Skocz do zawartości
Gość mm0101

świeci lampa ostrzegawcza spalin - abgas werkstant

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FS-Team

witam

ja również mam ten problem z kontrolką:( byłem w serwisie ale odpowiedzieli mi "ten typ tak ma" byłem u mechanika wyczyścił zawór i po 80km ponownie kontrolka się zaświeciła.

Po wykasowaniu błedu kontrolka zapala się zawsze ale to zawsze po przejechaniu 30km. Na vag pokazuje mi bład recyrkulacji spalin.

Co może być przyczyną?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubanczyk11111

witam mam pewien problem mianowicie zaplaila mi sie pomaranczowa lampka ostrzegawcza spalin czasem gasnie czasem sie zapala gdy wlaczam klimatyzacje pachnie ropa wsrodku wczoraj zaczelo mi dymic z pod maski

moze kto spomoze co to mozebyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

miałem niemal identyczną sytuację, niemal, bo nie śmierdziało mi ropą w środku. Były spaliny i Emision workshop = abgas werkstatt... Cała lista możliwości, padniety EGR, katalizator... same kosmosy za dużą kasę. Skończyło się na naprawie wężyka gumowego z EGR, przetarł się o obudowę silnika (o tę plastikową osłonę). i tyle... Jest rewelacja!

Powodzenia!!

 

ps. Też miałem bład recyrkulacji spalin i okresowo świecącą się żółtą kontrolkę silnika. Przy przekroczeniu około 3500rpm spadała moc i jedyne wyjście to rozłączyć zapłon. Zjawisko praktycznie w stu procentach powtarzalne... a teraz spokój.

Edytowane przez Przem735

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kubanczyk11111

wlasnie wczoraj rozebralem pokrywe i dokladnie mam to samo rurka gumowa sie przetarla ropa szla na tlumik i dlatego sie dymilo:) i jak odpalilem sikalo ropa dalem jakas gume i zacisk a niewiesz moze ile taka guma moze kosztowac?

i czy na allegro mozna zamowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu zauwazylem ze silnik nie rowno pracuje caly samochod sie trzasl i doslownie po 2 min. zaswiecila sie pomaranczowa kontrolka spalin (21) raz sie palila a po chwili migala, takze udalem sie do najblizszego serwisu VW i sie okazalo ze mam padniete cewki, po wymianie cewek oraz swiec wszystko wrocilo do normy i stal sie jakby mocniejszy, to jest taka mala dygresja jakby ktos mial ten sam problem. Moj pasek to 2005 2.0 130 Highline,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc, naprawiłem to wstawiając plastikową rurkę w środek wężyka. Niby prowizorka, ale jak znam życie, będzie na długo...

 

---------- Post added at 10:43 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

 

Niestety, rewelacja umknęła jak paliwo ze zbiornika... Teraz mam totalnego kloca do około 2500rpm, ale za to później jaki idzie!! Coś a la zalewający się gaźnik, tfu paskudztwo... Po wcześniej opisanej historii, tak właśnie się dzieje, auto jest strasznie ociężałe, nie ma mowy o przyspieszeniu dopóki nie zredukuje biegu i nie wejdzie na obroty powyżej 2500rpm. Jeździ się z tym mało komfortowo, ale poważniejszym problemem jest np szybka zmiana pasa, no to jest masakra jakaś normalnie. Ruszam z miejsca, gaz do podłogi i.... pyr pyr pyr jakbym z trójki ruszał :(, no ale jakoś nadużyję gościnności osoby której wyjechałem, zmienię pas, a tu przekroczy 2500 rpm i ogień do przodu i... pisk oponek, bo to już hamować trzeba!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy mam problem. :(:(:(

Mruga kontrolka świec żarowych, pali się kontrolka spalin, komunikat "DPF...." i rysuneczek filtra DPF, komunikat "abgass werkstatt", auto przeszło chyba na tryb awaryjny bo kręci do około 2000 obr/min i nic dalej (60 km na godz to max).Na Vag-u wyszło, że jest za mała skuteczność filtra DPF. Nadmienie, że jest to mokry DPF. Passat B5 2.0l 136 PS rok 2004 po lifcie. W salonie u Jodki w Świdnicy powiedzieli, że płyn "satacen 25" skończył się, a filtr całkowicie się zapchał i nadaje się tylko do wymiany. Koszt nowego to 5000 zł. Pytanie, czy w okolicach Świdnicy lub Wałbrzych zajmuje się ktoś tym beznadziejnym filtrem i może mi go wywalić i przeprogramować sterownik silnika lub założyć za taniej. Lub jeszcze jakoś inaczej pomóc.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

:eek:Witam. Mam passata z 2005r 1.9Tdi 100KM. Wczoraj zatankowałem na SHELLU (wcześniej również tankowałem na Schellu) paliwo i po przejechaniu ok 60km zapaliła się kontrolka ta od spalin(nr 23 lub w innych modelach 21) i wyskoczył komunikat ABGAS WERKSTATT. Proszę powiedźcie mi czy to może być przyczyną zapalenia tej kontrolki? Czy nie jest to szkodliwe dla auta i można z tym jeździć? czy raczej nie? z tego co wyczytałem na forum są zdania podzielone i różne opinie na ten temat? co zrobić z tym fantem? Czy można winić stacje że mają złe paliwo? mam paragon i mogę się ubiegać o odszkodowanie od nich:)? PROSZĘ O POMOC BO OKRES WAKACYJNY SIĘ ZBLIŻA I NIE WIEM CZY MOŻNA W TRASE SIĘ WYBRAC TAKIM WOZEM:636:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz vag-a on prawdę co powie.Kontrolka może sygnalizować zarówno przepływomierz lub coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też zapaliła się pomarańczowa kontrolka od spalin. Ale pierwsze co to podjechałem do znajomego podłączył pod komputer i od razu wyszło co jest grane. Jak wielu kolegom padł czujnik temperatury. Wymieniłem i teraz mam na razie spokój. Polecam naprawdę w takich przypadkach najpierw podłączyć pod komputer i zobaczyć jakie błędy wyskoczyły i dopiero gdybać co to może być jak diagnoza komputerowa nic konkretnego nie wykaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cool_andriej

Słuchajcie dziś byłem podłączyć autko pod komputer i ku mojemu zdziwieniu błąd był następujący:

 

czujnik temperatury płynu chłodzącego uszkodzony lub nie łączy???

 

 

Może to ktoś mi wytłumaczyć z jakiej racji pod ta kontrolką pali się coś takiego? i wogóle gdzie ten czujnik się znajduje??? proszę o pomoc i wypowiedź w tej sprawie:638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ta oznacza awarię,świec ,czujnika czy każdej innej rzeczy.Zawiadamia cię,że masz sprawdzić w warsztacie lub gdzieś indziej.Daj maila na PW to podeślę schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr cząstek stałych

Polecam CAR TEC service w świdnicy

Goście znają się perfect

 

---------- Post added at 20:01 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

 

Dałem w końcu radę

usunąłem ten filtr i dałem czujnikomi stałą wartość

 

Polecam CAR TEC service w świdnicy

Goście znają się perfect

NIE POLECAM JODKO SCHIWE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam VW Tourana z 2003. Też świeci mi się lampka abgas werksttat. Po podłączeniu do kompa wywala błąd silniczek klapy gaszenia. Dzisiaj wymontowałem silniczek z auta. Bez problemu ręką można zamknąć tą przepustnicę w środku. Jak się ją potem puści to sama się otwiera bezproblemowo. Jak można sprawdzić tą klapę jest tam wtyk 4 pinowy. Czy ktoś ma opis do tych pinów. Na które piny przychodzi zasilanie. Na chłopski rozum 2 piny to będzie zasilanie, a pozostałe 2 to krańcówki informujące w którym położeniu jest klapa.

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Ja mam ten sam problem.Miesiąc temu wymieniłem czujnik temperatury i ... zaczęły sie problemy !! Najpierw temp.nie dochodzila do 90 st.Mądry mechanik stwierdzil ze to termostat i go wymienił.Zaczął długo nagrzewac się silnik i długo świeci się kontrolka świec żarowych i na dodatek falują obroty !! Żeby tego było mało dzisiaj zaświeciła się lampka ostrzegawcza spalin !!! Dostanę chyba JOBLA !!! Ja obstawiam czujnik !! Oczywiscie nie minie mnie na początek VAG Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!!!!

ja mam ten sam problem świeci się lampka spalin i wyświetla się komunikat po odpaleniu

ABGAS WERKSTATT i co zauważyłem to spadek mocy na moje to nie jest tak zrywny!!!!

lampka świeci się cały czas po odpaleniu!!! i proszę o pomoc czy to może być przepływomierz??? mam passata 1,9tdi 96wk 2004r 172tyś km!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby bylo mało to dzisiaj zapaliła się lampka od ABS i ESP !! Masakra !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!!!

byłem u elektryka i podłączył sie pod komputer i wyszkoczyła masakra..... to znaczy pompowtryskiwacz nawalił!!!! a co do kontrolki abs-esp co sie zapala to jest winny czujnik stopu tak u mnie wyskoczylo!!! tak więc nowy pompowtryskiwacz 500zł z założeniem a czujnik stopu w aso jak sie nie myle 49zł!!!! tak więc trochę z kieszeni złotówek ucieknie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurrrraaa !!! U mnie juz wszystko OK !!

Walnięty był czujnik temperatury !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności