Skocz do zawartości
KLICHO

Wałek od SDI do 1.9TDI 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

To załóż popychacze od sdi,sam jestem ciekawy,jak to będzie ze sobą współpracowało.

Ja niedawno kupiłem nowe dedykowane dla afn-a.Innych nie zamierzam wkładać.Skoro na starych wałek z sdi cudów nie wyczynia,to na nowych,takich samych też powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banshee czy u Ciebie te popychacze były przeznaczone przez producenta do Twojego silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
banshee czy u Ciebie te popychacze były przeznaczone przez producenta do Twojego silnika ?

Tak, u mnie takie są montowane seryjnie i takie kupiłem. W sklepach jednak oferują te tańsze, cięższe i powiem szczerze że najpierw takie kupiłem bo sam nie wiedziałem.

Na tych cięższych było słychać cykanie i je wymieniłem na te lekkie. Tylko taką różnicę zauważyłem pomiędzy nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tych cięższych było słychać cykanie i je wymieniłem na te lekkie.

 

Cykanie nie było spowodowane wagą popychaczy,tylko inną konstrukcją.W silnikach,dla których przewidziane są te cięższe popychacze,jak afn,nie ma po wymianie na nowe najmniejszego cykania.

Cykanie spowodowane jest nadmiernym luzem,który wynika z innej budowy wewnętrznej popychacza.

 

"Luz nadmierny skraca czas otwarcia zaworu, czyli zmniejsza efektywną moc silnika i trwałość całego rozrządu, a zwiększa hałaśliwość jego pracy. Z kolei przy luzie zbyt małym zawór się nie domyka, co skutkuje jego przyspieszonym wypalaniem się i również spadkiem mocy oraz pogorszeniem składu emitowanych spalin."

 

Są popychacze z zabezpieczeniem wypływu oleju,z dolnym zasysaniem,labiryntowe.Każdy z nich ma inną budowę i charakterystykę pracy.

Dlatego trzeba stosować takie,jakie są przewidziane dla danego silnika.A czy ktoś będzie się do zaleceń producenta stosował,to już jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dostać wałek 028D za 30zł. Po rozmowie z Robertem pojechałem i zakupiłem w ciemno - Po pracy dodam foto. Jak bedzie szrot to trudno....strata nieduża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się dostać wałek 028D za 30zł

Widziałem, pojawił się na allegro.

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę oceńcie go czy jest sens zakładać: banshee ten nie był kupiony na allegro i napewno nie był wystawiony. Gość znalazł go w starych częściach gdzieś w szopie. Ja się zbytnio nie znam na ocenianiu wałków - na oko wygląda ok ale przydała by się wasza opinia.

 

 

DSCF8109.jpg

DSCF8094.jpg

DSCF8098.jpg

DSCF8099.jpg

DSCF8100.jpg

DSCF8101.jpg

DSCF8102.jpg

DSCF8107.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jeszcze polata, ja bym go zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na czubkach krzywek są jakieś odpryski, wżery? Na zdjęciach cos widać, ale nie wiem co, bo nie sa za wyraźne. Jeśli coś się zaczyna wykruszać z niego to trzeba będzie za pół roku sprawdzić jego stan. Możesz zmierzyć wysokość całkowitą krzywki. W tym moim wałku sdi wydech ma 46,95 a ssący 46,6mm lub odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banshee to tak wyszlo na foto dziwnie. Nic sie nie kruszy, nie ma odbarwień ani wżerów - takie załamanie światła sie porobiło. Ty masz wałek z 035E a ja 028D - wzniosy będą te same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty masz wałek z 035E a ja 028D - wzniosy będą te same?

raczej 38E, żeby nikogo nie zmylić.

 

Koledzy pojawił się wałek do wzięcia:

 

http://allegro.pl/walek-rozrzadu-vw-golf-passat-1-9-td-028-d-wtr-2-i3101728414.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko. Zalozyłem wałek 028D - i dałem nowy simering o takich wymiarach jaki wyjąłem z wałkiem 028F - dziś dojechałem do pracy i widze że kapie mi olej - leci z simeringa na wałku rozrządu - czy ten simering ma być inny niż założyłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wałka ma taki sam rozmiar w obu przypadkach.

B 068 103 085 E

Musiałeś coś źle złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej tak. Dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalozyłem wałek 028D

 

jakie wrażenia ?

 

P.S. Ja dziś poległem ścigając się z Golfem 6 TSI, nie wiem jakiej mocy silnik bo chyba było kilka. Normalnie bida...

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.S. Ja dziś poległem ścigając się z Golfem 6 TSI, nie wiem jakiej mocy silnik bo chyba było kilka. Normalnie bida...

 

Obstawiam, że był to 2.0 TSI 210, 235 lub R-ka 271KM :)

 

Bo 1.8 TSI 160KM objedziesz jak chcesz tym setupem który masz pod machą.

 

banshee 38E wrzucony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obstawiam, że był to 2.0 TSI 210, 235 lub R-ka 271KM

 

z zewnątrz zwykły, bez pakietu ospojlerowania. Dobrze, że nie 1.4 TSI :rumieniec Szedł łeb w łeb ale odpuściłem, bo ciemno i zimno się zrobiło. Poza tym pasek żadnych układów wspomagających głupotę nie ma.

 

Jeszcze sprawdziłem, 2.0 to tylko GTI więc to nie ten. Jest 1.4 i 1.8 TSI. W takim razie mój pasztet słabo jeździ na tym setupie.

Edytowane przez serek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wrażenia? hm ciężko odpowiedzieć, bo szału jakiegos nie ma - założyłem tloczek 11mm i wałek jednocześnie..... NA chwile obecną tzn - Turbo awx, wtryski 216, tloczek 11mm, fmic, ssacy awx, wałek 028D - nie ma najmniejszych szans by podskoczyc do 2.5Tdi R5 (AEL lub AAT) - zaczynam wątpić w to że to kiedykolwiek pojedzie - no chyba że strojenie jakoś to poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miales jakies strojenie wogole czy tylko sqm montaz gratow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności