Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego ładnie przesadziłeś lol....

12 sekund 0-200???

Z 2.0 to?? Takiego czasu nie robi m4, kolegi m5 ma chyba z 16 czy 15 do 200 a ma 560 kucy... Pozdrawiam

 

Aktualnie 444KM 567Nm, będzie więcej. Jeździ po Polsce południowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1/4mili 11.46s @ 120.28 mph = 193km/h, czas porownywalny z Lamborghini Huracan

czyli do 200km/h pewnie by dociagnal <12s

4x4 robi roznice przy starcie

https://www.briskoda.net/forums/topic/416122-skoda-superb-iii-4x4-280-a-sleeper%E2%80%99s-journey-%E2%80%93-280ps-to-560ps/

 

 

 

Hehe to mi zresetowales system :) taki niepozorny samochód z

Bażantem na masce..... :)

Mogłem więcej poczytać (w sensie że ten silnik tak podatny na tuning) to może bym się skusil na paska 280ps lub Bażanta zamiast tego co mam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co do spalania - jadąc zgodnie przepisami krajówką widzę u siebie w granicach 8-8.5 , niektórzy nawet 7.x widzą. mi na mieście bez świateł i korków wychodzi ok 10l. przy normalnej jeździe, nie emeryckiej.

 

Nie wiem jak to robicie, ja mam 1.8Tsi i w miescie przy spokojnej jezdzie bierze 11l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj molocha z mieściną 15tys mieszkańców bez świateł i korków, gdzie masz kilka skrzyżowań i miasto rozstrzelone na sporym terenie. inna inszość to odległość od uruchomienia. jak już wyjadę, to się pokręcę(np 10-15km), a jak bym jechał np ze 2-3km to oczywiste, że z 12-13 nie zejdzie. co do trasy - wystarczą 2-3 solidne wyprzedzenia kilku samochodów na pełnym gazie i średnia skacze momentalnie o pół litra. poza tym krajówka krajówce nie równa. dlatego przed zakupem jeździłem kilkoma wersjami silnikowymi żeby sprawdzić w swoich warunkach i przy swoim stylu jazdy realne spalanie i właściwości samochodu. i zaskoczenia nie mam.

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego prosilem inne za i przeciw BiTDI i TSI280

 

Ja miałem 240 i zmieniłem na 280. Nie żałowałem ani sekundy. Silnik 240 jest równie świetny do 100 kmh jak 280 (ułamki sekundy różnicy), ale powyżej 100 to już jest przepaść. Jeśli dużo jeździsz z wyższymi prędkościami, to zdecydowanie 280. Aha, dizel w zimę strasznie hałasuje :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem 240 i zmieniłem na 280. Nie żałowałem ani sekundy. Silnik 240 jest równie świetny do 100 kmh jak 280 (ułamki sekundy różnicy), ale powyżej 100 to już jest przepaść. Jeśli dużo jeździsz z wyższymi prędkościami, to zdecydowanie 280. Aha, dizel w zimę strasznie hałasuje :-D

 

A kojarzysz, jakie masz spalanie po Warszawie, jakie srednie i jako po autostradzie w przedziale 160-180?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kojarzysz, jakie masz spalanie po Warszawie, jakie srednie i jako po autostradzie w przedziale 160-180?

 

280: ja mam po mieście od 12 do 14, żona zawsze 14+ ;-) Ostatnio jechałem z Warszawy do Wrocka, cały czas autostrada i ekspresówka. Rano, więc było luźno. Cały czas około 140~150, wyszło mi 9.4 litra. Przedział podany przez Ciebie to będzie 10+.

 

240: 10 to był absolutny maks na autostradzie, przy prędkościach 200+ (nie chwilowe, ale po całej trasie - wiadomo, nie cały czas można jechać 200, nawet w .de)

 

Aha, jeszcze jedno: w dizlu jest adblue, o którym też trzeba pamiętać, też czasami (niektórym) źle odczytuje pozostałą ilość/kilometry. Kolejny argument za 280 ;-)

 

Dodatkowo: dizel jest cięższy, co ma też znaczenie przy zakrętach, zwłaszcza z pedałem w pobliżu podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSI 280KM - przebieg 2,5k km spalanie 8,1-9,9L PB95

to auto do sprawnego poruszania się a nie wyścigówka, połączenie skrzyni, silnika i napędu pozwala na sprawne wyprzedzenie przy każdej prędkości

moim zdaniem na trasie zdecydowanie brakuje 7ego biegu

codzienny dojazd do pracy Pruszków - Warszawa odcinek ~15km spalanie w granicach 11-12L, spada z każdym przejechanym kilometrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paws85, do TSI 280 jest zalecane PB98, a PB95 tylko jak nie ma możliwości zatankować 98, przy czym nawet wtedy należy uzupełniać w miarę możliwości 98, nawet zanim się bak opróżni na 95. Tak napisali przynajmniej w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paws85, do TSI 280 jest zalecane PB98, a PB95 tylko jak nie ma możliwości zatankować 98, przy czym nawet wtedy należy uzupełniać w miarę możliwości 98, nawet zanim się bak opróżni na 95. Tak napisali przynajmniej w instrukcji.

 

A do 1.8 TSI w manualu co tankujecie? 95 czy 98? Tez sa zalecenia aby raczej 98 lać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to robicie, ja mam 1.8Tsi i w miescie przy spokojnej jezdzie bierze 11l.

 

Ja sobie zrobiłem własna weryfikacje, jeździłem na trzech trybach po baku i wyszło mi tak:

Eco: średnie spalanie od tankowania 9,2 litra

Normal: średnie spalanie od tankowania 9,5 litra

Sport: średnie spalanie od tankowania 10,5-11 litra

80-85% miasto Wawa, pozostałe do 50km poza miasto. Na sporcie jeździ się trochę inaczej, chce się depnać i noga jakaś cięższa się robi..

 

11 to trochę dużo jak na spokojna jazdę, chyba ze kolega ma sport włączony :hurra

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A do 1.8 TSI w manualu co tankujecie? 95 czy 98? Tez sa zalecenia aby raczej 98 lać?

 

Ja leje 95, zreszta tak mówi wlepka w baku. Nikt nie mówił aby lac 98 ale nikt też nie zabronił..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TSI 220KM tez leje 95. Ani w instrukcji ani na klapce wlewu nie ma nic o tym żeby lac 98. Od święta mu czasem naleję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 280 tez leje się 95. Tyle że nasza 98 odpowiada w normalnym kraju tamtejszej 95. Na tą chwilę leje do 5000km 98. Potem zobaczę z 95 jaka różnica, bo różnie ludzie mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 220 KM lejemy zwykla a do 280 KM lepsza - super PLUS, tak podaje vw na stronie w .de, pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenniku Passat-Passat-Variant_preisliste 01 Juni 2017 dla wszystkich silników benzynowych od 125 KM do 280 KM podane są takie informacje:

Kraftstoff - Superbenzin schwefelfrei, mind. 95 ROZ nach DIN EN 228

Nie ma 98.

Ale to jest w cenniku DE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 98 ale ukryte :doh

mind. to skrót od mindestens co tłumaczy się przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na klapce paliwowej taką naklejkę: 98.jpg

98.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 98 ale ukryte :doh

mind. to skrót od mindestens co tłumaczy się przynajmniej

Przynajmniej, czyli 95 jest wystarczająco. Ale na klapce jest 98 więc powinno być 98.

Ech ten VW, mają bałagan ;)

Silnik sam wie czym jest zasilany i sam się "dopasuje" do 95 lub do 98 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik sam wie czym jest zasilany i sam się "dopasuje" do 95 lub do 98 ?

 

Tak. Na 95 zmniejsza osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy silnik 2.0 ale 220KM tez potrzebuje benzynki 98? czy 95 mu starcza? niby bylo wczesniej ale nikt nie wrzucił naklejki z samochodu:) Sam czekam na ten silnik i fajnie by bylo miec to info;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności