Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W pracy ustalę sobie miejsca docelowe w delegacji np i w samochodzie już wszystko jest.

 

Tak do zastosowań profesjonalnych na pewno jest to bardzo przydatne. W moim przypadku jak nowy cel ustawie raz na tydzien to już będzie dużo.. Mam za darmo to bede używał ale jak każą płacić to już na mnie nie zarobią. To samo mogę zrobić kopiując cele z komputera na kartę i wczytać w aucie.

 

Opcji wyszukiwania POI nie mam bo mam podstawowa wersje nawigacji.

 

Ja bym chciał zeby można było przeslac cała trasę z punktami pośrednimi ustalonymi indywidualnie. Nie zawsze chce jechać tak jak prowadzi navi i przygotowanie trasy na kompie byłoby pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawię to tu, może komuś się przyda, kto chce korzystać z Car net a nie ma zestawu telefonicznego premium.

Nie ma konieczności inwestowania w oryginalny carstick na USB. Dziś przetestowałem Media-tech MT4220, modem 3G & wifi z access pointem, oraz karta SIM Plusa - wszystko ładnie śmiga.

 

Koszt oryginału ok 370 PLN, koszt tego 99 PLN.

 

Zdecydowałem się na to, gdyż:

- całkowita bezobsługowość,

- moja bateria w komórce i tak znika dosyć szybko,

- udostępnianie netu w Nokii Lumia wyłącza się samoczynnie, gdy nieużywane, tak więc musiałem za każdym razem włączać udostępnianie, jak wsiadałem do samochodu.

- gdy Nokia Lumia była połączona przez BT z zestawem głośnomówiącym oraz przez WiFi dla Car Netu, w momencie rozmowy przez wspomniany zestaw Discover co chwila gubiło i nawiązywało połączenie z telefonem. Gdy WiFi było nieaktywne problem ten nie występował. Być może to problem telefonu, ale nie chce mi się tego sprawdzać, gdyż i tak nie zmienię telefonu w najbliższym czasie.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[emoji106], dzięki, bardzo dobra wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszym tematem będą stacje benzynowe oraz informacje, jakie przekazuje nam car net.

 

Generalnie nie wygląda to w Polsce najlepiej. Z dostępnych stacji benzynowych tylko shell identyfikuje się własnym piktogramem, co do reszty (Lukoil, BP, Orlen, przysklepowe) to wszystko ma ikonkę stacji benzynowej i by się dowiedzieć marki, musisz klikać w szczegóły. Co do informacji i cenach paliwa - bieda. Zadziwiająco ceny wyświetlają się ze stacji tesco/carrefour oraz Lukoil - i są aktualne! Dla mnie to i tak nieprzydatne, bo mam kartę paliwową. Co do reszty - brak informacji do wyświetlenia.

 

Przy okazji - ktoś wie, jak zmienić wyświetlanie cen rodzaju paliwa z Pb95 na ON?

 

jeśli chodzi o pobierany transfer - na tą chwilę wypada to 1MB / 1 godz jazdy. Google maps włączałem zaledwie dwa razy z ciekawości na parę minut, po czym wracałem do tradycyjnych map, tak więc nie wiem, co żre tyle transferu. Jak mi się uda dostać do zarządzania kontem mojej karty SIM to podejrzę więcej szczegółów dot. pobierania danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubelt

 

modem usb masz wpięty cały czas? nawet na noc? czy przy wyłączonym zapłonie też masz internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, nie wyjmuję go w ogóle. Zamysłem od początku była całkowita bezobsługowość. Bez włączonego zapłonu stick jest zasilany, wskazują na to migające diody. Sprawdzałem po wyłączeniu zapłonu po jeździe, lub też po otwarciu drzwi przed uruchomieniem. Zapewne zasilanie odcinane jest z czasem dla dobra akumulatora, ale po jakim czasie nie sprawdzałem. Nie będę tyle czasu w samochodzie siedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji - ktoś wie, jak zmienić wyświetlanie cen rodzaju paliwa z Pb95 na ON?

Rodzaj paliwa przypisany jest do numeru FIN auta. Numer ten podałeś podczas rejestracji w portalu Car-Net.

Niemieccy użytkownicy kontaktowali się z infolinią VW w celu wyjaśnienia tego błędu. Ponoć w KW22 będzie Update i powinno być wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpaliłem wreszcie car-net. Mam podstawowa wersje telefonu i mała nawigacje. Trzeba wi-fi w navi ustawić jako client natomiast w telefonie personal hotspot (w moim przypadku iphone). Cele mogę zapisywać w pliku csv na kompie i przesyłać za pomocą konta car-net w internecie.

 

Czy dobrze rozumiem, że w wersji z podstawową instalacją telefonu (basic) i DISCOVER MEDIA - podłączenie do internetu następuje przez WIFI? Czyli Discover Media łączy się przez WIFI (czy to udostępnionego z telefonu czy też z modemu na USB) w standardzie i nie wymaga to dokupywania żadnego dodatkowego modułu WIFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Inaczej ustawiasz jak masz modem usb a inaczej jak telefon ma byc Hot spotem. Modem musi byc kompatybilny i musisz mieć aktywowane konto na car-net. Ostatnio miałem jakiś problem i nie chciało mnie łączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Inaczej ustawiasz jak masz modem usb a inaczej jak telefon ma byc Hot spotem. Modem musi byc kompatybilny i musisz mieć aktywowane konto na car-net. Ostatnio miałem jakiś problem i nie chciało mnie łączyć.

 

Dzięki

Choć cały czas nie rozumiem, dlaczego modem musi być kompatybilny - jeśli łączność jest po WIFI to nie ważne powinno być z jakiego urządzenia jest udostępnione WIFI - to jest jeden spójny standard.

Chyba, że w przypadku modemu USB połączenie do internetu nie jest realizowane przez WIFI (udostępniane przez ten modem) tylko przez samo USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć cały czas nie rozumiem, dlaczego modem musi być kompatybilny - jeśli łączność jest po WIFI to nie ważne powinno być z jakiego urządzenia jest udostępnione WIFI - to jest jeden spójny standard.

I tak i nie :) teoretycznie masz racje, ale na forum niemieckim pojawiają się informacje, że nie wszystkie Access Pointy na USB działają. Tak samo z telefonem - niby powinno wszystko działać, niby jest standaryzacja, ale jak moja Nokia Lumia udostępniała WiFi, to nie działał zestaw głośnomówiący po BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem USB nie kontaktuje sie z nawigacja po Wi-fi tylko po złączu USB (alogicznie jak modem wpięty do kompa) czyli musi byc kompatybilność, natomiast telefon udostępnia nawigacji internet poprzez wifi. W tym drugim przypadku nawigacja jest klientem. W telefonie trzeba odpowiednio ustawić APN w zależności od sieci komórkowej.

Edytowane przez Buzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modem USB nie kontaktuje sie z nawigacja po Wi-fi tylko po złączu USB (alogicznie jak modem wpięty do kompa) czyli musi byc kompatybilnoś

 

Właśnie takiej informacji potrzebowałem! Dzięki :)

 

Dziś przetestowałem Media-tech MT4220, modem 3G & wifi z access pointem, oraz karta SIM Plusa - wszystko ładnie śmiga.

Kubelt - czy dobrze rozumiem, że w przypadku tego modemu, internet do Twojego Discover Pro jest udostępniany właśnie poprzez USB (tak jak napisał wyżej Buzz) a nie poprzez WIFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kubelt - czy dobrze rozumiem, że w przypadku tego modemu, internet do Twojego Discover Pro jest udostępniany właśnie poprzez USB (tak jak napisał wyżej Buzz) a nie poprzez WIFI?

Nie, i chyba nie mogę się zgodzić z wypowiedzią Buzz'a z następujących powodów:

- samo wpięcie sticka do USB nie spowodowało nawiązania żadnej transmisji.

- połączenie do transferu danych w Discover Pro nawiązałem poprzez przestawienie nawigacji w tryb klienta, upoważnieniu go poprzez wpisanie kodu i autoryzowaniu. Dopiero wtedy car-net zaczął działać. USB służy jest jako zasilenie prądem.

- kojarzy mi się instrukcja postępowania na niemieckiej stronie vw.de, jak nawiązać połączenie między Discover Media a car stickiem. Mowa tam była o połączeniu WiFi. Poszukam w wolnej chwili.

 

w wolnej chwili sprawdzę w domu w instrukcji, co oficjalna dokumentacja o tym ma do powiedzenia.

Edytowane przez kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubelt czyli twój modem jest routerem który jest acces pointem działającym niezależnie od navi. Navi natomiast jest ustawiona jako klient. Czyli modem działa w taki sposób jakbyś udostępniał internet przez telefon. Czyli tu rzeczywiście chyba kompatybilność modemu w sensie urządzenia USB z navi nie ma znaczenia bo złącze USB jest tylko zasilaniem.

 

W instrukcji wiele nie wyczytasz na ten temat oprócz "dotknij powierzchni funkcji" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem ze można stworzyć własny kanał RSS i przesyłać info które chce sie mieć zawsze pod ręką w samochodzie. Na razie jeszcze nie wiem co chciałbym mieć ale dzisiaj przetestuje jak to działa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, i chyba nie mogę się zgodzić z wypowiedzią Buzz'a z następujących powodów:

- samo wpięcie sticka do USB nie spowodowało nawiązania żadnej transmisji.

- połączenie do transferu danych w Discover Pro nawiązałem poprzez przestawienie nawigacji w tryb klienta, upoważnieniu go poprzez wpisanie kodu i autoryzowaniu. Dopiero wtedy car-net zaczął działać. USB służy jest jako zasilenie prądem.

- kojarzy mi się instrukcja postępowania na niemieckiej stronie vw.de, jak nawiązać połączenie między Discover Media a car stickiem. Mowa tam była o połączeniu WiFi. Poszukam w wolnej chwili.

 

w wolnej chwili sprawdzę w domu w instrukcji, co oficjalna dokumentacja o tym ma do powiedzenia.

 

Czyli z tego co piszesz... nigdy "samochód" nie będze ruterem jeśli nie ma w aucie instalacji pro (SIM w schowku)? Zawsze używając modemu w USB auto będzie klientem i wszyskie inne urządzenia będą sie z modemem łączyły?

 

 

PS. Odpaliłem wczoraj Car Net - mam datę 20.05.2016 (czyli rok)

PS2. z tego co pamiętam to w nowym cenniku (modelowo 2016) w HL jest w standardzie Drive MODE i Car Net na 3 lata

Edytowane przez Prim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli z tego co piszesz... nigdy "samochód" nie będze ruterem jeśli nie ma w aucie instalacji pro (SIM w schowku)? Zawsze używając modemu w USB auto będzie klientem i wszyskie inne urządzenia będą sie z modemem łączyły?

dokładnie tak, Discover pro będzie klientem, a routerem będzie ten stick, który wpiąłeś w port USB.

PS2. z tego co pamiętam to w nowym cenniku (modelowo 2016) w HL jest w standardzie Drive MODE i Car Net na 3 lata

tez mi się to obiło o uszy, ale mój dealer odpowiedział na moje pytanie, że przysługuje tylko 1 rok car netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie tak, Discover pro będzie klientem, a routerem będzie ten stick, który wpiąłeś w port USB.

 

Czy oryginalny stick tez tak działa? Rozumie ze USB jest w zasadzie tylko źrodłem zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy oryginalny stick tez tak działa? Rozumie ze USB jest w zasadzie tylko źrodłem zasilania.

 

Z dostępnych mi informacji wnioskuję, że tak. Nawet instrukcja dot. nawiązania połączenia z tym stickiem nakazuje przestawienie Discover w tryb klienta i wyszukania dostepnego połączenia WiFi. samochód w zasadzie nie wie, czy wpiętego ma oryginalnego sticka, czy jakąś tańszą alternatywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności