Jump to content

radas

 • Content Count

  382
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About radas

 • Birthday 03/02/1973

Informacje osobiste

 • Imię
  Radek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Piotrowice

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 2.0 FSI 150KM
 • Rok produkcji
  2006

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. niestety nie wiem. Głęboko schowane. Pozostaje mi chyba tylko pojechać do speca od autoalarmów. Niech odłączy. Dam znać.
 2. Mój Passat na postoju, po "wyciszeniu" przez komputer, pobiera ok 0.8 a nawet i więcej. Oczywiście sprawdziłem to symulując zamkniętą maskę, drzwi. Czasami (po odpaleniu, zgaszeniu, ponownym zamknięciu) pobór spada do prawidłowego 0,04. - dzieje się tak za m/w piątym, siódmym razem). Wyjmowałem po kolei wszystkie bezpieczniki z obu skrzynek w desce oraz pod maską. I tu niemiła niespodzianka. Po wyjęciu każdego pobór prądu nie spadł. (chyba, że gdzieś jeszcze są dodatkowe miejsca z bezpiecznikami). Mam alarm SEO. Nie mam do niego żadnych dokumentów. Nie wiem jak jest podłączony. Może to on ? Jest jakiś sposób na jego całkowite wyłączenie ? Oczywiście na wierzchu nie widać żadnej instalacji, czy bezpiecznika od niego.
 3. Niestety "coś" kradnie prąd na postoju w moim B6. (nie "wycisza się", bierze ok 1-0,8, choć nie zawsze, czasami spada do prawidłowej wartości 0,03). Chciałbym po kolei wyciągać bezpieczniki ze skrzynek. Jak wiadomo dwie z trzech skrzynek umieszczone są na bokach deski, przysłonięte zamkniętymi drzwiami. Gdy pozostawię otwarte drzwi, wiadomo, że komputer nie "wyciszy" elektryki. Jak zasymulować zamknięte drzwi gdy one są otwarte. W drzwiach lub słupkach nie ma widocznych mikrostyków aby można byłoby je wcisnąć i oszukać zamknięcie drzwi. Dodam, że posiadam autoalarm. Niestety oprócz tego, że to SEO, to właściwie nie wiem o nim nic więcej. Posiada czujniki obecności osób w środku.
 4. Czesc widzę  ,że masz taki sam silnik jak ja , pękł mi wąż odmy te dłuższy 06F133210P

  Dużo pracy przy wykręceniu kolektora ssącego , na co uważać proszę o poradę.

  jeszcze mam pytanie , czy wykręcę wszystko z góry auta ?

   

 5. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu numeru części: W moim 2.0 FSI muszę wymienić kolektor ssący. Jego nr to 06D133209T. Kupiłem używany na allegro. Niestety uszczelka pod nim jest słaba. Muszę chyba dokupić. Potrzebuję jej numer.
 6. Mam ten sam problem. Jak sobie poradziłeś ?
 7. Skomplikowana taka wymiana ? angażować specjalistów ?
 8. Mówisz, że to pomoże ? Im więcej czytam, tym większe oczy robię i włos mi się jeży ! Bardzo mało informacji jest w ogóle, a do benzyniaków to już całkiem. Ci co piszą to straszą kosztami 1,5k -2k ! Kolektory widzę na allego po 2 stówki.
 9. silnik BVY , benzyna, 2,0 FSI. Dzisiaj zapaliła się kontrolka CHECK. Passat jedzie normalnie (no, może jak zdejmuję nogę z gazu to po ok 1 sek. czuję lekkie szarpnięcie, ale to może złudzenie ?) Komputer wskazał błąd: 1 Fault Found: 008213 - Intake Manifold Flap Position Sensor (Bank 1) P2015 - 008 - Implausible Signal - MIL ON Próbowałem coś znaleźć, ale słabo. Ludzie opisują problem z silnikiem 2.0 TDI CR. Tam pomaga zakupienie na allegro zestawu naprawczego - Ogranicznik nastawy klap , lub Taki , ale to wszystko do diesla. A co zrobić z nieszczęsnym FSI ? Pomocy ! ? ten samochód mnie zrujnuje !
 10. Wsadzam kluczyk do stacyjki, dociskam na zapłon, włącza się radio, słychać pompkę, włącza się kamera = rejestrator samochodowy (podłączona do gniazda zapalniczki). Wszystko OK. Dociskam kluczyk dalej (uruchamiam silnik), radio przygasa (radio posiada system android, często dochodzi do restartu systemu z wymazywaniem danych). Rejestrator uruchamia się ponownie. Mój rejestrator to kamera sportowa "Orllo". Posiada ona tryb rejestratora samochodowego. Tryb ten jest automatycznie wykrywany przez kamerę gdy podłączona jest do ładowania w gnieździe zapalniczki. Niestety, gdy następuje już ten restart, kamera przełącza się w swój "normalny" tryb (nie rejestratora). Dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego następuje chwilowy zanik dopływu prądu do odbiorników ? Akumulator nowy, Banner, 74 Ah, 680 A.
 11. Z tym nieszczęsnym terkotaniem walcze już z dwa lata. Doszło nawet do tego, że kupiłem te potencjometry na chińskim portalu aukcyjnym. Obecnie nie terkocze, ale i też nie wieje ze środkowych nawiewów. Pyranie: jak mają być ustawione strzałki na potencjometrach przed ich założeniem ? te wytłoczone na kółeczku potencjometra. Czy w kierunku części okrągłej, czy styków ? ...może to przyczyna problemu ?
 12. Masz rację. Ale... silniczków nie wykręcisz. Możesz jedynie je wewnątrz otworzyć i wymienić potencjometry. Osobiście to przerabiałem. Niestety, w moim przypadku, wymiana potencjometrów nie przyniosła poprawy (mówię o silniczkach w desce rozdzielczej V213). Może kolejne potencjometry też były uszkodzone ? Mam nadzieję, że to raczej wina źle ustawionych w nich "kółek" ze strzałką. Czy Ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak dokładnie powinny one być ustawione ? I ja również kupiłem te potencjometry z aliexpress.com. W komplecie 5 szt. Gdy przyjdą, ponownie wezmę się za ich wymianę.
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy