Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz co, dźwięk jest słyszalny tylko w głośnikach. Sprawdze zasilanie z innego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

U mnie na radiu JCV KDR-432 jest dziwny cichy pisk po włączeniu radia, nie ważne co jest wybrane jako źródło. Macie jakieś propozycje?

Kolego u mnie też dziwnym trafem radio jvc jakby piszczało nie ważne z jakiego źródła był dźwięk.

Ale takie miejsce miało gdy przód sygnał szedł ze wzmacniacza to właśnie przednie głośniki piszczały jakby, w skrzyni basowej nie było tego objawu. Sprawdziłem kable czy jakiś nie jest przerwany lub nie zwiera do budy, i niestety albo stety wszystko całe. Nawet puszczałem drugie kable luźno do głośników jak i chincza i to samo pisk się pojawiał.

Więc przód podłączyłem ponownie pod radio, a skrzynia tylko pod wzmak i jest cisza.

Dziwna sprawa bo pod alpine sprawdzałem i tego efektu nie ma.

Możliwe, że coś sieje stąd taki pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli JVC ma jakieś problemy? :) Wzmaka nie mam, to rozumiem, że pozostaje mi tylko słuchać tego pisku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli JVC ma jakieś problemy? :) Wzmaka nie mam, to rozumiem, że pozostaje mi tylko słuchać tego pisku :)

 

Tego nie twierdze, że JVC be, bo inny kilkuletni JVC tylko, że akurat pod standardową instalację gra bez pisku/ buczenia.

Więc pewnie coś w instalacji musi odbierać zakłócenia jakieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja tez jak wiekszosc was miałem problem z radiem stacje w miescie łapały ,ale wystarczyło wjechac w teren i juz wszystko zaczeło trzeszczec.Wczoraj założyłem separator który pozostał mi z instalacji golfaIII ,odbiór sie poprawił ale nie jestem pewien czy dobrze wpiąłem ten kabelek od separatora.Mianowicie wpiąłem go w zasilanie +12v razem z czerwonym kablem zasilaniem radia.Czy tak może zostac czy przepiać go w inny styk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli po wyjęciu kluczyka zanika prąd to dobrze. Ale lepiej podłączyć pod aut. antenę, prąd wtedy pojawia się tylko wtedy jak radio jest włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje podciągnąć masę bezpośrednio z AKU i pokombinuje z kablami.

dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Koledzy. potrzebuje antenę do paska po lifcie tylko ta z gps. moja stara dostała wilgoci i zgnila w środku(nie odbiera. ma ktoś z was taka na sprzedaż? proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co to moze być? :hmm

Nówka Antena DELTA 822, zestrojona na 1.0 - czyli idealnie. A odnoszę wrażenie, że mam może max z półtora kilometra zasięgu :kwasny: O co tu kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy są dostepne anteny rekiny tak aby mialy gsm i fm ? Gsm chcę podpiąć pod modem aero2 a fm do radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Padło i na mnie, bo i u mnie padł sygnał radiowy w aucie... :/

Przepatrzyłem co tylko mogłem i nie znalazłem nic. Żadnych przerw przynajmniej w tych widocznych miejscach. Wszystko pospinane i podłączone gdzie trzeba.

Brak sygnału zarówno na oryginalnym radiu jak i na radiu Sony CDX.

Wymieniłem stopkę oraz bat na nowe i dalej to samo na obu radiach.

Stwierdziłem, że zamiast separatora kupię zewnętrzny wzmacniacz antenowy i tak zrobiłem.

W aucie wylądował wzmacniacz ABASCO +16dB i... dalej nic! :/

Co można na to poradzić? Przerwa po drodze do podsufitki? Jeśli tak, to wiecie może którędy biegnie antena i jak ją najłatwiej sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem sił czytać całego wątku, skupiłem się na 1-szej stronie tylko :)

Otóż mam taki sam problem jak pozostali - moje radio fatalnie odbiera fale. Do tego stopnia, że nawet go nie włączam, żeby się nie denerwować... :)

Dzisiaj spróbuję wymontować radio (oczywiście niefabryczne), zobaczyć jak to z tyłu wygląda i chyba zamówię ten separator. Koszt razem z przesyłką - 11 zł, więc tragedii nie ma. Dam znać jak się z problemem uporam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czeka mnie wymiana anteny radiowej, i moje pytanie jest takie jaką wybrać? Dodam że teraz odbiór za rewelacyjny to nie jest, zmieniło się to z chwilą wymiany radia. Oczywiście wzmacniacz mam już założony za radiem no i odbiór się trochę poprawił, ale to nie jest to.

podobno ze wzmacniaczem http://allegro.pl/antena-vw-golf-4-passat-b5-b5fl-skoda-wzmacniacz-i3508114495.html

no i zwykła http://allegro.pl/antena-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-octavia-i3509821952.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czeka mnie wymiana anteny radiowej

A próbowałeś taki myk zrobić?

 

antena.jpg

 

Naprawiłem tak nie jedną antenę. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś taki myk zrobić?

 

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: antena.jpg Wyświetleń: 2 Rozmiar: 41.7 KB ID: 107471

 

Naprawiłem tak nie jedną antenę.

Pozdro.

Na oryginalnym radiu grało bez zarzutu, dopiero po wymianie zaczęło słabiej odbierać. Muszę wymienić bo uszczelki przepróchniały, tylko nie wiem czy coś pomoże jak zdubluje wzmacniacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na oryginalnym radiu grało bez zarzutu, dopiero po wymianie zaczęło słabiej odbierać

 

kup separator antenowy - było kilka razy o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup separator antenowy - było kilka razy o tym

już jest założony, poprawiło się i to sporo ,ale to nie jest to co na oryginale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, naprawiając antene w sposób, że pominiesz wbudowany wzmacniacz, zrobisz to samo jakbyś kupować tę tańszą. U siebie musze wymienić uszczelkę i chyba stopkę, bo ostatnio też słabo zbiera. W poprzednim aucie pominąłem wzmacniacz i radio odbierało dobrze. Ten tańszy model, bez wzmacniacza chyba tez da radę, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
już jest założony, poprawiło się i to sporo ,ale to nie jest to co na oryginale

 

i nie wiem czy uzyskasz taki efekt na aftermarketowym radiu, u siebie mam założone radio ze świetnym tunerem a mimo to nie działa tak dokładnie jak na seryjnym radioodtwarzaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbowałeś taki myk zrobić?

 

Możesz rozbudować swoja odpowiedź ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności