Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mam pytanie, każdy egzemplarz miał podświetlenie progu czy nie, bo nic nie mogę u siebie znaleźć, żadnej żaróweczki ani nic

Nie wszystkie mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie o propo tego tego zamka objawy podobne brak oswietlenia przy otwarych drzwiach kupilem nowy zamek oczywiscie zamienik za pare groszy włozylem ale nic nie zadzialalo czy nowy zamek trzeba jakos adaptowac? włozylem stary zamek czy ktos móglby cos podpowiedzec ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz przerwę w harmonijce między drzwiami a słupkiem. Poza tym te zamienniki są słabej jakości, lepiej i taniej jest reanimowac oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spaliła się u mnie płytka w zamku więc postanowiłem wymienić na nowy. Nowy zamek pochodzi od golfa 4( w pełni sprawny ), wszystko ładnie pięknie chodzi, lecz komputer nie widzi drzwi, brak oświetlenia itd. Stąd też moje pytanie.. Trzeba kasować jakiś błąd po spaleniu mikrostyków w starym zamku? Czy też zamek od golfa może nie obsługiwać kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dodaję foto zamka drzwi kierowcy ( lewy przód) :

1. Zamek po wymontowaniu

CAM00765.jpg

CAM00766.jpg

 

Do rozkręcenia potrzeba torxa T25 i T40 jak dobrze pamiętam :

Tak wygląda oddzielona część mechaniczna od elektroniki :

CAM00767.jpg

 

3. Część elektroniki i płytka z 4 krańcówkami :

CAM00768.jpg

 

Kabelki koloru niebieskiego i czerwonego idą do piątej krańcówki, która jest pod klamerką metalową :

 

CAM00769.jpg

CAM00767 Mikrowłącznik nr 5.jpg

4. Płytka z mikro włącznikami :

CAM00770.jpg

CAM00770.jpg

5. Część obudowy w której zamontowana jest płytka :

 

CAM00771.jpgCAM00771.jpg

 

Rozebranie zamka zajmuje około 20 30 minut, Zdjąć trzeba sprężynę przy dźwigni, rozkręcić.

Może komuś posłuży opis i foto. Piąty mikro włącznik jest 2 pinowy.

Edytowane przez email78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Wrocławia naprawiał u siebie ten problem, że światełko nie zapala się po otworzeniu jednych drzwi? Przydałaby się pomoc kogoś z okolicy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie ;) możecie podesłać jaki jest mikrostyk do oświetlenia kabiny w tylnych lewych drzwiach ? i czy mikro styk czy zimne luty odpowiada ze to że tylne lewe drzwi nie zawsze sie od razu zamykają ? Jak chce żeby sie zamknęły muszę nacisnąć przycisk od otworzenia i od razu zamknięcia wtedy się zamkną .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym posiadaczem Passata 1.9tdi 115km 1999r sedan ten sam problem brak oświetlenia tylko ze nie działaja żadne światełka nawet po włączeniu ręcznym dodam żarówki całe bezpieczniki tez czytałem gdzieś ze czerwony kabel z niebieskim paskiem jest za to odpowiedzialny i we wtyczkę w module komfortu dochodzi prąd z tego kabla reszta Wyposażenia działa tj.centralny szyby dotykanie tez z góry dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, w moim zaś Pasku nie działa oświetlenie kabiny przy otwarciu którychkolwiek drzwi, ręcznie działa, brzęczyk działa, domykanie szyb nie wiem czy mam - nie działa, lampka przy otwarciu bagażnika się świeci. Na MFA też pokazuje otwarcie wszystkich drzwi. Czy to moduł komfortu czy bardziej zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczepię się chociaż trochę nie w temacie.

Mianowicie mam problem z moją B5 FL'ką i nie wiem jak go rozwiązać. Mianowicie brak mi sygnalizacji kierunków przy zamykaniu czy otwieraniu samochodu. Wszystkie drzwi, klapa bagażnika i maski zamykają się normalnie. Światła pod drzwiami po ich otwarciu też świecą się normalnie. Kolega sprawdzał VAG'iem i w module komfortu pozycje które miały mieć wartość jedynki takową mają. Co jeszcze jest do sprawdzenia w tym przypadku? Dodam =, że lampki kierunków nie migają przy otwieraniu jak i zamykaniu... Nie wiem już sam, może jakiś bezpiecznik czy przekaźnik ?

Dziękuję z góry za wszelkie próby pomocy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mój problem polega na tym iż po otwarciu drzwi nie pałą się żadne lampki a z tego co wiem krańcówki mam dobre ponieważ wyłącza się brzęczek od świateł. Jaka może być przyczyna czy ma to jakąś zależność z modułem komfortu czyli dodaniem tej opcji poprzez VAG-a czy chodzi tutaj o zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się z małym pytankiem.W moim Passacie b5 FL z2002roku kombi zabrałem się za wymianę oświetlenia na LED.Udało mi się prawie wszystko oprócz dwóch tylnych lampek podsufitki.

 

20150201223.jpg

 

Z tąd moje pytanko odnośnie wymiany tych lampek na inne czy może ktoś już przerabiał żarówkę w tej lampce z czujnikami.A w razie wymiany na inne to zauważyłem ze lampki mają inne kostki.Cz nie będzie to przeszkadzać.

Pozdrawiam.

20150201224.jpg

Edytowane przez gienio206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, spaliła się u mnie płytka w zamku więc postanowiłem wymienić na nowy. Nowy zamek pochodzi od golfa 4( w pełni sprawny ), wszystko ładnie pięknie chodzi, lecz komputer nie widzi drzwi, brak oświetlenia itd. Stąd też moje pytanie.. Trzeba kasować jakiś błąd po spaleniu mikrostyków w starym zamku? Czy też zamek od golfa może nie obsługiwać kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamki są takie same, sprawdzić musisz mikrostyk ten na kablach.

 

Lampki mają w sobie czujki ruchu, więc jak wywalisz nie będzie alarmu i będzie błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja na odwrót- podczas jazdy zapalają mi sie lampki, bez otwierania drzwi. alarm sam się włącza. wiem tylko ze to wina drzwi p.tył ponieważ lampka u dołu drzwi zapala sie sama przy zamknietych drzwiach. ktos juz przerabiał?jak to ugryźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, mikrostyk na kablach. Miałem w tamtym tygodniu to samo. U mnie sam mikrus się spuł, był zalany wodą i w środku nieźle go zjadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzić musisz mikrostyk ten na kablach.

 

kolego a mozesz powiedzieć gdzie go dokładniej szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez polonez15

sprawdzić musisz mikrostyk ten na kablach.

kolego a mozesz powiedzieć gdzie go dokładniej szukać?

 

i jeszcze raz ?? o jaki mikrostyk na kablach chodzi w zamku? czy jest jeszcze jakiś poza nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności