Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Po wyjściu z auta kluczyk do futerału blokującego sygnał o ile to coś pomaga. Sprawdzał ktoś w jakim stopniu takie futerały blokują sygnał? A w domu wolnostojacym kluczyk z dala od drzwi i do jakiejś skrzynki ołowianej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wyjściu z auta kluczyk do futerału blokującego sygnał

 

Rozumiem, że po przyjściu do domu można chować kluczyk do klatki Faradaya w takiej czy innej postaci, ale...

 

Gdy zamawiałem samochód, to bezkluczykowe otwieranie drzwi było wyłącznie z pakietem otwierania bagażnika, a że ja bagażnik otwieram może raz na miesiąc, to wydało mi się to bezsensownym wydatkiem. Potem przez jakiś żałowałem tej decyzji, bo wyjmowałem kluczyk z kieszeni by otworzyć pilotem drzwi, wsiadałem do samochodu, kładłem ten kluczyk... no właśnie, znów nie bardzo jest go gdzie położyć, a potem przy wysiadaniu była zagadka: gdzie kluczyk? W kieszeni? W popielniczce? Na siedzeniu? Gdzie jeszcze?

W końcu jakoś do tego przywykłem i szukam kluczyka tylko w dwóch miejscach: w kieszeni i koło hamulca ręcznego.

 

Ale miało być nie o tym, ale... Gdybym miał wykonywać następujące czynności:

- wyjęcie pilota w woreczku ekranującym z kieszeni,

- wyjęcie pilota z woreczka,

- położenie pilota bez woreczka gdzieś w samochodzie,

- położenie woreczka gdzieś w samochodzie,

- uruchomienie silnika,

 

a potem, przy wysiadaniu całą tę kołomyję miałbym powtarzać w odwrotnej kolejności, to chyba bym w mniej lub bardziej cywilizowany sposób odłączył ten system.

 

Albo po prostu używał, bo to wygodne. A że mogą przez to łatwiej ukraść? Zawsze mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko czekac na zwyzki AC dla tych z 'keyless' - w koncu zieksza to/ulatwia ryzyko kradziezy auta.

Nie sądzę. 1 sposób opisany w artykule jest na keyless ale drugi jest juz dla systemu z pilota wiec praktycznie można ukraść każde auto.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi jest juz dla systemu z pilota

 

Ten drugi sposób jest nieco naciągany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. To stara metoda i była bardzo popularna w latach 90 tych.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To stara metoda i była bardzo popularna w latach 90 tych.

 

Od tego czasu minęło ćwierć wieku i nieco się zmieniło. Telefony nie są wielkości małej walizki, a piloty nie emitują jednego, stałego kodu, więc "kradzież" sygnału otwierającego na nic, bo kolejny otwierający kod będzie już zupełnie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak złodzieje odjeżdżają autami śmiejąc się ze zmian w elektronice.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wydaje mi się że gdzieś to czytałem ale nie mogę znaleźć. Ktoś może wie jakie opony są dawane do HL MY2018 1,8 TSI? Chodzi mi o producenta. Rozmiar znam 215/55/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wydaje mi się że gdzieś to czytałem ale nie mogę znaleźć. Ktoś może wie jakie opony są dawane do HL MY2018 1,8 TSI? Chodzi mi o producenta. Rozmiar znam 215/55/17.

 

ja o to pytalem, ale odpowiedz i salonu i userow - ze rózne - w zaleznosci od serii jaką ma VW mocy silnika itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja o to pytalem, ale odpowiedz i salonu i userow - ze rózne - w zaleznosci od serii jaką ma VW mocy silnika itp

 

Jaka firma wygra przetarg i jaka bedzie NAJTANSZA - to takie beda zamontowane.

 

Ja mam np. akumulator jakis No-Name/Made in Korea, czemu nie Bosch/Made in Germany? - Odpowiedz powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wydaje mi się że gdzieś to czytałem ale nie mogę znaleźć. Ktoś może wie jakie opony są dawane do HL MY2018 1,8 TSI? Chodzi mi o producenta. Rozmiar znam 215/55/17.

Mam jeszcze My2017, ale z tego roku i dostałem Continentale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wydaje mi się że gdzieś to czytałem ale nie mogę znaleźć. Ktoś może wie jakie opony są dawane do HL MY2018 1,8 TSI? Chodzi mi o producenta. Rozmiar znam 215/55/17.

W zeszłym tygodniu kumpel odbierał B8 HL 2.0TDI 190KM z dużą ilością dodatków. Opony 18tki- Hankook:-(

Opony tej samej firmy mam w nowym A4 2.0TDI 190KM. Dla mnie tragedia - nigdy nie miałem tak słabych opon w aucie (nie licząc 126p:brawoprzed 20 laty).

Głośnie nie są, ale strasznie słabo trzymają się drogi. Jak miałem założone zimowe Continentale to była prawdziwa radość z jazdy. Teraz ciężko dynamicznie ruszyć na światłach i trzeba uważać w ciasnych zakrętach. Po prostu 'uślizgują' się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę ze to przypadłość nie jednej firmy. Ja mam założone Bridstony turanza t1000 i gdy popada to za nic nie idzie ruszyć normalnie a jak tylko ciut więcej gazu to tańczy jak baletnica.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zeszłym tygodniu kumpel odbierał B8 HL 2.0TDI 190KM z dużą ilością dodatków. Opony 18tki- Hankook:-(

Opony tej samej firmy mam w nowym A4 2.0TDI 190KM. Dla mnie tragedia - nigdy nie miałem tak słabych opon w aucie (nie licząc 126p:brawoprzed 20 laty).

Głośnie nie są, ale strasznie słabo trzymają się drogi. Jak miałem założone zimowe Continentale to była prawdziwa radość z jazdy. Teraz ciężko dynamicznie ruszyć na światłach i trzeba uważać w ciasnych zakrętach. Po prostu 'uślizgują' się.

 

Ja odbierałem auto pod koniec zeszłego roku i na 18 dostalem Pirelki P7. Słyszałem od sprzedawcy ze auta potrafią przyjechać na różnych oponach (pirelki, continental, hankook). Tak naprawdę nie ma znaczenia jaki rozmiar koła, jaka wersja wyposażenia. Jak mówili w salonie "jakie ściągnął z półki takie założą i nikt nie ma na to wpływu, loteria". Czytając komentarze to się potwierdza, a to jest smutne ze do auta za 100tysi w górę zakładają taki Hankook (ja bym się wkurzył) :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, tam, oj, tam ... W testach te hankook jak dobrze kojarzę wypadają bardzo dobrze. One są chyba nawet zaliczane do marek premium, więc to kwestia postrzegania marki, która kojarzy się jak się kojarzy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, tam, oj, tam ... W testach te hankook jak dobrze kojarzę wypadają bardzo dobrze. One są chyba nawet zaliczane do marek premium, więc to kwestia postrzegania marki, która kojarzy się jak się kojarzy :-)

 

Hankook to 'klasa średnia'. Sprawdziłem na oponeo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Continental albo michelin i nic więcej nie powinno byc montowane. Może jeszcze Good Year.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hankook to 'klasa średnia'. Sprawdziłem na oponeo:-)

 

Nie upieram sie, nie pamiętam, wiem, że czytałem testy i wypada bardzo dobrze, co mnie samego zaskoczyło. U mnie np. są continentale.

Nie wiem jaki model tych hankooków jest montowany.

Przykład URL="http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-adac-2016-w-rozmiarze-225-45-r17-y"]http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-adac-2016-w-rozmiarze-225-45-r17-y[/url] lub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z innej beczki - czy kamera cofania /area view w Passacie jest taka sama jak w Golfie? Chodzi mi głównie o rozdzielczość/ostrość obrazu. W Nowym Golfie (po lifcie) nadal jest taki efekt jakby starą kasetę VHS się*oglądało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Area View ma na to wpływ ale u mnie obraz z kamer jest dobrej jakości. Na YouTube jest pełno filmów jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności