Skocz do zawartości
Gość a_r_t_i

Napinacz paska wielorowkowego 1,9 tdi AVG

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mrugam np.na postoju długimi to jak światło swieci to bardziej to słyszę, jak nie swieci to słyszę mniej:) chyba muszę wymienić sprzęgiełko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie piszczy z okolic alternatora/napinacza paska.

I teraz pytanie co nawaliło...?

Piszczy od razu po odpaleniu, na rozgrzanym też, może ciut mniej. przygazuje i piszczenie ustaję, włączam klimę nic się nie zmienia, piszczy jak piszczało. Co ciekawe jak było zimno była cisza i spokój, ani nawet nie pisknęło spod maski.

Zrobiło się cieplej i zaczęło piszczeć jak przed zimą, czy to będzie napinacz do wymiany?

Dodam że pasek wymieniony i nic to nie pomogło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam sprzęgiełko na alternatorze. Czy jest sposób aby potwierdzić lub wykluczyć sprzęgło alternatora na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z piszczeniem podczas ruszania od 0km/h a także przy gwałtowniejszej zmianie biegów gdy obroty gwałtownie wzrastają. Pisk jest taki, że wszyscy wokół się oglądają... Pasek od alternatora jest popękany wewnątrz, więc do wymiany przy okazji od klimy też wymienię ale co z napinaczami i tymi wszystkimi sprzęgiełkami przy alternatorach o których tak piszecie? Mam Passata B5 FL z silnikiem 1,8T, a wszyscy tutaj wypowiadający się mają TDI :( Na co zwrócić uwagę przy wymianie pasków w tym silniku? Czy ten pisk przy gwałtownym ruszaniu i redukcjach może wiązać się z koniecznością wymiany jakiegoś napinacza?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
piszczy tylko na zimnym ?

 

Tak, tylko na zimnym silniku.

Edytowane przez adis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek się ślizga na rolkach, wymieniasz rolki koniecznie i pasek od razu, szkoda by cały układ dostał po 4 literach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolki które dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzić po swoim aucie, wrzuć vin zerknę i napiszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna pomoc. Potrzebuje kilka informacji na ten temat.

Jestem w trasie Tychy-Gdańsk. Jutro wracam do Tychów, w drodze tutaj zerwał mi sie te najdłuższy pasek (zmielilo go). Napinacz jest moim zdaniem do wymiany (przekrzywiony i ociera o plasitkową pokrywe rozrzadu). Pytania dwa:

Czy dam rade zrobić to na drodze? I ile czasu (w mechanice nie jestem noobem ale nie uśmiecha mi sie ściągać np przodu na drodze).

Jakie narzędzia...nie mam nic ze sobą. Musiałbym kupić.

 

Prosze o helpa.

P.S.

W tą strone po zerwaniu paska i zlawetowaniu auta mechanik nie znalazł przyczyny.

Wg mnie na 99% to napinacz jednak pora dnia umożliwiała jedynie szczęśliwe zdobycie paska.

Za co jestem niezmiernie wdzięczny Panu z Włocławka.

Edytowane przez marlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstaw lepiej samochód do warsztatu, oszczędź sobie nerwów i czasu, poproś mechanika od razu o sprzwdzenie sprzęgiełka alternatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie posty w niczym nie pomagają. W tamtym roku regenerowany alternator plus nowe sprzęgielko...Jesli byłem w stanie sam wymienic nie tylko rozrzad w 1,9 ale i w 2,5tdi to...

Tylko prosze o pomoc. Bo w trasie nie mam ani gratow ani mozliwosci jak u mnie na "bazie".

P.s. nie wiem czy wiesz ale w tych silnikach trzeba sciagnac przod aby wyciagnac alternator. Niewielu mechanikow jednak wie ze...nie trzeba, wystarczy wylamac polowe jednego póra z wisko. Takze k*** nie naciagaj innych na wydatki swoimi niefachowymi odpowiedziami!

 

 

Może ktoś napisze jakie graty potrzebuje?.

Edytowane przez marlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana napinacza to nic skomplikowanego i nie ma potrzeby rozbierania przodu auta z tego co pamiętam to bodaj trzy śruby (klucz 13) odkręcasz i masz napinacz wymontowany. Nowy przykręcasz potem klucz bodaj 17 żeby odciągnąć napinacz bo inaczej nie założysz nowego paska i po pracy. Nic skomplikowanego. Mogłem się ewentualnie pomylić w rozmiarach kluczy, po za tym wielkiej mechaniki w tym nie ma. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już, to w AVG napinacz przykręcony z tyłu nakrętką 16 lub 18, a do napinania służy 15. Wymienić się da, ale nikt nie wie, jakie masz zdolności manualne.

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płasko-oczkowe starczą czy nasadowe trzeba?

 

P.S. zdolnosci chyba celujące ale z g*** bata nie ukręcisz. Trzeba coś mieć niestety.

Edytowane przez marlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasadowa 16 lub 18. Imbus chyba 8 jest od wiskozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli od tylu tylko 16?

 

Ok. Już mam. Wielkie dzięki!

Wystarczą imbusy a konkretnie "8" i najlepiej nasadowa albo rurkowa 16 i płaski 15 do "zwolnienia" napinacza.

Jutro bede atakować w intercasie:-)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez marlon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy można wymienic samą rolkę bez demontarzu przodu iakieś fotki albo dobry opis bardzo proszę.

Edytowane przez mario04
nieznalazłem wyczerpująćej podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności