Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem silniczka 2.0 TSI 220KM DSG6. Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach :) ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

 

Jako ojciec z doświadczeniem to doradzam raczej coś większego bo ja dopiero zacząłem się mieścić w S-Maxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

zastanawiam sie nad zakupem silniczka 2.0 TSI 220KM DSG6. Jak ksztaltuje sie spalanie w wielkim miescie i koreczkach :) ? Damy rade zamknac sie w 10l ?

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

 

Powiem Ci ze to nie jest do końca takie oczywiste. Bo dzisiejsze kombi to nie stare kwadraty typu volvo 7xx, 8xx, 9xx. My na co roku wybraliśmy sie autem na wakacje (CRO) - my juz B8 kombi, znajomi B6 sedan... Wnioski sa takie:

- za wszelka cenę nie chciałem sie zapakować powyżej rolety - udało sie ale kolega w boksie na dachu przewoził nasze rzeczy.

- nawet do kombi przy takim wyjezdzie (tym bardziej) zima konieczny jest boks - na latem jeszcze nie miałem.

- objętościowo do rolety wejdzie podobna ilośc bagażu. Ja mam 18' wiec bagażnik jest płytszy.

- oczywiscie dostęp do przestrzeni bagażowej na zdecydowany plus kombi

- u mnie 5 osób na pokładzie

- kolega 3 :)

 

Dla rodziny tylko kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Moje "dzikusy" mają 3 i 6, dopiero na tym poziomie zacząłem poważnie zastanawiać się czy mogę już zrezygnować z kombiwagena, myślałem własnie nad SuperB w liftback'u bo już nie muszę wozić gabarytów dzidziowych. Po długim namyśle stwierdziłem jednak, że posiadanie kombi przy 2 dzieci to super mega wygoda i jestem już tak przyzwyczajony do tego, że nie dałbym rady jeździć czymś innym... Ten komfort, że nie muszę się zastanawiać jak spakować się na jakiś dłuższy wyjazd, nie muszę "nurkować" pod blachę w poszukiwaniu zagubionych puszek po piwie, otwieram klapę i ciskam każdą ilość czegokolwiek:) Wygoda i jeszcze raz wygoda.

Superba finalnie odrzuciłem po próbie zapakowania dwóch rowerków dziecięcych 14" i 16", w teorii jest to wykonalne ale znowu - wygoda - w kombiaku nie zastanawiasz się tylko otwierasz klapę i "siup" :)

 

I nie mówię, że w Superb się nie da, lub że posiadacze sedanów nie wiedzą o czym ja piszę :) Na co dzień sedanowicze na pewno dają sobie radę, na wyjazdy wakacyjne używają BOX'ów dachowych - wyraziłem swoje prywatne zdanie - kombi nie jest piękne, jest mniej prestiżowe ale za to bardzo wygodne :) Btw. ciekawe jaki byłby wynik większej ankietki z dwoma pytaniami - ilu posiadaczy kombi i dzieci chciało by kupić sedana jako następne auto / ilu posiadaczy sedanów i dzieci chciało by kupić kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Drugie pytanie calkiem innej natury. Jako swiezo upieczony ojciec blizniakow staje prze problemem bagaznika:

limuzyna HL czy kombi HL ? Zawsze chcialem miec limuzynke, ale z drugiej strony nie wiem jak to jest zapakowac dwojke maluchow (auto na 3-4 lata). Kompromisem wydaje sie byc lifback Superba ...

 

Bede wdzieczny za rade ojcow jak to jest z ta limuzynka i kombi w kontekscie maluchow.

 

Dzieki serdeczne

Ja ma teraz dwójkę w wieku 2 lata jedno i 3 miesiące drugie.

Jeśli trzeba spokojnie idzie się upchnąć do sedana, ale wymaga to gimnastyki - wózek muszę praktycznie za każdym razem rozebrać na czynniki pierwsze, plus trzeba za każdym razem dokładnie przemyśleć co się pakuje i w jakiej kolejności.

Jako auto na dłuższy wyjazd co jakiś czas spokojnie sedan da radę. Ale jeśli ma służyć do codziennego pakowania bajtli i wózków to brałbym coś z większym otworem załadunkowym.

Ja akurat jako drugie auto mam CRV-kę, gdzie wózek wejdzie nawet pionowo bez składania, więc problemu z codziennymi gratami nie mam ;)

 

A za trzy miesiące zmieniam sedana na S3 kombi, właśnie dlatego że jest łatwiejszy dostęp do bagażnika - zamiast wszystko upychać i układać, można wrzucać widłami ;)

Decyzja czysto rozsądkowa właśnie ze względu na dzieciarnię, bo po głowie mi cały czas chodzi Giulia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, którzy mieli potwierdzona produkcję na 41 tydzień. Macie może info kiedy auta będą w Polsce? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne :)) bardzo cenne porady

 

Ostatnio w salonie porównywałem bagażniki i bez dwóch zdań Variant ma nieporównywalnie lepszą dostępność i pakowność, ale konflikt serca i rozumu nie tak łatwo rozwiązać :))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A za trzy miesiące zmieniam sedana na S3 kombi, właśnie dlatego że jest łatwiejszy dostęp do bagażnika - zamiast wszystko upychać i układać, można wrzucać widłami

Za trzy miesiące zamawiasz, czy odbierasz? :) Bo ja już nie mogę się doczekać, a salon twierdzi,że jest nadzieja, że wóz będzie na gwiazdkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam na dniach, mam nadzieję na odbiór w styczniu.

Salon, z którym negocjuję mówi że jest jeszcze szansa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 5 tygodni temu i mam termin na 50. tydzień. Sprzedawca mówił, że na kombi są krótsze terminy niż na liftbacki, więc styczeń nie jest nieosiągalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, którzy mieli potwierdzona produkcję na 41 tydzień. Macie może info kiedy auta będą w Polsce? ?

 

Witam wszystkich,... to mój pierwszy post.

 

Odpowiadając na pytanie, miałem zatwierdzony 41 tydzień produkcji i przed chwilą się dowiedziałem, że auto jest już w Polsce i czeka na dokumenty do rejestracji... nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michauek
My na co roku wybraliśmy sie autem na wakacje (CRO)

Zastanawia mnie to zawsze, dlaczego ludzie pakują się w auta na drugi koniec Europy zamiast sobie polecieć i mieć swięty spokój.

Latem - 4 rowery, więc platforma + hak, lub inne bagażniki, itd.

Nieźłe musisz mieć wrażenia na autostradzie :)

Zamawiam na dniach, mam nadzieję na odbiór w styczniu.

Salon, z którym negocjuję mówi że jest jeszcze szansa

A ja dzisiaj odwiedziłem salony kilku marek i raczej odpuszczam VAGa. Mi też powiedzieli, że jest szansa, ale gdy się pytałem o pewny termin to do tych 2-3 miesięcy trzeba doliczyć kolejne 2-3 miesiące. I kwestia kupna kilku aut do nie małej floty nie zmienia czasu oczekiwania, co mnie dziwi, bo poważniejsi klienci powinni mieć pewne bonifikaty. Zaskoczył mnie też fakt, że nawet najmocniejsze warianty mają dołączany napęd, gdzie nasze CC mają stały, a to przecież poprzednia generacja. Napędzana jest przednia oś a tylna wtedy, kiedy przednia traci trakcje i komputer dopiero wtedy załącza napęd na tył. Fajne do ruszania spod świateł, ale do jazdy np. po górach już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie to zawsze, dlaczego ludzie pakują się w auta na drugi koniec Europy zamiast sobie polecieć i mieć swięty spokój.

 

to niech Cię nie zastanawia, bo to przecież nie Twoja sprawa... więc po co zaczepiasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Michauek = Niewienikt ?????

 

Też masz takie wrażenie!:-)

No to jest nas już trzech.

Ja mam jeszcze inne spostrzeżenie: Michauek = Niewienikt = Panny_z_wilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam takie wrażenie - Ja zgłaszam jego nic nie wnoszące posty do moderacji. Wy też to zróbcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też masz takie wrażenie!:-)

No to jest nas już trzech.

Ja mam jeszcze inne spostrzeżenie: Michauek = Niewienikt = Panny_z_wilka

no to już jest nas 5ciu, głupie wypowiedzi nie wnoszące nic do tematu...

natomiast w kwestii tygodnia produkcji weźcie jeszcze pod uwagę tydzień odbioru. Mój sie wyprodukował w 35 tygodniu i po wielu interwencjach u importera i w fabryce w ten piątek dotarł dopiero do salonu , czyli 7 tyg !!! opóźnienia od produkcji. Zaznaczam,ze nie brakowało żadnych części ani go nie rozwalili, po prostu był problem logistyczny z transportem samochodów z jakiegoś obszaru placu w fabryce. wyprodukował sie i przez 6 tyg miał status w systemie, wyprodukowany, czeka na transport.

Co najlepsze importer nie widzi problemu, mimo ,ze widzi go nawet diler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaskoczył mnie też fakt, że nawet najmocniejsze warianty mają dołączany napęd, gdzie nasze CC mają stały, a to przecież poprzednia generacja. Napędzana jest przednia oś a tylna wtedy, kiedy przednia traci trakcje i komputer dopiero wtedy załącza napęd na tył. Fajne do ruszania spod świateł, ale do jazdy np. po górach już nie.

Nie wiem skąd to wytrzasnąłeś, ale CC ma silnik montowany poprzecznie, a do takiego VW pakował tylko Haldex'a.

Torsen'a zakładali tylko do aut z silnikiem umieszczonym wzdłużnie, np. Touareg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój sie wyprodukował w 35 tygodniu i po wielu interwencjach u importera i w fabryce w ten piątek dotarł dopiero do salonu , czyli 7 tyg !!! opóźnienia od produkcji.

Oby twoja sytuacja była wyjątkiem :) Mój dealer obiecywał, że najpóźniej w sylwestra odbiorę. Po ustaleniu terminu produkcji wyczułem w jego głosie pewny niepokój, bo w końcu jak nie dotrzymają terminu, mogę wycofać zamówienie i zaliczkę... Tylko na co zmieniać? Peugeot 508? Ford Mondeo? Mazda 6? Heh, może jednak wykażę trochę cierpliwości, a nuż jakiś rabacik się złapie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast w kwestii tygodnia produkcji weźcie jeszcze pod uwagę tydzień odbioru. Mój sie wyprodukował w 35 tygodniu i po wielu interwencjach u importera i w fabryce w ten piątek dotarł dopiero do salonu , czyli 7 tyg !!! opóźnienia od produkcji. Zaznaczam,ze nie brakowało żadnych części ani go nie rozwalili, po prostu był problem logistyczny z transportem samochodów z jakiegoś obszaru placu w fabryce. wyprodukował sie i przez 6 tyg miał status w systemie, wyprodukowany, czeka na transport.

 

U mnie upłynęły 4 tygodnie od info, że auto wyprodukowane (dostałem VIN), do odbioru w .pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności