem w trasie na ekran przez MirroLink wrzucam sobie Janosika, na AID wrzucam nawigację, i mam wszystko w jednym. Ale... jak mam włączony MirrorLink to nie mam radia i nie mogę włączyć ani CarAudio ani Radia więc mam ciszę...

Czy udało się komuś uruchomić MirrorLink i mieć jednocześnie jakąś muzę w aucie?

 

Czy mógłbyś powiedzieć na jakim telefonie używasz Janosika podczas jazdy i czy jakoś musiałeś zmusić/oszukać telefon i ten system mirrorlink aby działał podczas jazdy? Jak z innymi aplikacjami? - działają również podczas jazdy?

 

Wg tego artykułu:

http://connectedlifemagazine.pl/test-volkswagen-passat-ze-smartfonem-na-wyswietlaczu/

 

czy też tego filmiku:

Mirrorlink blokuje większość aplikacji podczas jazdy, jak też sam mirroring całego telefonu jest również zablokowany.

Jak to więc jest tak na prawdę?

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możecie mi pomóc.

Przed wczoraj zamówiłem samochód z DP ale bez Instalacji telefonicznej "Premium", czy szybko dzwonić i domawiać, z jednej strony te 2tyś to niewiele przy cenie całego samochodu, ale z drugiej szkoda jeśli to nie potrzebne.

Rozumiem że do działania car-net potrzebuje internet, ale mogę go udostępnić z telefonu? Lub kupić modem WiFi na usb? Która opcja jest lepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć, czy możecie mi pomóc.

Przed wczoraj zamówiłem samochód z DP ale bez Instalacji telefonicznej "Premium", czy szybko dzwonić i domawiać, z jednej strony te 2tyś to niewiele przy cenie całego samochodu, ale z drugiej szkoda jeśli to nie potrzebne.

Rozumiem że do działania car-net potrzebuje internet, ale mogę go udostępnić z telefonu? Lub kupić modem WiFi na usb? Która opcja jest lepsza?

 

Internet śmiga śmiało z komórki, więc nawet modem Wifi nie jest Ci do niczego potrzebny, chyba że nie masz możliwości udostępniania internetu z komórki, w co wątpię. A nawet gdybyś nie miał to lepiej tę kasę na lepszą komórkę wydać. Takie jest moje zdanie poparte doświadczeniem z korzystania z internetu przez komórkę. Modem wifi co najwyżej dla ograniczenia ryzyka przekroczenia kosztów internetu albo wykorzystania innego sim niż w telefonie ma sens.

 

--------

 

a co do działania AppConect i aplikacji Mirror link w trakcie jazdy to oficjalne materiały VW wskazują, że tylko NIEKTÓRE aplikacje działają w trakcie jazdy

 

app.jpg

Edytowane przez MM_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co do działania AppConect i aplikacji Mirror link w trakcie jazdy to oficjalne materiały VW wskazują, że tylko NIEKTÓRE aplikacje działają w trakcie jazdy

 

Oczywiście, że tylko niektóre, i co gorsze - nieliczne....

Mozna się tego dowiedzieć choćby z linków poniżej

 

http://connectedlifemagazine.pl/test-volkswagen-passat-ze-smartfonem-na-wyswietlaczu/

 

 

i właśnie z tego powodu mirrorlink staje się w zasadzie bardzo mało przydatnym gadżetem.

Dlatego też czekam bardzo na dokładne wyjaśnienia od brt01, który twierdzi, że u niego aplikacje nie są blokowane po ruszeniu autem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tylko niektóre, i co gorsze - nieliczne....

Mozna się tego dowiedzieć choćby z linków poniżej

 

http://connectedlifemagazine.pl/test-volkswagen-passat-ze-smartfonem-na-wyswietlaczu/

 

 

i właśnie z tego powodu mirrorlink staje się w zasadzie bardzo mało przydatnym gadżetem.

Dlatego też czekam bardzo na dokładne wyjaśnienia od brt01, który twierdzi, że u niego aplikacje nie są blokowane po ruszeniu autem...

 

To właściwie była odpowiedź do twojego postu z innego tematu :-) Ja też czekam na weryfikację tego co działa podczas jazdy, bo na postoju to w telefonie sobie poklikam i nie muszę tysiaka wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Wam koledzy szczerze powiem, że jakbym wiedział z czym się wiąże instalacja telefoniczna Premium, to pozostałbym przy tej standardowej. Owszem w Premium jest jest slot na kartę SIM, ale co z tego skoro modem jest tylko 3G, a za największą wadę uważam brak schowka na telefon za manetką DSG, który w wersji Comfort jest i do tego wzmacnia sygnał telefonu. Już nawet żeby nie tracić szybko baterii w telefonie udostępniając WIFI to zakupiłbym jakiś modem LTE i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który w wersji Comfort jest

w CL z tel. premium NIE ma schowka na tel. (tak jest u mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w CL z tel. premium NIE ma schowka na tel. (tak jest u mnie)

 

Chodziło mi o instalację telefoniczną "Comfort" niezależnie od wersji wyposażeniowej samochodu :)

W Instalacji Premium nie ma schowka na tel jest karta SIM, w Instalacji Comfort jest schowek a nie ma modemu SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja właśnie dołożyłem tą instalacje premium ;) już się gubię :) Czy ta opcja nie jest bardziej "bezobsługowa" i pozwala mieć poprostu dostęp do internetu, bez włączania telefonu, ustawień itp? Zwłaszcza przy perspektywie Android Auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja właśnie dołożyłem tą instalacje premium ;) już się gubię :) Czy ta opcja nie jest bardziej "bezobsługowa" i pozwala mieć poprostu dostęp do internetu, bez włączania telefonu, ustawień itp? Zwłaszcza przy perspektywie Android Auto?

 

Instalacja telefoniczna Premium pozwala Ci stworzyć w samochodzie hotspot wifi, możesz do niego podłączyć telefon, system CarNet (GoogleEarth, info o korkach, stacje benzynowe) ciągnie z niego dane. ALE MirrorLink i Android Auto nic do tego nie mają. One ciągną wszystko z telefonu (chyba że sam telefon jest połączony z WIFI które zrobiłeś w aucie :)

Faktycznie odpalasz auto i wszystko jest podpięte do internetu, ale myślę, że w przypadku jeśli masz podpięty modem na USB jest tak samo, tylko trzeba ustawić żeby auto łączyło się automatycznie z nim i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a ja właśnie dołożyłem tą instalacje premium już się gubię Czy ta opcja nie jest bardziej "bezobsługowa" i pozwala mieć poprostu dostęp do internetu, bez włączania telefonu, ustawień itp? Zwłaszcza przy perspektywie Android Auto?

 

Może i jest bezobsługowa ale chyba faktycznie nie warta swojej ceny.

Ja rozwiązałem problem braku tej instalacji inaczej.

Podłączyłem modem LTE z routerem WIFI w bagażniku, pod gniazdo 12 V :)

Oczywiście mogłem mieć podłączone w schowku (do poortu USB) - i tak miałem na początku, ale później przeniosłem to do bagażnika. Dzięki temu mam:

1. wolny schowek

2. zapominam o istnieniu u mnie tego modemu

3. modemu automatycznie włącza się i nawiązuje połączenie po właczeniu zapłonu

4. DISCOVER MEDIA jest właśnie podłączony do WIFI z tego routerka w bagażniku.

5. dzięki temu mam też wolne złącze USB w schowku, do którego mam na stale podłączony cieniutki kabelek z micro usb, który podłączam do telefonu jak chcę podładować i przez który w przyszłości, mam nadzieję, będę mógł używać MIRRORLINKa albo Android Auto :)

 

6. Wszystkim moim pasażerom udostępniam internet za free, SSID: "VW PASSAT B8" :)

Edytowane przez matteo84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć, że nie mając instalacji premium, z routerem w usb samochód ustawiony na klienta sam Ci się po uruchomieniu łączy z routerem i działa np. Car net??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz powiedzieć, że nie mając instalacji premium, z routerem w usb samochód ustawiony na klienta sam Ci się po uruchomieniu łączy z routerem i działa np. Car net??

Dokładnie tak jak napisałeś :) działa to całkowicie bezobslugowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wałkowany w temacie car net - i wszyscy wyciągnęliśmy jednakowe wnioski - bez premium opcja z B8 jako klientem jest niemożliwa...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

matteo84 - jaki masz router? i jak dokładnie podłączasz go do zapalniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temat wałkowany w temacie car net - i wszyscy wyciągnęliśmy jednakowe wnioski - bez premium opcja z B8 jako klientem jest niemożliwa...

 

to niestety w takim razie były błędne wnioski

 

 

matteo84 - jaki masz router? i jak dokładnie podłączasz go do zapalniczki?

 

Taki oto mam zestaw:

1. router 3G Tp-Link TL-MR3020 (100 zł):

http://www.electro.pl/routery-xdsl-wifi/router-tp-link-tl-mr3020,id-45555?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=725965&utm_campaign=2015-07&utm_term=Routery-xDSL-WiFi&ceneo_spo=false

 

2. modem 3G HUAWEI 3173U (130 zł)

http://www.morele.net/modem-gsm-huawei-e173u-2-474274/

 

(mam tez opcjonalnie inny modem HUAWEI, z LTE, wartość ok 180 zł)

 

3. Ładowarka USB (gniazdo 12V), coś w takim stylu (8 zł)

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-567161-Ladowarka-samochodowa-12V-USB-5V-1A-BLISTER-.html

 

Zdjęcie mojego zestawu załączam poniżej:

2015-07-29 13.28.36.jpg

 

 

Całość zajmuje znikomą ilość miejsca i jest u mnie, jak pisałem, schowana w bagazniku, prze gnieździe 12V, ukryta pomiędzy gaśnicą i apteczką, którą tam mam :)

Dla osób niechcących kompletować tego zestawu można kupić modem 3G/LTE (USB) z wbudowanym WIFI od razu, np coś takiego:

http://allegro.pl/przenosny-modem-usb-3g-router-hotspot-wifi-ql5-i5146333362.html - czyli jedynie koszt 120 zł, są oczywiście inne modele, trochę droższe, z LTE.

 

Ja mam akurat zestaw składający się oddzielnie z modemu i routerka WIFI zasilanego z USB, ze względu na to, że akurat takie komponenty już posiadałem przed zakupem samochodu :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podaję jeszcze przykład modemu obsługującego LTE z wbudowanym WIFI, czyli wszystkie niezbędne funkcjonalności zamknięte w jednym urżądzeniu, Huawei E8278, cena: 320 zł. Zatem mamy to wszystko co oferuje wbudowany modem 3G będący składnikiem instalacji premium (a może nawet więcej, bo jak pisał Szylton, tamten modem nie obsługuje chyba LTE) :

 

http://www.morele.net/modem-gsm-huawei-e8278-lte-e8278s-602-lte-662993/

2015-07-29 13.28.52.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pięknie :) i oczywiście masz też schowek na telefon za lewarkiem skrzyni biegów?

Zrobisz fotę w wolnej chwili? Nie widziałem jeszcze tego na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i pięknie i oczywiście masz też schowek na telefon za lewarkiem skrzyni biegów?

Zrobisz fotę w wolnej chwili? Nie widziałem jeszcze tego na żywo...

 

Nie, nie mam schowka :)

Bo nie brałem ani instalacji premium, ani instalacji Comfort. I nie żałuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności