Skocz do zawartości
cris52

Jaki olej silnikowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko, bo mam mętlik. Przejść z minerala na półsyntetyk?

 

B4, 2.0 150KM, z gazem sekwencyjnym, przebieg 260 tys km, na gazie 40 tys km. Auto 2 lata w PL, zalany Castrolem High Milage. Chce zmienić na Mobil 10W40.

 

Opinii jest dużo, a chce żeby było ok. Aha, auto świeżo kupione, przejechane ok 1000km, narazie ubytku nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przejść z minerala na półsyntetyk?

 

 

3x tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chce zmienić na Mobil 10W40

 

Motul 6100 Synergie+:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motul 6100 Synergie+:rolleyes:

Niestety w moim przypadku odpada Liquy Molly i Motul, a to z tego względu że mam Mobil/Castrol/Elf/Lotos po taniości ;)

 

3x tak

Akurat od Ciebie takiej odpowiedzi się spodziewałem, bo wątek prześledziłem i kojarzę Twoje zdanie :D

 

Prawdopodobnie przejdę na półsyntetyk, do wymiany jest jeszcze prawie 2 tys km, więc będę obserwował czy nie ubywa oliwy.

 

Dzięki.

Aha, wszystkiego dobrego w Nowym Roku :sylwester:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ibizka ma juz nakulane ponad 300tys i leje do niej 15w/40 od jakiegos czasu i jest ok w koncu to juz nie nowe auto, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasio ma w tej chwili 280000 km, ale nadal jeżdżę na Mobil'u 10W40 i nie mam zamiaru zmieniać na mineralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mysle ze jezeli nie jje za duzo oleju to zeby zostac przy połsyntetyku, minerał powinno sie lac kiedy silnik jest bardzo rozszczelniony i wcina olej jak rope:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakim olejem go najlepiej zalać?

 

Najlepiej przeczytać cały temat a jak nie ten to inny, jest ich kilka o olejach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darek79

czytam cały czas i powiem szczerze ,że im więcej czytam tym bardziej jestem głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 180 tys. na liczniku, choć po oględzinach wnętrza obstawiałbym coś koło 300 tys. realnego przebiegu. Sprzedający powiedział, że jeździ cały czas na syntetyku, więc zaryzykowałem (że mówi prawdę) i też zalałem pełen syntetyk MOTUL-a i wszystko jest OK. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość azet

particle filter to filtr cząstek stałych - stosowany w ostatnich latach w silnikach diesla ze względów ekologicznych (zbiera sadze i potem je "przepala" przy szybkiej jeździe). Na forum passata b3 b4 to raczej egzotyka. W Niemczech czasami montowany do starszych samochodów ze względu na "plakietki".

Co do oleju - jeśli nic się nie dzieje złego w silniku - najlepiej lać to samo, co było lane wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej lać to samo, co było lane wcześniej.

 

jego obecny olej nie spelnia norm vw dla pompek. kapisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość riko12

Jeśli chodzi o oleje z najwyższej półki ale w dobrej cenie i z aprobatą fabryczną VW to szczerze polecam oleje Millers Oils. Żadne Castrole, Lotosy, itd. Millers pakują w anglii, nie jest u nas rozlewany, firma ma 120 lat tradycji, a znajomy jest serwisantem w czolowym zespole rajdowym i leja ten olej do rajdowki, mimo ze na aucie jest reklama innej marki. Naprawde polecam, jezdze na tym juz kilka lat, w kilku samochodach i zawsze jest super.

 

//jak możesz to popraw błąd w nazwie miejscowości, no chyba że jest inny "chrubieszów" :) - kuczlaw

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką lepkość "książkowo" powinien mieć olej do 2.0.2E 115KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaką lepkość "książkowo" powinien mieć olej do 2.0.2E 115KM?

SAE 10W40 lub 15W50 (wg API SF lub SG)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrom informacji na temat olejów do naszych pasków jest na forum, ale zawsze najlepsze opinie zbierają dwie marki. Raz jedna jest tą :winner_first_h4h: raz druga.

Valvoline i Motul. :ok:

Tyle w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam Passata z 2004 r z przebiegiem 220 tys km i poprzedni olej jakim byl zalany to Castrol Magnatec 10W40 ale ze najlepszym olejem do pompowtryskiwaczy jest CASTROL EDGE 5W40 TURBO DIESEL czy to dobry wybor? Duzo jeżdze i olej wymieniam co 2 miesiace. Posiadam auto od 2 m-cy i nie bardzo wiem jak podejsc do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyj wyszukiwarki i nie powielaj postów.

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOPISUJE SIE bo nie chce zakładac nowego watku.

 

Kupilem niedawno paska B4 94r 1.9tdi 90km. Na karteczce jest wpis ze lany byl olej "shell" 15w40. Czy to dore rozwiazanie by dalej lac 15stke? Chcialbym lac polsyntetyk magnateca 10w40 - tak jak wczesniej do golfa.

Czy bez problemu moge zlac olej z silnika i wymieszac z nowym? Płukac silnik?

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy bez problemu moge zlac olej z silnika i wymieszac z nowym? Płukac silnik?

Tego nie bardzo rozumiem... Co masz na myśli mieszanie z nowym?

 

Na ten temat zostało już wiele napisane ;) Ogólnie to wszystko zależy od kondycji silnika. Masz paska od niedawna więc nie wiesz 'co go boli'. Na Twoim miejscu narazie zostałbym przy mineralu, a dopiero po jakimś czasie jeśli okaże się że silnik nie sprawia problemów a turbina nie bierze oleju w ilościach podobnych do zużycia ropy przez silnik ;) to możesz pomyśleć o zmianie na półsyntetyk.

Płukanie silnika sobie daruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności