ThoMass
-
Liczba zawartości
69 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O ThoMass
- Urodziny 02/21/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Tomek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
KLIN
Samochód
-
Generacja
B5
-
Silnik
B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
-
Rok produkcji
2003
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
ThoMass obserwuje zawartość → [Instrukcja] Montaż składanych lusterek zewnętrznych, RNS 315 - sterownik uszkodzony, błąd 006481 (P1951) wentylator 2 chłodnicy V177 i oraz 6 innych
-
Witam Od około 2 tygodni borykam się w takim błędem w rns 315.: Objawy to na chwilę obecną poza błędem, który nie chce się wykasować to odrzuciło mi kartę SD z muzyką, a działała ona spokojnie 2 lata w radiu. Podpowie ktoś jak to ogarnąć, gdzie szukać rozwiązania? Nie wiem czy z czasem całkiem nie padnie radio używając z takim błędem. Pozdrawiam
-
Witam Od kilku dniu dziwnie głośno zaczął pracować wentylator chłodnicy, po skanie VCDS wyskoczył taki błąd.: Jak się okazało mały wiatrak od klimatyzacji stoi, sprawdziłem czy nie jest przyblokowany i delikatnie ruszyłem to bez żadnego oporu się obraca. Może ktoś podpowie co można sprawdzić i czy ewentualnie szykować się na szukanie zamiennika i jak tak to jakiej marki oraz na co zwrócić uwagę. Bezpieczniki sprawdzone są ok.
-
Prośba o sprawdzenie części w ETKA
ThoMass odpowiedział ThoMass → na pytanie → Co to za część / numer
Dziękuje za sprawdzenie i szybka odpowiedz. Czyli 1T0827505H podejdzie, taki mam możliwość kupna. -
Cześć. Czy któryś z forumowiczów posiadający ETKĘ może sprawdzić czy nr części tj. 1T0 827 505 F wymienia się w późniejszym czasie na inny numer. Jeśli tak to na jaki nr wymiana. Oraz czy mogę zamienić obecnie zainstalowany zamek o nr 1T0 827 505 F na przykładowo ten: 5G0827505 C. Pozdrawiam
-
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
ThoMass odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Cześć. poproszę o wycenę poduszek silnika VW Passat B5FL 1.9 TDI 130KM AWX VIN: WVWZZZ3BZ3E309148 Jak się orientuję to występuje lewa i prawa. Dobre jakościowo i cenowo. Żeby pojeździło. Pozdrawiam -
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
ThoMass odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Witam Proszę o cenę za kompletny zestaw wahaczy przód VW Passat B5fl 2003 2.0 Benzyna 115KM sedan. Poproszę o kilka ofert. -
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
ThoMass odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Cześć Co byś zaproponował tarcze+klocki przód passat b5 fl 1.9 tdi AWX vin:WVWZZZ3BZ3E309148 Dwie, trzy propozycje poproszę. ThoMass -
[Instrukcja] - Podłączenie oświetlenia przestrzeni na nogi Passat B6 / B7
ThoMass odpowiedział Bimbasz → na temat → Poradniki i instrukcje
Kolego to jest Firefoxa rozszerzenie, zapis stron www do pliku. Musisz zainstalować w Mozilli dodatek: Mozilla Archive Format. Pózniej normalnie będą Ci się pliki otwierać w przeglądarce. -
Kolego w B5FL można zrobić światła tzw. skandynawskie, ale tylko metodą czysto mechaniczno-elektrycznie. tj. musisz zrobić zworę pomiędzy dwoma pinami w przełączniku od świateł. Wtedy będą Ci się zapalać światła mijania w pozycji zerowej wyłącznika po zapłonie. Minusem tego jest to, że najpierw zapalą się światła, zanim odpalisz silnik. Jak dobrze pamiętam zapalają się tylko przednie mijania, ale mogę się mylić...
-
Dzięki chłopaki za odpowiedzi. W przyszłym tygodniu spróbuje zajrzeć i naprostować osłony i je ponownie dobrze zacisnąć, żeby nie mogły się obrócić. Będzie trzeba obserwować. Najgorsze, ze tylko na jednej stronie się skręca osłona.
-
Witam Podłączę się pod temat kolegi. Mianowicie czy ktoś z użytkowników poradził sobie z faktem iż jedna z osłon pomimo dobrego montażu skręca się (osłona Spidan). Opiszę swój przykład. Kilka miesięcy temu wymieniłem osłonę przeguby lewa strona. Po jakimś przy zmianie kół na zimowe zauważyłem, ta zmieniona osłona skręciła się ale nie pękła. Tak więc zerwałem starą opaskę wyprostowałem osłonę i nowa opaska. Ostatnio przy okazji przeglądy rej. diagnosta wskazał, że trzeba wymienić osłony bo już pękły i wychodzi smar. Więc zakup w hurtowni 2 sztuk firmy Lobro. Wymiana bezproblemowa. Po kilku dniach z ciekawości zaglądam na osłony. A tu znowu lewa się skręciła, nie pekła. A prawa idealnie leży i ładnie się układa. Brak pomysłu czemu tak się dzieje. 2 takie same osłony tej samej firmy.
-
Wszystkie części, ASO, MOTUL,Najniższe ceny na forum:)
ThoMass odpowiedział elemenateur → na temat → Ogłoszenia i usługi komercyjne
Witam Proszę o wycenę filtrów do passata b5 fl 1.9 AWX. Filtr: -oleju - Knecht lub Mann, -powietrza - Knecht lub Mann, -paliwa - Knecht lub Mann. Które wychodzą korzystniej. Natomiast jak wygląda sprawa wahaczy przednich bananów lemfordera, strona lewa i prawa. Chyba, że coś macie innego sprawdzonego i wartego polecenia. Pozdr. -
Dokładnie kolego, zakupiłem zamiennik z szynami. Tak więc nity rozwiercone i założone na śruby które były w komplecie. Montaż prosty, najwięcej roboty z rozebraniem drzwi i demontażem blachy. Zamiennik szyn z linką zakupiłem,w lokalnym sklepie moto za 88pln. Posiadał nawet wybity numer części oryginału na jednej z prowadnic mechanizmu. Co do smarowania, na tym zamienniku producent już dosyć konkretnie posmarował takim jakby lekko białym smarem.
-
Podłączam się do tematu. Mi pękła jeszcze zimą linka od strony kierowcy. Teraz się dopiero za to zabrałem. Tak więc jestem z zapytaniem, jak ogarnąć temat z przynitowanym mechanizmem. Jak sobie z tym poradziliście. Bo jeśli ciężko jest to zrobić tak, żeby to jakoś w miarę ładnie i sprawdzało się na dłużej, to może lepiej dołożyć i wymienić całą blachę z mechanizmem?? Jakiego producenta szukać zamiennika.
-
Po wizycie u diagnosty stuka 'coś' dalej... maglownica? wahacze?
ThoMass odpowiedział four → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Kolego, a w jakiej sytuacji stukało, bo ja się męczę od jakiegoś czasu ze stukaniem, ale tylko w chwili mocnego hamowania, w ostatniej jakby fazie jak już auto jakby nurkowało. Ostatnio godzinę z zaprzyjaźnionym diagnostą szukaliśmy co to może stukać. Na pierwszy ogień poszły łączniki stabilizatora, prawy już wykazywał luzy, tanie i szybkie w wymianie. Niestety to nie to. Po wymianie dalej stuka. Padła też sugestia na wahacz tzw. banan. Że tuleja już wybita, ale nie na tyle żeby wyszło to na szarpakach. Fakt koszt akurat tego nie mały. Bo wymieniając oba, to prawie połowa ceny na znanym portalu aukcyjnym, całego zestawu wszystkich wahaczy z łącznikami i końcówkami drążków. Tylko jak do tego dojść, że akurat to będzie to stukać. Przyłączam się do pytania, czy ktoś przerabiał wymianę samej tulei, bo też wypatrzyłem, że można takowe zakupić??
