Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

2x gniazdo zapalniczki po prawej stronie w bagażniku

 

Na zapalniczce 12V jest zawsze. A ja nie chce by antena działała gdy się auta mnie używa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musisz od stacyjki poprowadzic kabel i jak będzie zapłon po przekręceniu kluczyka to prąd zasili ci antenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to musisz od stacyjki poprowadzic kabel i jak będzie zapłon po przekręceniu kluczyka to prąd zasili ci antenę

 

tyle to wiem. Pytanie brzmiało czy jest jakaś złączka w bagażniku na której pojawia się 12V po przekręceniu zapłonu?

Jeżeli jest to jaka i gdzie?

 

Jeżeli nie ma to oczywiste jest ciągniecie przewodu (nie ze stacyjki) z iso radia przez całe auto tylko nie wiem gdzie bliżej i łatwiej pod tapicerką czy pod (nad) podsufitówką) robił ktoś podobne zabiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja układałem ostatnio koncentryk H155 (całkiem grubawy), zajęło mi to maks godzinę. Pojechałem od otworu na antenę do prawego słupka tego przy oparciu tylnej kanapy, nim zjechałem do progu, i potem pod plastikami na progach do przodu auta. Z przodu wyjąłem schowek i za nim ładnie poupinałem i wyprowadziłem gdzie mi trzeba. Z tyłu demontowałem plastiki na słupkach i wszystko co potrzebne żeby dobrać się do anteny, a ponad to tylko uchwyty w bagażniku na kratkę rozwijaną z rolety, żeby móc opuścić trochę podsufitkę. Demontaż plastików na słupku to banał, boczek kanapy też łatwo się poddał, a na progach nie zdejmowałem tylko wcisnąłem pod te plastiki i już. Za schowkiem wszystko na opaskach. Trzeba popatrzeć tylko na necie gdzie są spinki w danych elementach i szybko idzie, aczkolwiek warto się zaopatrzyć w 10 zapasowych spinek bo łatwo pękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja również mam problem z odbiorem sygnału radia.

radio jakie zamontowałem to:

http://www.erisin.com/erisin-es7000a-7-hd-vw-android-40-car-dvd-player-gps-wifi-3g-canbus_p451.html

pod niego podłączyłem separator:

https://car-tronic.pl/separator-antenowy-din-2x-fakravwseatskoda-2002-p208.html

niebieski przewód separatora podłączyłem do 5 na poniższym foto (auto antena control cable)

http://www.erisin.com/images/htmlarea/ES7000A/ES7000A_M16.jpg

Niestety, ciągle odbiera tylko maryja :(

...

???

 

... uzupełnię:

 

Dzisiaj podłączyłem separator bezpośrednio pod + kumulatora i radio dalej nie gra jak powinno. Czy do vw b6 można zastosować jakiś wzmacniacz antenowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadam

b5 sedan

chciałbym wiedzieć

1. czy kabej jest 1 cały, czy łączony(jak tak to w których miejscach

2. dlaczego np. aledrogo antena to jedna końcówka a u mnie pod sufitką jest odprowadzone dwa kable jeden w stronę pasażera drugi w stronę kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poradźcie jaką antene wybrać do b5 kombi najlepiej bez złącza raku bo chciałbym od nowa poprowadzić kabel od anteny do radia. Najlepiej ze wzmacniaczem. Radio nie fabryczne sony. Chodzi o cos tanszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Ponieważ nie mogę napisać nowego postu na temat swojego problemu (nie mogę tworzyć nowych postów), jestem zmuszony opisać swój problem tutaj.

Posiadam Paska z 98r. kombi z ksenonami, które już były wcześniej. Miesiąc temu kupiłem niefabryczne radio Pioneer DEH-1600UBB, gdyż bardzo ładnie komponuje się podświetleniem przycisków oraz climatronica wewnątrz. Problem, który mnie dręczy i nie mogę sobie z nim poradzić to zakłócenia/szumy podczas wyłączonych ksenonów. Dodam, że niedawno montowałem sobie ledy do jazdy dziennej. Podczas postoju kiedy kluczyki są w stacyjce wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dopiero, kiedy przekręcę na zapłon i uruchomią się mi ledy to pojawiają się zakłócenia/szumy. Kiedy włączę ksenony, ledy gasną to szumy znikają. Bardzo proszę pomóżcie mi, gdyż sam nie jestem sobie poradzić z tym problemem. Męczę się z tym już od 4 tygodni i nic mi nie przychodzi do głowy. Liczę na Waszą nieocenioną pomoc co może być przyczyną. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie zdiagnozowałeś problem.

Wywal te ledy i będziesz miał spokój. Jak koniecznie chcesz je mieć to poszukaj filtrów na kabel zasilający bo tu raczej sam kondzior nie wystarczy. Gdzieś też czytałem coś o dokładaniu rezystorów ale nie pamiętam gdzie więc mącił nie będę. Problem jest bardzo znany i tu na forum też wielokrotnie czytałem o tym, że po dołożeniu ledów np. we wnętrzu auta pojawiły się zakłócenia i szumy w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to bardzo częsty problem w przypadku dokładania tanich świateł dziennych. Źródłem jest tutaj przetwornica napięcia która zasila diody - często sieje ona na wszystkich zakresach także w powietrzu a nie tylko po kablach i trudno to wyeliminować. Ja mam światła Philipsa (5 diodowe) i ich nie słychać w radiu (w CB równiweż). Bawiąc się ledami mogę stwierdzić że przetwornice podwyższające napięcie mniej zakłócają w stosunku do tych obniżających napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do tych, którzy posiadają potrójną antenę (lub rozpracowali temat podwójną) - chodzi o podłączenie się do anteny GSM i GPS. Z tego co wiem to fakra (jeśli coś pomieszałem proszę o poprawę):

- biała - FM

- niebieska - GPS

- liliowa - GSM

Odnośnie radia (problemów z zasięgiem) przejrzałem cały wątek i muszę sprawdzić czy dochodzi napięcie do samej anteny (separator mam wstawiony), dodam, że oryginalne radio odbierało poprawnie na tej antenie, ewentualnie przepnę się na antenę, którą mam naklejoną na szybie.

Moje główne pytanie tyczy się anten GPS i GSM.

1.

Czy do posiadanej anteny GPS mogę podpiąć np. stareńki Mio P550 i zadziała (wiem, że to palmtop ale jak na razie dobrze mi służy, poza jednym mankamentem - długiego szukania satelitów)?

2.

Aby skorzystać z anteny GSM muszę mieś jakiś specjalny zestaw (antena też będzie wymagała zasilania)?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

PL

Edytowane przez hippi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 - tak bedzie to działać o ile wtyczka podpasuje by podłączyć do Mio

Ad2 - nie wymaga specjalnego zestawu - antena GSM jest "bierna" (nie ma wzmacniacza) -pozostaje problem połączenia z telefonem

 

PS. Nie jestem na 100% pewien ale wydaje mi się że B6 miały tylko podwójną antenę (GPS i GSM) - FM był z "anteny" w szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Fabryczne radio Gamma V odbiera bardzo słabo poza miastem, w mieście całkiem całkiem. Wczoraj zdemontowałem antenę, stopka jest już w słabym stanie, skorodowana wyczyściłem ją, wyczyściłem też miejsce styku na dachu i niestety zero poprawy. Ale zakładając stopkę zauważyłem, że sygnał jest wyraźnie lepszy zanim włożę ją w otwór montażowy (czyli ok. 2-3cm nad nim) W momencie kiedy już wepnę ją do montażu pojawiają się duże zakłócenia. Czy to jakieś przebicie? Połączenia, przynajmniej w okolicach anteny są ok - po poruszaniu kablami jakość sygnału się nie zmienia. Pomóżcie, bo w temacie anten, audio nie jestem mocny, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie padł ci (ewentualnie skorodował) wzmacniacz antenowy który powinien być umieszczony własnie w stopce anteny. Jeżeli do środka stopki dostała się woda to często nie ma co z niego zbierać. Często woda powoduje też wewnęrzną korozję w kablu antenowym. Ja tak miałem w przypadku Triflexa. To że masz lepszy odbiór zanim ją włożysz do otworu wynika z faktu iż dotykając ją sam robisz za antenę.

Trudno mi na odległość coś ci doradzić. Wymiana anteny na nową to koszt a dodatkowo to co spotykamy na znanym portalu aukcyjnym jest naprawdę różnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Mój problem jest następujący: mam bardzo słaby odbiór radia, więc sprawdziłem miernikiem na wyjściu antenowym z radia i nie ma tam w ogóle napięcia. Więc zakupiłem separator, ale nie wiem jak go podłączyć. Mam nawigację kolorową MFD w passacie B5.

Schemat na obudowie nawi jest taki Schemat.jpg

Do którego kabla mam go podłączyć, żeby miał napięcie dopiero po włączeniu radia? "Ub+" czy "SAFE"?

Jako że nie potrafię wyjąć pinów z kostki, to czy jak przetnę odpowiedni kabel, połączę w tym miejscu kabelek od separatora i połączę z powrotem z tym obciętym kablem w kostce, czy to będzie ryrać?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ub+ masz stałe +12 a pod skon masz +12v po stacyjce. Szybki i tani sposób na łączenie car audio to zakup takich złączek w sklepie elektronicznym inelsc.pl/mobile/pl/p/Zlacze-instalacyjne-szybkozlaczka-1%2C5mm2-czerwone/1985 wkładasz dwa przewody i zaciskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod ub+ masz stałe +12 a pod skon masz +12v po stacyjce. Szybki i tani sposób na łączenie car audio to zakup takich złączek w sklepie elektronicznym inelsc.pl/mobile/pl/p/Zlacze-instalacyjne-szybkozlaczka-1%2C5mm2-czerwone/1985 wkładasz dwa przewody i zaciskasz.

 

Po stacyjce mówisz, a jeśli nie włożę w ogóle kluczyka w stacyjkę i włączę radio bo jest tam osobny włącznik to też będzie dawało napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie padł ci (ewentualnie skorodował) wzmacniacz antenowy który powinien być umieszczony własnie w stopce anteny. Jeżeli do środka stopki dostała się woda to często nie ma co z niego zbierać. Często woda powoduje też wewnęrzną korozję w kablu antenowym. Ja tak miałem w przypadku Triflexa. To że masz lepszy odbiór zanim ją włożysz do otworu wynika z faktu iż dotykając ją sam robisz za antenę.

Trudno mi na odległość coś ci doradzić. Wymiana anteny na nową to koszt a dodatkowo to co spotykamy na znanym portalu aukcyjnym jest naprawdę różnej jakości.

 

Dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałem, stopka jest w fatalnym stanie, także chyba zaryzykuję i kupię używaną w dobrym stanie - gorzej pewnie nie będzie a nie są to kosmiczne pieniądze. Dziwiło mnie tylko to, że antena zaczyna gorzej zbierać dopiero jak zmasuję ją z poszyciem dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian nie wiem jak jest w twoim radiu, ale jeżeli dobrze pamiętam to niektóre miały tak, że wystawiały na wyjście antenowe +12 dopiero po podłączeniu anteny. Przy odłączonej antenie nawet zdrowe radio pokazywało 0V na mierniku. Zaciekaw się tym tematem jak to jest bo mi się coś takiego kiedyś rzuciło w oczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po stacyjce mówisz, a jeśli nie włożę w ogóle kluczyka w stacyjkę i włączę radio bo jest tam osobny włącznik to też będzie dawało napięcie?

 

Podłącz sobie miernik i najlepiej wszystko oblukasz we wtyczce. Mase masz na obudowie radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności