Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Dla kierowców miłujących Tęczę, to i tak niewystarczająca liczba kolorów. Moja żona od kolorów podświetlenia w samochodzie bardziej ceni sobie wciskanie w fotel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do skory wentylowane fotele to bardzo fajna sprawa w te upaly, a co tego niby kitu to nie spotkalem sie nigdzie zeby fotele byly wentylowane innym powietrzem niz z kabiny, gdyby to bylo powietrze z klimy to bys byl chory momentalnie. A fotele roznia sie tylko brakiem wysuwanej podporki pod uda. Ja wzialem wentylowane fotele ale bez pelnej elektryki bo prowadze sam i dokladanie 4 tys do przesuwania elektrycznego i pamieci po prostu uwazam za bezsens. A jak wziales pakiet rline to samochod raczej po nowym roku...

 

Kurcze czytam te różne niedoróby w pasku i coraz bardziej obawiam się przesiadki z insigni. Opel nie ma problemów z wentylacja kolorami podparciem ud tempomatem do 160 czy nie wiem jeszcze czym.

Mam nadzieję że skrzynią DSG wynagrodzi te czy inne wyrzeczenia.

W kwestii spalania 1,8 to jestem troszkę zdziwiony tutejszymi wynikami.

Na YouTube jest film gdzie Octavia lll 1,8 DSG jedzie 160 i pali 10 z haczykiem a ma mniejszą masę. Insigni 2,0 turbo też mi tyle pali a waży ze 300 kilo więcej.... Najlepiej będzie jak poczekam i sprawdze sam za 2-3 tygodnie.

Pytanie. Czy w pasku lusterka się sciemniaja jak pasażer z tyłu czyta książkę przy lampce sufitowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę moich uwag po dwóch tygodniach jazdy.

 

150 km, za mało. Podkreślam za mało. Jak na takie fajne auto, to jest zbyt mułowaty. Widze na forum, że koledzy którzy są w trakcie zakupu, wybierają silnik 190 km. Słusznie.

Zawaliłem z tym wyborem, wiec uniknijcie mojego błędu. Miałem ograniczony budżet. I gdybym mogł teraz wybierac to zrezygnowałbym z Pakietu Drogowego i Area View i z czegos tam jeszcze żeby wziąć mocniejszy silnik.

 

Zachciało się gadżeciarstwa, chodź nie powiem, że asystent zmiany pasa ruchu to zła rzecz. Fajna i pewnie się jeszcze przyda, ale nie za prawie 5 k. Asystent toru jazdy został przeze mnie wyłączony.

 

Area View, tez fajna, ale mysle ze kamera cofania by wystarczyła.

 

Co do głośności, to do 120 km/h jest OK. Potem coraz głośniej. W sumie bez rewelacji to wyciszenie, ale nie jest źle.

 

Zalet nie ma co wymieniać. Każdy wie że to swietne auto i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla kierowców miłujących Tęczę, to i tak niewystarczająca liczba kolorów. Moja żona od kolorów podświetlenia w samochodzie bardziej ceni sobie wciskanie w fotel.

 

taaa, dobrze powiedziane..

ja tez lubie "elektronikow" i "oswietleniowców" na tym forum ';)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

To ciekawe napewno nadaje szyku wieczorowa pora, Ostanio widziałem ta listwę na desce w nowym superb

 

no, nadaje szyku w c..j! mozesz jechac i sie drapac..;) albo wogole nie jechac tylko siedziec w garazu i sie drapac. jeszcze podlaczylbym noktowizor, zeby bylo widac czy nikt sie nie skrada. bo internet w wozie masz, nie?

 

no sory.. nie moglem sie powstrzymac.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Parę moich uwag po dwóch tygodniach jazdy.

 

150 km, za mało. Podkreślam za mało. Jak na takie fajne auto, to jest zbyt mułowaty. Widze na forum, że koledzy którzy są w trakcie zakupu, wybierają silnik 190 km. Słusznie.

Zawaliłem z tym wyborem, wiec uniknijcie mojego błędu. Miałem ograniczony budżet. I gdybym mogł teraz wybierac to zrezygnowałbym z Pakietu Drogowego i Area View i z czegos tam jeszcze żeby wziąć mocniejszy silnik.

 

Zachciało się gadżeciarstwa, chodź nie powiem, że asystent zmiany pasa ruchu to zła rzecz. Fajna i pewnie się jeszcze przyda, ale nie za prawie 5 k. Asystent toru jazdy został przeze mnie wyłączony.

 

Area View, tez fajna, ale mysle ze kamera cofania by wystarczyła.

 

Co do głośności, to do 120 km/h jest OK. Potem coraz głośniej. W sumie bez rewelacji to wyciszenie, ale nie jest źle.

 

Zalet nie ma co wymieniać. Każdy wie że to swietne auto i tyle :)

 

to sie nazywa opis kierowcy!

ja co prawda wybralem benzyne 180km, ale duze znaczenie mial dla mnie pakiet drogowy? mowisz ze z asystentem toru jazdy nie da sie jezdzic? bez sensu wydana kasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mowisz ze z asystentem toru jazdy nie da sie jezdzic? bez sensu wydana kasa?

Wystarczy wyłączyć adaptacyjne prowadzenie pojazdu i jest ok.

Auto daje tylko znać, że następuje niezamierzona zmiana pasa (delikatna korekcja). To wszystko.

Adaptacyjne prowadzenie znakomicie sprawdza się w korku - auto jedzie same.

Ja wziąłem pakiet drogowy tylko i wyłącznie ze względu na SideAssist.

 

150 km, za mało. Podkreślam za mało. Jak na takie fajne auto, to jest zbyt mułowaty. Widze na forum, że koledzy którzy są w trakcie zakupu, wybierają silnik 190 km. Słusznie

Te 40KM robi różnicę. Naprawdę lepiej wybrać mocniejszy silnik kosztem gadżetów, które są fajne tylko na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to sie nazywa opis kierowcy!

ja co prawda wybralem benzyne 180km, ale duze znaczenie mial dla mnie pakiet drogowy? mowisz ze z asystentem toru jazdy nie da sie jezdzic? bez sensu wydana kasa?

 

Da się jeździć, ale mnie wnerwiało. Side assist jest fajne, ale dalej będę się upierać że prawie 5 k za to za dużo. Z drugiej strony, strzeżonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Właśnie zamówiłem swojego Passata B8 2.0TDI@190HP DSG. Wyposażenie jakie wybrałem to właściwie full opcja bez webasto, pakietu siedzenia i tego systemu do parkowania z przyczepą. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa związana z pakietem siedzenia. Po przeczytaniu postów tym temacie ogólne przekonanie jest takie, że szkoda kasy na ten pakiet... Jeśli możecie mnie oświecić - czy poza elektryczną regulacją siedziska kierowcy i pasażera, oraz pamięcią fotela kierowcy (wentylowane siedzenia dobrałem osobno, pakiet lusterka również) zyskuję coś jeszcze? Podobno lusterka podczas cofania się obniżają? I w opisie pakietu jest jeszcze enigmatyczny zapis, którego mój sprzedawca nie porafił rozszyfrować: komfortowe wsiadanie/wysiadanie po stronie pasażera...

 

Co sądzicie - warto dopłacić ponad 3 k za pakiet siedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te 40KM robi różnicę. Naprawdę lepiej wybrać mocniejszy silnik kosztem gadżetów, które są fajne tylko na początku.

 

No teraz to wiem , by to szlag ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 koni zawsze będzie robiło różnicę (no może poza VW Veyronem), zwłaszcza gdy jest to blisko 1/4 mocy wyjściowej.

 

Cały czas mnie zastanawia czy to fałwejowskie gadżeciarstwo nie jest lekką przesadą; jako pierwsze pojawia się pytanie o potencjalną awaryjność (wieszania, niekompatybilność, jeżdżenie do ASO na upgrade potem na downgrade) kolejne to: na ile jest to komuś potrzebne do codziennego, sprawnego poruszania się.

Jeździłem new Superbem, bez tych wszystkich gadżetów, na zwykłym liczniku i... jeździł :) Szybko i wygodnie

Zamiast kolorowych światełek itp wybrałbym zdecydowanie mocniejszy napęd. Ale dopóki to nie moje małpy, to nie mój cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 koni zawsze będzie robiło różnicę (no może poza VW Veyronem), zwłaszcza gdy jest to blisko 1/4 mocy wyjściowej.

 

Zamiast kolorowych światełek itp wybrałbym zdecydowanie mocniejszy napęd. Ale dopóki to nie moje małpy, to nie mój cyrk.

 

 

Wiem , wiem. Już mnie nie nerwujcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem trochę kilometrów na wakacjach. 150KM to minimum ale mi wystarczy.

Da się z tym uciec z lewego pasa, da się jechać przepisowo na naszych autostradach

140km/h przy 2tys obrotów ( lepiej jechać 150 km/h bo turbina się ucisza :-). Przeskok do 190KM to 8kpln.

Wolę mieć Area View na ciasnych warszawskich, podziemnych parkingach, AID gdzie mam

na raz: spalanie średnie (cyfry) i bieżące ( wskaźnik) , zasięg i nawigację bliską.

Gadgeciarstwo ? Na pewno ale jak wsiadam do starego B5 to jest przepaść, zaczynając od braku easy open

( świetne - polecam) na światłach led skończywszy. Passat 240kM 4x4 i "jeszcze magnatyzer zalożyłem" ?

Nie moja bajka... I w tym cała Passata przewaga: chcesz niedzielny dziadkowóz ? OK. Chcesz rakietę

w kosmos ? Też się da z cennika wybrać.

Edytowane przez cayugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa, dobrze powiedziane..

ja tez lubie "elektronikow" i "oswietleniowców" na tym forum ';)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

no, nadaje szyku w c..j! mozesz jechac i sie drapac..;) albo wogole nie jechac tylko siedziec w garazu i sie drapac. jeszcze podlaczylbym noktowizor, zeby bylo widac czy nikt sie nie skrada. bo internet w wozie masz, nie?

 

no sory.. nie moglem sie powstrzymac.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

to sie nazywa opis kierowcy!

ja co prawda wybralem benzyne 180km, ale duze znaczenie mial dla mnie pakiet drogowy? mowisz ze z asystentem toru jazdy nie da sie jezdzic? bez sensu wydana kasa?

 

Mam taką prośbę obserwując Twoje wpisy na tym forum - NIE KRYTYKUJ WSZYSTKICH ZA WSZYSTKO!!!!

Niestety obecnie postrzegam Ciebie jako Hejtera, a dla takich to forum raczej nie jest!!

Każdy z nas chce podyskutować konstruktywnie, coś się dowiedzieć, nauczyć się czegoś od już szczęśliwych użytkowników, a czasem i się pochwalić!!!

 

Każdy z nas zamawia co mu się podoba i na co kogo stać ze swoich bądź firmowych cieżko wypracowanych PLN-ów!!!

 

Krytykowanie kolegi, który w dodatku po raz pierwszy jest na tym forum i wpieranie udawania, że ma Maseratti jest trochę nie na miejscu!! Chyba tylko z grzeczności i kultury osobistej tak delikatnie Tobie odpowiedział.

Akurat łopatki przy kierownicy czy kamera cofania to bardzo przydatne rzeczy, z który namiętnie korzystałem w poprzednim samochodzie!!!

Pakiet R-line? Samochód wygląda według mnie bardzo fajnie i nabiera trochę innego charakteru. Gdyby nie fakt, że realizacja podobno od maja 2016 to też bym go zamówił!!

 

Wybaczcie Wszyscy, że to napisałem! Ale czara goryczy przelała sie po przekleństwie, które tutaj padło!

Jakbym był zupełnie nowy na tym forum to pomyślałbym, że to onet albo wp, na którym wszyscy tylko hejtują.

 

Dlatego proszę Ciebie kolego i wszystkich na tym forum - do rzeczy i na temat z wzajemną życzliwością!

Cieszmy się ze swoich samochodów, a nie krytykujmy w sposób niewnoszący nic do dyskusji.

 

Mam nadzieję, że nie tylko ja tak myśle.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Czy wszyscy maja ten sam problem ze samochod nie zapamietuje okresowego spalania/dystansu

i po kilku godzinach postoju wszystko sie resetuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. Czy wszyscy maja ten sam problem ze samochod nie zapamietuje okresowego spalania/dystansu

i po kilku godzinach postoju wszystko sie resetuje ?

 

Ja nie, ale nie byłem jeszcze na akcji serwisowej i dlatego trochę sie jej obawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam ale nie jestem oewien to ktos juz chyba mial ten oroblem nawet bez akcji serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Btw. Czy wszyscy maja ten sam problem ze samochod nie zapamietuje okresowego spalania/dystansu

i po kilku godzinach postoju wszystko sie resetuje ?

 

u mnie takie same objawy, w poniedziałek wymiana sterownika, we wtorek napiszę czy wszystko ok, a na razie po dwóch miesiącach użytkowania leje i jadę (przestałem sprawdzać ile, w jakim czasie, itp, itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w salonie gdzie zamówiłem Passata 06 LUTEGO. Do zeszłego tygodnia miałem kilkukrotnie przesuwany planowany termin produkcji. Najpierw był to 21 tydzień potem 31 potem 37. Dziś okazało się ze termin zatwierdzony to 38 tydzień. Moja konfiguracja to Variant HL 1.8TSI manual, tungsten, brązowe wnętrze. Z dodatków -Pakiet Business, AID, ciemne szyby, area view, pakiet siedzenia, pakiet easy open, alarm, oświetlenie ambient i rozszerzona gwarancja do 5 lat i 100tyś. Pod koniec marca jak tylko pojawiła się możliwość to domówiłem siatkę oddzielającą przestrzeń pasażerską od bagażowej. Czuje się trochę oszukany. Auto miało być na początku czerwca a realnie będzie pewnie koniec września początek października. Musiałem przez to zmienić swoje plany wakacyjne i częściowo zawodowe (sprzedałem poprzednie auto i musiałem zrezygnować z dodatkowej pracy 50km od miejsca zamieszkania). Z tego co dowiedziałem się w salonie objęte restrykcją elementy wydłużające oczekiwanie na zamówienie to AID, skóra i okazuje się ze felgi SOHO (jak zamawiałem restrykcja były objęte Londony) lecz te elementy nie zmieniły się w mojej konfiguracji i producent znał je od samego początku zamówienia i mimo to 4 krotnie przekładał termin produkcji. Jestem zdegustowany takim podejściem do klienta. Mimo ze w końcu termin produkcji się zatwierdził i jest szansa ze niedługo mój samochód będzie gotowy to minęła mi cała radość z jego zakupu. Zrezygnować z zamówienia i czekać na inne auto niewiadomo jak długo to bez sesnu, odebrać i tym samym dać przyzwolenie na takie traktowanie tez bez sensu...

Gdyby Superb nie wyglądał w środku jak Octavia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taką prośbę obserwując Twoje wpisy na tym forum - NIE KRYTYKUJ WSZYSTKICH ZA WSZYSTKO!!!!

Niestety obecnie postrzegam Ciebie jako Hejtera, a dla takich to forum raczej nie jest!!

Każdy z nas chce podyskutować konstruktywnie, coś się dowiedzieć, nauczyć się czegoś od już szczęśliwych użytkowników, a czasem i się pochwalić!!!

 

Każdy z nas zamawia co mu się podoba i na co kogo stać ze swoich bądź firmowych cieżko wypracowanych PLN-ów!!!

 

Krytykowanie kolegi, który w dodatku po raz pierwszy jest na tym forum i wpieranie udawania, że ma Maseratti jest trochę nie na miejscu!! Chyba tylko z grzeczności i kultury osobistej tak delikatnie Tobie odpowiedział.

Akurat łopatki przy kierownicy czy kamera cofania to bardzo przydatne rzeczy, z który namiętnie korzystałem w poprzednim samochodzie!!!

Pakiet R-line? Samochód wygląda według mnie bardzo fajnie i nabiera trochę innego charakteru. Gdyby nie fakt, że realizacja podobno od maja 2016 to też bym go zamówił!!

 

Wybaczcie Wszyscy, że to napisałem! Ale czara goryczy przelała sie po przekleństwie, które tutaj padło!

Jakbym był zupełnie nowy na tym forum to pomyślałbym, że to onet albo wp, na którym wszyscy tylko hejtują.

 

Dlatego proszę Ciebie kolego i wszystkich na tym forum - do rzeczy i na temat z wzajemną życzliwością!

Cieszmy się ze swoich samochodów, a nie krytykujmy w sposób niewnoszący nic do dyskusji.

 

Mam nadzieję, że nie tylko ja tak myśle.

 

Pozdrawiam

 

wez wyluzuj. wlasnie twoj placzacy komentarz nic nie wnosi.

przeciez napisalem ze MOIM ZDANIEM ( co powinno byc oczywiste, ze moim)

co z tego ze ktos jest nowy? to mam napisac.. mmmm cacy , cacy, super jestes, fajny taki bubu.

to ty traktujesz ludzi jak debili a nie ja! wez sie ogarnij i przeczytaj moje opinie ze zrozumieniem.

a czego sie spodziewales? ze jak uwazam, ze cos jest do bani to bede slodko pierdzial??

 

maserati: wlasnie tak. uzylem tego porownania, bo przez ten dlugi czas oczekiwania wszyscy sie spuszczamy na tego passata, lacznie ze mna, jak na jakis kosmos i moze warto sie ocknac ze jak bardzo bys nie byl zachwycony tym samochodem to jest tylko VW.. i mozesz zamowic nawet pakiet XXX-line...

i mysle ze wielu przyszlych kierowcow probuje przede wszystkim zlapac jakis kompromis/srodek/lepszy wariant niz nawalic opcji po dach.

czujesz dystans czy dalej placzesz?

Edytowane przez panny z wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wez wyluzuj. wlasnie twoj placzacy komentarz nic nie wnosi.

przeciez napisalem ze MOIM ZDANIEM ( co powinno byc oczywiste, ze moim)

co z tego ze ktos jest nowy? to mam napisac.. mmmm cacy , cacy, super jestes, fajny taki bubu.

to ty traktujesz ludzi jak debili a nie ja! wez sie ogarnij i przeczytaj moje opinie ze zrozumieniem.

a czego sie spodziewales? ze jak uwazam, ze cos jest do bani to bede slodko pierdzial??

 

maserati: wlasnie tak. uzylem tego porownania, bo przez ten dlugi czas oczekiwania wszyscy sie spuszczamy na tego passata, lacznie ze mna, jak na jakis kosmos i moze warto sie ocknac ze jak bardzo bys nie byl zachwycony tym samochodem to jest tylko VW.. i mozesz zamowic nawet pakiet XXX-line...

i mysle ze wielu przyszlych kierowcow probuje przede wszystkim zlapac jakis kompromis/srodek/lepszy wariant niz nawalic opcji po dach.

czujesz dystans czy dalej placzesz?

 

Napisałem tylko, że według mojej opinii ton twoich wypowiedzi nie do końca jest życzliwy i wnoszący konkrety do całej dyskusji. Można krótko i na temat np. Ja bym nie zamówił, bo ma to takie a takie minusy.

 

Pozwolę sobie zakończyć tą dyskusję skoro ją zacząłem w następujący sposób ...............

I życzę Tobie kolego, abyś mógł najszybciej jak to możliwe cieszyć się swoim Passatem

 

 

I przepraszam kolegów z tego forum, że musieli być świadkami tego co przed chwilą nastąpiło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez skrendi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałem tylko, że według mojej opinii ton twoich wypowiedzi nie do końca jest życzliwy i wnoszący konkrety do całej dyskusji. Można krótko i na temat np. Ja bym nie zamówił, bo ma to takie a takie minusy.

 

Pozwolę sobie zakończyć tą dyskusję skoro ją zacząłem w następujący sposób ...........................................

I życzę Tobie kolego, abyś mógł najszybciej jak to możliwe cieszyć się swoim Passatem

 

 

I przepraszam kolegów z tego forum, że musieli być świadkami tego co przed chwilą nastąpiło.

 

Pozdrawiam

 

peace!

ja tez zycze wszystkim zeby przestali pytac i zmieniac konfiguracje a zaczeli jezdzic do... jasnej anielki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności