Skocz do zawartości
Gość zetes

antena radia,słaby zasięg,co zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja mam taki problem że radio mi słabo odbiera, a że mam wzmacniacz i tubę w bagażniku to on (wzmacniacz) zakłuca odbiór radia... Jak jade na długą trasę i wyjmę tubczaka i wzmachor to radio pięknie odbiera

Gdzieś czytałem że wzmacniacz antenowy i wzmacniacz audio nie mogą być podpięte razem pod kabel remote, ake jak inaczej to podpiąć żeby jedno i drugie włączało się dopiero po włączeniu radia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj odłączyć przewodzik rem od wzmacniacza i zrób zworkę i sprawdź czy będzie zakłócać, bo myślę że tak że to wina przetwornic we wzmacniaczu a nie tego że załączanie wzmacniacza i separatora jest spięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rowniez mam problem ze slabym zasiegiem radia. Radio to RCD310 a auto to B6. Podlaczylem pod inna antene I wszystko bylo OK, wiec zakladam ze padl wzmacniacz. Czy mogby ktos przyblizyc ktory wzmacniacz nalezy wymienic 3C5035532 czy 3C9035552?

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat b5, Radio ALPINE CDE 9873RB, przerobiony temat separatora, wymieniona antena na nowa, sygnaly lapie znakomicie ale niemilosiernie trzeszczy nawet na stacjach o mocnym sygnale/RMF FM/, kable pomierzone - zadnych zwarc, radyjko przelozone do starej toyoty zonki gra idealnie.

Moze jakis pomysl ze strony kolegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hid-xenon masz? ubią siać po instalacji zakłócenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi jeszcze do głowy jakość wzmacniacza, wzmacnia on także zakłócenia. Całkiem dobrze sprawdzają się anteny bez wzmacniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tez problem z slabym zasiegem

ale spowodowane to jest chyba tym ze antene od CB mam 10cm za antena radia zamontowana na stale

jak przyblize reka antene CB do radiowej to zaklucenia jeszcze wieksze sa

 

jak myslicie czy pomoze zakupienie anteny typu pletwa ?

jest ona niska i nie ma mozliwosci dotykania/przyblizania sie w czasie jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam problem oczywiście z anteną. Mianowicie bardzo słabym sygnałem.

Poprzedni właściciel samochodu coś kombinował sztukował kabel antenowy w bagażniku i ciągnął do radia.

Kupiłem separator antenowy i było odrobinkę lepiej, ale wciąż słabo.

Dzisiaj się zdenerwowałem, wyciągnąłem lampkę z podsufitki w bagażniku i znalazłem takie cudo jak na zdjęciu.

20151124_155421.jpg

do górnego gniazda jest podłączona antena na dachu

do lewego dolnego "funk" prawdopodobne radio

do lewego górnego nie wiem...

 

Dodam że gdy auto kupiłem to był zamontowany jakiś zestaw głośnomówiący siemens

Miał ktoś coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

problem dotyczy MFD wersji G. Gubi sygnał radiowy.

Sprawdziłem:

1) Napięcie na wyjściu antenowym radia 12V zaraz po włączeniu, zaraz potem stopniowo zanika.(w innym MFD zauważyłem identyczny efekt, gdzieś tam na elektrodzie ktoś pisał że to normalne że radio bada opór i że jeśli nie ma prawidłowego to tak się ma dziać (?!) ale czy to baśń bądź legenda to nie wiem... wię zastosowałem metodę porównawczą :) )

2) Obwód na antenie jest aż do połączenia z kablami anteny, tuż przy stopce-rozumiem że przewód ok.

3) sama antena nie była zalana czy zaśniedziała po odkręceniu, dodatkowo zdobyłem drugą-nic to nie zmieniło

 

Proszę podpowiedzcie mi konkretnie jak dalej drążyć ten temat, co sprawdzić bądź jakie dalsze kroki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) zgadza się też tak miałem, myślałem że zanika i kupiłem separator ale nic nie zmieniło oczywiście.

2) jeśli zbadasz napięcie w stopce anteny wtedy powinno nie znikać.

3) problem może być w stopce anteny blaszką co dotyka gwintu od anteny lub w samym baciku przełamany czy zaśniedziały w środku.

jeśli jest problem z bacikiem wymiana pomoże jeśli nie to spróbuj otworzyć stopkę i dotykać tej blaszki na czubku jeśli słabo to dotknij także w stopce środkowej żyły co wychodzi z przewodu antenowego jeśli będzie znaczna poprawa to znaczy że wzmacniacz uszkodzony lub nie ma napięcia na nim.

Normalnie dotykając do tej żyły radio odbiera ładnie lub z szumami ale po dotknięciu blaszki tam gdzie jest wyjście ze wzmacniacza ma lepiej odbierać głośniej nawet szum jest głośniejszy tak działa wzmacniacz zwiększa sygnał ale i szumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź.Sprawdziłem i efekty następujące:

1)przykręciłem antenę do dachu, bez tej czarnej plastikowej obudowy. Badanie na samym wejściu do wzmacniacza (na dole płytki od str dachu), po uruchomieniu radia pokazało 12V a następnie zaczęło spadać do 0V.

2)ponownie wyłączone radio i włączyłem celem pomiaru na blaszce w miejscu styku bata anteny i płytki-brak napięcia =0V.

 

Pytanie 1. Czy może mi ktoś z kolegów sprawdzić czy w MFD, na wyjściu antenowym, też po włączeniu jest 12V a potem spada do 0V?? (włożyć miernik do gniazda antenowego radia i sprawdzic napięcie, będę naprawdę wdzięczny)

Pytanie 2. Możecie mi podsunąć jakiś pomysł co dalej i gdzie szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na antenie na będzie napięcia, a to że spada na przewodzie antenowym oznacza uszkodzenie wzmacniacza antenowego, chodź nie na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na antenie na będzie napięcia, a to że spada na przewodzie antenowym oznacza uszkodzenie wzmacniacza antenowego, chodź nie na 100%.

Twoja teza będzie słuszna :ok kolejne radio które porównałem zachowuje się identycznie, tzn. na wyjsciu antenowym daje 12V a po chwili redukuje do 0V, więc defekt radia wykluczony. Te same wartości pokazuje na przewodzie, na łączeniu tuz przed anteną. Uszkodzenie przewodu wykluczone. Zostaje faktycznie wzmacniacz. I zaczęły mi się "myślenice" bo zakup używanego to kompletna loteria, natomiast w ASO cena mnie zabiła. Cóż, pozostaje mi poczekać/poszukac w okolicy Krakowa tej anteny, tak abym mógł ja od razu podpiąć i na miejscu sprawdzić czy jest sprawna.

 

Zacząłem też zastanawiać się nad drugim rozwiązaniem, tzn. podpiąć inny wzmacniacz za wyjściem antenowym radia, zadać mu 12V (w pierwszych sekundach na tą linię 12V będzie podawane i z radia i z zasilania wzmacniacza) i linię centarlną (nie ekran anteny), bezpośrednio zlutować ze stopka anteny-bata (pominąć stary wzmacniacz). Mam tylko wątpliwości czy nie uszkodzę radia jeśli 12V będzie podawane w pierwszych sekundach na tą samą linię??

 

Sławku jeszcze raz dzięki za wsparcie w temacie ;) Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiń spokojnie antenę ja tak robiłem w kilku samochodach, a nawet wyrzucałem cały wzmacniacz, przy dobrym baciku radio odbiera bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Kupiłem od gościa używkę radia Blaupunkt SD27

 

Ogólnie zamontowałem i niby na postoju złapało mi kilka stacji i fajnie grało, ale... jak zacząłem jechać to tragedia, od razu gubi sygnał, zaczyna nierównomiernie grać itp.

 

Dodatkowo nawet jak próbowałem kliknąć tam strzałkę na automatyczne wyszukiwanie stacji to przechodzi całą skalę FM1 i FM2 i nic w ten sposób nie łapie...

 

Teoretycznie wydawało mi się, że jak kupowałem to auto to u poprzedniego właściciela grało normalnie to co on miał... ale przez kilka miesięcy mogło przecież paść coś w instalacji.

 

Ogólnie antenę mam na czubku zdarta, ale nie wiem czy to ma w ogóle znaczenie.

 

Karty SD odtwarza bez zarzutu.

 

Kupiłem taki najzwyklejszy separator za 10zł.

Podłączyłem go pod antenę i dodatkowo "doczepiłem" kabelek od niego do fioletowego kabla w którym jak sprawdziłem po włączeniu radia pojawia się napięcie.

Niestety nic to nie dało... może w ogóle powinienem ten fioletowy kabel wyciągnąć z wtyczki i wpiąć tylko ten od separatora?

 

Od razu jak tylko ruszę to gubi mi sygnał... jak się zatrzymam to momentalnie wraca.

Bez sensu...

 

 

Dodatkowo po założeniu separatora w opisany przeze mnie sposób, słyszę niewielki szum którego wcześniej nie było.

 

 

Jak kostki są wpięte do radia to na wtyku anteny którą się do niego wkłada powinno być napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z radiem rns 300, które strasznie gubi fale, trzeszczy, charczy.

Z racji tego, że nie jestem żadnym specmajstrem od elektroniki, to nie potrafię zdiagnozować co i jak.

Zrobiłem zdjęcia tabliczek, które znalazłem w środku wnęki na radio

DSC_0359.jpg

DSC_0358.jpg

Antena na szybie nie jest porwana, do dachowej z racji braku miejsca oraz pogody (rozbieranie samochodu pod blokiem) nawet nie podchodzę.

Z tego co wyczytałem winę za to może ponosić wzmacniacz. Nie posiadam miernika więc nie mam możliwości sprawdzenia napięcia. Wszystkie kable, które dochodzą do radia są w dobrym stanie (sprawdzałem organoleptycznie).

Czy ktoś miała problem z tym radiem? może udało mu się ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem z zasięgiem radia w MFD prawie wcale nie łapie fal. w Antenie wszystko gra podłączenie itp.

Kupiłem separator lecz poprawy brak. gdzie mogę szukać problemu??

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od jakiegoś czasu słabo odbiera mi radio. Radio jest nieorginalne, ale odbierało idealnie. Nie miałem separatora. Przy zmianie podsufitki zauważylem, że od anteny odchodzą mi dwa kable. 20150719_101736.jpg

Do jednego podłączony jest kabel antenowy od radia. Do drugiego nic nie było podłączone. Od czego jest ten drugi i czy powinienem coś do niego podłączyć? Muszę też wymienić antenę. Jaką powinienem kupić? I czy zastosować separator?

20150719_101746.jpg

20150719_101743.jpg

Edytowane przez konrad5516

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Passat b5lf kombi, to ja mam inny problem, musiałem wymienić bacik, kupiłem nowy i jak chciałem odkręcić starą antenę rozleciała się podstawa anteny, nakrętka która zatopiona jest w tej podstawie została mi w ręce i nie da się już tego zamontować ponownie w tej gumie. Podstawa zespolona jest z GPS do radia MCD, oczywiście nie korzystam z tej nawigacji. Proszę po podpowiedz co zrobić z tym problemem, szukać takiej podstawy (używka), a może zamontować jakaś antenę dodatkową, zewnętrzną ale nie mam pojęcia jak to zrobić, może ktoś z Szanownych kolegów miał taki problem?. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pojeździłem trochę po szrotach i mnie w mieście i nie mogę kupć podstawy anteny zintegrowanej z nawi, to będzie duży problem. Może ktoś wie czy podejdzie zwykła podstawa?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności