Skocz do zawartości
artmin

Kupujemy B8 - na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie po uzupełnieniu wystarczy Ci spokojnie na jakieś 7-9 tys. km i do ostatniej kropli będzie jeszcze daleko. Po zatankowaniu pokazuje zasięg ok. 11.5 tys. km

 

Ile kosztuje litr tego moczu ??? , rozumiem że na 13 000 powinno wystarczyć czy większe jest zużycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile kosztuje litr tego moczu ??? , rozumiem że na 13 000 powinno wystarczyć czy większe jest zużycie ??

 

A może coś takiego:

http://allegro.pl/emulator-adblue-scr-najlepszy-przeczytaj-opis-24h-i5854142144.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=86362

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję tak mniej więcej co 8-9 tys. ok. 10 l AdBlue, przy czym auto pokazuje jeszcze zasięg ok. 2 tys. km. Mogę się odrobinę mylić, bo między tankowaniami trochę czasu upływa. Komputer wyświetla zasięg oraz min. i max. ilość którą można dolać.

Ad Blue na stacji z dystrybutora kosztuje ok. 2 zł/l. Tankowanie niczym się nie różni od tankowania paliwa.

W ASO baniak 10 litrowy kosztuje 60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tankuję tak mniej więcej co 8-9 tys. ok. 10 l AdBlue, przy czym auto pokazuje jeszcze zasięg ok. 2 tys. km. Mogę się odrobinę mylić, bo między tankowaniami trochę czasu upływa. Komputer wyświetla zasięg oraz min. i max. ilość którą można dolać.

Ad Blue na stacji z dystrybutora kosztuje ok. 2 zł/l. Tankowanie niczym się nie różni od tankowania paliwa.

W ASO baniak 10 litrowy kosztuje 60 zł.

 

To nie ma tragedii. W ASO taki drogi bo tam podobno jest mocz samej Ageli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem ja i inni uczucie jakbyś w manualu trzymał na biegu hamulec i delikatnie puścił sprzęgło.

 

A dzisiaj miales to drzenie? W Kielcach dzisiaj bylo 13 stopni i przy dzialajacej klimie u mnie zero drgan na D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A u mnie dzisiaj pękło 12tys i literek oleju dolany został....

 

Mam właśnie 11,5 tyś na liczniku i sprawdziłem olej. Połowa stanu (tzn połowa w odpowiednim miejscu na bagnecie). Wcześniej sprawdzałem przy 8 tyś i było tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano i teraz jak wracałem tak ciepło nie było :) ale łapaładne start/stop więc nie denerwowalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie trzęsie na auto holdzie. Mam nadzieje ze tak pozostanie. Za to jak sie tocze to czuc lekkie szarpanie , pewnie ze sprzegla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz inną skrzynie "problem" dotyczy dsg6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze tankowanie ad-blue przy 8700km... przy info że wystarczy jeszcze na ok. 500km. Po zaatankowaniu prawie 12l pokazał że wystarczy na 9000km.

Tankowalem na Orlenie z dystrybutora po 2,45 za 1l

a tirowiec który tankowal obok mówił że oni kupują w baniakach po 85gr za litr.

To znikomy wydatek - wyszło ok. 3zl na 1000km ale cena 19,90 za 1-litrowa butle na Orlenie mnie początkowo zabiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatankowałeś tyle ile komputer Ci zadeklarował czy czekałeś aż pistolet odbije?

Boję się czekać na ten moment i wlewam tyle ile komputer chce + zaokrąglam do dołu :D

 

 

P.S. Swego czasu opisywałem sytuacje w której po tankowaniu AB pojawił się komunikat, że AB się kończy za 1000km i po paru dniach owy komunikat zgasł... Będąc ostatnio w serwisie z innym problemem, wspomniałem o tym incydencie. Przy odbiorze usłyszałem informację żeby AD tankować w nie mniejszej ilości niż 10 litrów a powinno być wszystko ok. Faktycznie, po paru dniach tak zrobiłem bo już AD piszczał, że się kończy i błąd się nie pojawił. Może to zwyczajny przypadek, ciężko ocenić.

Edytowane przez zales1201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też leję tyle ile komputer pokazuje z korektą w dół, ale zawsze tak wychodzi, że wlewam 10l (pokazuje np. max. 10,5).

U kolegi pako11 może wychodzić nieco inaczej niż to co ja podwałem bo ma napęd na 4 i DSG a to może robić różnicę w spalaniu ON, a przez to i AB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też leję tyle ile komputer pokazuje z korektą w dół, ale zawsze tak wychodzi, że wlewam 10l (pokazuje np. max. 10,5).

U kolegi pako11 może wychodzić nieco inaczej niż to co ja podwałem bo ma napęd na 4 i DSG a to może robić różnicę w spalaniu ON, a przez to i AB.

Chciał 11,75 to tyle dolałem [emoji2]

U mnie tak ogólnie tych wszystkich płynów idzie jakoś więcej bo nogę mam ciężkawą [emoji48]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę z innej beczki - w salonach w Polsce wszyscy sprzedawcy przekonywali mnie,że cały zachód przechodzi na silniki benzynowe.

Obleciałem parę salonów ( Monachium, Wiedeń, jakieś mniejsze w Austrii ) - stosunek benzyna/diesel: 1/9....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ciekawa informacja. A dokładniej niepokojąca ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam nadzieje, że to już zostało w moim uwzględnione... jak zamawiałem w zeszłym tygodniu to z dnia na dzień termin przeskoczył o 4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to czy nie odkryli, że coś jest nie tak w pasku (konstrukcyjnie, technicznie ...), co trzeba poprawić, a to wiąże się np. ze zmianami na produkcji (którymkolwiek jej etapie). I stad przerwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi bardziej o to czy nie odkryli, że coś jest nie tak w pasku (konstrukcyjnie, technicznie ...), co trzeba poprawić, a to wiąże się np. ze zmianami na produkcji (którymkolwiek jej etapie). I stad przerwa ...

 

tu cos wiecej

http://europe.autonews.com/article/20160130/ANE/160139999/vw-halts-production-at-passat-gearbox-plants-in-germany

 

kilkudniowy przestoj 'technologiczny'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Im więcej siedzę w necie tym bardziej można zwariować czytając newsy o tym czy o tamtym. Jakby brać to wszystko do bani to każdy producent samochodów jest do niczego bo zalicza wpadówy. A drobne niedociągnięcia występują praktycznie w każdej nowej konstrukcji innych producentów.

Jak dobrze pójdzie to odbieram mojego w przyszłym tygodniu. I nie chcę się martwić na zapas. Większość użytkowników na tym forum generalnie jest zadowolona ze swoich B8 i to jest budujące.

Sporo zyskałem czytając dokładnie ten wątek 3x od deski do deski. Dzięki temu skonfigurowałem auto optymalnie (co nieco dodałem co nieco pominąłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności