Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj dealera, może będzie wiedział :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy silnik 2.0 ale 220KM tez potrzebuje benzynki 98? czy 95 mu starcza? niby bylo wczesniej ale nikt nie wrzucił naklejki z samochodu:) Sam czekam na ten silnik i fajnie by bylo miec to info;]

 

U mnie jest na naklejce napisane, że przynajmniej 95. Wczoraj wlałem 98 i jakiejś większej różnicy nie czuję :) martwi mnie trochę spalanie ale jest nowy - dam mu jeszcze parę tysięcy...

Też macie błędy we wskazaniach spalania? Mam wrażenie że u mnie licznik "od tankowania" zeruje się przy każdym postoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie powinno ci zejść u mnie znacznie zeszło z 1,5 l/100 i tutaj też mi nikt nie powie że silnik się nie dociera czy układa i że można od razu w palnik dawać. Jak sobie ułożysz silnik w pierwszych 10 a nawet 20 tyś tak będziesz miał potem. Ja wszystkie auta traktowałem wg książki i docierałem nawet w Hondzie i po 200 tyś nie brała grama oleju. To właśnie w obecnych czasach gdy robi się tanią masówę powinno się bardziej zwrócić na to uwagę. i na pewno pierwsza wymiana oleju po 5-10 tyś ,a nie 30 .Podobno w Audi już jest jest pierwszy przegląd po 4 tyg z wymianą oleju.

98 powinno się lać żeby nie wystąpiło spalanie stukowe jak silnik jest wyżyłowany .

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w Audi już jest jest pierwszy przegląd po 4 tyg z wymianą oleju.

.

 

Nie potwierdzam - A4 B9 odebrałem rok temu w kwietniu i przegląd LL po około 30Tkm:-(

Nie wiem, czy ma tu wpływ fakt, ze auto jest wzięte w leasing. Gdyby był mój (prywatny) to oczywiście bym zmienił wcześniej a później co 15Tkm...

Co ciekawe w A5 benzyna olej był wymieniany od samego początku co 15Tkm, pomimo, że auto też wtedy było w leasingu zanim je wykupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie powinno ci zejść u mnie znacznie zeszło z 1,5 l/100 i tutaj też mi nikt nie powie że silnik się nie dociera czy układa i że można od razu w palnik dawać. Jak sobie ułożysz silnik w pierwszych 10 a nawet 20 tyś tak będziesz miał potem. Ja wszystkie auta traktowałem wg książki i docierałem nawet w Hondzie i po 200 tyś nie brała grama oleju. To właśnie w obecnych czasach gdy robi się tanią masówę powinno się bardziej zwrócić na to uwagę. i na pewno pierwsza wymiana oleju po 5-10 tyś ,a nie 30 .Podobno w Audi już jest jest pierwszy przegląd po 4 tyg z wymianą oleju.

98 powinno się lać żeby nie wystąpiło spalanie stukowe jak silnik jest wyżyłowany .

 

Ja też staram się docierać ale ten silnik tak fajnie pracuje, że niestety nie jestem w stanie się powstrzymać conajmniej raz dziennie od przyciśnięcia :) nic na to nie poradzę :)

Te wymiany oleju robicie w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno w Audi już jest jest pierwszy przegląd po 4 tyg z wymianą oleju.

to mi powiedziała Pani w salonie jak pytałem o zerowy przegląd z wymianą oleju w WV. Powiedziała że zerowy to tylko ten przy odbiorze auta i potem nic ale w Audi już jest jakiś po 4 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest na naklejce napisane, że przynajmniej 95. Wczoraj wlałem 98 i jakiejś większej różnicy nie czuję :) martwi mnie trochę spalanie ale jest nowy - dam mu jeszcze parę tysięcy...

Też macie błędy we wskazaniach spalania? Mam wrażenie że u mnie licznik "od tankowania" zeruje się przy każdym postoju...

 

U mnie jest na wlepce w baku 95

IMG_3089.jpg

 

Poza tym chyba mam bak z gumy, bo ile bym nie wlał tyle przyjmie. Miał być 64 litry, póżniej myślałem ze jest 70l a od wczoraj to już sam nie wiem. Wlalem 70,5l a miałem jeszcze rezerwę na jakieś 35-40km (wg wskazań komputera)

Jak jest u Was?

IMG_3090.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej wlałem 72,6l, pokazywało mi wtedy 5km zasięgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 krotkie pytania:

 

1. jakie opony dostaje sie startowo do felg 17 cali London? pytam bo chcialbym je wymienic na calosezonowe w momencie odbioru auta i opchnąć od razu (jaka to firma i model)?

 

2. Czy Passat z specyfikacji MY2018 ma tylnie migacze takie jak w Arteonie lub nowych Audi - animowana wstążka na ledach, czy juz w starszych to bylo. a moze wogole tego nie ma?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo bak z gumy, albo stacja ma liczniki "niedokładne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwięcej wlałem 72,6l, pokazywało mi wtedy 5km zasięgu

 

 

Ja najwięcej wlałem 69l, ale zasięg mi pokazywał 60km :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. jakie opony dostaje sie startowo do felg 17 cali London? pytam bo chcialbym je wymienic na calosezonowe w momencie odbioru auta i opchnąć od razu (jaka to firma i model)?

 

Różne. Ja miałem Pirelki, ale bywaj tez Conti, a nawet Hankook. Podejrzewam ze zależy to i od wersji wyposażenia, i od silnika (inne indeksy prędkości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różne. Ja miałem Pirelki, ale bywaj tez Conti, a nawet Hankook. Podejrzewam ze zależy to i od wersji wyposażenia, i od silnika (inne indeksy prędkości).

 

Ja dla 1.8tsi hl 17' nivelles dostałem continentale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiści uważam że jakby chcieli i właśnie "Ciebie" upatrzą sobie tacy zawodowi złodzieje to chociaż byś tam czołgiem przyjechał, pościągał gąsienice przed odejściem od niego, to oni i tak nim odjadą. Także zostaje tylko mieć nadzieję że na nas nie trafi takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie na Multi-Lock lub Bear-Lock, Niedźwiedź-Lock może by coś pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że nawet jakby przyjechali lawetą z dźwigiem to ktoś by im choćby zwrócił uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma pecha to i w drewnianym kościele cegła na łeb spadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekac na zwyzki AC dla tych z 'keyless' - w koncu zieksza to/ulatwia ryzyko kradziezy auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gdyby to było ma tyle istotne to już dawno by to zrobili. Inne auta też kradną tylko nie ma o nich newsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności