Skocz do zawartości
Gość mm0101

świeci lampa ostrzegawcza spalin - abgas werkstant

Rekomendowane odpowiedzi

i mnie też dopadło, choć jakoś tak dzwinie, wcześniej tankowałem na BP, ostanio, jak miałem już bitte tanken :) zatankowałem na statoilu, i wtedy się zapaliła zółta kontrolka i wyskoczył napis Abgas cośtam.

Po lekturze wątku wiem co może byc przyczyną, nie mam vaga więc z diagnozy elektronicznej nici.

jest jescze jedna dziwna rzecz, jak jade w trasie to temp stoi na 90stopniach, jak wjade do miasta, czyli prędkość spada to temp spada do 1 kreski od 90(prawa strona), i teraz pytanie - termostat czy czujnik ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od miesiaca swieci mi sie lampka ostrzegawcza spalin, dzis zeskanowałem auto, bład 16804, czytałem że czestą przyczyna jest czujnik temperatury cieczy chłodzacej, pasowało by to do mojego przypadku ponieważ temp wynosi ok 50stopni nawet po kilku godzinnej jezdzie. Pytanie brzmi który to czujnik bo podobno jest dwa, czy moze termostat wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i komunikat -ten czujnik to dwa w jednym jeden podaje na zegary a drugi do ecu nie kupuj zamiennika bo zawyzaja ory na allegro od skody 55zł zielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanie. Mam paska B5 LF 2001 i przy właczeniu zapłonu niezapala mi sie wogóle kontrolka emisji spalin. Za odpowiedz dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik wymieniony na ori zielony 50 zł temperatura w korkach max 70 c to raczej termostat jeszcze mi został chociaz wiatrak sie załacza przy tych 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po raz pierwszy na tym forum i mam nadzieje ze ktos mi pomoze też mam passata od niedawna B5 FL 1.9TDI 130 KM ale w automacie i tez mam ten problem z tą kontrolka i przy rownej predkosci czuc jak obroty delikatnie skacza i troche hałasuje a po pewnym czasie na desce gdzie pokazuje jakie jest bieg to całe sie podswietla na czerwono i tak jakby nie było zmian biegow tylko jechał cały czas na jednym ale przyspiesza normalnie czy skrzynia automat ma cos wspolnego z tym ???Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik wymieniony na ori zielony 50 zł temperatura w korkach max 70 c to raczej termostat jeszcze mi został chociaz wiatrak sie załacza przy tych 70

 

napewno termostat puszcza za wczesnie,mialem tak niedawno

 

a tak na marginesie to chyba nie ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pacik88

Witam.

Mam problem z tym co tu wszyscy, a mianowicie abgas werkstat. Bylem na kompie pokazalo blad EGR, skasowalem ale po jakims czasie znowu sie zapalil ten blad, pojechalem sprawdzilem jeszcze raz dokladnie ten sam blad.Kupilem nowy egr zalozylem skasowalem blad przez 3 dni wszystko ok bylo a po 3 dniach niespodzianka ;) Powrocil Abgas werkstat ktos mial tak w 2.5TDI 4motion 180KM?

A tak na marginesie od czasu do czasu (nie zawsze) mam spadki mocy, albo jak kto woli slnik wchodzi mi w tryb awaryjny maksymalna wartosc obrotow 3tys i koniec. Po przejechaniu 3-5km wszystko wraca do normy

Edytowane przez Pacik88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.

 

Podziele się z wami moim przypadkiem i nietypowym sposobme rozwiązania problemu moze komuś pomoże. Zaczeło się typowo w trasie chciałem dac po garach o on ani rusz muł i koniec. Pomyślalem turbina przeładowała no więc na najbliższych światłach wyłączyłem motor ale po restarcie auto nie miało siły ciągnać w ogóle od dołu dopiero po 2000-2500 tys obrotów potrafił wyrwac do przodu raz gwałtownie innym razem tylko troche sie ozywiał, no i po pewnym czasie zapaliła sie kontrolka ABGASS Werklstatt. Pojechałem na komputer miałem dwa błędy : Mass Air flow Sensor (670) - (nie pamiętam dalej) czyli przepływka i info dotyczące zaworu recyrkulacji spalin EGR jako drugi. Gość zajrzał do przepływki odłączył wtyczke sprawdziuł wtyki włożył wtyczkę , sprawdził EGR i sztangę turbiny. Po tej wizycie auto jeździ nmormlanie jak na razie żadnegi muła ani błędu.

Wnioski : Dwa tygodnie wczesniej wymieniałem wszysktie filtry i olej. Aby wymienic filtr powitrza trzeba zdjac min. wtyczke z przepływki. Gość nie załozył mi jej wystarczająco mocno i pod wpływem wibracji zwyczajnie straciła kontakt, przypadkowe sprawdzanie styków przeływomierza i wcisniecie wtyczki poprawnie rozwiązało problem. A juz myslalem ze będę musiał zgadaywać po kolei co jest i miałem zacząc od wymiany przepływki.

 

Pozdrawiam kolegów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie ta kontrolka "Abgas werkstatt" pokazuje błąd: uszkodzenie silniczka wentylatora kolektora ssącego. Miał ktoś z Was taki przypadek? Co trzeba wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spider2800
ludzie dajcie już spokój z tym paliwem i gdybaniem.wymienić czujnik temperatury silnika i po bólu.czujnik kosztuje ok 50 pln już wcześniej o tym pisałem zrobiłem z tego tematu doktorat

Dzieki za informacje, pojechałem na komputer i pokazało, że jest uszkodzony czujnik temperatury, nowy oryginalny vw kosztuje w sklepie 63 zl. jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

u mnie ta kontrolka "Abgas werkstatt" pokazuje błąd: uszkodzenie silniczka wentylatora kolektora ssącego. Miał ktoś z Was taki przypadek? Co trzeba wymienić?

 

Już wiem, zepsuła się przepustnica. Może innym razem zasięgnę porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy . Mianowicie posiadam vw jetta z silnikiem 1.9 tdi 105 km , wyskakiwał mi bład P2100 byłem na kompie gość powiedział ze to

najprawdopodobniej coś z przepustnicą . Kupiłem nową przepustnicę pierburg koszt 700 zł , założyłem skasowałem błąd ale podczas któregoś

uruchamiania znowu zaświeciło mi się to samo . Czy to może być od tego że jeszcze nie została adaptowana przepustnica ??? Z góry dziękuje za pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś z rana przy odpalaniu (zatrzęsło) silnikiem jak nigdy tęp -13. po chwili pojawił się komunikat Abgas werkstatt + śliczna żółta kontroleczka :)) 2 dni temu miałem wymieniać świece ( pisałem w innym temacie) po wykręceniu okazało się że nowe świece nie pasują, więc wkręciłem spowrotem tą starą, sprawdziłem wszystkie działały więc ok... przed chwilką stwierdziłem, że w moim przypadku ów komunikaty pochodzą od świecy żarowej która się spaliła, i to ta świeca którą miałem wykręcone... :P dzwoniłem i świeczki zostały zamówione 4, jutro powinny być, wymienię i postaram się dać znać co i jak chociaż stawiam że skoro świeca jest spalona to na 100% to jest przyczyna, pisze tu do wszystkich posiadaczy 2.0 TDI BGW, aby zawsze najpierw sprawdzili świece a nie słuchali historii że to DPF do wymiany za 5000, i odradzam zamawiania świec do naszego modelu z katalogów i z ALLEGRO, ja zamówiłem z katalogu z renomowanego sklepu i przyszły nie pasujące, i odesłali je, dopiero po wyjęciu świecy i przeczytaniu jej nr poszło zamówić świece i dodam, że nie ma innych świec niż oryginałki za około 80zł/sztuka więc nie wieżcie aukcjom gdzie są tańsze bo w 100% się zawiedziecie :) w razie co pisać, postaram się pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co byłem na warsztacie i wymieniłem spaloną świecę na podobna wymiarami od brata A4B7 z AWX-em została mu jedna na zapasie, wszystko pasuje, może z 2 mm jest krótsza ale to i tak chyba (12v a nie 5) więc bład nie zniknie i nawet go nie kasowałem a po za tym nie znam się zbyt dobrze ale podejrzewam, że jej pewnie nawet nie grzeje jeżeli jest na 12v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie swiecenie lampki spalin to bład 16804 zła jakosc spalin , powód wywalenie kata, tulejka nic nie dała, dzis dostałem sie do zegarów myslałem ze wyjme diode od tej kontrolki lecz niestety nie wyjmowane wystepują, tylko wlutowane w płytke, nie mam juz pomysłów jak zgasic ta lampke , chyba ja zakleje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bład 16804 zła jakosc spalin

 

błąd nie związany z spalinami a z niewydajną pracą katalizatora.

U mnie tulejka się też nie sprawdzała, pomogła wizyta u tunera i programowe wyłączenie drugiej sondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem zegary, nakleiłem czarną folie od spodu tarczy w odpowiednie miejsce , i lampka "zgasła" czas pracy 30 min,

radość bezcenna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ludzie dajcie już spokój z tym paliwem i gdybaniem.wymienić czujnik temperatury silnika i po bólu.czujnik kosztuje ok 50 pln już wcześniej o tym pisałem zrobiłem z tego tematu doktorat

 

Objawy jak w temacie , strata mocy, czarne "śmierdzące" spaliny i prędkość max 20km/h . Dzieki informacji od Darka 45 usterka usunieta szybko i sprawnie . Koszt czujnika -75PLN ( razem z uszczelką i zawleczką ) + 40 min roboty . Wymianę czujnika dokonać na zimnym silniku wypuszczając wczesniej około 3l płynu chłodzącego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj o sondzie lambda. Ja kiedyś gdzieś czytałem że przy uszkodzonej sądzie lambda która jest odpowiedzialne za skład mieszanki paliwowo powietrznej może dojść do nadmiernego rozgrzania katalizatora co może nawet doprowadzić do pożaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności