Skocz do zawartości
Gość luks12

Zakup passata B5 - jaki silnik wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ta 4,1 L - na holu chyba

a mój pali tyle ile wleje, zawsze mu mało i regularnie trzeba go dopajać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na holu tylko na trasie sieradz łódź i bardzo delikatnie jadąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli PSJ, a potem ludzie się dziwią, że kierownice w turbo zapieczone :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli PSJ, a potem ludzie się dziwią, że kierownice w turbo zapieczone

 

Oj potwierdzam. Poprzednia właścicielka mojego Paska woziła tylko dzieciątka z miejsca A do miejsca B, ja tez starałem się oszczędzać i kierowniczki się przybrudziły:D Tak więc trzeba jednak pocisnąć czasem autami z turbo i wcale nie patrzeć na spalanie :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po nowym roku trzeba konkretnie szukac auta.Moja druga połowka zdecydowała że mam wybrać z podanych aut(kolejnośc nie jest przypadkowa Do wydania mam 20tys,ma nie rdzewieć,tanie części,mało awaryjny itp.silnik raczej benzynowy i lpg się wrzuci,chyba że trafił by się zadbany diesel

1.Ford Mondeo Mk3 (uczepiła się jak nic,chodzi o wygląd),ja jedynie boję sie korozji drzwi

2.Audi A4(drogie,zawieszenie alu,trochę stary wyglad) ,passat b5

3.Skoda Octavia(miska olejowa nisko zawieszona i się czesto obrywa.Mówią że to najgorsza marka z grupy vag)

4.Golf IV (ale ten na samym końcu bo za mały)

i tyle teraz muszę wybrać coś z tego,aha i warunek min 99r ,ah te baby co zrobić próbowałem inne propozycję ale nie wiem co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co mamy Ci doradzić na forum Passata jak nie Passata?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co :) tak żeby to był najlepszy wybór :) passat trochę w środku nie za bardzo,jak spisują się silniki benyznowe 1.6-2.0? a co myslicie o skodzie,fordzie,audi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałbym albo passata/audi A4 albo Skode! Sam śmigam Skodą i jestem zadowolony! Żadnych problemów z nią nie mam, tylko ze auto kupiłem zadbane z pewnych rąk! Octavia na pewno będzie tańsza w zakupie, 1.6 benzyna troszkę za słaby, szukaj min. 1.8!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Ford Mondeo Mk3 (uczepiła się jak nic,chodzi o wygląd),ja jedynie boję sie korozji drzwi

 

Widziałem autka z roku 2001 i młodsze - jednym słowem tragedia. Ja wybrałbym właśnie octavie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z A4 do 4lata młodszego Passata, chętnie bym wrócił do Audi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie ze względu na jakość wykonania (nic mi w A4 nie skrzypiało),

brudzącą się tylną szybę (w vw mam zawsze brudną), i inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam w rodzinie A4/Taty/ i 2 x passaty..

porównywalne roczniki ...

 

A4 i mój passat są w wersji highline i muszę powiedzieć, że Passat wygląda dużo lepiej w środku niż A4 mimo że ma prawie 90.000km wiecej przejechane. Nic nie skrzypi, wszystko super.. a ma już 299.000km na liczniku:)

 

 

Tak więc z czystym sumieniem polecam Passata. W wersji highline materiały są lepsze niż w A4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl o tym i kup Paska. Ford gów... WORT i taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie skrzypi

:)szczególnie na mrozie, bruku i nierównej drodze :)

A skąd tyle postów na temat skrzypienia.

 

Nawet gość w serwisie VW gdy porównałem passata('99 157tys. km) do a4('95 ponad 200tyś. km) stwierdził że "diabeł tkwi w szczegółach i nie ma co porównywać, Audi zawsze będzie lepiej wykonane". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co ta licytacja? Kwestia użytkowania auta imo. Mój passat czasami sobie poskrzypi jak jest mróz, ale nie jest to uciążliwe. Znajomy ma 2 lata starsze a4, jednak z mniejszym (przynajmniej oficjalnie) przebiegiem i tamto auto wygląda w środku tak, że aż przykro się robi jak się wsiądzie do środka. Nie tylko wszystko skrzypi, ale i panel od climatronica potrafi sobie wyskoczyc delikatnie podczas jazdy :D Jeżeli ktoś dba o auto, to raczej nie musi się bać, że mu się zaraz wnętrze rozpadnie. Jak ktoś jeździ po autostradach non stop i jego auto nie jest narażone na nierówności, to proste, że nie będzie mu nic skrzypało. Ja w ogóle nie wiem dlaczego niektórzy są na tym punkcie tak wyczuleni. Nawet we wspomnianym audi nie jest to aż tak uciążliwe, żeby od razu przekreślało auto. Jedyne auto w którym irytuje mnie skrzypienie, to nissan almera znajomego, w którym każde dotknięcie deski rozdzielczej skutkuje dźwiękiem jakby plastik pękał :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

pol roku temu szukalem auta w gre wchodzily 3

PASSAT B5

AUDI A4

AUDI A3

i wybor padl na passata

wszystkie audice ktore ogladalem albo byly zasyfione w srodku albo slabo wyposazone

czesc aduic miala wady konstrukcyjne chyba bo na 6 A3 4 mialy pekniete lub wymieniane przednie szyby

passaty no cos ciezko bylo ale znalalzem wersje na wypasie i musze powiedziec ze jestem zadowolony choc juz wsadzilem w niego troche kasy bo wole miec wszystkoe zrobione na 100% niz jezdzic z usterkami :)

 

innymi slowy jesli trafisz na dobra audice to bierz ale licz sie z tym ze czesci do audi beda drozsze niz paska

 

ogolnie jak to ktos mi mowil ceny id w dol zgodnie z nastepujacym podzialem :

Audi - VW - Skoda - Seat

do skody czesci sa tansze tylko tez przy octavi trzeba uwazac zeby nie trafic na wewrsje z aluminowa misa bo bedziesz wymieniac co jakis czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę oryginalny: polecam passata, a4 też ok - rzecz gustu, a konstrukcja z grubsza ta sama.

Jak trafisz na niezajechane auto, to nie będziesz miał problemów typu skrzypienie, bujanie fotela, itp. W benzynie łatwiej trafić auto z faktycznym mniejszym przebiegiem, niż w dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam 2.8 v6 30v 4x4 i bardzo sobie go chwale. spalanie jest niemałe ale frajda z jazdy wszystko rekompensuje. Zapewniam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności