lejak Zgłoś #1681 Napisano 13 Sierpnia 2015 podczas jazdy raczej nie usłyszysz, chodzi mi raczej w trasie zatrzymać się i sprawdzić na jakim biegu chodzi. Bo u mnie w trasie schodzi, po chwili po zatrzymaniu wskakuje znowu na 2 bieg. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
michalk88 Zgłoś #1682 Napisano 13 Sierpnia 2015 Witam, mam problem z klimą, przynajmniej tak mi się wydaje (passat 2004 r 1.9 tdi 101 km). Temperatura przy nawiewie gdy na polu było dziś 34 stopnie, pokazywało 13,5 przy nadmuchu prawie na max (bez dwóch kresek) i ustawieniu LO. Gdy zjechałem z mocy na jedną kreseczkę, wtedy pokazało 12,5. Tak ma być? Bo ja mam wrażenie że z tym jest cos nie tak. Jakbym jechał teraz na tej jednej kreseczce w ustawieniu LO to nieszłoby wytrzymać w aucie. Wcześniej miałem Audi A4 B5 FL to tam aż mroziło w takich ustawieniach a tu jest jak jest...Nie znam sie na mechanicznych sprawach, ale jeśli chodzi o naprawy , to jakieś 1,5 miesiaca temu było robione: odgrzybienie, nabicie, wymiana czujnika (jakiegoś cisnienia), wymiana wisko, no i jakaś nieszczelność miała być koło tego czujnika. Nieszczelności już raczej zażegnane, bo tydzień temu ponownie było sprawdzane, czynnika jest 630 g. Prosze o jakies wskazówki, bo aż żygać sie czasem chce, gdy Ci pseudomechanicy drą kasiorę, i mówią że tak ma być. Mi się wydaje że jednak nie.... ale proszę o wypowiedzi innych, bo może passaty tak mają i nie ma co porównywać do audi... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
qaz4 Zgłoś #1683 Napisano 13 Sierpnia 2015 podczas jazdy raczej nie usłyszysz, chodzi mi raczej w trasie zatrzymać się i sprawdzić na jakim biegu chodzi. Bo u mnie w trasie schodzi, po chwili po zatrzymaniu wskakuje znowu na 2 bieg. Nie, nie sprawdzałem - ale sprawność klimatyzacji tak jakby się niewiele zmieniała podczas jazdy, więc mogę przyjąć, że wiatrak pędzi na 2 biegu. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lejak Zgłoś #1684 Napisano 13 Sierpnia 2015 Nie, nie sprawdzałem - ale sprawność klimatyzacji tak jakby się niewiele zmieniała podczas jazdy, więc mogę przyjąć, że wiatrak pędzi na 2 biegu. Może być tez za dużo czynnika. Te wartości na masce są odpowiednie przy 100 % sprawnych podzespołach. A wiadomo że po kilkunastu latach w skraplaczu i innych elementach osadza sie olej i drożność już nie jest taka jak w nowym. Gdzieś czytałem że po upuszczeniu czynnika o 50 g chyba w golfie klimatyzacja zaczeła chodzić prawidłowo. Sam nie próbowałem. - - - - - aktualizacja - - - - - Witam, mam problem z klimą, przynajmniej tak mi się wydaje (passat 2004 r 1.9 tdi 101 km). Temperatura przy nawiewie gdy na polu było dziś 34 stopnie, pokazywało 13,5 przy nadmuchu prawie na max (bez dwóch kresek) i ustawieniu LO. Gdy zjechałem z mocy na jedną kreseczkę, wtedy pokazało 12,5. Tak ma być? Bo ja mam wrażenie że z tym jest cos nie tak. Jakbym jechał teraz na tej jednej kreseczce w ustawieniu LO to nieszłoby wytrzymać w aucie. Wcześniej miałem Audi A4 B5 FL to tam aż mroziło w takich ustawieniach a tu jest jak jest...Nie znam sie na mechanicznych sprawach, ale jeśli chodzi o naprawy , to jakieś 1,5 miesiaca temu było robione: odgrzybienie, nabicie, wymiana czujnika (jakiegoś cisnienia), wymiana wisko, no i jakaś nieszczelność miała być koło tego czujnika. Nieszczelności już raczej zażegnane, bo tydzień temu ponownie było sprawdzane, czynnika jest 630 g. Prosze o jakies wskazówki, bo aż żygać sie czasem chce, gdy Ci pseudomechanicy drą kasiorę, i mówią że tak ma być. Mi się wydaje że jednak nie.... ale proszę o wypowiedzi innych, bo może passaty tak mają i nie ma co porównywać do audi... Przy 34 stopniach powinno być 8-13 stopni. A przełączałeś na twarz i zamykałeś kratki boczne. Bo u mnie przy takim ustawieniu i na 3 kreseczki (oczywiscie po dłuzszym czasie chodzenia klimy z 5-10 minut) 8 stopni. Przy otwartych nawiewach i max wiatrak 13-14 stopni. Klima nabita miesiąc temu. W innych samochodach też mi się wydaje ze lepiej daje ( u kumpla w bmw z kratek było 4 stopnie w tych samych warunkach). Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
michalk88 Zgłoś #1685 Napisano 13 Sierpnia 2015 Może być tez za dużo czynnika. Te wartości na masce są odpowiednie przy 100 % sprawnych podzespołach. A wiadomo że po kilkunastu latach w skraplaczu i innych elementach osadza sie olej i drożność już nie jest taka jak w nowym. Gdzieś czytałem że po upuszczeniu czynnika o 50 g chyba w golfie klimatyzacja zaczeła chodzić prawidłowo. Sam nie próbowałem. - - - - - aktualizacja - - - - - Przy 34 stopniach powinno być 8-13 stopni. A przełączałeś na twarz i zamykałeś kratki boczne. Bo u mnie przy takim ustawieniu i na 3 kreseczki (oczywiscie po dłuzszym czasie chodzenia klimy z 5-10 minut) 8 stopni. Przy otwartych nawiewach i max wiatrak 13-14 stopni. Klima nabita miesiąc temu. W innych samochodach też mi się wydaje ze lepiej daje ( u kumpla w bmw z kratek było 4 stopnie w tych samych warunkach). Tzn u mnie cały czas mam włącząna funkcję "w twarz"(strzałka na panelu w strone twarzy ludzika) ale nawiewu w twarz nie kieruję, bo to załatwić można sie momentalnie. Strumień powietrza mam mniej więcej ustawiony na piers. Moge spróbować zamknąć bozne kratki, ale nie wiem czy to coś pomoże... Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lejak Zgłoś #1686 Napisano 13 Sierpnia 2015 Tzn u mnie cały czas mam włącząna funkcję "w twarz"(strzałka na panelu w strone twarzy ludzika) ale nawiewu w twarz nie kieruję, bo to załatwić można sie momentalnie. Strumień powietrza mam mniej więcej ustawiony na piers. Moge spróbować zamknąć bozne kratki, ale nie wiem czy to coś pomoże... Pomóc to nie pomoże ale tak ja sprawdzałem a mamy takie same samochody to można porównać U ciebie też wiatrak ciągle chodzi na 2 biegu i nie daje rady zbić ciśnienia na postoju? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tofana Zgłoś #1687 Napisano 13 Sierpnia 2015 Witam,w dniu dzisiejszym po odpaleniu w upale auta odrazu uciekł mi cały czynnik ( 2 sek chmury pod maska i brak chlodzenia ) Czy kogoś spotkała taka sytuacja ? ew co mogło być problemem. pojawił się błąd 00792 - A/C Pressure Switch (F129) 35-10 - - - Intermittent Ale domyślam się, że błąd to już jest konsekwencja braku czynnika - gdyż wczśniej żadnych błędów nie miałem. W moim przypadku. - przetarty wąż między skraplaczem a kompresorem Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
swirus84 Zgłoś #1688 Napisano 13 Sierpnia 2015 Nie, nie sprawdzałem - ale sprawność klimatyzacji tak jakby się niewiele zmieniała podczas jazdy, więc mogę przyjąć, że wiatrak pędzi na 2 biegu. Przerabialem 3 tygodnie temu, opornika tak zardzewiała ze się w rękach rozpadała przy wymianie! U mnie b5 fl. Napięcie dawało na woltomierz ale puste (wiatraka nie ruszy). Opornika wymieniona ( udało mi się tylko w VW ). Tanio nie było! Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Yodasek Zgłoś #1689 Napisano 14 Sierpnia 2015 Zauważyłem, że w u mnie woda cieknie z tunelu środkowego przy wylotach powietrza na nogi. Macie jakiś pomysł skąd to leci? Na 100% nie jest to z lejka bo w tych okolicach jest sucho. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
slawek_b1 Zgłoś #1690 Napisano 14 Sierpnia 2015 Witam. Po napelnieniu klimy, wymianie osuszacza niby wszystko jest ok. tzn. cisnienia prawidlowe, sprężarka dziala poprawnie ale powietrze z kratek nie takie zimne jak byc powinno. Podobno pszyczyna moze byc przypchany jakis filterek, znajdujący sie przy ktoryms z zaworow do napelniania klimy, ma grubosc dlugopisu i jest siatkowy, kosztuje ponoc 17 PLN. Problem jest w tym ze niewiem jak ten filtr sie nazywa , przez co nie moge go kupic. Moze ktos to przerabial. Prosze o pomoc. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1691 Napisano 14 Sierpnia 2015 Dysza dławiąca się nazywa Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #1692 Napisano 14 Sierpnia 2015 Pewnie masz myśli dyszę rozprężną Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1693 Napisano 14 Sierpnia 2015 Pewnie masz myśli dyszę rozprężną Mam na myśli dyszę dławiącą http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/dysza-dlawiaca-w-ukladzie-klimatyzacji/ Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pietrek_g Zgłoś #1694 Napisano 14 Sierpnia 2015 Marcin, to jest tak jak napisał Przemek dysza dławiąca, a nie rozprężna. - - - - - aktualizacja - - - - - I kosztuje nie całe 10zł w intercars. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Pioro33 Zgłoś #1695 Napisano 14 Sierpnia 2015 (edytowane) Witam, Problem występuje w Passacie B5 FL, mianowicie przy włączonej klimatyzacji powietrze lecące z nawiewów jest tylko delikatnie chłodniejsze od panującego na zewnątrz w takim stopniu, że w zasadzie przy każdej temperaturze nie można schłodzić wnętrza auta. Macałem wszystkie rurki na całej długości i zauważyłem, że jedynym zimnym przewodem na którym skrapla się woda jest króciutki odcinek cieńszej rury na podszybiu od zaworka do ściany grodziowej (załączam zdjęcie). Od zaworu do przodu auta jest w temperaturze otoczenia po prostu jakby go w tym miejscu uciąć i nie ma przepływu. Reszta przewodów albo jest delikatnie chłodna ale to bardzo delikatnie a tylko jeden przewód od skraplacza jest gorący w dotyku (tak że po chwili nawet parzy). Osuszacz ma taką samą temperaturę jak bardzo delikatnie chłodne przewody). Wykonane czynności i stan auta: 1. Dysza rozprężna wyjęta sprawdzona i nie jest zatkana (nie było także opiłków) dmucha w jedną i drugą stronę, choć liczyłem że rozwiąże mój problem. Mam wątpliwości co do jej kierunku jak powinna być wsadzona. Załączam zdjęcia samej dyszy i jak była zamontowana. 2. Odczynnik jest bo klima została świeżo nabita a była pusta (auto kupione - historii klimy nie znam). 3. Ciśnienia kompresora obsługujący maszynę przy napełnianiu powiedział że są normalne i klima powinna bez problemu działać. (niestety nie podam wartości) 4. Wentylator działa (zmienione szczotki) bo w trakcie nabijania wyszło że wentylator nie pracuje. Rezystor od biegów wentylatora jest sprawny. 5. Klapka regulacji temperatury działa (potencjometr wyczyszczony) i reguluje w pełnym zakresie domykając się. Proszę o pomoc w namierzeniu usterki, zakładam niedrożność układu - być może skraplacz lub osuszacz a może któryś z przewodów. Będę wdzięczny za podpowiedzi lepiej znających działanie i budowę tego układu. Jeśli koledzy potwierdzą moje podejrzenie to zacznę rozbierać elementy po kolei i sprawdzać drożność. Dziękuję Zdjęcie jedynego odcinka rury który jest zimny i ocieka wodą: http://zapodaj.net/8538c93fa1d83.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/8538c93fa1d83.jpg.html>1.jpeg</a> Zdjęcie jak wsadzona była dysza rozprężna (biała końcówka zgodnie ze strzałką w kierunku grodzi - czy tak jest poprawnie?: http://zapodaj.net/8de0544cda123.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/8de0544cda123.jpg.html>2.jpeg</a> Widok samej dyszy rozprężnej (widać że siatka ma czyste prześwity po obu stronach choć jest jakby brudna, przykurzona): http://zapodaj.net/51fc8a102758f.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/51fc8a102758f.jpg.html>3.jpg</a> Edytowane 14 Sierpnia 2015 przez Pioro33 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
lejak Zgłoś #1696 Napisano 14 Sierpnia 2015 (edytowane) dysza wlozona prawidłowo kosztuje 10zl ja bym wymienił, dziwne że zapłaciłeś za taką usługę, to jest najgorsze że nabijacze jak jest problem to rozkładają ręce i ludzie szukają rozwiązań za nich na forach. Ja też byłem u nabijacza ale od razu mu powiedziałem że chcę naprawić a nie dobić klimę. U mojego już 3 razy byłem, gorzej ze jak się nie zna to i tak nie zrobi. Reklamuj usługę! Edytowane 14 Sierpnia 2015 przez lejak Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
marcin_pesel Zgłoś #1697 Napisano 14 Sierpnia 2015 Dzięki za uświadomienie:ok Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
swirus84 Zgłoś #1698 Napisano 14 Sierpnia 2015 Witam,Problem występuje w Passacie B5 FL, mianowicie przy włączonej klimatyzacji powietrze lecące z nawiewów jest tylko delikatnie chłodniejsze od panującego na zewnątrz w takim stopniu, że w zasadzie przy każdej temperaturze nie można schłodzić wnętrza auta. Macałem wszystkie rurki na całej długości i zauważyłem, że jedynym zimnym przewodem na którym skrapla się woda jest króciutki odcinek cieńszej rury na podszybiu od zaworka do ściany grodziowej (załączam zdjęcie). Od zaworu do przodu auta jest w temperaturze otoczenia po prostu jakby go w tym miejscu uciąć i nie ma przepływu. Reszta przewodów albo jest delikatnie chłodna ale to bardzo delikatnie a tylko jeden przewód od skraplacza jest gorący w dotyku (tak że po chwili nawet parzy). Osuszacz ma taką samą temperaturę jak bardzo delikatnie chłodne przewody). Wykonane czynności i stan auta: 1. Dysza rozprężna wyjęta sprawdzona i nie jest zatkana (nie było także opiłków) dmucha w jedną i drugą stronę, choć liczyłem że rozwiąże mój problem. Mam wątpliwości co do jej kierunku jak powinna być wsadzona. Załączam zdjęcia samej dyszy i jak była zamontowana. 2. Odczynnik jest bo klima została świeżo nabita a była pusta (auto kupione - historii klimy nie znam). 3. Ciśnienia kompresora obsługujący maszynę przy napełnianiu powiedział że są normalne i klima powinna bez problemu działać. (niestety nie podam wartości) 4. Wentylator działa (zmienione szczotki) bo w trakcie nabijania wyszło że wentylator nie pracuje. Rezystor od biegów wentylatora jest sprawny. 5. Klapka regulacji temperatury działa (potencjometr wyczyszczony) i reguluje w pełnym zakresie domykając się. Proszę o pomoc w namierzeniu usterki, zakładam niedrożność układu - być może skraplacz lub osuszacz a może któryś z przewodów. Będę wdzięczny za podpowiedzi lepiej znających działanie i budowę tego układu. Jeśli koledzy potwierdzą moje podejrzenie to zacznę rozbierać elementy po kolei i sprawdzać drożność. Dziękuję Zdjęcie jedynego odcinka rury który jest zimny i ocieka wodą: http://zapodaj.net/8538c93fa1d83.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/8538c93fa1d83.jpg.html>1.jpeg</a> Zdjęcie jak wsadzona była dysza rozprężna (biała końcówka zgodnie ze strzałką w kierunku grodzi - czy tak jest poprawnie?: http://zapodaj.net/8de0544cda123.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/8de0544cda123.jpg.html>2.jpeg</a> Widok samej dyszy rozprężnej (widać że siatka ma czyste prześwity po obu stronach choć jest jakby brudna, przykurzona): http://zapodaj.net/51fc8a102758f.jpg.html <a href=http://zapodaj.net/51fc8a102758f.jpg.html>3.jpg</a> Jakieś błędy na climatronicu lub vagu? Osuszacz wymieniony? Pozdro Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
masterunio Zgłoś #1699 Napisano 15 Sierpnia 2015 a dysza to przypadkiem tak nie powinna być zamontowana? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
PersoN Zgłoś #1700 Napisano 15 Sierpnia 2015 U w taki właśnie sposób była montowana Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach