Skocz do zawartości
Gość MMarcu

[B5] Rozrząd w TDI, ceny i firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hha

Jeszcze 2-3 lata temu w ASO nikt nie wymieniał pompy wody przy wymianie rozrządu co 90kkm. Dziś już ją wymieniają ale np, śrub to nadal nie ma w wykazie do wymiany. Wymienią tylko wtedy gdy mieli problemy przy demontazu. Mało tego, oni np. nie uznają zupełnie czegoś takiego jak to, że nie należy napinać ponownie paska rozrządu po przebiegu większym niż 20-30kkm. Klient przyjedzie np. na wyciek przy uszczelniaczy wałka rozrzadu to mu wymienią uszczelniacz ale paska nie wymienią na nowy mimo tego, że powinien zostać on wymieniony na nowy i to obligatoryjnie.

Podobny przypadek jest przy wymianie obu górnych wachaczy w modelach 3B/3BG. Nikt w ASO nie wymieni śruby 105/90 spinającej oba te wachacze ze zwrotnicą mimo tego, że zawsze powinna być nowa.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze w tych porównaniach cen jest to, że każdy rozumie co innego pod pojęciem kompletny rozrząd ... Ciekawe co tak naprawdę jest wymieniane w ASO przy założeniu , że ściśle trzymają się instrukcji naprawczych podanych przez VW i dają gwarancję na 90 kkm ?

 

@semi1 ceny w ASO są różne ... filtry w miarę tanio, a świeca żarowa BERU 69 zł Wrocław do AWX a na allegro BERU to samo z FV 20 zł ...

 

tez racja ja do tematu wróce za 30.000km jak bedzie trzeb awymieniac moze na jakas promocje trafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt,... nie wiadomo co wkładają za części, ale dają gwarancję. Sam noszę sie z zamiarem wymiany rozrządu, i widzę, że na allegro części do mojego AVB to około 700zł + robocizna 200... mam prawie tysiąc i informację od mojego mechanika, że najlepiej jak przyjadę po 60 tys. km. A w Serwisie w Bydgoszczy wołają ode mnie 1200 i mam gwarancje na 90tyś. lub dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fakt,... nie wiadomo co wkładają za części, ale dają gwarancję. Sam noszę sie z zamiarem wymiany rozrządu, i widzę, że na allegro części do mojego AVB to około 700zł + robocizna 200... mam prawie tysiąc i informację od mojego mechanika, że najlepiej jak przyjadę po 60 tys. km. A w Serwisie w Bydgoszczy wołają ode mnie 1200 i mam gwarancje na 90tyś. lub dwa lata.

 

Życzę powodzenia jak nie daj coś się spier... i trzeba będzie reklamować. Potrafią się wymigać od wszystkiego... ASO ja sam omijam z daleka.. nie mowie juz o moim 8- letnim dziadku.. ale nawet jak będę miał młodszy samochód to na pewno części i mechaników sam będę wybierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... dajesz mi do myślenia... :D kusi mnie ta gwarancja najbardziej... bo jakby przeliczyć na 180 tyś przebiegu... w serwisie dwa razy po 1200 zapłace a u mechanika 3 razy po 1000... bo nie co 90tys. tylko co 60.... i taki w kropce jestem.... a to, że serwis bedzie jakby co kombinował to się domyślam, ale w końcu co może wykombinować daje pisemną gwarancje więc musi pokryć ew. koszty... w końcu K##%$ żyjemy w państwie prawa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Wczoraj wymieniłem rozrząd w moim passacie (2002 rok 1.9 TDI 101KM AVB).

Wymieniłem:

- pasek rozrządu, rolki, napinacz, pompa wody+ śruby (482zł, części z serwisu VW z 20% rabatem) ;

- napinacz paska/wielopaska (417zł, INTER CARS – 20% rabatu);

- płyn chłodzący 2x3,75litry PRESTONE (60zł);

- robocizna 250zł .

Suma: części + robocizna = 1209zł

Nie wymieniałem paska klimy, alternatora i jeszcze paru rzeczy, bo były w dobrym stanie.

Wymianę robiłem w Warszawie na bemowie u super mechanika, którego gorąco polecam.

Części można dostarczyć mu samemu i żądać oddania starych albo zostawić u niego auto, jak coś trzeba dokupić to dzwoni pyta czy się zgadzam. Jeśli tak to jedzie sam i kupuje. Dodatkowo ma sporą zniżkę na części w INTER CARS.

Jest szybki i solidny i bardzo elastyczny, jeśli chodzi o zostawienie i odebranie auta. Poprzednio serwisowałem u niego accorda i nie zamierzam go zmieniać.

Pozdrawiam

Edytowane przez krzysios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymianę robiłem w Warszawie na bemowie u super mechanika, którego gorąco polecam.

jakieś namiary na ten warsztat (ulica, nazwa) bo sie może przydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakład o którym mówiłem to:

MECHANIKA POJAZDOWA

Mariusz Wilkowski

Ul. Graniczna 25

Babice Stare

512 305 774

 

1.jpg

Jest to na graniczy Warszawy i Babic Starych.

Górczewska przechodzi w Warszawską z której trzeba skręcić w prawo w ul. Przejazd i po 200m w prawo w ul. Granicza i jesteśmy na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wczoraj rozrząd w swoim Pasku 110 km AFN. Pasek Gates napinacz i rolka Ruvelle czy jakoś tak na allegro 200 zł. Sam to wymieniałem ale nie miałem duzo czasu i mi się nie chciało za bardzo grzebać więc:

1. zdjąłem przedni zderzak z lampami.

2. odkręciłem śruby od pasa przedniego ale go nie zdjąłem tylko lekko odsunołem.

3. Nie zdejmowałem chłodnicy, klimy nic.

4. Zdjąłem paski wielorowkowe i odkręciłem rolke napinacza paska wielorowkowego

5. Odkręciłem 4 śruby koła pasowego wału i osłony plastikowe.

6. Plastik jeden nie chciał zejśc więc go trochę odgiąłem( inaczej bym musiał wykręcać napinacz paska wielorowkowego).

7. zrobiłem flamastrem po dwa znaki na każdym kole i wymieniłem pasek, napinacz i rolke.

8. całość skręciłem i odpaliłem sprzęt.

9. Jeździ elegancko jak przed wymianą.

10. nie uzywałem kanału ani podnośnika czas 4 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pytanie głównie do hha, oczywiście przeczytam wszystkie wypowiedzi.

hha - mam passata sedana 2,5 tdi, 4motion, 2000 rok, skrzynia automat, przebieg ponad 220 tys. km. Proszę napisz, jakiej firmy kupić zestaw do wymiany rozrządu, jeżeli masz taki - ile kosztuje. I pytanie abstrakcyjne - czy należy po takim przebiegu wymienić wałki rozrządu? Jeżeli tak, czy masz takie i ile kosztują. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Pytanie głównie do hha, oczywiście przeczytam wszystkie wypowiedzi.

hha - mam passata sedana 2,5 tdi, 4motion, 2000 rok, skrzynia automat, przebieg ponad 220 tys. km. Proszę napisz, jakiej firmy kupić zestaw do wymiany rozrządu, jeżeli masz taki - ile kosztuje. I pytanie abstrakcyjne - czy należy po takim przebiegu wymienić wałki rozrządu? Jeżeli tak, czy masz takie i ile kosztują. Pozdrawiam

 

Jaka firmę części wybrać to hha oczywiscie bedzie wiedział najlepiej, ale z tym wałkami rozrządu to troche dziwne pytanie. Ich sie nie wymienia okresowo.. w twoim silmniku one sie wycieraja szybciej ale zeby wymieniać to trzeba je sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Pytanie głównie do hha, oczywiście przeczytam wszystkie wypowiedzi.

hha - mam passata sedana 2,5 tdi, 4motion, 2000 rok, skrzynia automat, przebieg ponad 220 tys. km. Proszę napisz, jakiej firmy kupić zestaw do wymiany rozrządu, jeżeli masz taki - ile kosztuje. I pytanie abstrakcyjne - czy należy po takim przebiegu wymienić wałki rozrządu? Jeżeli tak, czy masz takie i ile kosztują. Pozdrawiam

 

pisal tyle razy TYLKO OE- oryginale cześći rozrządu VW-Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest jeszcze koszt, a hha ma dobre ceny.

HHa - napisz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

witam byłem dzisiaj u mechanika aby dowiedzieć się o cenę wymiany rozrządu szok za komplet razem z rolkami pompą ,filtrami, olejem,płynem chlodniczym i robocizną krzykną 1200zł powiedzcie czy to dużo czy szukać dalej cena dotyczy markowych części nie podróbek pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co ile należy wymieniać rozrząd w silniku 1,9 TDI 1999r silnik AJM.

 

I czy jest ktoś może na forum kto kompleksowo robił rozrząd w tym silniku razem paskami wielorowkowymi i ich napinaczami w ASO. Chodzi o cenę takiego zabiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie p firmie hart ???? zamierzam zmienić wszystkie tarcze i klocki... narazie obstawiam tą firme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj se spokoj, to chinszczyzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważny jest jeszcze koszt, a hha ma dobre ceny.

HHa - napisz.

Pozdrawiam

HHA już ci nie odpisze bo nie ma go już na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

prosilbym was o porade wlasnie wymieniam co sie da w sciagnietym passaciku 2000 1,9 tdi 115KM - tj rozrzad filtry itd. bylem w serwisie samochodowym i taka cene mi zaproponowali:

-kompletny rozrzad(rolki, paski, napinacze, sruby, pompa wodna, pasek altern, pasek klimy, plyn chlodniczy)

-olej castrol edge + filtry paliwa oleju powietrza i pylkowe

 

i za to wszystko z robocizna 1800zl gwarancja 1rok

 

czy to jeest OK cena, bo nie mam czasu jezdzic i zabardzo porownywac

 

tak orientacyjnie,,,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności