Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

mój błąd, mój błąd... Ślicznie dziękuję :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Madzia - jeszcze pytanko do Ciebie o SOI. Którą mapę SOI zmieniasz- SOI limiter, czy Start of Injection (SOI) ???

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jeszcze jedna sprawa- najłatwiej będzie budować swój soft na tym od Madzi? Czyli o tym co miałem zapominamy, czy jednak lepiej swój będzie dopasować, obniżając to co zostało podmienione? No i czy jeśli chciałbym wrzucić softa Madzi to muszę coś jeszcze podmienić nie wiem np gdzieś zaszyty VIN czy po prostu wrzucam jak swój??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oryginale od podstaw ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a problemów nie będzie przy wrzucaniu (np VIN albo coś podobnego)?

Próbowałem wgrać softa z małymi zmianami i nie udaje się.. Wiem że był poruszany temat zapisu, ale mi odczytuje się bez zająknięcia, a zapisać nie ma zamiaru... próbowane z 20 razy. Ecu to 038 906 019 BK. Może jakiś pin odlutowany??? A może dlatego że Immo wyłączone??

 

Kolejna sprawa czy sterownik z końcówką GS (od FLa 130KM) będzie pasował w miejsce mojego BK i czy zrobi się po kablu??

Edytowane przez sansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki a problemów nie będzie przy wrzucaniu (np VIN albo coś podobnego)?

Próbowałem wgrać softa z małymi zmianami i nie udaje się.. Wiem że był poruszany temat zapisu, ale mi odczytuje się bez zająknięcia, a zapisać nie ma zamiaru... próbowane z 20 razy. Ecu to 038 906 019 BK. Może jakiś pin odlutowany??? A może dlatego że Immo wyłączone??

 

Kolejna sprawa czy sterownik z końcówką GS (od FLa 130KM) będzie pasował w miejsce mojego BK i czy zrobi się po kablu??

 

 

Ja miałam rowniez ten sam numer co ty i nie mialam zadnego problemu przy uzyciu MPPS. Jak nie masz swojego ori spokojnie mozesz wrzucic mojego flasha, we flashu masz tylko mapy, bez info o immo, vin itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Niestety mam tego Galletto i muszę go ogarnąć- może to wina Visty. Szkoda że wcześniej nie wiedziałem, a na internecie naczytałem się mnóstwo narzekania na niestabilność MPPSa i dlatego kupiłem dużo droższe Galletto. Pokombinuję jeszcze bo MPPS będzie znowu miesiąc szedł od Chińczyków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W torque, smoke i DW zadajesz ponad 60mg a nie masz zrobionej ekstrapolacji. Kalibracja do 60mg i wyzej juz nie wiadomo co sie dzieje. Poza tym smoke powinien byc wyzszy niz torque.

 

tu przerobiłem jeszcze jeden myślę,że już będzie ok. proszę zerknąć

pozdrawiam

przerobiony 7.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób podzielić ten plik na dwie części czyli HHH i LLL?

a ja zamiast dawać gotowca podpowiem :P

edc suite -> actions i przed ostatnia zakładka w tabelkach merge or split ;-) dzielisz łączysz.. co chcesz jak dzizus ryby ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś padaczka z tym moim sterownikiem. Z Galetką nie dałem rady to zamówiłem polecanego przez Was MPPSa i to samo. Na stole czytam go bez problemu ale zapisać się go nie da. Kupiłem nawet złączkę ECU i sobie polutowałem porządnie kabelek, ale to NIC nie dało :( Postęp staje na 6% i wywala błąd. Czyli nie był to problem galetki a wina ECU... tylko co tam może być co zablokuje zapis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek, przy jakim napięciu próbujesz programować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MPPS pokazuje 13,29V. Podłączam pod akumulator żelowy 12V 17Ah. Więc napięcie raczej stabilne... Właśnie próbowałem programować czytym softem ATJ od Madzi, ale efekt ten sam.... Czego teraz się czepić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownika ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje przeliczyc wartosci dla mapsesora 400kpa http://www.freescale.com/files/sensors/doc/data_sheet/MPXH6400A.pdf zeby MAP dobrze wskazywał, komp AFN, po wstaiwieu map sensorra wykonałem loga http://vaglog.rtnet.pl/tomogolf2_168835.html na jalowych map zawyza o jakies 350mbr, a na dodaktwym wskazniku doładowania zauwazylem ze faktyczne max cisnienie spadlo z 1,5 do 1,0b. bede bardzo wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz MAP 4bar czy 3 bar? Z końcówką 51C?

Musisz znaleźć soft z auta, który posiada taki hardware, zgrać mapę linearyzacji do siebie, poszerzyć zakres diagnostyki (jeśli będziesz pompował więcej jak 2,57b) i jeszcze zmienić odpowiedni mnożnik w sofcie.

Edytowane przez banshee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogarnelem temat :) juz pokazuje tyle co powinno, map mial byc 400kpa a okazal sie 300kpa wiec dlatego wychodzily mi takie jaja, map jakis uniwersalny stosowany do tuningu firmy motorola.A gdzie sie poszerza zakres diagnostyczny na wiecej niz 2570?o jakim mnozniku mowa? doładowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) mysle ze problem z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakim programikiem można edytować mapki w 1Z?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności