Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm to ja mam rozumieć mam niezrobione "perfekcyjnie" ??Bo u mnie poszło "tylko" 14!! Nie no zaraz będzie FOCH!

 

Nie zapominaj że w AJM/ATJ masz 1 SOI a nie 10 oraz i 1 SOI przy rozruchu a nie 4 więc 12map odpada w porównaniu do AWX/AVF itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc 12map

dobra dobra.. a powodu przekłamywania MAF na + nie możemy do dziś określić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam oryginalnego programu do ajm do porównania z moim po modach nr mojego 038906019CE, 0281010217 EDC15P lub jakiegoś po korektach do awx model 038906019GS 0281010940.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki problem

Passat 1.9 TDI AVB 2004 rok

Próbowałem wczoraj skopiować soft, ale niestety bezskutecznie,

Program to Galetto 1260,

Potem są dwie możliwości wyboru sterownika EDC 15, pokazałem je na screenie,

I w obu wybierałem potem passat 1.9 TDI PD, następnie wciska się chyba wykryj ECU, i w obu przypadkach wyskakiwał komunikat widoczny na screenie.

Podobno tego kabla nie ustawia się z komputerem, na portach COM.

Wpiąłem go, wtedy wykryto nowe urządzenie, zainstalowałem sterownik z płytki którą otrzymałem,

Następnie uruchomiłem kompa ponownie, i próbowałem kilka razy połączyć…

A jeśli chodzi o radio to wypiąłem bezpiecznik nr 37, wtedy radio zgasło. Próbę połączenia robiłem na włączonym zapłonie. Radio mam nieoryginalne, więc wypiąłem bezpiecznik. Czy trzeba je całkiem z kabli odpiąć ?

bez tytułu11.jpg

bez tytułu.jpg

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam taki problem

Passat 1.9 TDI AVB 2004 rok

Próbowałem wczoraj skopiować soft, ale niestety bezskutecznie,

Program to Galetto 1260,

Potem są dwie możliwości wyboru sterownika EDC 15, pokazałem je na screenie,

I w obu wybierałem potem passat 1.9 TDI PD, następnie wciska się chyba wykryj ECU, i w obu przypadkach wyskakiwał komunikat widoczny na screenie.

Podobno tego kabla nie ustawia się z komputerem, na portach COM.

Wpiąłem go, wtedy wykryto nowe urządzenie, zainstalowałem sterownik z płytki którą otrzymałem,

Następnie uruchomiłem kompa ponownie, i próbowałem kilka razy połączyć…

A jeśli chodzi o radio to wypiąłem bezpiecznik nr 37, wtedy radio zgasło. Próbę połączenia robiłem na włączonym zapłonie. Radio mam nieoryginalne, więc wypiąłem bezpiecznik. Czy trzeba je całkiem z kabli odpiąć ?

[ATTACH=CONFIG]117929[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]117930[/ATTACH]

 

Wygląda jakbyś nie miał zainstalowanego portu com. Sprawdź w menedżer użądzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galletto działa bez com ma swój sterownik bezpośrednio na USB. Czasem po prostu w aucie nie czyta i już. Mi poszło dopiero na stole a nie jedno próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to ECU wybrałeś... ma byc 1,9 101 130 115 PD... wybierz EDC15 P... i wtedy spróbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie to ECU wybrałeś... ma byc 1,9 101 130 115 PD... wybierz EDC15 P... i wtedy spróbuj...

No więc wybrałem to EDC z końcówką P

ALE w tym programie który mam nie mam do wyboru 1.9 101, 130 ... właśnie byłem i patrzyłem jest tylko 1.9 TDI PD,

chyba że jakiś program mam do dupy ? Powinno się dać wcisnąć wykryj ECU i potem się daje zapisz tak to się robi ?

bez tytułu.jpg

 

Panowie w managerze urządzeń sprawa wygląda tak że ten kabel nazywa się BMW USB obd com 3

to jakiś do dupy kabelek mi sprzedali czy to ma mieć taką nazwę ? bez tytułu111.jpg

Edytowane przez bolsfanwk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na włączonym zapłonie(jesli masz np dodatkowe zabezpieczenia IMMO itd to na odłączonych) wybierasz EDC15P i robisz wykryj ECu potem odczyt ECU jesli chcesz zapisać wsad na dysku... i analogicznie "otwórz plik" wybierasz z dysku i "zapisz" by wrzucic do ECu...

 

EDIT bo jeszcze zapomniałem dodać...

 

W RAMCE Z MODELAMI NIE MUSISZ NIC WYBIERAĆ....

Edytowane przez arsen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak na włączonym zapłonie(jesli masz np dodatkowe zabezpieczenia IMMO itd to na odłączonych) wybierasz EDC15P i robisz wykryj ECu potem odczyt ECU jesli chcesz zapisać wsad na dysku... i analogicznie "otwórz plik" wybierasz z dysku i "zapisz" by wrzucic do ECu...

 

EDIT bo jeszcze zapomniałem dodać...

 

W RAMCE Z MODELAMI NIE MUSISZ NIC WYBIERAĆ....

 

No dobrze, w takim razie śmigam jeszcze raz spróbować, natomiast w momencie gdy wybierałem passat 1.9 PD to nie dało się połączyć, może poprostu nie trzeba nic wybierać.

Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem kabel, i Pan powiedział że radio trzeba wypiąć bezpośrednio, a samo wypięcie bezpiecznika może nie pomóc... ale u mnie radio wyciągnąć to dramat, bo mam tam poklejone, i strach to wyciągać heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to ma mieć taką nazwę ?

broń boziu taką nazwę.. złe sterowniki zainstalowałeś... ogarnij się chłopie albo nie tykaj samochodu.. bo naprawa może byc dużo droższa niż kupno kabla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. kupowałem z viaken'a i dostałem bez sterowników, ale wcześniej miałem zainstalowany konwerter rs232/usb firmy digitus i komputer mi wykrył po prostu kolejny port com. Z jednego ecu wyciągałem na stole a z drugiego wyciągałem przez obd. Wszystkie zabawy na win xp.

 

Ponawiam prośbę - poratuje ktoś softem oryginalnym od AJM, moj jest po programie i z chęcią bym porównał gdzie było grzebane?

Edytowane przez sebus504

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
broń boziu taką nazwę.. złe sterowniki zainstalowałeś... ogarnij się chłopie albo nie tykaj samochodu.. bo naprawa może byc dużo droższa niż kupno kabla...

 

to byłbyś w stanie podesłać mi

sterownik który będzie pasował do tego kabelka z Viakena ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam prośbę - poratuje ktoś softem oryginalnym od AJM, moj jest po programie i z chęcią bym porównał gdzie było grzebane?

chiptuners.org ecuconnections.com fora na których jest wszystko ;-)

 

 

sterownik który będzie pasował do tego kabelka z Viakena ?

 

odinstaluj z usunięciem sterowników.... i od nowa zainstaluj w innym porcie usb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chiptuners.org ecuconnections.com fora na których jest wszystko ;-)

 

 

 

 

odinstaluj z usunięciem sterowników.... i od nowa zainstaluj w innym porcie usb...

 

 

Próbowałem i już mam dość,

jutro pojade tam gdzie kabel kupiłem i gostek mi to ustawi...

wykończyć się normalnie można ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś dodam ze swoich przeżyć z Galletto. Galetka instaluje się nie na porcie COM a bezpośrednio na USB. Przy instalacji sterów FTDI są do wyboru 2 sterowniki- różną się dwiema ostatnimi literami w nazwie. Jeden instaluje się na COMa a drugi bezpośrednio USB. Gdyby miał być zainstalowany na COMa musiałbyś mieć w aplikacji wybór portu COM - a tego nie ma, przynajmniej w wersji 1260- którą kiedyś miałem.

Jednak mi mimo wszystko nie połączył sie z autem mimo poprawnej instalacji i nie kabel był do D.... tylko pasztet jest grymaśny czasem. Wtedy tylko jedna opcja pozostaje- ECU targamy z auta i na stół operacyjny :) podłączamy się bezpośrednio w gniazdo - opis wyprowadzeń jest na necie ogólnodostępny i czytamy wtedy bezproblemowo. Można jeszcze w aucie bliżej ECU wyrwać kabelek z linią K - niektórzy tak robią, ale szkoda psuć auta bo później lutowanie i potencjalne kłopoty na łączeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja coś dodam ze swoich przeżyć z Galletto. Galetka instaluje się nie na porcie COM a bezpośrednio na USB. Przy instalacji sterów FTDI są do wyboru 2 sterowniki- różną się dwiema ostatnimi literami w nazwie. Jeden instaluje się na COMa a drugi bezpośrednio USB. Gdyby miał być zainstalowany na COMa musiałbyś mieć w aplikacji wybór portu COM - a tego nie ma, przynajmniej w wersji 1260- którą kiedyś miałem.

Jednak mi mimo wszystko nie połączył sie z autem mimo poprawnej instalacji i nie kabel był do D.... tylko pasztet jest grymaśny czasem. Wtedy tylko jedna opcja pozostaje- ECU targamy z auta i na stół operacyjny :) podłączamy się bezpośrednio w gniazdo - opis wyprowadzeń jest na necie ogólnodostępny i czytamy wtedy bezproblemowo. Można jeszcze w aucie bliżej ECU wyrwać kabelek z linią K - niektórzy tak robią, ale szkoda psuć auta bo później lutowanie i potencjalne kłopoty na łączeniu...

 

No właśnie patrzyłem w system i wyraźnie pokazywał mi się port com, natomiast aplikacja tak jak mówisz nie posiada wyboru portu com. Galletto używałem do wytargania softu na stole jak i z passata - oba poszły na 100%

Stery jakie miałem to właśnie chyba FTDI od przejściówki rs232/usb firmy digitus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie 8d0 907 558 E idzie po kablu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie 8d0 907 558 E idzie po kablu ?

 

Tylko wylut i programator, siedzi tam PLCC44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Kolejne pytanie:) Galletto zgrywa mi soft z sterownika poprawnie, nie wywala błędów. Wgrywanie też powinno działać czy różnie bywa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności